Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Hangi futbol takımını tutuyorsunuz?

Önerilen İletiler

• 2 hafta sonra...

Trabzonsporlu'yum ve bu aksam oynanacak olan sonucta sadece Trabzonspor'u degil Türkiye'yi de ön plana cikaracak olan bu sampiyonlar ligi macina gösterilen ilgisizligi bir Trabzonspor'lu olarak degilde bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandasi olarak üzüntüyle karsiladim.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ülkemizde ve dünyada para için profesyonelce yapılan futbol sporu maalesef spor olmaktan çıkarılmış bir kâr metaı haline dönüştürülmüştür. Futbol, amatörce oynanılmalıdır.

Profesyonelce, kâr için yapılan sporlarda şike kaçınılmazdır. Bu ise seyirciyi aldatmak demektir.

Profesyonelce hırsla yapılan karşılaşmalar seyircileri de fanatikleştirmekte, karşılaşmalarda çeşitli olumsuzluklar sergilemektedirler.

Neticede tüm takımlar ülkemiz insanlarının takımlarıdır. Hile ve kâr amacı olmadan yapılan karşılaşmalarda, tüm takımların başarıları kendi insanlarımızın(takımlarımızın) başarılarıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Futbolda taraftari,gaza getiren medya ve cikar cevreleri ülkemizde diger alanlarda oldugu gibi sporda da tüm olumsuzluklarin kaynagidir.Sporu spor olarak degilde bir rant kapisi olarak görenler tabii ki taraftarin gaza getirilmesinden de mutludur.Aksam derby macinda oldugu gibi:Bir tarafin seyircisini mac izlemekten alakoyacaksiniz ve sonra da neden taraftar böyle diye boy boy yazilar yazacaksiniz.

Lig Tv diye bir kanal var,futbol kanali,bu kanal son günlerde tamamen farkli bir yayin anlayisina büründü.Avrupa'da da spor kanallari var fakat ben bizdeki Lig TV gibi bir kanal bugüne kadar görmedim.Spor programi sarkicilarin,artistlerin boy gösterdigi bir program olmaya dönüstü.Hani bir sporcuyu cagirip onunla sohbet edebilirsiniz onun fikirlerini alabilirsiniz fakat bir sarkiciyi bier artisti oraya cagirmak sporu magazinlestirmekten öteye gecmez.

Ekrana cikan bir sarkici veya artist artik neyse ona hangi takimi tutuyorsun diye sorarlar,bu kadar sacma bir yayin anlayisi olur mu?Neden bir sarkiciya veya oyuncuya hangi takimi tuttugu sorulur,kimi ilgilendirir bu?Avrupa'da ben görmedim böyle seyler.Hic kimse bir oyuncunun veya sanatcinin hangi futbol takimini tuttugunu kimse bilmez.Bizde sahneye,siyasete kadar bu illet yayilmistir.Basbakan Fenerli,Öcalan G.Saray'li bilmem kim hangi takimi tutuyor,ya bunlar ayip seylerdir.Büyük denilen bir millete yakismaz ve bu tür seyler o millletin büyüklügünü birakin ne kadar gelismemis oldugunu gösterir.

Sampiyonlar Ligi bence dün aksamki derby macindan daha da önemli bir macti.Fakat rant cevreleri bu maca gereken önemi vermediler.Almanya sampiyonlar ligine kilitlenmisken Türkiye derby'e kilitlendi cünkü öyle isteniyordu.Arada bir "Trabzonspor'umuza da basarilar dileriz"gibi zevahiri kurtarma tarzi sözlerle sampiyonlar ligi önemsizlestirildi.Sanmiyorum ki bu maci Fenerbahce veya Galatasaray oynasaydi bukadar önemsiz bir konuma getirilecekti.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

5 yasinda sana Besiktasli ol dediler sen de oldun.Ailende muhakkak ki Besiktasli olanlar vardi.

saygilarla

Evet, Enistem koyu Besiktasli idi. Hatta beni Ankara'da Ank.Gucu-Besiktas macina goturdu. Ya sampiyonluk gelecek, ya da Ank.Gucu kume de kalacakti.

Mac 1-1 iken 89. dakikada K.Ahmet'in golu ile BJK maci 2-1 kazandi. Eniste o sevincle beni havaya firlatmisti.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Futbol(Spor)  profeyonelce değil amatörce yapılmalı. Profesyonelce yapılan futbol, sömürü düzenlerde sınıf farklılıklarını engelleyen, kamufle eden diğer etmenler(inanç, etnisite, töreler, vatan, millet, bayrak vs) gibi başarılı olmuştur. Bu yine hakim sınıfın kurnazca halkı uyutma başarısıdır.

Takımlarda ve taraftarlarında ötekilik oluşmuş kavgalara, kin ve nefretlere neden olmuştur. Bu nedenle, tarihe baktığımızda yüzlerce, binlerce ölümler, yaralanmalar olmuştur. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Futbol(Spor)  profeyonelce değil amatörce yapılmalı. Profesyonelce yapılan futbol, sömürü düzenlerde sınıf farklılıklarını engelleyen, kamufle eden diğer etmenler(inanç, etnisite, töreler, vatan, millet, bayrak vs) gibi başarılı olmuştur. Bu yine hakim sınıfın kurnazca halkı uyutma başarısıdır.

Takımlarda ve taraftarlarında ötekilik oluşmuş kavgalara, kin ve nefretlere neden olmuştur. Bu nedenle, tarihe baktığımızda yüzlerce, binlerce ölümler, yaralanmalar olmuştur.

Aynen, benim Besiktas'i tutmamdaki bir ana neden de budur. Amator ve "oz kaynak" Zaten Besiktas'in diger "buyukler" acisindan geri planda olmasinin nedeni de budur. Yani profesyonelizmin sasasina, gosterisine, "futbolcu uzerine kurulan takimina" ve futbolcu'nun kendini lanse etme adina her turlu stat uckagidina muracaat etmemek.

Futbol bir takim oyunudur. Yildiz futbolcularla degil, futbol oynayan futbolcular ile takim oyunu saglanir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

GALATASARAYLIYIM ;

FAtih Hocayi dunya teknik direktoru olarak goruyorum : ))

heybeti , otoritesi ve azine hep hayran oldum ..

sabriyi cok severim .. Rezis her zaman dillere dusen kaptanimiz herseye ragmen ..

kirmiziyi da severim .. pres yapan kirmizi formalar insanin gozunu renge doyuruyor ..

GAlatasaray her zaman soylenisindeki heceli bir tilsim ile ve sembolundeki aslanla garip bir takim olmustur .. .

hem gizemli hem surprizler yapan hem renkli simalarla dolu bir takim ..

aslanim benim be ..  bu arada besiktasa ozel bir sempatim oldugunu soleyebilirim ama her zaman antifener .. bi alex degil :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

GALATASARAYLIYIM ;

.

.

.

aslanim benim be ..  bu arada besiktasa ozel bir sempatim oldugunu soleyebilirim ama her zaman antifener .. bi alex degil tongue.png

Anlasildi bu konuda da senin ile anlasamayacagiz. smile.png

Cunku Fatih terim, sadece gosteriscidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Anlasildi bu konuda da senin ile anlasamayacagiz. smile.png

Cunku Fatih terim, sadece gosteriscidir.

gosteris onemlidir !

tabi ki gosterici olucak : )) gostere gostere gozune soka soka aklini ala ala kitlelere hitap ede ede ..

hatasi ile cabasi ile her zaman mutlak neticeye varabilicek potansiyelde hocam .. Allah omrunu uzun etsin ..

Samet hocayi ayriyetten severim : )) mizah anlayisini tek gecerim .. fernandesi de severim ..

...

dikkatimi cekti de en guzel kizlar besiktasli cikiyor ! sebebini bilen var mi ? etrafimdaki en guzel kizlar hep besiktasli .. sismanlar fbli ..

yakisiklilar da GS li :D saka degil ; gozlem !

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dikkatimi cekti de en guzel kizlar besiktasli cikiyor ! sebebini bilen var mi ? etrafimdaki en guzel kizlar hep besiktasli .. sismanlar fbli ..

yakisiklilar da GS li biggrin.png saka degil ; gozlem !

İşte profesyonel spor zihniyeti. İşte profesyonel futbol zihniyetinin gözlem anlayışı. İşte denisse.. İşte denisse mantığı.. smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evetttt

siz havadan sudan konulari bile devlet meselesine cevirmekten bikmadiniz ... 

neden boyle reaksiyon verdigini biliyorum ; )

rahat olmayi denemelisin .. istersen ben gidim .. laughing.gif

Noooolur kal !.. smile.png

Benim her hangi bir şeyi insan yararına kullanmaktan başka hiç bir kaygum olamaz. Bu yüzden kendimi çok rahat ve mutlu hissediyorum. smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.