Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Devletin bir bakanından talihsiz açıklamalar!

Ya Sev Ya Sevr

Önerilen İletiler

Ne banka bırakacağız, ne fabrika,

Ne de işletme. Liman da bırakmayacağız.Hepsini satacağız!”

Kemal Unakıtan

“Sümerbank tarihten siliniyor.

Elinde bir şey kalmadığı için

ismini de kaldırıyoruz.”

Kemal Unakıtan

SEKA İÇİN SÖYLEDİĞİ

“Staratejik yer imiş.Ne stratejisi,

önemli olan müşteri bulmak.

Müşteri gece gelsin,pijamayla

çıkarım karşılarına.Seviyorum bu işleri arkadaş.”

Kemal Unakıtan

ŞEKER FABRİKALARI İÇİN SÖYLEDİĞİ

“Kar edeni de, zarar edeni de satacağız!”

Kemal Unakıtan

TEKEL İÇİN SÖYLEDİĞİ

“Babalar gibi satarız!”

Kemal Unakıtan

PETKİM İÇİN SÖYLEDİĞİ

“Ülkenin işgal altına girdiğini söylüyorlar.Gelsinler işgal etsinler!”

Kemal Unakıtan

“Parayı veren düdüğü çalar.

TÜPRAŞ’ı Ruslara satar mısın,diyorlar.Satarım arkadaş”

Kemal Unakıtan

TELEKOM İÇİN SÖYLEDİĞİ

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım,20 bin Dolar veren herkese,TELEKOM’ a ait Bilgileri vereceklerini söyledi.

Burada utanç verici olan, bunu ima etmek için kullandığı cümle:

Binali Yıldırım; “20 bin dolar veren kızımızı görür” diyor.

LİMANLAR İÇİN SÖYLEDİKLERİ

Ne banka bırakacağız, ne fabrika,

Ne de işletme. Liman da bırakmayacağız.Hepsini satacağız!”

Kemal Unakıtan

Bir devletin bakanı devletin demir baş listesi gibi olan KİT'leri ve stratejik kuruluşları sattıktan sonra ettiği talihsiz açıklamalar!

Yakın bir zamanda bu işletmelerin kurulumu için, savaştan çıkmış bir ülkenin nasıl çabaladığını ve ne fedakarlıklarda bulunduğunu görmeniz için bir yazı sunacağım.

Saygılarımla,

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu tür insanlar başa nasıl geçmişlerse ülkeyi de öyle satıyorlar tek başlarına değil yani bu adam tek başına bu sözleri söyleseydi boğazını bizzat ben keserdim. şu anda ülkeyi sömürebilen insanlar ülkemizin zengin olduğunu farkettiklerinde bunları sadece kendilerine kullanmak için bencillik yaptıklarını sanıyorlar ve bundan zevk alıyorlar gerizekalılar şu anda ülkemiz ne kadar zenginse o kadar çabuk yıkılıyor başta bizzat bu ülkeyi sömürenler bekleyin yakında bu eğitime bu kısıtlamaya ve bu zulme karşılık hiçbir yıkıma uğramamış bir bilinç topraktan hiçbir şey yokken çıkan bir sekoya ağacı gibi yükselecek tabi mutlaka şu an bir maki kadar. diğer çam ağaçları bu tür ağaçları tanıyamadıkları için ne kadar yükselebileceklerini ve zamanı geldiğinde kalın gövdelerinin ateşten kendilerini ne kadar koruyabildiklerini gördüklerinde onlar ateşte yanıyor olacak.güçlü olan kazanır. güç; sabır ve hakimiyettir bunu sağlayabilen tüm özelliklere sahiptir. kendinizi kaybetmeyin yeter

ülkem seni çok seviyorum sen benim evimsin gücümsün aşımsın sen benim herşeyimsin şu an bir aslan kadar güçlüyüm ne zaman yardıma çağırırsan hazırım şun da senin için elimden geleni yapıyorum yapacağım senin değerini anlayabilenlerin hep arkasındayım anlayamayanların da ıslahatından yanayım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Turkıyede mısır fıyatlarının artmasından 1 gun oncede kemal unakıtanın oglu turkıyeye tonlarca mısır getırmıstı

bu soru kemal unakıtana soruldugunda bızım turkıyede tavuk cıftlıklerımız var onlara yem olarak getırdık dıyerek cok komık bır laf soylemıstı.yapılan bır arastırmaya gore oglunun getırmıs oldugu tonlarca mısrı turkıyedekı butun tavuk cıftlıklerıne dagıtılsa 10 sene boyunca tavukların yemı karsılanacagı acıklanmıstı.

3 trılyon vergı borcu vardı kendısı ıcın bır yasa cıkarıldı ve onun vergı borcu sılındı.yapmıs oldugu vılla ıse gecekonduydu.daha bu adam ıcın ne soylenebılrkı.Turkıyede boyle adamlar oldugu zaman gelecegımden kusku duyuyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Turkıyede mısır fıyatlarının artmasından 1 gun oncede kemal unakıtanın oglu turkıyeye tonlarca mısır getırmıstı

bu soru kemal unakıtana soruldugunda bızım turkıyede tavuk cıftlıklerımız var onlara yem olarak getırdık dıyerek cok komık bır laf soylemıstı.yapılan bır arastırmaya gore oglunun getırmıs oldugu tonlarca mısrı turkıyedekı butun tavuk cıftlıklerıne dagıtılsa 10 sene boyunca tavukların yemı karsılanacagı acıklanmıstı.

3 trılyon vergı borcu vardı kendısı ıcın bır yasa cıkarıldı ve onun vergı borcu sılındı.yapmıs oldugu vılla ıse gecekonduydu.daha bu adam ıcın ne soylenebılrkı.Turkıyede boyle adamlar oldugu zaman gelecegımden kusku duyuyorum

kuşku duymakta haklısın ama türkiyenin varlığından bir parçasısın bunu biliyorsan ve hissediyorsan bu ülkeyi sonlandırmaları için bizi çiğnemeleri lazım dediğim gibi kim daha güçlüyse o kontrol edecek herşeyi. yukarıda yazdığım gibi güç; sabır ve hakimiyettir. asla asimile olmayacağız ve sabırla varlığımızı sürdüreceğiz. şu an soğuk savaştayız yakında hızlandıracağız. biz ve kendini bu vatanın bir parçası olarak hisseden her türk vatandaşı gibi şimdilik herkesin yapması gereken; etrafındaki, bu tür türk vatandaşlarıyla dostluk kurmak ve kaynaşmak herşey kendiliğinden gerçekleşecek.................................

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir şeyin farkında olmak çok güzel ve duyarlı bir yaklaşım...

Ancak tek başına yeterli değil ne yazık ki…

Farkında olduğumuz şeyin ne olduğunu da anlamamız gerekiyor…

Anlamaya çalıştığımız o şeyin, doğru sonuçlarını ve çıkarımlarını kavrayabilmek içinse…

O konu hakkında yeterli bilgi birikimimizi oluşturmamız gerekiyor…

Bir şeyin doğru tespit edilmesi de tek başına yeterli değil…

Yaptığımız tespitleri hayata geçirmek için kararlı bir şekilde yılmadan mücadele etmek gerekiyor…

İşte Atatürk’ün İleri görüşlü ve başarılı olmasının arkasında bu gerçek yatıyor…

Bizi ancak;

Farkında,

Duyarlı,

Kararlı,

Gerekli bilgi birikimine sahip,

Anlayan ve kavrayan bir bakış açısı doğru sonuçlara ulaştırabilir…

Varsayımlarla olayları değerlendirmek..,

Ve Sadece sloganlarla cevaplamaya çalışmak, bizi yanlışlara, başarısızlıklara götürür…

Hepiniz çok haklısınız,

Bahsettiğiniz bu şeylerden kurtulmak ve bir daha tekrar etmemesi için ne yapılması gereklidir sorusuna,

Bir de bu bakış açısıyla cevaplar arasak,

Kendimizi sloganlarla avutmadan

ve varsayımlar yerine doğru tespitleri yaparak olayları değerlendirsek daha doğru olmaz mı?…

Vatanımız var.

Cumhuriyetimiz var.

Atatürk Devrimimiz var…

Derken bizleri silindir gibi ezip geçtiklerinde ..,

Asimile olmaktansa “bu vatan bölünsün razıyım” diyen bir sonuca ulaşmayalım sonra…

Çünkü bu formun sayfalarında;

Çözümsüz, çaresiz kalmış zihniyetlerin

Bu sonuçlara ulaşan iletileri de var ne yazık ki…

Yılların çabalarıyla elde ettiğimiz değerleri bir kalemde yok edebilecek görüşler, düşünceler ve eylemler,

Bizler;

Farkında,

Duyarlı,

Kararlı,

Gerekli bilgi birikimine sahip,

Anlayan ve kavrayan bir bakış açısından uzak kaldıkça ortaya çıkıyor çünkü….

Hani bedenimiz dirençsiz kalınca, mikropların galip gelip bizi hasta yaptığı yâda öldürdüğü gibi…

Eğer böyle düşünebilmeyi ve davranmayı öğrenebilirsek

Bence hala bu yataktan kalkıp yürümek gibi bir şansımız var…

*tna

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

gecekuşu zaten ben de bekliyorum demedim ki çaresizler için bekleyin dedim şu an çalışmalarımız sürüyor fakat "slogan" değil merak etme ben o sadece ezberleyip konuşanlardan değilim söylediklerimi senelerce düşünüp karar verdiklerimden seçiyorum. bilimsel çalışmalarım var her yönden fakat herkesin görevi farklı olacak herkes bilimsel çalışma yaparsa görev kaybı olur bu ülkenin sadece bilimsel çalışmaya ihtiyacı yok ki ama temel ihtiyaçlarından bir tanesi bilimsel çalışmalar. ama en önemlisi de güvendir bunu sakın unutma benim burada yaptığım şeye sen ve bir başkası güvenmezse ben bir şey yapmış sayılmam yapılanları bir kaç sene sonra duymaya başlarsınız söylediğim her şeyde bir bilim bir anı bir kaynak bir araştırma ve birikim var sadece dikkatli okuyun bir de başkalarının kelime oyunlarına gelmeyin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.