Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Sil Baştan

Radya

Önerilen İletiler

"Dışarıdaki karanlıktan korkmuyorum. Benim hoşlanmadığım içimde barınan karanlık."

Shelagh Delaney

"Mizah, yaşananlarla başa çıkma mekanizmasıdır."

"Perspektif - bir adım geri atıp büyük resme bakma yeteneği- iyileşmenin en önemli bileşenlerinden biridir.

Ne yazık ki en çok ihtiyaç duyduğumuz zamanda en zor bulunan şeydir; yaşadıklarımızın bir nedeni olması gerektiğini biliriz ama yaşarken acımızın ötesini görmek zordur."

"Ciğerlerimi bir çift şişme kolluk gibi kullanıyorum. Kendi soluğumla yüzebilmek için."

Miriam Sagan

"Bu bütün derslerin en zorudur: Kaç yaşında olursak olalım yaşamın dersliğine sürekli geri döndüğümüzü, doğru anlayana kadar öğrenmeye devam edeceğimizi kavramak."

"Herkes benim cesur ve korkusuz olduğumu sanıyordu ama aslında içten içe titriyordum."

Katharine Hepburn

"Hiçbirimiz acı çekmeyi seçmesek de, acının yan sonuçlarından biri de kimlerin gerçekten arkadaşımız olduğunu öğrenmektir."

"Yarının vaatleri ne olursa olsun güle güleler üzücüdür."

Janet Leigh

"Birçok yanılsama boşanmamız sırasında öldü: Hep mutlu yaşayacağımız yanılsaması. Birlikte sevgi dolu bir aile, neşeli bir ev kuracağımız yanılsaması. Hiçbir zaman yalnız olmayacağımız, yan yana yaşlanarak dostluk, güvenlik ve sevgi dolu olacağımız yanılsaması."

"Hangisinin daha çok cesaret gerektirdiğini bilmiyorum: Bir kez söz verdiğiniz için ömür boyu garanti testinden olumlu çıkmak mı, bütün dünyanızı dağıtarak serbest kalmak mı."

Anne Tyler

"Yaşam bir 'kendin yap' setidir."

Phyllis Diller

"Aşk bize bir iskambil destesi dağıtır, sonra 'bak bakalım bunlarla ne yapacaksın' der."

Dorothy Hopper

"İskambil oyunlarını oynayan herkes, birbirine hiç benzemeyen yedi kağıt gelince, kağıtları masaya atıp 'Elim kötü. Ben oynamıyorum!' denmediğini bilir. Kağıtlara dikkatle bakar, yapabildiğinizce düzenler, çektiğiniz yeni kağıdın oyunun kaderini değiştireceğini umut edersiniz.

Aynı şey yaşam için de geçerlidir. Şu anda elimizde berbat bir el olduğunu düşünebiliriz. Ama oyundan çıkmak kural dışıdır. Çekeceğimiz yeni kağıdın oyunun kaderini değiştirebileceğini düşünerek elimizdeki kağıtlarla en iyi seçimleri yapmamız gerekir."

"Bir kadının gelişimini en çok gerileten ve olumsuz etkileyen şey kendini feda etmektir."

Carol Gilligan

"Cinselliği sevginin işini görmeye, sevgiyi de cinselliğin işini görmeye zorlayamazsınız."

Mary NcCarthy

"Öcün nesi kötü? Hesaplaşmanın mükemmel bir yolu."

Norman Lear

"Acı çekmek, daha iyi şeylere geçişin doğum sancılarıdır."

John E. Boodin

"Müzmin bekar birini sevmek hiçbir zaman kazanılamayacak bir oyundur."

Jean Harris

"Birçok erkeğin hayranlığını, bir erkeğin eleştirisi için feda etmek istiyorsanız, tamam, gidin evlenin."

Katharine Hepburn

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.