Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Eski Sevgiliye Mektup

Misafir maydalin

Önerilen İletiler

• Cevaplar 364
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Misafir TheLastofMohicaN

düşlerin parlayıp söndüğü yerde

buluşmak seninle bir akşam üstü

umarsız şarkılar dudağımda bir yarım ezgi

sığınmak, gözlerine sığınmak bir akşam üstü

gözlerin bir çığlık bir yaralı haykırış

gözlerin bu gece çok uzaktan geçen bir gemi

bir orman bir gece kar altındayken

çocuksu uçarı koşmak seninle

elini avcumda bulup yitirmek

sığınmak ellerine bir gece vakti

ellerin bir martı telaşlı ve ürkek

ellerin fırtınada çırpınan bir beyaz yelken

bir kenti böylece bırakıp gitmek

içinde bin kaygı binbir soruyla

bitmemiş bir şarkı dudağımda bir yarım ezgi

sığınmak, şarkılara sığınmak bir ömür boyu

gözlerin bir çığlık bir yaralı haykırış

gözlerin bu gece çok uzaktan geçen bir gemi

ellerin bir martı telaşlı ve ürkek

ellerin fırtınada çırpınan bir beyaz yelken

nazım hikmet RAN

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir TheLastofMohicaN

koyverdun gittun beni oy koyverdun gittun beni allah’undan bulasun oy allah’undan bulasın kimse almasun seni, kimse almasun seni yine bana kalasun kimse almasun seni oy kimse almasun seni yine bana kalasun sevduğum senun aşkın ciğerlerumi dağlar hiç mi duşunmedun sen hiç mi duşunmedun sen oyy sevduğun boyle ağlar, sevduğun boyle ağlar.. :unsure:

gelevera deresi oy gelevera deresi ki dağun arasi oy iki dağun arasi yuzunden silinmesun, yuzunden silinmesun biçağumun yarasi yuzunden silinmesun oy yuzunden silinmesun biçağumun yarasi

:wub::wub::wub::unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir TheLastofMohicaN

yüreğimin çığlığına ses

araken yolda

senden izler görüyorum

heryerde

paranoyak oluyorum sonra

sırf senin kelimlerini kuruyor diye

birine

seni görüyor bu gözler o kelimelerde

affet

yokluğunda yok oluyorum

affet

sensizliğe içiyorum bu gece...

O.S.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir TheLastofMohicaN

gökhan kırdar nasıl bir adam bu ya şu sözlere bak.

yerine sevemden sonra ortadan kaybolunca üzülmüştüm insallah sonu kıraç gibi olmaz..

Bıraksanda elimi

Sevgin bana yeter

Susarım öpüşüne

Avunurda söyleyemem

Belki yalandır oyundur

Derim ya, yine de korku basar

Yazık ki ağır ağır

Çökmüş yüreğime

Nefret değil mi bu

Yalan sevişmeler

Sen değilsin sanki yarısı yatağımın

Üşürüm sarılsam bile

İsyanım yanışıma ölüm bile

Susuyor

Ardına dönüp giden sen misin

A kadın

Gururum yere düşer

Yeter ki bak yüzüme

Üstüme basıp geçme

Yar

....

Senden uzakta hep birşeyler eksik

Gönlümde derman yok inan bir nefeslik

Ne bir avuntu ne de biraz ümit

Ne yaptın bana nedir bu sessizlik

İçimde birşey acıyor sen gelince aklıma

Herşeyim, yerine sevemem

Yerine sevemem razıyım yapayalnız

Tükensin yıllarım ama yerine sevemem

Yerine sevemem olmuyor denedim

Yine de yerine sevemedim herşeyim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir TheLastofMohicaN

ama insan bir mektup yazar değil mi onca mektup yazdım birine bile cevap yazmadın. kusura bakma :unsure:

gökhanın söylediği gibi sen hep üstüme basıp geçtin.

sözünü tutuyorum suç senin

İsyanım yanışıma ölüm bile

Susuyor

Ardına dönüp giden sen misin

A kadın

Gururum yere düşer

Yeter ki bak yüzüme

Üstüme basıp geçme

Yar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir TheLastofMohicaN

Bahara Yenildiler

İki ayrı baharın dalıydılar; biri ilk, diğeri sondu ve kan ter içinde bir yaz aralarında

duruyordu. Bahara yenildiler.

Şahrud taptazeydi. Filizdi. Yüreği güneşi içec irsin rengarenk gülümseyen yeryüzüydü...

Seyduna ölüme ölümüne yakındı. Çınardı. Şahrud`un giyindiğini soyunuyordu ve

gelinsi dalları soyundukça çıplaklığından utanıyordu.

Solan yüreğiyle her seher güne biraz daha sarı duruyor ve biliyordu: ten soğuması

çoğu kez elinde ak keteniyle vaktinden önce geliyordu.

Seyduna`yla Şahrud`un tek ve bütün bağları ayrılıkları da olan mevsimin en uzak

uçlarına tutunmalarıydı. Mevsim haziran sonunda kendini yakınca koptular.

Artık birbirlerinin kışında bile yoktular...

Şiir: Tunay Bozyiğit

Ayrılıkta Sevdadandır

Bir ay doydu niye doğdu

Beni kederlere doğdu

Yokluğun ömrümü saydı

Tütün bastım oy yarama

Geceler ömrümü sağdı

Tütün bastım ay yarama

Vedalaşmadan Gidersen

Yürek anlar ayrılıyı

Ayrılık da sevdadandır

Ben bilirim sevdalıyı

Yüreğimi yer yaşarım

Ay karanlıya şaşarım

Yüreğimi yer yaşarım

Ayın şavkına şaşarım

Zühre olmazsan geceme

Topraklara karışırım

Zührem olmazsan geceme

Karanlığa karışırım.

Söz - Müzik: Tunay Bozyiğit

Solist: Emrah Altınok

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir TheLastofMohicaN

Nefesimi

Ayrılıklar uyandırmalı kör yüreğimi.

Cehennem yangınlarından

Ölmeden çıktıysa bedenim; artık

Benim olmalıyım, benim.

Yeter yüreğimi bir çift gözün

Ateşine rehin verdiğim. Ateş artıyı

Değildir karşılığımız. Pusatını dağ

Sisinden alan, firarını mermisine

Emanet eden bir namludur bu

Eşkıya sevda ki; zulasında asılı

Durur kefenlediği ölümü.

Ellerinin çeliğine su verilmiştir ta

Adem`den beri. Bilir ve intihar

Cüretiyle yoklar yüreğinin tetiğini.

Güneşin kızılca kıyametine çatar

Kuruyan umut dallarını. Yanacaksa

Cehennemden beter yanmalı!

Kim anlar ki eşkıyanın sağlamlığını;

Özleminin çiseyle yıkanmış şafak

Değerini kim? Hani ellerine kuşlar

İnerdi, kardan üşüyen kuşlar...

Bahçen kuş sevinçleriyle inlerdi ay

Şahrud.

Eşkıya yüreğime çığ düştü

Üşüyorum ha...

Aç ellerini.

Geldim mutsuzluğumla

Yürek susuzluğumla

Koynuna al demiyom

Şikte koyma beni

Koynunda yatır demem

Yeter bağışla beni

Aç ellerin gireyim

Sana ömrüm vereyim

Kuruyan dudaklarına

Nefesimi süreyim

Kuruyan dudaklarıma

Nefesini süreyim

Dağlara küs olur mu

Banara yas olur mu

İki can bir bedenken

Ayrı yatmak olur mu

İki yürek bir canken

Ayrı düşmek olur mu

Biliyorum suçluyum

Kentin kirli suyuyum

Sevmesini bilmiyorsam

Geçmişin sonucuyum

Aç kapıyı gireyim

Sana ömrüm vereyim

Kuruyan dudaklarına

Nefesimi süreyim

Kuruyan dudaklarıma

Nefesini süreyim

Söz - Müzik: Tuncay Bozyiğit

Solist: Emrah Altınok

Ömür Göz

Sen gittin ömrüm boşaldı

Ağzımda dilim yandı

Ele bil dizim kırıldı

Ömür gözlü cerenim

Gönlüme saz ol

Dilime söz ol

Ömrüme yaz ol

Ömür göz, sevdiğim

Ömür göz..

Bahçama bor ol

Sineme tar ol

Gel mene yar ol

Ömür göz, cerenim

Ömür göz..

Eylülde gitti gidince

Şiir de bitti hüzün de

İçim çürüdü gizlice

Ömür gözlü sevdiğim

Söz - Müzik: Tunay Bozyiğit

Solist: Gülay

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir TheLastofMohicaN

Senden ayrı aylar geçti yıl geçti

Şu ömrüme dolu vurdu yaz geçti

Dağlar ağlarım karalar bağlarım yarim için

Dağlar ağlarım yarime gideyim yol ver geçim

Bin yıl oldu hiç yüzünü görmedim

Senden ayrı konuşmadım gülmedim

Her seherde yollarını gözlerim

İnan seni, seni ne çok özledim

yavuz bingöl

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SANA BU SON MEKTUP

Kanatlarını çırpmaktan yorgun düşerse mutluluk, sevda türküleri hasretten dem vurmaya başlarsa, öyle sağanak değil, ince ince yağarsa yağmur, başının üstüne çöreklenirse hüzünlü bulutlar, amber gibi kokarsa toprak BENİ HATIRLA SEVDİĞİM; BİR YAĞMURU, BİR YÜREĞİNİ ÇOK SEVDİM...

Büyük bir trende, yalnız bir kompartıman görürsen, penceresinden akıp gidiyorsa şehirler, dur-durak bilmeden soluksuz yaşanıyorsa yolculukların, koltuğun üzerinde açık duruyorsa bir kitap, okudukça savruluyorsan zamanın suyunda, hangisi hayal, hangisi gerçek karıştırıyorsan, BENİ DÜŞÜN SEVDİĞİM; UZUN BİR YOLCULUĞUN TAM ORTASINDA, HİÇ İSTEMEDEN GİTTİM..

Denizden esiyorsa rüzgar, çığlık çığlığaysa martılar, ne yaptığının farkında bile değilsen onlara ekmek atarken, bil ki kulağına fısıldamışımdır, bil ki pike yapan her martıda gülümsüyorumdur yanında; SENDE GÜLÜMSE SEVDİĞİM...

Başı dumanlı bir dağ görürsen uzaklarda, birde yemyeşilse üstelik, bil ki zirvesinde ateş bırakmışımdır yüreğimden düşmüş, yanık bir türkü bırakmışımdır yarım kalmış, TAMAMLA SEVDİĞİM...

Ufukta belirirse bir silüet, belki beyaz bir gemi, belki yorgun bir balıkçı teknesi, ister güvertede el salayan bir kadın, ister sarı yağmurluğu, siyah çizmeleriyle ihtiyar kör bir balıkçı, BANA BAK SEVDİĞİM; KADININ GÖZLERİNDEKİ YAŞ, BALIKÇININ ALNINDAKİ TER BENİM...

Siyah- beyaz bir fotoğraf görürsen birgün, yolun sonunda henüz doğan güneşi gösteriyorsa yüzü kirli bir çocuk, gözleri şaşkınsa, ağzı açık, SATIN AL SEVDİĞİM; AYNI YOLUN YOLCUSU BİR YÜREĞİM VARDI BENİM, SANA VERMİŞTİM..

Nasılsa rastlarsın bir parkta, güvercinlere ekmek atan yaşlı bir kadına: neden sonra yorgun dizlerinin emriyle yığılıveren banka, elele tutuşan gençlere, oynayan çocuklara bakarken iç geçiren, kimbilir hangi an'ın özlemiyle dalıp giden uzaklara, YANINA OTUR SEVDİĞİM; HÜZNÜNÜ DAĞIT..SENİN DAĞITAMADIĞIN HÜZNÜM OLMADI BENİM...

Sonbaharda yolun düşerse ormana, hele bir deli gibi esiyorsa rüzgar, gözlerinde soğuğun hediyesi yaşlar, başının üstünde takla atan sarı yapraklar, ayaklarının altında o tatlı hışırtı,İNADINA UMUT ET SEVDİĞİM; rüzgara çırılçıplak direnen ağaçları örnek al..Gecenin bir yarısı uyku tutmazsa bir türlü, yüreğindeki yangının hasret sinmiş kokusu açtırırısa pencerelerini, bir yıldız kayarsa karanlığın içine, hala parlayanlardan ayırma gözünü sakın ve sevinçle karşıla, vuslatı getirmeyecek güneşi...SIRF SEN YAŞIYORSUN DİYE SEVİNDİĞİM OLDU BENİM..

Olur ya, bir çeşme görürsün, ıssızlığın ortasında, hele soğuksa suyu, gölgesinde yapayalnız bekliyorsa bir ağacın; SAKIN GEÇİP GİTME SEVDİĞİM bir yudum da benim için iç! NE BİR ÇEŞMEYİ, NE BİR PINARI GERİ ÇEVİRMEDİM HİÇ!

Ama yalnız ama birlikte severdik karda yürümeyi..Bu kış da geçen yıl ki gibi çılgın olursa, sadece bir seferlik benim için düş yollara; kardanadam yapan çocuklara yardım et, kartopu oyna..Sırf sen aldın diye arada bir taktığım atkıyı, şaşkın yüzlü bir kardanadamın boynuna dola ve bir daha asla beyazlar giyinmiş bir şehirde, kapkara bir yüzle dolaşma!Sadece gömüldüğüm gün gel mezarımın başına, birkaç dakika daha kal herkes çekildikten sonra...Ben yüreğine yuva yapmış bir kuştum, gitmeden azat etmeyi unutma!!

Nedense içimden bir ses yağmur yağacağını söylüyor o gün... Ve ben her zaman olduğu gibi saklanmayacağım ondan..İlk kez toprak kokusuna bu kadar yakın, sana uzak olacağım..İlk kez derin derin içime çekmeyeceğim, gerek de olmayacak, kalmayacak farkımız..Ve ilk kez istediğimde dokunamayacağım sana..VARSIN BÖYLE BİTSİN HİKAYEMİZ SEVDİĞİM; Ne zehir zemberek kelimeler, ne ihanet,ne bitmek bilmeyen kavgalar; VARSIN ÖLÜM GİRSİN ARAMIZA SON KEZ TEŞEKKÜR EDELİM BİRBİRİRİMİZE, BEN DOSTUM TOPRAĞA, SEN YAVUKLUN HAYATA DÖN!

DİLERİM BAŞKA BİR SEVDA BEKLESİN SENİ; VE DİLERİM EN AZ BİZİMKİSİ KADAR...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SANA BU SON MEKTUP

Kanatlarını çırpmaktan yorgun düşerse mutluluk, sevda türküleri hasretten dem vurmaya başlarsa, öyle sağanak değil, ince ince yağarsa yağmur, başının üstüne çöreklenirse hüzünlü bulutlar, amber gibi kokarsa toprak BENİ HATIRLA SEVDİĞİM; BİR YAĞMURU, BİR YÜREĞİNİ ÇOK SEVDİM...

Büyük bir trende, yalnız bir kompartıman görürsen, penceresinden akıp gidiyorsa şehirler, dur-durak bilmeden soluksuz yaşanıyorsa yolculukların, koltuğun üzerinde açık duruyorsa bir kitap, okudukça savruluyorsan zamanın suyunda, hangisi hayal, hangisi gerçek karıştırıyorsan, BENİ DÜŞÜN SEVDİĞİM; UZUN BİR YOLCULUĞUN TAM ORTASINDA, HİÇ İSTEMEDEN GİTTİM..

Denizden esiyorsa rüzgar, çığlık çığlığaysa martılar, ne yaptığının farkında bile değilsen onlara ekmek atarken, bil ki kulağına fısıldamışımdır, bil ki pike yapan her martıda gülümsüyorumdur yanında; SENDE GÜLÜMSE SEVDİĞİM...

Başı dumanlı bir dağ görürsen uzaklarda, birde yemyeşilse üstelik, bil ki zirvesinde ateş bırakmışımdır yüreğimden düşmüş, yanık bir türkü bırakmışımdır yarım kalmış, TAMAMLA SEVDİĞİM...

Ufukta belirirse bir silüet, belki beyaz bir gemi, belki yorgun bir balıkçı teknesi, ister güvertede el salayan bir kadın, ister sarı yağmurluğu, siyah çizmeleriyle ihtiyar kör bir balıkçı, BANA BAK SEVDİĞİM; KADININ GÖZLERİNDEKİ YAŞ, BALIKÇININ ALNINDAKİ TER BENİM...

Siyah- beyaz bir fotoğraf görürsen birgün, yolun sonunda henüz doğan güneşi gösteriyorsa yüzü kirli bir çocuk, gözleri şaşkınsa, ağzı açık, SATIN AL SEVDİĞİM; AYNI YOLUN YOLCUSU BİR YÜREĞİM VARDI BENİM, SANA VERMİŞTİM..

Nasılsa rastlarsın bir parkta, güvercinlere ekmek atan yaşlı bir kadına: neden sonra yorgun dizlerinin emriyle yığılıveren banka, elele tutuşan gençlere, oynayan çocuklara bakarken iç geçiren, kimbilir hangi an'ın özlemiyle dalıp giden uzaklara, YANINA OTUR SEVDİĞİM; HÜZNÜNÜ DAĞIT..SENİN DAĞITAMADIĞIN HÜZNÜM OLMADI BENİM...

Sonbaharda yolun düşerse ormana, hele bir deli gibi esiyorsa rüzgar, gözlerinde soğuğun hediyesi yaşlar, başının üstünde takla atan sarı yapraklar, ayaklarının altında o tatlı hışırtı,İNADINA UMUT ET SEVDİĞİM; rüzgara çırılçıplak direnen ağaçları örnek al..Gecenin bir yarısı uyku tutmazsa bir türlü, yüreğindeki yangının hasret sinmiş kokusu açtırırısa pencerelerini, bir yıldız kayarsa karanlığın içine, hala parlayanlardan ayırma gözünü sakın ve sevinçle karşıla, vuslatı getirmeyecek güneşi...SIRF SEN YAŞIYORSUN DİYE SEVİNDİĞİM OLDU BENİM..

Olur ya, bir çeşme görürsün, ıssızlığın ortasında, hele soğuksa suyu, gölgesinde yapayalnız bekliyorsa bir ağacın; SAKIN GEÇİP GİTME SEVDİĞİM bir yudum da benim için iç! NE BİR ÇEŞMEYİ, NE BİR PINARI GERİ ÇEVİRMEDİM HİÇ!

Ama yalnız ama birlikte severdik karda yürümeyi..Bu kış da geçen yıl ki gibi çılgın olursa, sadece bir seferlik benim için düş yollara; kardanadam yapan çocuklara yardım et, kartopu oyna..Sırf sen aldın diye arada bir taktığım atkıyı, şaşkın yüzlü bir kardanadamın boynuna dola ve bir daha asla beyazlar giyinmiş bir şehirde, kapkara bir yüzle dolaşma!Sadece gömüldüğüm gün gel mezarımın başına, birkaç dakika daha kal herkes çekildikten sonra...Ben yüreğine yuva yapmış bir kuştum, gitmeden azat etmeyi unutma!!

Nedense içimden bir ses yağmur yağacağını söylüyor o gün... Ve ben her zaman olduğu gibi saklanmayacağım ondan..İlk kez toprak kokusuna bu kadar yakın, sana uzak olacağım..İlk kez derin derin içime çekmeyeceğim, gerek de olmayacak, kalmayacak farkımız..Ve ilk kez istediğimde dokunamayacağım sana..VARSIN BÖYLE BİTSİN HİKAYEMİZ SEVDİĞİM; Ne zehir zemberek kelimeler, ne ihanet,ne bitmek bilmeyen kavgalar; VARSIN ÖLÜM GİRSİN ARAMIZA SON KEZ TEŞEKKÜR EDELİM BİRBİRİRİMİZE, BEN DOSTUM TOPRAĞA, SEN YAVUKLUN HAYATA DÖN!

DİLERİM BAŞKA BİR SEVDA BEKLESİN SENİ; VE DİLERİM EN AZ BİZİMKİSİ KADAR...

çok dokunaklı yaaa :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir TheLastofMohicaN

deleterius gerçekten çok ustaca kaleme alınmış paylaştığın için sağol

sanırım açtığım sayfa amacına ulaşıyor. çok güzel paylaşımlara gebe bu başlık ben öyle umuyorum.

yüreğini ortaya koyupta yazan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AÇIKÇASI MOHİ (BU KISALTMA İÇİN BENİ MAZUR GÖR;HOŞUMA GİDİYOI NAPİİM) FORUMUN BELLİ KÖŞELERİNE SIKIŞIP KALMIŞIZ VE YAZDIKLARIMIZ BİLMEDEN ANLAMADAN YARGILANIP, CEZALANDIRIYO...VE BEN BUNLARI İÇİME SİNDİREBİLECEK Bİ İNSAN DEĞİLİM...AMA FORUMUN BU KISMINDA İNSANLARIN ÖNYARGILARINDAN ARINDIKLARINI TAHMİN ETTİĞİM İÇİN MÜMKÜN OLDUĞUNCA DUYGULARIMIZI PAYLAŞACAĞIZ...BU TOPİCİ GEÇ FARKETTİM AMA ÇOK HOŞUMA GİTTİ...SEVGİYLE KAL....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir TheLastofMohicaN

Güneş burada da var

Ta ki batana kadar

Yıldızlar yine parlak

Şafak atana kadar

Gonca güllerim vardı

Burcu burcu kokardı

Rengi soldu sarardı

Sevip tutana kadar

Bilsen şimdi nerdeyim

Çılgın gecelerdeyim

Uzun bir seferdeyim

Gücüm yetene kadar

şükriye tutkun

artık gücüm yetmiyor yeter artık!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir TheLastofMohicaN

TheLasTofMohiCaN dan last letter

sildim sana dair ne varsa biraz önce sanki canımdan bir parça koptu ama böyle olmalıydı sevgili birazdan telefonu da sileceğim telefonumdan ve seni hatırlatan her şeyi birer birer sileceğim.

beynimden nasıl sileceğim orasını bilmiyorum ama elbet sıra onada gelir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ESKİ SEVGİLİ

BUGÜN TAM BİR YIL OLDU BENİ BIRAKIP ARDINA BİLE BAKMADAN ÇEKİP GİDELİ....

AMA BİLMEM FARKETTİN Mİ ARTIK SEVGİLİ DEĞİLSİN BENİM İÇİN ESKİ BİR YARADAN İBARETSİN BUNDAN GAYRI.BU SÜRE ZARFINDA YARALARINDA ÇABUK İYİLEŞTİĞİNİ GÖRDÜM.İLK BAŞLARDA ACILARIM HİÇ DİNMEYECEK DİYORDUM AMA BİR ARKADAŞIM BUNUN İÇİN 6AY BİÇMİŞTİ.MEĞER NE KADARDA HAKLIYMIŞ.ŞİMDİ SANA TEK SÖZÜM VAR GİT YOLUNA HEMDE HİÇ ARKANA BAKMADAN....

HOŞÇAKAL KALBİM

MERHABA YARIN :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.