Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

KARAMEL = CARAMEL (SUKKAR BANAT)

gloria

Önerilen İletiler

KARAMEL = CARAMEL (SUKKAR BANAT)

IMDB: 7.0/10
Yapım: 2007, Fransa, Lübnan

Tür: Romantik, Komedi
Yönetmen: Nadine Labaki
Senaryo: Rodney El Haddad, Jihad Hojeily
Yapımcı: Anne-Dominique Toussaint
Müzik: Khaled Mouzannar
Oyuncular: Nadine Labaki, Yasmine Elmasri, Joanna Moukarzel, Silhame Haddad, Aziza Semaan

post-51890-0-57871900-1320775274_thumb.jpg

Konusu:

27. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nin açılış filmi de olan Karamel, Beyrut’ ta çekilmiş, Fransa-Lübnan ortak yapımı bir filmdir. Filmin hikayesi Layale, Nistine, Rima, Rose, Jamale ve Lili isimli kadınların etrafında dönmektedir. Layale, Nisrine, Rima Beyrut’ta bir güzellik salonunda çalışan 3 kadındır. Layale Rabih’i sevmektedir ama Rabih evlidir. Nisrine evlenmek üzeredir ama bakire değildir. Rima eşcinseldir ama bunu belli etmemektedir. Kuaförün müşterilerinden olan Jamale yaşlandığını bir türlü kabul edememektedir. Güzellik salonuna komşu olan terzi Rose bir müşterisine aşık olmuştur ama artık çok yaşlanmış olan ve bunamaya başlamış olan Lili ile ilgilenmek zorundadır.

Filmin ismi “Karamel” olarak çevrilmiş ama aslında filmdeki manasıyla Türkçe’deki tam karşılığı bildiğimiz şeker ağdasıdır. Hani eskiden şu annelerimizin elde hazırladığı türden ağdadan bahsediyorum. Peki filmle ağdanın ne ilgisi var? Film güzellik merkezinde geçtiğinden başrollerinden birisi de ağdaya aittir tabii… Ve ağda tadı dolayısıyla çok tatlı bir maddedir. Ama son derece can acıtıcı bir iş için kullanılır. İşte bu sebepten siz de filmi izlerken kendinize sürekli bu soruyu soracaksınız? Ağda tatlı mıdır yoksa ızdırabın bir enstrümanı mıdır? Filmdeki aşklar, filmdeki hayatlar ağda gibi belki de ondan filmin ismi Caramel’di…

Filmin Fragmanı için : http://www.turkish-m...ficial-trailer/

post-51890-0-01588000-1320775294_thumb.jpg

Six women in Beirut seek love, marriage, and companionship and find duty, friendship, and possibility. Four work at a salon: Nisrine, engaged to Bassam, with a secret she shares with her co-workers; Jamale, a divorced mother of teens, a part-time model, fearing the encroachment of time; Rima, always in pants, attracted to Siham, a client who smiles back; Layale, in love with a married man, willing to drop everything at a honk of his horn. There's also Rose, a middle-aged seamstress, who cares for Lili, old and facing dementia. Rose has a suitor; Layale has an admirer on the police force. Is delight a possibility?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

İlk seyrettiğimde Rose teyzeye bende aşık olmuştum.

Bu film bana biraz İstanbulu hatırlattı desem yerinde olur belki de Beyrut'la İstanbul birbirine benzeyen iki şehir.

Film birlikte yaşayan insanların kesişim noktalarından kesitler sunuyor ve bunu yaparken aşkın hayat kadınlarının kullandığı bir otelden oda bile kiralatabileceğini kanıtlıyor.

Ve filmin en sevimlisine gelelim... Terzi Rose teyzenin annesi ve yakışıklı polis... smile.png

Sakın ha kaçırmayın kaçırısanız da tekrar yakalamaya çalışn smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Rose çok güzel bir kadındı evet. Ben de film boyunca hep bunu düşündüm. Ne kadar hoş, ne kadar kibar bir güzelliği var diye... Ve evet Lili film boyunca en çok güldüğüm kahramanlardan birisiydi. Hele uçağım kalkacak, herkes beni akşam yemeğine bekliyor diye bağırıp durduğu o an cidden eğlenceliydi.

Polis de yakışıklıydı dimi ama? Şaşkınnnn :)

Bu filmi iyi ki önermişsin bana Admincim :) gerçekten çok sevdim. Çok sıcak çok samimi bir film :) Yüreğine sağlık :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.