Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Eski Sevgiliye Mektup

Misafir maydalin

Önerilen İletiler

Misafir TheLastofMohicaN

Lavinya

Sana gitme demeyeceğim

Ama gitme lavinia

Yalanlar istiyorsan yalanlar söyleyeyim

İncinirsin yine de sen bilirsin

Sana gitme demeyeceğim

Ama gitme lavinia

Üşüyorsun ceketimi al günün en güzel saatleri bunlar

Lavinia yanımda kal

Sana gitme demeyeceğim

Ama gitme lavinia

Adını gizleyeceğim

Sende bilme bilme lavinia

Yalanlar istiyorsan yalanlar söyleyeyim

İncinirsin yine de sen bilirsin

Ama

Özdemir Asaf (1957)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 364
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Ne kadar çok konuştum ne kadar çok anlatmaya çalıştım ben böyleyim.senin istediğin şekle giremeyeceğimi.sense fedakarlık dedin buna.seni sevdiğim için fedarlık yapıp yapamayacağımı sordun.bu fedakarlık değil,kökten değişim.ben seni oldugun gibi sevdim ama sen.ailene ve sana uyan biri olmam koşulu ile beni sevecektin.senin sevdiğin ben değildim.

Herşeye rağmen beni kötü ilan ettin ve astın.Bulunmaz hint kumaşı olmadığıma kanaat getirdin.Evet değilim bunu 1yıl sonunda mı anladın.İsterdim ki bunları benim yüzüme söyleyebilen arkamdan başkalarına anlatıpta kendini rahatlama psikolojisine girmemen,ne kadarda zayıf karakterde oldugunu göstermiyormu?Olsun be sen beni kötü bil,sen beni beklemeyen,sabredemeyen bil.

Bitti.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir TheLastofMohicaN

canım iyiki doğdun

iyiki sevdim seni!

unutma

saklıma koydum seni

hiçbirşey

hiçbirkimse

değiştiremiyecek bunu

hala resmine bakıp yatıyorum

hala

seninle konuşmadan

uyumuyorum

duyuyorsun sesimi değilmi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

doğum günü kutlu olsun,

bu derece şiddetle sevilen insanın,

dilerim o da mutlu olur,

onu bu derece seven de...

gönül işlerinin ilacı olmaz,

gönül işlerine karışmak da olmaz

su akar,

yatağını bulur,

umarım ikiniz için de en iyisi ne ise

o olur...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AŞIRI DUYGULU ONE AŞK ŞİİRİ MANZUMESİDİR VE KAFİYE KARARLIDIR....

SAZLARA VUR BİR ZIMBA

--------------------------------

SÖZÜN ŞAVKI VURUNCA SAZIN ÜSTÜNE ZIMBA

KANIMCA BİRİLERİ GİZLİCE BİR YERLERDE YEMİŞTİR

( HALT ) TULUMBA...

AŞKIN HİSLERİNDE GÜLLER AÇAR BÜLBÜLLERE

GÜZEL KIZLAR NEDENSE HİÇ PAS VERMEZ KOPİLLERE...

DUVARLARA TIRMANALIM BERABER GÜLEREK

SONRA NASIL OLSA DÜŞERİZ AŞAĞIYA SÜZÜLEREK :excl:

AMCA PARAŞÜTÜM AÇILMADI NOLCEK?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir hakanbaranyildirim

HAM MEYVEM..

SEN GİNE PARALARA ŞUT ATMA DA BİRİKTİR..

SEVGİ NEDİR TOPİCKİNDE İKONUNUN YORUMLARINI OKUMADIN MI?

GİT DE OKU BAKİM..

NEYMİŞ BU WOMANLAR :blushing:

Ben okudum İKON'cuğum...AFERİN bana değil mi....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben okudum İKON'cuğum...AFERİN bana değil mi....

bende okudum şimdi nacizane yorumum şu anda bulunduğum itibarıyla ....

sevgi guzellik ister

güzellik emek ister

güzellik tende degil

yurekte ates ister

bir cocuk dudağiyla

yanakta bir sıcaklık

yalnız guzellik değil

sevgi özveri ister

aşklarin en soylusu

birken birçok olandır

sevginin en güzeli

paylasılan emektir

çikarsiz ve sınırsız

paylaşılan yürektir

sizi ne kadar sevsemde ihanet etmeycem ula güzel şeyler bunlar laf da olsa :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir tek mavi kaldı bende...

Aşkımı verdim sana, yüreğimi verdim. Aşk sendin, sen yüreğimdin. Her atışı senin iki hecelik ismini fısıldardı. Kimse anlamazdı ama sen duyardın. hak etmiş miydin bunu? Böyle derin bir aşkla sevilmeyi hak etmiş miydin? geç kalmış bir soru bu... Nasıl hissettiysem öyle yaşadım ben aşkımı. Yüreğimi teslim etmemiş olsaydım sana, aşk olmazdı onun adı. Böyle yaşadım ben hep, sen beğensen de beğenmesen de... Hesaplı aşklar bana göre değil. "Ne verirsem ne alırım?" sorusunu soranlardan olmadım. Senin için attı yüreğim, bunu söylemekten de gocunmadım.

Umutlarımı verdim sana, hayallerimi verdim. Bir gelecek düşledim seninle hata mıydı? yarım aşkları, kaç-kovala oyunlarını, göstermelik dargınlıklları bırakıp bir kenara, bu günü dolu dolu yaşarken, yarına dair umutlar besledim. Hepsinde sen vardın, sensiz olmayacaktım. Bugünü de, yarını da seninle yaşayacaktım. Bu hayatta ne olacaksa iyi ya da kötü birlikte karşılayacaktık. Bazen bir türk filmi tadında, bazen gerçeğin tam ortasında yaşayacaktık. Birbirimize güç verecektik, hayata karşı direnme gücünü birbirimizden alacaktık.

Ruhumu verdim sana, bedenimi verdim. Olmadığın zamanlarda ruhumu bıraktım sana, yalnız kalmayasın diye. Çünkü sensiz olamazdı benim ruhum. İçimi sıkıntılar basardı. Müebbete mahküm bir hükümlü gibi bedenime tünel kazıp firar etmeyi düşündürdü hep. Bu yüzden özgür bırakırdım onu. Ve ruhumun gideceği tek yer her zaman senin yanındı. Ya bedenim? Gözlerim gördüğü hiçbir şeyi ayıramazdı sensizken. Ellerim sdokunmazdı hiçbir şeye. Yürümezdi bacaklarım senin olmadığın yollarda. Oysa sana her dokunuşum, yeniden doğuşu olurdu bedenimin. Yenilenir, arınır çıkardı karşına her zaman. Sevişmelerimiz bir ayindi benim için. Varsa bir sevda tanrısı, ona sunulmuş en güzel adaktın.

Hayatımı verdim sana. "Can" deseydin onuda alırdın benden. Gözümü bile kırpmazdım. Zaten aşk bu değil midir? Sevgiliye dokunduğun anda, "Ölsem umrumda bile olmaz" demek değil midir aşk? Bunu demiyorsan eğer neden yaşıyasın aşkı?

Bütün bunlar yetmedi sana biliyorum. Yetseydi eğer, şimdi bunları yazıyor olmazdım zaten.İsyan sanma bunları, ben hayatı kendimde arıyorum. Belkide küçücük birşey yeterli olacaktı herşey için.

Gönüllüydüm yoldan çıkmaya, çıktımda. Senin için değil kendim için yaptım bunları, sonunda acı olsada... Şimdi bir tek *mavi* kaldı bende. Bir tek onu vermedim sana...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir hakanbaranyildirim

KARÇİÇEĞİ_M'in yazısı Türk filmi tadında olmuş.Bir şeyler var ama ne? İnanıyorsunuz ama kime?Seviyorsunuz ama kimi?

Zor sorular ama kolay cevaplar olmuş gibi geldi bana...

ben naçizane fikrimi güzel bir sözün ışığında yazayım bari:"YAŞAYAN BİR DÜŞÜNCE DÜŞÜNMEKTEN VAZGEÇEBİLİR Mİ HİÇ? BÜTÜN BİR YAŞAM BOYU SABRETMİŞ BİR AŞKIN SÖNÜP GİDECEĞİNE İNANIYOR MUSUN" -kimin lafı olduğunu unuttum,affına sığınırım..-

SABREDEN AŞKLARIN İNSANI OLMANIZ DİLEĞİYLE.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tipik bir yurdum insanıyım işte neylersin elimden gelen bu....zaten yazı bana ait değil sadece kendime ait bişiler buldum içinde ve burda paylaşmak istedim....hem zaten hayatı türk filmi tadında yaşamayı severim...bazen acı ve entrika dolu bazen komik ve mutlu sonlu....

sevgiler... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben naçizane fikrimi güzel bir sözün ışığında yazayım bari:"YAŞAYAN BİR DÜŞÜNCE DÜŞÜNMEKTEN VAZGEÇEBİLİR Mİ HİÇ? BÜTÜN BİR YAŞAM BOYU SABRETMİŞ BİR AŞKIN SÖNÜP GİDECEĞİNE İNANIYOR MUSUN" -kimin lafı olduğunu unuttum,affına sığınırım..-

SABREDEN AŞKLARIN İNSANI OLMANIZ DİLEĞİYLE.....

bacanak ne güzel kelamlar bunlar :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yitirilen

Olaki yürürüm bir baska aska

Yada yürürüm mavi olmayan bir gülüse

Unutmaki tek ask oldugum sensin

Asik oldugum deyil

Karanlikla süzülüyor icime yikim

Dur diyorum yikiliyorum

Ucurumlari bas ucuma koyuyorum sonra

Oksuyorum rüzgarda saclarini

Sicak ilik bir koku siniyor yüreyime

Gitme diyorum düsüyorum

Sonra beni soruyorlar bana

Tanimiyorum diyiyorum

Daha hic karsilasmadik

Ayni cizgide bilge sus umu dinliyorlar

Ben sustukca

Yazik, bir cigligin dogusu gibi ölüyorlar;

Önce bir bir, sonra hepsi

Sonra bir ucurumlar kaliyor birde yikimlar

Verilen hersey borcmus gibi aliniyor

Önce bir bir sonra hepsi

Sonra bir ben kaliyorum, birde yalnizlik

Ucurumlar, yikimlar, ben ve yalnizlik

Zorlu bir savasin unutulmus cesetleri gibi

Yatiyoruz yan yana

Öpüsüyoruz, sevisiyoruz da hatta....

Her sey oyun yasaklarina uygun

Bir günah oluyor sonra

Tek umudumuzu göye gelin ediyoruz

Telli, kanli düyün iste

Üsüyor saclarin biliyorum darginmisin?

Bu baharda mayisa biraktigim

gibi misin hala?

Vurulmus cocuk gibi büyümemis

yüreyindeki hüzün

Hala kaciyormusun zamansiz

Gözlerini birakarak birilerinden

Hala ellerinden tutup sevgileri

Hala öyle sovuk bir gök

Hala öyle yerini yurdunu bulamamis bir mavi

Diüpsiz kuyuya saliyormusun agliyarak

Kücücük bir dokunusla son sevilen

olabiliyormusun?

Kendin kadar aklimdasin

Ve askini sasirmis bir tanri

Cogalan sizisiyla mutlu bir yara

Öyle misin mavi gözlü sari sacli yoldasim

Öyle biraktigim gibimisin

Gerceyi yakmada hala ustamisin

Yoksa cirakmi yanerken yollarda

Saclarima dolanan aydinligimsin

Somutlastiramadigim tek imgensin

Siirde anlattikca eksilen tek anlam

Hala biraktigim gibimisin

Yoksa beni biraktigin gibi mi

Kac mevsimsiz kar düstü topragima

Kac mevsimsiz kar düstü topragima

Hala biraktigim gibi misin.

Umut Altınçağ

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Vedaya merhaba vakti simdi. Çaresizliklerin hasat mevsimi.

Bildiklerinin içinde bogulmak. Bedenini kaplayan ve gittikçe onu içine çeken kabullenmislik. Nasil bir yasam tarzidir ki bu, etrafinda sürekli bilinçli, bilinçsiz zarar vermeye çalisan insanlar ve onlarin arasinda mutlu görünmeye çalisip, huzuru arayan bir kiz..

Aldatmacalarla yogrulmuş bir yasam. Öyle ki, kandirildigini bildigin halde mutlu olmak adina bilmezden gelmek ve belki de kendi kendini kandirmak aslinda. Böyle mutlu olunmazki, olunamazki.

“Sevmek bir eylemdir” yaziyordu bir yerlerde, evet sevmek eylemdir, direnis gerektirir. Aciyi beraberinde getirir. Süzüp posasini gömebiliyorsan, safligi huzur verir.

Düsün ki kendini adamissin birseylere, göze almissin o adamislik için herseyi. Ama bir taraftan da verilenin gerçek olmadigini biliyorsun, ya da hissediyorsun. Sadece görmek istedigini görüyorsun. İstemediklerini de görmezden geliyorsun.

Nereye kadar?

Suiistimal ediliyor olmanin karsisinda, bunun aliskanlik haline geldigini anlayana kadar olabilir mi? Ya da kabul edilebilirlik sinirlari zorlanana kadar.

Peki nedir kabul edilebilirlik siniri. Aldatilmanin kabul edilebilirlik siniri olur mu, olmali mi. Kendini kandirmanin siniri ile aynidir aldatilmanin dayanilirlik siniri. Üçüncü sahis gerekmez aldatmak için. Gerekmedi de hiç.

Belki de bir dürtü gereklidir, bir anda “noluyoruz yahu, yeter” demek için. İşte o zaman is isten çoktan geçmistir. Vuramazsin yüzüne yaptigini. İçten içe sinsice bir soguma kaplar bedenini.

Geç midir?

Hiç bir sey için, hiçbir zaman geç degildir insan hayatinda. Göreceli de görünse dogru bir tanedir.

Kalk simdi, geç aynanin karsisina, gözlerinin içine bak. Derin derin bak, sessizce seyret kendini önce. Sonra bir tek kelime çiksin dudaklarindan “neden?”. Bak bakalim yüzlesebilecek misin bu soruyla, gözlerini kaçirmadan durabilecek misin karsisinda. Ver o zaman hadi cevabini.

Aldatmadan ama kendini.

Ver cevabini ve birak orada asili kalsin cevap. Hiçbir yere dagilmadan, hiç kimseye ulasmadan. Ama ya sen de kandiriyorsan kendini ve farkinda bile degilsen bunun.

Birak ben böylece kalayim. Hissettiklerime inanmayip, kendimle dalga geçerek. Dolunayda geçen kusun silueti gibi, ne oldugu, ne olacagi belli olmadan. Noktayi koydugum anin içinde nefret olmadan.

Varolmayana inandirmaya çalismak mi daha agir, inanmadigini var kabul etmek mi? Ben yüzlestim kendimle. Neler vermeyi, neye ragmen göze aldigim akti gözlerimden. Dudaklarımın yanina ulastiginda rengi dönmüstü bile kirmiziya. Topraga kadar ulasamayacakti. Kaybolup gidecekti bir çirpida, günesin etkisiyle buharlasan su damlasi gibi.

Dümdüz olmak, degildir elbette düzgün olmakla ayni. Düzgün bir kiz degilim belki de. Belki de hayat düzgünlügümü aldi benden.

Ama...

Dümdüzüm ben.

Sen de olabiliyor musun, kendine dümdüz.

Ya da...

24.10.2005

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Sevgiliye cevap...

Öyle garip bir durumdayım ben de...Seninle yaşadığım aşkın değil, sensiz yaşadığım aşkın büyüklüğünden korkarken bile seninle yaşanacaklara hazır olmam korkutuyor beni...Şimdi zaman ayrılığımızın değil; 'kavuşmalıyız' diyorsun ya, kavuşmamızın vuslat dolu beklentisi...Yüreğim yılların yükünü taşısa da küçük odacıklarında, gurbetin perçinlenmiş ellerine bırakmam; bırakma! Sensiz geçen günler acı vermekten çok öte...Senin varlığın, acılarımın en büyük düşmanları halbuki...Senin içine ve odana yansıyanlardan çok daha az benim içime yansıyanlar...Benim içime sadece sen yansıyorsun. Ne gece, ne gündüz ama her an...Mazinin vuslatına 'dur' demeyeceğim senin gibi. 'Durma! Şimdi bir tek senden korkmuyorum geçmişin acı tuvalleri...'

'Biz, bilmediğimiz bir yazgının yenilmiş insanlarıyız' demeyeceğim sana. Ama hoyrat bir zamanın hükümlüleri de değiliz. Biz, zamana rağmen, yollara rağmen dünyanın belki de en özgürleriyiz...Bir tek nerde haklısın biliyor musun kahve gözlüm...Seni anlatmaya yetmez dilim...Seni seviyorum...Senin beni ne kadar sevdiğini bilmediğim gibi; sen de bilemezsin...Seni seviyorum...

Uçurumdan ben de düştüm. Hem de defalarca...Yüreğimde garip bir sızı vardı sonraları...Biz, sevgiden değil, sevgiliden ayrılmıştık herşeye rağmen. Ama bir garip sızı vardı. Aşkı bilmeyenlere inat, aşkı bilenlerin yüreğinde herkese ve herşeye rağmen aşk vardı...

Başka bir dünyada yaşıyoruz seninle. Kimsenin bilmediği bir dünyada...Sadece ikimiz varız. Soyut gerçekler var aklımızı meşgul eden durmaksızın...Kaybetmediğimiz, kaybedemediğimiz aşklar var sonra. Sen varsın, ben varım...Herşeye ve herkese rağmen birbirimizi anlamaya devam edelim...

Sana 'Güneş görebildiğin sürece vardır' dediğim zaman ilk kez, ne kadar sevinmiş, ne kadar anlamlı bulmuştun yüreğimden kopup gelen sözlerimi. Şimdi yine sana söylüyorum. Uçurumlardan aşağı düşerken, ağaçların gövdelerinden akan reçineleri de almayı unutma. Tekrar düşeceğiz. Sonra tekrar ve tekrar...Ama senin de dediğin gibi; asla vazgeçmeyecek aşkı bilen yürekler...Asla vazgeçmeyeceğiz...

'İşte öyle birşey..' Yazacak birşey bulamıyorum ya bazen. Bunu kullanabilirim artık. 'Seni çok şeyden çok seviyorum' un da telif hakkı bana ait ne de olsa...Artık söyleyebileceğim birşeyler var galiba...

O yüzden heyecanlanıyorum sık sık. Birisi ya da birşeyler yüreğimi sıkıştırıyor. Ama ben aksine daha önce hiç hissetmediğim kadar rahatlamış hissediyorum kendimi. 'Hayat bir yoldur' derler. Hayat onlarca yoldur aslında. Ve ben onlardan birinde hiçbir engel tanımadan, hiçbir engelle karşılaşmadan yürüyorum şimdi...

O yüzden sabahları uyandığımda gelecek bir 'günaydın'ı, geceleri uyumadan önce bağışlanacak bir 'iyi geceler'i bekliyor ve hatta özlüyorum. Birileri var düşümde. Çocukların hayal gücü kadar güçlü olduğu bir zamandan geliyor benim de hayal gücüm. Yıldızlara sığdıramıyorum seni bazen, gökyüzüne sığdıramıyorum...

O yüzden elim bir telefona, gözüm bir fotoğrafa takılıyor. Geçmişi anımsamak, geçmişi unutmak kadar zor ya kimi zaman; artık geçmişi anımsamak, yağmur olup kaderimi filizlendirdiğin avuçlarımda bir gurur nişanı her zaman...

O yüzden seviyorum seni kahve gözlüm. Yalnız kuru kalabalıkta değil, dünyada bir tek sen kalsan da yalnız değilsin...Yeri geldiğinde karanlıklardan kurtulamayan ruhuma sesleniyorum şimdi seninle: Karşımdaki insanın hüzünlerinden, yaşanmışlardan bihaber mantık abidesi misali yaklaşımları hep ağır gelmiştir bana. Sadece sevinçler değil, gözyaşları da paylaşılır. O yüzden anlıyor musun...? İşte öyle birşey...

Seni çok şeyden çok seviyorum...

Bu da aşkın kanunu...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.