Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

PARTİLERİN HİÇ BİRİNE MEYLİM YOK

ugurozaltin

Önerilen İletiler

Evet hiç bir partiye meylim yok, hiç birini kendime yakın bulmuyorum.

Hiç bir spor klübünü de tutmuyorum, bana çok saçma geliyor.

Benim durumumda olan arkadaşlar var mı çok merak ediyorum ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sorunuzun sadece politik partileri kastetmediginin, daha genel anlamda oldugunun farkindayim, ama aklima bir soru gelmisken, forum arkadaslarin fikrini alayim dedim.

Yakinda Almanya da yine parlamento secimleri olacak büyük ihtimal. Burada ayni durumdayim. Yani siyasi partiler konusunda (genel anlamda hayranlik konusuna gelince, öyle bir yakinlik duyabilecek biri oldugum apacik ortada sanirim ;) ). Senelerdir dogru dürüst bir alternatif yok bence secimlerde. Ama ben secme ve secilme hakkini demokrasinin en önemli, merkezi unusuru olarak gördügüm icin, mutlaka secimlere gider oy hakkimi kullanirim. Bu oy hakkini elde edebilmek icin, vatandasliktan cik, yenisini al, geri eskisine gir gibi uzun bir yol gittim, para, zaman ve emek sarfettim. Belki de bu yüzden baskalarina nazaran oy hakkini kullanmanin degerini ve önemini cok cok büyütüyorum.

Etrafimda Alman veya Alman vatandisligina gecmis herkese secim önceleri kampanya baslatirim, herkesi oy kullanmalari icin tesvik ederim. Hic bir zaman kimin icin kullanmalari konusuna karismam veya öneri de bulunmam. Benim icin kullanmalari önemli. Susmamaliyiz diye düsünüyorum bir demokraside. Oy hakkini kullanmayanlarin sonradan sikayet etmeye fazla haklari olmadigini düsünüyorum. Bir de oran yükselince kenar partiler, mesela radikal sagcilar, fazla oy alamazlar diye düsünüyorum.

Ama hepsinden cok, oy hakkinin, daha evvel de yazdigim gibi, demokrasinin temeli oldugunu düsündügüm icin bu kadar üzerine düsüyorum. Peki, sececek dogru dürüst alternatif olmayinca, bu düsüncem hala gecerli mi? Siz ne düsünüyorsunuz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sorunuzun sadece politik partileri kastetmediginin, daha genel anlamda oldugunun farkindayim, ama aklima bir soru gelmisken, forum arkadaslarin fikrini alayim dedim.

Yakinda Almanya da yine parlamento secimleri olacak büyük ihtimal. Burada ayni durumdayim. Yani siyasi partiler konusunda (genel anlamda hayranlik konusuna gelince, öyle bir yakinlik duyabilecek biri oldugum apacik ortada sanirim ;) ). Senelerdir dogru dürüst bir alternatif yok bence secimlerde. Ama ben secme ve secilme hakkini demokrasinin en önemli, merkezi unusuru olarak gördügüm icin, mutlaka secimlere gider oy hakkimi kullanirim. Bu oy hakkini elde edebilmek icin, vatandasliktan cik, yenisini al, geri eskisine gir gibi uzun bir yol gittim, para, zaman ve emek sarfettim. Belki de bu yüzden baskalarina nazaran oy hakkini kullanmanin degerini ve önemini cok cok büyütüyorum.

Etrafimda Alman veya Alman vatandisligina gecmis herkese secim önceleri kampanya baslatirim, herkesi oy kullanmalari icin tesvik ederim. Hic bir zaman kimin icin kullanmalari konusuna karismam veya öneri de bulunmam. Benim icin kullanmalari önemli. Susmamaliyiz diye düsünüyorum bir demokraside. Oy hakkini kullanmayanlarin sonradan sikayet etmeye fazla haklari olmadigini düsünüyorum. Bir de oran yükselince kenar partiler, mesela radikal sagcilar, fazla oy alamazlar diye düsünüyorum.

Ama hepsinden cok, oy hakkinin, daha evvel de yazdigim gibi, demokrasinin temeli oldugunu düsündügüm icin bu kadar üzerine düsüyorum. Peki, sececek dogru dürüst alternatif olmayinca, bu düsüncem hala gecerli mi? Siz ne düsünüyorsunuz?

9838[/snapback]

:clover: Aslinda sececek bir parti ortada olmamasina ramen demokratik ölcülerde düsünselerinizde yerden göge haklisiniz.

Bakiniz cumhuriyetdönemi mletvekillerinden EMRE KOCAOGLU, bu konuda ne diyor:

"TÜRKIYE´YI SIZIN BILMEDIGINIZ, GÖRMEDIGINIZ, TANIMADIGINIZ, HIC SECMEDIGINIZ INSANLAR YÖNETIYOR.

SECILMISLER DEGIL, KADROLAR.

KADROLAR, ATANMISLARDIR. ONLAR GÖRÜNMEZLER.

KADROLAR, ATANMISLARDIR. VITRINDE ISE BASKALARI VARDIR:."

bu tanim; tüm ülkeler icin gecerli olabiliyor?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

KESİNLİKLE KATILIYORUM SANA.ŞUANDA İKTİDARDA OLSUN,MUHALEFETTE OLSUN FİKİRLERİMİ TAM ANLAMIYLA YANSITANBİR PARTİ YOK.SEVGİLİ ATAM BU ÜLKEYİ KURARKEN NE SAĞ NE SOL VARDI O ZAMAN ÜLKE BÜTÜNLÜĞÜ VE ÖZGÜR BİR DEVLET ANLAYIŞIYLA YOLA ÇIKILMIŞTI.ŞİMDİLERDE SAĞ SOL DİYE BİR KAVRAM ÇIKTI..BEN BUNA KARŞIYIM.TEK AMAÇ ÜLKENİN BÜTÜNLÜĞÜ OLMALI.....

TAKIM KONUSUNA GELİNCE SİZE KATILMIYOR"EN BÜYÜK FENER BAHÇE" DİYORUM. :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.