Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Annemin Defterinden

Radya

Önerilen İletiler

Benim menümde ana yemek olarak yine tavuk ve kestaneli pilav var.

Mezelere gelince , tam netleşmemekle beraber bir kaç seçenek mevcut.

Yemekte misafirlerimiz var. Genel istek üzerine  zeytinyağlı sarma   ve portakal suyunda pişmiş z.yağlı kereviz olacak.

Acılı ezme olabilir. 1 soğan , 2-3 domates ,2 tane acı sivri biber, sarımsak, dereotu , maydanoz, bir tatlı kaşığı salça, pul biber, kekik ,kimyon , zeytinyağı nar ekşisi,
Soğan, biber sarmısak ve yeşillikleri rondoda çek. Sonra domatesi rendele ya da rondoda çek. Diğer bütün malzemelerle birlikte karıştır.

@@Radya nın söylediği kereviz salatası ve deniz börülcesi ve turp otu da oldukça pratiktir. Sadece haşlayıp bol z.yağı gezdiriyorsun .Bandır bandır ye. Deniz börülcesi hiç yaptın mı bilmiyorum ama  haşladıktan sonra içindeki odunsu kılçığı sıyırıp çıkarman gerek. Tabi kereviz salatası çiğden rende yapılacak ,hatta bulabilirsin içine yeşil ekşi elmada rendelersen çok lezzetli oluyor . Ben mayonezin içine  yoğurtta katıyorum.Üstüne de ceviz.

@, uğraştırıcı mezeler var ama pratik istediğin için şimdilik aklıma gelenler bunlar.

şimdiye kadar aldığım en kolay acılı ezme tarifi kesinlikle deneyeceğim.

siz bi harikasınız :)

teşekkür ederim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...
  • 1 ay sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.