İçeriğe atla

Fotoğraf

Annemin Defterinden

Bu başlığa 79 cevap verilmiş

#76 Evrim

Evrim

Deneyimli Üye

• Φ Üyeler
  • PipPipPip
  • 539 İleti

Gönderi Tarihi: 28 Aralık 2013 - 13:08

Benim menümde ana yemek olarak yine tavuk ve kestaneli pilav var.

Mezelere gelince , tam netleşmemekle beraber bir kaç seçenek mevcut.

Yemekte misafirlerimiz var. Genel istek üzerine  zeytinyağlı sarma   ve portakal suyunda pişmiş z.yağlı kereviz olacak.

Acılı ezme olabilir. 1 soğan , 2-3 domates ,2 tane acı sivri biber, sarımsak, dereotu , maydanoz, bir tatlı kaşığı salça, pul biber, kekik ,kimyon , zeytinyağı nar ekşisi,
Soğan, biber sarmısak ve yeşillikleri rondoda çek. Sonra domatesi rendele ya da rondoda çek. Diğer bütün malzemelerle birlikte karıştır.

@Radya nın söylediği kereviz salatası ve deniz börülcesi ve turp otu da oldukça pratiktir. Sadece haşlayıp bol z.yağı gezdiriyorsun .Bandır bandır ye. Deniz börülcesi hiç yaptın mı bilmiyorum ama  haşladıktan sonra içindeki odunsu kılçığı sıyırıp çıkarman gerek. Tabi kereviz salatası çiğden rende yapılacak ,hatta bulabilirsin içine yeşil ekşi elmada rendelersen çok lezzetli oluyor . Ben mayonezin içine  yoğurtta katıyorum.Üstüne de ceviz.

@evrim_karakas, uğraştırıcı mezeler var ama pratik istediğin için şimdilik aklıma gelenler bunlar.

şimdiye kadar aldığım en kolay acılı ezme tarifi kesinlikle deneyeceğim.

siz bi harikasınız :)

teşekkür ederim.

ey bir elinde mezarcılar yaratan-bir elinde ebeler koşturan doğa-bu seslenişimiz yanlızca sana-bitmedi daha- sürüyor- ve sürecek!

#77 Radya

Radya

Süper Üye

• Φ Süper Üye
  • 10.132 İleti

Gönderi Tarihi: 03 Ocak 2014 - 15:40

Kuru kayısılı soslu muffin

4765-1.jpg

Tarifi için:

http://www.turkish-m...4765/index.html

Azıcık karate bilirim:)

twitter.png

#78 Radya

Radya

Süper Üye

• Φ Süper Üye
  • 10.132 İleti

Gönderi Tarihi: 11 Ocak 2014 - 16:39

Lokum Kek

b1a2b8dc788611e3a3a412c44c439d28_8.jpg

Tarifi İçin:

http://www.turkish-m...4768/index.html

Azıcık karate bilirim:)

twitter.png

#79 Misafir_esra_*

Misafir_esra_*
  • Misafirler

Gönderi Tarihi: 18 Aralık 2015 - 11:29

Demeyin abi hamur işi mamur işi demeyin bana sad.png annemimi özliyim hamur işlerini mi özliyim bilemedim sad.png yapmayın şöyle şeyler atmayın tarif marif sad.png

#80 KaygısızMurat

KaygısızMurat

Yeni Üye

• Yasaklanmış
  • Pip
  • 11 İleti

Gönderi Tarihi: 19 Ocak 2016 - 19:04

Anne evinde olmak gibisi yokmuş abi. Bekarlık, ayrı evde yaşamayı şu yemek derdinden dolayı hiç sevmiyorum. Anne yemeklerinin kıymetini bilin gençler. 

Cevap ekle