Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ogretmenlere zorunlu hizmet...

mehmet23

Önerilen İletiler

anlamadığım 2000 öncesi ögretmenler rotasyona gitmezken 2000 sonrası ogretmenler bu goreve gidiyorlar ben rotasyondan kaçmıyorum yanlış anlaşılmasın adalet istiyorum bir kanun varsa herkes için geçerlidir korkum biz gidecez sonra rotasyonu kaldıracaklar egitimi mahveddikleri gibi atamalarıda mahvettiler birde atandığımız yerdeki MEB eş atamasına ne kadar önem veriyor eşiyle doğu görevine gidipte rezil olanlar var bu bir bayrak yarışıysa gidecez ama adı bile kıcık zorunlu hizmet hizmetin zorunlusu mu olur oaraya gönderirsin 1 yıl sonra dayı bulan gelir olan bizim gibi garibanlara olur bir daha gelemeyiz bu ülkede milli eğitimi de yok ettiler ya ne diyeyim... :angry2::angry2:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Doğudan ne zaman gelir bu genç insanlar bilinmez... Mesleğe yeni atılan bu insanlar binbir güçlükle aldıkları punalarla atandıkları yerlerden Doğu'nun ücra köşelerine gönderilmekteler... Ve gittikleri yerde ne kadar verimli olabildiklerini Allah bilir... Bence Doğu'ya deneyimli öğretmenler gitmemliler öncelikle bu konuda bir adalet sağlanmalı... Yıllardır aynı şehirde okullara kuluçklanmış öğretmenler için bölge sistemi geliştirilmeli...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Anlamadığım: 2000 öncesi ögretmenler rotasyona gitmezken 2000 sonrası ogretmenler bu goreve gidiyorlar. Ben rotasyondan kaçmıyorum, yanlış anlaşılmasın. Adalet istiyorum. Bir kanun varsa herkes için geçerlidir. Korkum, biz gidecegiz; sonra, rotasyonu kaldıracaklar. Egitimi mahveddikleri gibi, atamaları da mahvettiler. Bir de, atandığımız yerdeki İl Milli Eğitim Müdürlüğü eş atamasına ne kadar önem veriyor? Eşiyle doğu görevine gidip te rezil olanlar var. Bu bir bayrak yarışıysa gidecez; ama, adı bile gıcık, zorunlu hizmet. Hizmetin zorunlusu mu olur? Oaraya gönderirsin, 1 yıl sonra dayı bulan gelir. Olan bizim gibi garibanlara olur. Bir daha gelemeyiz. Bu ülkede milli eğitimi de yok ettiler. Ne diyeyim? :angry2::angry2:

Sevgili öğretmenim,

Önce, Türkçe yazım kurallarını öğrenmeniz gerekirdi.Yazınız, yazım yanlışları ile dolu. Konuşma dili ile yazmaya çalışmayınız. Ayrıca, korkmanıza gerek yok. Ülkemizin her yeri çok güzeldir. Bakmayın o sırça köşkte, felaket tellalığı yapanlara. Siz iyi bir öğretmen olursanız, en kötü diye tanıtılan yerde bile, o yörenin insanları size kucak dolusu yaseminler, leylaklar, karanfiller, güller sunar. Hem de, o çiçeklerin kokularıyla ömrünüzün sonuna kadar mutlu olursunuz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

anlamadığım 2000 öncesi ögretmenler rotasyona gitmezken 2000 sonrası ogretmenler bu goreve gidiyorlar ben rotasyondan kaçmıyorum yanlış anlaşılmasın adalet istiyorum bir kanun varsa herkes için geçerlidir korkum biz gidecez sonra rotasyonu kaldıracaklar egitimi mahveddikleri gibi atamalarıda mahvettiler birde atandığımız yerdeki MEB eş atamasına ne kadar önem veriyor eşiyle doğu görevine gidipte rezil olanlar var bu bir bayrak yarışıysa gidecez ama adı bile kıcık zorunlu hizmet hizmetin zorunlusu mu olur oaraya gönderirsin 1 yıl sonra dayı bulan gelir olan bizim gibi garibanlara olur bir daha gelemeyiz bu ülkede milli eğitimi de yok ettiler ya ne diyeyim... :angry2::angry2:

ben anlayamadım,ıstanbulda 3 yılı geçkın çalışıyorum bende doğuya gönderılecek mıyım,inan yeni yönetmeliği defalarca okudum ama birşey anlayamadım...bana açıklar mısın

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

ben anlayamadım,ıstanbulda 3 yılı geçkın çalışıyorum bende doğuya gönderılecek mıyım,inan yeni yönetmeliği defalarca okudum ama birşey anlayamadım...bana açıklar mısın

bildiğim kadarıyla istanbul 2. bölge ve burada 4 yıl görev yaptığında doğu hizmeti tamamlanmış sayılıyor ancak sana bu yıl yer değiştirme yapmanı öneririm çünkü rotasyon olabilir 3 yılda bir istemek en akıllıcası en azından sen seçiyorsun :)

atama yönetmeliğini de istersen yollarım sana

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.