İçeriğe atla


Fotoğraf

Türkiye'nin güncel sorunu nedir?

Anket Türkiye Güncel sorunlar

Bu başlığa 28 cevap verilmiş

Anket: Türkiye'nin güncel sorunu nedir? (20 üye oy kullanmış)

Türkiye’nin güncel sorunu nedir?

 1. Oylandı Rejim Sorunu (3 oy [5.88%])

  Oy Yüzdesi: 5.88%

 2. Oylandı Kişisel özgürlükler, İnsan hakları ve hukuk Sorunları (10 oy [19.61%])

  Oy Yüzdesi: 19.61%

 3. Terör Sorunu (10 oy [19.61%])

  Oy Yüzdesi: 19.61%

 4. İrtica Tehditi (2 oy [3.92%])

  Oy Yüzdesi: 3.92%

 5. Ekonomik Sorunlar (3 oy [5.88%])

  Oy Yüzdesi: 5.88%

 6. İşsizlik Sorunu (5 oy [9.80%])

  Oy Yüzdesi: 9.80%

 7. Adaletsiz Gelir dağılımı (4 oy [7.84%])

  Oy Yüzdesi: 7.84%

 8. Eğitim Sorunları (6 oy [11.76%])

  Oy Yüzdesi: 11.76%

 9. Sağlık Sorunları (4 oy [7.84%])

  Oy Yüzdesi: 7.84%

 10. Dış Politika (3 oy [5.88%])

  Oy Yüzdesi: 5.88%

 11. Eklemek istediğiniz diğer sorunlar? (1 oy [1.96%])

  Oy Yüzdesi: 1.96%

Oyla Misafirler oy kullanamaz

#26 y.yılmaz

y.yılmaz

  Uzman Üye

 • Φ Üyeler
 • PipPipPipPipPip
 • 2.653 İleti

Gönderi Tarihi: 19 Kasım 2011 - 02:29

bilhassa cemaat´in lideri hakkin da iftira atanlar bahsini ettiginiz zihniyet ve yandaslariydi.. ecevit sahip ciktiginda karaoglan´i afaroz edenler de ayni zihniyet mensuplariydi..

slm.


Peki haksızlar mı? O lider ABD de ne yapıyor, ABD kara kaşı, kara gözü için mi onu besliyor, hiç sorgulamak aklınıza geliyor mu? Ayrıca tüm söylenenler gerçek oldu yani iftira olmadığı ortaya çıktı.

"............................. MÜLKÜN TEMELİDİR", ADALET ÖLDÜ, TEMEL YIKILDI, BİNA ÇÖKTÜ!

Saygılar...


#27 GeceKuşu

GeceKuşu

  Uzman Üye

 • Φ Üyeler
 • PipPipPipPipPip
 • 3.709 İleti

Gönderi Tarihi: 19 Kasım 2011 - 04:09

“..Bu açıdan bakıldığında Atatürk için kullanılan “Ulu,” “Yaratıcı,” “Yüce” benzeri sıfatların dinî referanslarının da bulunması, 1945 yılına kadar T ür k Dil Kurumu söz lüklerinde “din” kelimesinin mecazî anlamda kullanımına örnek olarak “Kemalizm Türk’ün dinidir” cümlesinin verilmesi tesadüfî değildir.

Bu dinselleşmenin toplumun eğitimli tabakalarında ciddî bir etki yarattığı şüphesizdir.

Cumhuriyet’in ilk yıllarında Türkiye’yi ziyaret eden Grace Ellison’a bir Maarif müfettişi tarafından yapılan,

“Bizim peygamberimiz Gazimizdir.

Biz o Arabistanlı şahıs ile ilişkimizi sona erdirdik.

Muhammed’in dini Arabistan’a pek uygundu; ama bize yaramaz” yorumu bu etkiyi yansıtan ilginç bir örnektir.”(M. ŞÜKRÜ HANİOĞLU)Bir başkasının söylediği ve yorumladıklarını hiç bir somut olgu ve kanıta dayanmadan ve sorgulamadan gerçek olduğu kabul edilen bilgilere -kulaktan dolma bilgiler- denir, sayın gaffar.

Konuları, sorunları ve bilgileri somut verilerden koparıp, Kulaktan dolma bu tür bilgileri bir başkasına gerçekmiş gibi aktarmak, siyasi, felsefi ve dinsel kaygılarla sanal dayanaklar üreterek, basite sığınarak kaçışı tercih ediyor olmanın dışa vurumudur.

M.Ş.Hanioğlunun söylediklerini buraya taşırken yaptığınız şey de bundan farklı bir şey değil...

Şimdi yapmanız gereken etik ve ahlaki davranış... _TDK sözlüklerinde 1945 yılına kadar din kelimesini mecazi anlamda örnek olarak “Kemalizm Türk’ün dinidir” diye yazıldığının ve o yorumu yapan müfettiş ile ilgili bilgileri_ ...yadsınamaz kaynaklardan kanıt ve belgelerini burada yayımlamanız...


Çünkü, "Bir tartışmada geliştirici sonuçlara ulaşmak; öncelikle, tartışmanın, somut olgular üzerinde yürütülmesine bağlıdır. Bir sorunun sağlıklı bir zeminde tartışılabilmesi ve kavranması için gerekli ilk koşul budur."

Kulaktan dolma bilgilerle yapılan bu tür tartışmalarda, kişinin kendi savlarının kendi doğruları olarak kalması kaçınılmazdır. Kuşkusuz somut verileri eksik, "siyasi ve dinsel kaygılar" ve "sanal dayanaklarla" yapılan bu tür tartışmalar sonucu itibarıyla, geliştirici olamayan polemik yaklaşımlar ve abesle iştigaldir.

***

Ayrıca başlığın açılış amacını ve konusunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum...

Sizce " Türkiye’nin güncel sorunu nedir?"

Herkes Kültürü Kadar Yaşlı,

Bilincinde Olduğu Kadar Olgun,

Öğrenme İsteği Kadar Gençtir...


#28 politika

politika

  Süper Üye

 • Φ Süper Üye -
 • 11.092 İleti

Gönderi Tarihi: 19 Kasım 2011 - 18:36

Dincilerin icine düsmüs olduklari karanlik yolda,kelimelere göre tarihi yorumlamalari onlarin bu karanliktan cikma cabasi yerine bu karanliga daha cok dalmanin cabasi icinde olduklarini görürüz.

Kur-an'da Allahin dini birdir bu da Islamdir diye yazar.Fakat bunlarin seyhlerine ve okyanus ötesinde hayatini yasayan ilkokul mezunu sahte din adamina göre din tek degildir birkac din vardir ve bu nedenlede "dinler arasi diyalog"gibi Kur-ani inkar eden bir yaklasim icine girmislerdir.Bunlarin asil bu yozlastirmalarla mücadele etmeleri gerekirken Kemalizm hakkinda söylenmis olan "din"kelimesini dillerine dolamislar ve bunun üzerinden siyaset degil fitne yapmaktadirlar.Din kelimesi bircok alanda kullanilir,din kelimesinin mecazi olarak kullanilmasini bile idrakten aciz olanlarin bu mecazi kullanimi bir savas araci olarak dillerinden düsürmemeleri bizi sasirtmamalidir.Bugün eger müslümanlar birbirini katlediyor kiriyorsa bunun nedeni bu fitnedir.

Müslüman adi altinda Laiklere karsi acilan savas aslinda Kur-an'in inkar edilmesidir cünkü laiklik Kur-anin icinde vardir"DINDE ZORLAMA YOKTUR"demek laikligin dini tarifidir.Bu müslüman gecinen fakat müslümanlikla uzaktan yakindan bir ilgileri olmayanlarin laiklik dinsizliktir diye fitneye basvurup Atatürk'ü din düsmani cumhuriyeti islamin inkari olarak göstermeleri tamamen insanliga bir düsmanliktir.Bu düsmanligi yapanlari müslüman olarak görmek Allahi ve Kurani inkar etmektir.Müslümanliga Atatürk ve cumhuriyet degil müslüman gecinen sahtekarlardir düsman olanlar.

saygilarla
SESINI DEGIL, SÖZÜNÜ YÜKSELT,
YAGMURLARDIR BÜYÜTEN BASAKLARI, GÖK GÜRÜLTÜLERI DEGIL...
BIR LAFA BAKARIM LAF MI DIYE,
BIRDE SÖYLEYENE BAKARIM ADAM MI DIYE..
EN BÜYÜK ÖZÜR SEVGISIZLIKTIR...#29 Misafir_ess_*

Misafir_ess_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 12 Ağustos 2016 - 20:29

Bence tek sorun az kitap okumakCevap ekle