Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

terkeden erkek birgün pişman olur mu?

sibel79

Önerilen İletiler

bir baskası varsa ki vardır donmeycek baslangct askndan olsen dahi arama sonradan kıymtn anlatıyor ama bu defada sen donermısın orası sorun git eglen opus kokus sonrada bn seni sevyrm hadi cnm ne oldu yanndakyle hereyi yasamstn hani hani daha ıııdı s.... git eglen ama bu gonl degmez ey izin vermyr seveyrz kahretsin ki

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bizim mesafe sorunumuz yoktu nerdeyse her hafta sonu görüşüyoduk özel günlerde hediyesi güzel sürprizleri olsun bunlarda da sıkıntı yoktu bilemiyorumya daha kimse neden terkettiğine dair bir fikir yürütemiyor hani başkası desek benle o kadar buluşur gezerken bakışlarından beni sevdiğini anlıyordum. Her neyse muhtemelende hiç üzülmedi burda da kimse üzülür demiyor çünkü kandırmaya gerek yok ben çektiğimle kaldım bunu bi ben bilirim bi Allah bilir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
Misafir gönül  kapım açıktır

terk edenin çok fazla üzüldüğünü sanmıyorum...bana böylesi denk geldi...

bir de vicdan yapıp terk etmeyen ve senin terk etmen için elinden geleni yapanlar vardır......ne demek istediğini bir türlü anlayamazsın..çok seversin ve onun da senin kadar sevdiğini sanıp, hep olanları iyiye yormaya çalışırsın..inanamazsın ve sonra da inanmak istemezsin bittiğine bir süre kendini kandırırsın işte... sana hayatı öyle bir zindan ederki...aramaz sormaz, o arada ölsen aylar sonra haberi olur.. hallerini sorduğunda kızar daha da uzaklaşır...uzaklaşmak için eline verebileceğiniz bahaneler arar.....terk et, bırak, içimdeki umudu senden başkası öldüremez; sen öldür dersin yapmaz, yapamaz....yüzü tutmaz...onca ümit onca hayal ve onca yaşanandan sonra bitti diyemez..bekle demez bekleme de demez..bitti demez..bitsin demez.....ve nihayetinde ölüp ölüp dirildiğinden sonunda sen terk edersin...gebere gebere gidersin...bu derdin sizi bitimemesi için gidersin...kan ağlayarak gidersin..Gitmekse bu bitirmekse bu sen bitirirsin........ ve işte istediği olmuştur..sen bitirmişsindir..vicdanı rahattır ve yoluna devam eder...senden aldıklarını düşünmez bile..çünkü terk eden sen olmuşsundur...aslında bal gibi o bitirmiştir................geri belki döner canı sıkılınca...boş kalınca gönlü eğlence aradığında..sizin ona dert olmayacağınızı hissettirdiğinizde arar...fakat seven bekler, umar, seven kalp kırılgan olur umursar..ne zamanki onu sevmekten gerçekten vazgeçersiniz işte o zaman işleri tersine döndürme şansınız vardır..galiba vazgeçilmez olduklarını hissettirmek lazım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

genel olarak 1. kızlar etrafında hayranlarının olmasını ve egolarının tatmin edilmesini çok severler..nadiren vicdan ve Allah korkusu olan bunu yapmaz..

2. kızlar yedeklemeyi çok sever, boşta kalmak istemezler..açıkta kalmamak için yedekleme yaparlar...en kötüsü bile boşta kalmaktan iyidir mantığı ile..

3. birini kıskandırmak ve harekete geçirmek için apmış olabilir....bir önceki bir sonrakine basamak oluşturur..  

4. senden hoşlanmamıştır en başından beri,  seni oyalamıltır ve sana söyleyebilece hiçbir şeyi yoktur..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bende sibel arkadaşımız gibi bir durum yaşadım 1 haftadır terk edilen kız modunda ağlıyorum.5. senemizin içinde olmamıza rağmen ve ikimizinde ilk beraberliği olmasına rağmen terk etti beni.Sebebi ise kavgalarımızdan sıkılıp benden soğumuş olmasıymış.Sizce pişman olur mu?Ve çok sakın bir şekilde mesajla bitirdik ilişkimizi bana arkadaş kalabiliriz bir daha hiç görüşmicekmiş gibi konuşmaya gerek yok dedi.Sizce bir erkek neden böyle birşey söyler gerçekten artık bitirdi mi kafasında beni  yada artık başka biri olduğu için mi arkadaş kalalım diyordur?Arkadaşlar yorumlarınıza çok ihtiyaçım var pişman olur mu ve ben bu insanla aynı sitede oturuyorum görüş ve tavsiyelerinizi bekliyorum

Aynen katılıyorum. smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dün benımde ilişkım bıttı bı anda bitti ama nasıl oldu anlamadım bence benden soğudu gibi bi his var bi anda sinirlenıp ayrıldı bıtırdı ama suna ınanıyorum kesınlıkle pisman olucaktır ve sence benı geri arar mı bunu bılmek istiyorum sadece pisman olup ilkını hep benle yasadı ve nasıl bitirdi bi sinirle ınanamıyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bence pişman olmalı ya insan hiçmi pişman olmazz o pişman olmasa benim aklımda bu kadar nasıl olabilir hala beni düşündüğünü düşünüyorum ama dönmedi bir türlü dönmesini çok isterdim pişman olmasını önceden ben terkettim peşimden geldi yalvar yakar barıştım birkaç gün sonrada o beni terketti çok kötü bir şey hemde ortada kavga yokken annesigilleri bahane etti meğer değilmiş annesiyle ilgili 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnsan ilişkisinin bir doğası vardır. Bir yer kuraklaşmışsa ne kadar zorlarsanız zorlayın, gene kendi haline kalırsa kuraklaşır. Bir yer yeşillikse, ne kadar zorlarsanız zorlayın illa bir şeyler yeşerecektir. İlişkilerimizde bazı insanlarla kuraklaşır, bazı insanlarla yeşerir. Kuraklaşmış ilişkiyi yeşertemezsiniz, yeşermiş ilişkiyi kuraklaştıramazsınız. Bu bütün ilişkiler için geçerlidir. Arkadaş, sevgili, dost, biri sizinle görüşmek istemiyorsa, onunla ilişkiniz kuraklaşmıştır. Eğer siz birisiyle görüşmek istemiyorsanız, onun için sizinle ilişkisi kuraklaşmıştır. Kuraklaşmış ilişkinin zorlamayla doğası değişmez. Ha... tekrar yeşerir mi, o da ilişkinin o dönem ki doğasına bağlı....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Ben terkettim sevdigim halde deliler gibi sevdigim halde.tam 7sene bir iliskim vardi birbirimizi öyle sevdik öyle uyumluydukki anlatmasi bile zor benim ailevi sebeblerden

7 sene boyunca süren Ask tan terk etmek zorunda kaldim ve simdi onu her ne yapsam nereye gitsem birsey bahane edip hayalinle yasiyorum. biliyordum bensiz yapamazdi benden nefret etmesi icin yallan söyledim onun iyligi icin aci cekcekti ama sonu yoktu uzadikcada dahada kötüye gitcekti hersey.hayatina bir yön cizsin belki baska birisi ile tanisir gec olmadan diye terk ettim aradan iki hafta gecmisti ben zaten onunla kalip onunla yatiyordum o sira nefesim kesiliyor kendimi zor tutuyordum sanki boks macinin son raund u gibi .iste o gün is yerine bir paket geldi o yedi senenin icinden ne hediye ne ani ne mektup varsa koymus icine ve üc sayfa mektum.iste o an ko. oldum ayaklarim dizlerimde kuvvet kalmadi bütün yasdiklarim bir film gibi ceti gözlerimin önunden ama insallah mutlu olur ben zaten terk ederken kalbimi onda biraktim ve hayat su siralar karanlik ve en kötüsü de biryere yetiscek gibi saate bakip duruyorum ama geri dönemem ne olsada dönemem cünkü gözlerine bakmaya cesaretim bile yok artik.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir Depresion tripleri

merhba arkadaslar benim 3 yillik iliskim bitti, erkek arkadasim bitsin istedi seni sevmiyorum dedi ama 3 gun once bana suprizler yapmak istemis dogum gunum iicin ani bi kararlar ayrilalim dedi, bu erkek karsimda kucuk bi cocuk gibi agladi seni benim kadinimsin dedi sensiz bi hicim ben dedi.. sindi 1 hafta  oldu ama halen ne arama ne sormasi var?????

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

merhaba arkadaşlar. lütfen yardım edin. 2 senelik bir ilişkim vardı. 2 sene boyunca kendime yapmadım her şeyi onun için yaptım. onun çocukluk hayalini bile gerçekleştirdim. evleneceğimizi diyodu hep. kız kardeşinin düğününden sonra beni istemeğe geleceğini söylüyordu. fakat bir kaç ay önce aramızda keçek sorun yaşandı ve beni terk etmek istediğini söyledi. yalvardım yakardım. bir kaç gün önce ise ayrılmak istemesinde asıl sebep benden hoşlanmıyor dedi. ara sıra msglaşıyoruz telefon ediyo her gün. dün bana söyledi ki seni çooook istiyorum fakat aramızda evlilik olmayacak. ben onun için çok şey yaptım. hiç bir doğim gününü kaçırmadım. hatta yeğenlerinin kız kardeşinin bile doğum günlerinde hediye aldım. oysa bana bu iki yılda hiç doğum günü hediyesi almadı. çıldırmak üzereyim. ne yapmam gerek? bir gen geri dönermi bana? ağlamaktan ölüyorum lütfen yardım edin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bzm 3 yillik iliskmz vardi birbrmzi cok sevyrdk hayaller kuryrduk ailesyle tanistim ailwsi bni cok sevdi sonra bna birgun bn msjlasmaktan biktim ddi tartstk ve ayrildik 10 gun oldu ayrilali bni aramyr msj atmyr bn esn son msj attgmda bidaha msj atrsan hattimi degstririm dedi:((( ne olur bna yardmci olun

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

2 ay oldu ne aradı ne sordu dogum günümde sadece gizli numara aramış 1 defa o kadar herşey çok güzeldi ve ben rahatsızım diyalize giriyorum ve bunu ona söylediğimde ben atılmak istedim ağladı yalvardı bırakmam desi beni hastaneye kendi götürüyordu kontrollerime ama atandı burdan gitti artık ne oldu bilmiyorum Facesinde herşeyinde ben vardım saklamazsı beni kimseden arkadaş gibiydik sevgili gibiydik seni bırakmam diyodu ama atanmadan önce ailesinin yanına gitti olan orda oldu sorada yerl etti ve seni sevmiyorum hayatımda başkası var bizim sonumuz yok daha neler neler söyledi sizce neden ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

6 yıllık ilişki üzerine terkedildim hemde isteme aşamasındayken neden gıttı dıye sorarsanız sogumus artık sevmıyomus halbukı ayrılmadan 2 gun önce yemek yedık ellerımı tuttu bır gun önce senı sevıyorum mesajı attı bunlar ise kendını bana ısındırmak içinmiş bunları yaptıgına ınanamadım aılesını araya koydum 10 gun peşinden gıttım sonuc mu hattını degıstırdı tum aılesınden engelledı benı ınsan nedensız nasıl sogur bana sorun sende degıl bende ben hep senı guzel hatırlayacam dedi evlılık hayallerı verılen sözler hepsı kocaman yalanmıs 45 gun oldu ben kendımı toparlayamadım sureklı aglıyorum cunku bunu haketmedım ben aıleme kadar arayıp ıkı dunya bır araya gelse dunyada sadece kızınız kalsa ona donup bakmam dedı benımle evlenırse mezara gırdıgı gun olurmus 6 yılını gecırdıgın adam bır anda olmus düşman hala soktayım sankı bunlar rüya bır kızı ümitlendırıp 6 yıl gecirip ailesının içine sokup evlılık vaad edıp sonra yarı yolda bırakmanın hesabını nasıl ödeyecek ha bırde bana tesellısı benı oldu say hayatına bırını sok unutursun bana ınan bu gunler gecıcek benım ıcın boyle agladıgına bır gun pısman olucaksın dedı koskoca 6 yıl yasanmıslıklarrr herkes hayatına baskasını sokmus dıyo habukı o yemın ettı baskası yok dıye ıcım yanıyoo yasadıgım haksızlıgı kabul edemıyorumm tek dılegım bır gun bın pısman olsun bu acıyı oda yasasın

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Mrblar arkadaşlar, benim sevgilim 4 yıldır çıkıyorduk. Son 3 aydır istanbula gidip gelmeye başladı, hergittiğinde beni rahatsız edecek şeyler oluyordu, çok uyardım beni dinlemedi, ordaykende msj atmaları oluyordu, ama tlfunla sık sık aramıyordu, bi akşam üstü aradım müsait olmadıgını söyledi, ben yine içim içimi yiyordu, kalktım msj gönderdim beni azarladı, bekle arıyacam sen göreceksin diyordu, o gece sabaha kadar aramadı, bende hiç aramadım, tam 8 gün oldu aramadı, bende hiç msj ve tlfun açmadım. Istanbuldan geldiğini arkadaşı söyledi ve beni istemediğini başka birinle görüştüğü söyleyip haber yolladı. Ben sadece ilk gün çok ağladım ama yine aramadım, ve arkadaşlar inanınki bana çok güzelim, oda çok çirkindi. Demek istediğim beni geçen haftaya kadar seven adam beni arkamdan vurdu. Gelip yüzüme söylemedi, arkadaşınla haberi yolladı. Biraz cebi para görünce havalandı. Ben şu an susmayı tercih ediyorum. Sizce nasıl bir tavır??

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben FUNDA Ne olur bana cevap yazin Ben bir bucuk yıllık evliydim. kucuk bir kavgada bana seni istemedigini soyledi ayrildik. Ayrilali bir hafta oldu. Hic bir haber bile yok ben onu cok seviyordum hale unutamadim gunlerdir agliyorum unutmak istedim hale unutamadim size soruyorum bir gun olsun beni dusunurmu hata yaptigini anlarmi pisman olup geri donermi ...,

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Funda hanım sizi terkedenin arkasından gözyaşı dökmek boşuna, sizi düşünüp düşünmediği de önemli değil, kendinize yeni ilişki ve hayat kurana kadar ya dostlarınızdan ya da psikologlardan yardım alın. İnsanoğlu bu, bu bunu da yapmış diye duyduğumda şaşırmıyorum. Onun için her şeye önceden hazırlıklı olmak lazım, başınıza gelince şaşırmamak lazım. Hayat bu ya sevdikleriniz sizi terkediyor ya da ölüyor.... en güzeli kalan dostlarınız ve arkadaşlarınızla yola devam edin.... benimde babam öldü, altı aydır onunla yatıp kalkıyorum ama ne yapacaksın hayat devam ediyor.... hayat bu sevdikleriniz ya terk eder ya ölür, o sizin için artık ölmüştür, dirilir mi? dirilirse ilerde siz kabul eder misiniz? belli olmaz... ekonomik olarak günlük hayatınızı kimseye muhtaç olmadan devam ettirebiliyor musunuz? önemli olan bu....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

aşk resmen bizi zavallı hale getiriyor..yorumları okuyorum da hep aynı gibi..hep çok değer veren çok seven terk edilen üzgün.. benim gibi.. 16mayısta 6 yıllık bi ilişkim bitti. uzaktan yürütüyorduk ilk bi sene aynı şehirde sonra hep ayrı şehirlerde sürekli özlemekle telefon konuşmalarıyla ayda bir iki ayda bir görüşmelerle geçiyordu. seneye evlenmeyi düşünüyorduk hatta..ama o yavaş yavaş özgür olmak istemeye başladı alkol veya gece gezmelerinde bana haber veriyordu ama bundan rahatsızlık duymaya başlamıştı. benim onu bunalttığımı düşünüyordu hep.etrafında günübirlik ilişkilerle takılan ve gece hayatına düşkün bi arkadaşı vardı. ben sevmiyordum ama arkadaşı olduğu için ses çıkarmıyordum.. sanırım zamanla onun hayatına özendi çünkü kendisi asker ve ben üniversitede okudum yani o üniversite hayatı yaşamadı beni de oldukça kısıtlardı ama sonra o tayin olduğu istanbula gidince değişmeye başladı. ne kadar da olsa içmek gece çıkmak için benden izin almak zor gelmeye başladı. ben de kpss hazırlandığım için stresliydim. dışarı çıktığında nerdesin deyince neyi sorduğumu bilse bile istanbuldayım diye cevap verince ben de sinir olduğum için tartışırdık yani sonra ben bunalttım oluyordu. böyle böyle ben onu bunaltmış oldum zamanla onun gözünde.. oysa o askeri okuldayken ben sırf aklı bende kalmasın diye gezip tozmazdım yurttaydım çoğunlukla. herşeyime karışırdı..yavaş yavaş farkediyordum soğumuştu benden.çünkü ben ona ilgisizsin demeye başladığımı farkettim bu onu daha da soğuttu. sevgisinden şüphe etsem bu saatten sonra sevgime güvenmiyorsan yapacak bi şey yok derdi.. derken derken işte bi gün bitirdim saçma bi kavgadan. 12gün inatla aramadım sonra o aradı. barışacağız sandım oysa tek söylediği sadece sesini duymak istedim oldu. ben tabi çok bozuldum.. bi kaç gün mesajlaştık sonra ben bi gün olmaz böyle dedim konuşunca unutamayız dedim tmm ağlaya ağlaya konuştum kapattık  2 hafta yine konuşmadık ama ben kahroluyorum üzüntüden.sonra daha hiç yüz yüze konuşmadık dedik son bi görüşme ayarladık ama ayrıldıktan 2ay 10gün sonra anca görüştük. tabi son umudumdu bu benim..arkadaşlarımdan güç aldım gidip sarılmak üzülmek yok dediler..seni tam kpss öncesi yalnız bıraktı affetme dediler. ben gözünde işik görürsem barışmaya karar verdim. geldi sarıldı ben hiç bozmadım kafamı eğdim öpmedim bile..o şaşırdı tabi oturduk yüzügü verdim bizim öylesine yüzüğümüz vardı 4yıldır takıyorduk kendimizce söz gibi işte. neyse bu mu çaba dedi. sadece olmuyor dedi barşmak için bi şey demedi. 1 saat konuştuk gitti. ertesi gün mesaj attım nasıl dayanacağiz böyle vs vs diye zaman sadce dedi.. sonra 10 gün sonra doğum günüm oldu benm. doğum günümde aradı.. kısa konuştuk.. arkadaşın arabayı kenara çektik içiyoruz dedi. ben uyuduktan sonra iki kez aramışş 2 kez mesaj atmış.. sabah gördüm tabi içim kıpır kıpır.. aramışsın dedim. öyle sesini duymak istedim dedi yine sad.png ben tabi yine umutlarım suya düşünce kahroldum.. o günden sonra bi kaç kez bahane ile ben ulaştım. bi kere özlüyorum da dedim ama o da demişti zamanında. zaman  deyip duruyordu. seni bi başkasıyla kendimi de düşünemiyorum ben dedi. uzun süre kimse olmayacak dedi yani beni tutmaya çalştı elinde sanırım. çünkü bi çocuğun benimle ilgilendiğini arkadaşları aracılığıyla çıtlatmıştım. onunla 3 5 gün mesajlaştım hatta ama sonra arkadaşları çok kötü durumda seni seviyor ama zor dönemden geçiyor kafası karışık deyince ben de o çocuğa yapamıyorum deyip başlamadan bitirdim ki çocuk her konuda ondan üstün ama kalp işte..neyse sonra o arkadaşlarından duydum ki kendinden 5 yaş büyük bi kadınla takılıyormuş hatta evine girip çıkıyormuş ve benim bi fotoğrafımı ( cüzdanında taşıdığı vesikalık resmim) yırtık halde görmüş arkadaşı (ev arkadaşı) ben kahroldum tabi. onu instagramdan takip ediyordum orada da toplu halde bi barda o kızın da olduğu fotoyu görünce delirdim. arkadaşına bu mu diye sordum whatsapptan fotoyu atarak.evet ama nasıl buldun dedi. buldum işte dedim. istersen bunu ona göndereyim senin gördüğünü görsün de bi daha belki utanır bitirir o kadını zaten amacı belli onunla çıkmakla dedi tmm dedim. ona göndermiş tutuşmuş tabi ama şimdi çok üzülmüştr nasıl gördü filan demiş.ben onu bi kaç gün sonra arayım biraz sakinleşsin demiş. tabi ben onu gördüğüm için deli oldum içtim içtim ki normalde yapmam. aradım onu ağladım deli gibi o da ağladı sanırım sesi öyleydi yani nasıl yaptın tmm sevgilim değilsin ama hani kimse olmayacaktı dedim ben ne yaptıysam seni unutmak için yaptım dedi.ama olmadı dedi fotoğrfı kaldırmış kızla da ayrılmış arkadaşı söyledi bunu tabi.unutamıyorum ama seni dedi. özlüyorum düşünüyorum ama yaşadıklarımızı yaşamak istemiyorum bi daha dedi.benim kendimi toparlamam lazım dedi.ben tabi sarhoş kafa ile o görüştüğüm ama olmayan çocuğu söyledim çok iyi yakışıklı filan ama ben seni seviyorum onu sevmiyorum beni onunla birlikte olmaya mecbur bırakma dedim ağlaya ağlaya .. buna izin vermem zaten dedi.. sonra sabah nasıl oldun diye mesaj attı o gün bi kaç bi şey konuştuk hava su..sonra bi sarkı gönderdim dinle diye .dinledim dedi motor almş kendine hep hayaliydi.onunla geziyorum dedi filan..akşam aramş uyurken ertesi gün aramışsın dedim yine bi ses yk akşamüstü arayıp ben seni artık üzmek istemiyorum sen çok uğraştın biliyorum çok değerlisin benim için dedi ben değerli bi insan olmak istemiyorum onlardan bahsetme bana acır gibi davranma yeter dedim. üzülüyorum özlüyorum ama emin olmadığım şeyler var dedi yani sevgiden bahsediyor işte. tmm dedim sen şimdiye kadar emin değilsen artık emin olamazsın bitmiş işte zorla sv beni diyemem bi süre sonra unuturum hayatımda biri olur artık sevmesem de aylardır yoruldum birine bırakırım kendimi belki sevilmek mutlu eder dedim sustu sustu snra hoşçakal dedik ve kapattık.. 2 gün oldu.kafayı yiyorum onurum gururum kalmadı resmen. çok mutsuzum çok detaylı anlattım sizce şimdi ne olacak? gece hayatı alkol ve kötü kadın diye tabir ettiğimizz insanlarla mı devam edecek gelecek mi. gelse bile ben ne yapmalıyım lütfen samimş hislerinizi paylaşın. teşekkür ederim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biz sevgilimle bugün ayrıldık 4 ay sürdü iliskimiz sıkılmaya baslamıs ve beni üzgüm görmeye dayanamıyormus içi el vermiyormus bi süte görüsmeme kararı aldım yani onu tamamen unutana kadar. Arkadaş kaldık ama konusmuyoruzz. Tekrar kpnusmaya baslayacağız arkadas olarak fakat simdi değil aradan zaman geçmesi lazım. Sizce arkadaş gibi konusmaya basladıktan sonra aradan belli bir süre gectikten sonra yeniden denemek ister mi ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.