İçeriğe atla


Fotoğraf

Otistik Buğra Şimşek Kraliyet Sınavasında Son Aşamada


Bu başlığa hiç cevap verilmemiş

#1 Smyrna

Smyrna

    Uzman Üye

  • Ω Co-Admin
  • 2.819 İleti

Gönderi Tarihi: 29 Haziran 2011 - 13:48

İskenderunlu 17 yaşındaki otistik Buğra Çankır, İngiliz Kraliyet Ailesi'nin müzik sınavlarının son aşaması olan 'Grade 8'e girmeye hazırlanıyor.

Daha önce girdiği 7 aşamadan da başarıyla geçen Buğra Çakır, 2012 yılının Ocak ayında gireceği son sınava Rus öğretmen Victoria Perepelitsa ile hazırlanıyor.

DÜNYADA KABUL GÖRÜYOR

Buğra'nın babası Kemal Çankır, oğlunun bu sınavda da başarılı olacağına inandığını belirterek "Kraliyet Ailesi'nin sınavlarında 8'inci basamağı geçenler Avrupa ve Amerika'da konservatuarlara özel yetenek sınavlarına girmeden direk kayıt yaptırabiliyor. Buğra bu hakka sahip olacak" dedi.

FLÜTTE DE İLERLİYOR

Şu anda Antakya Güzel Sanatlar Lisesi'nde flüt ana müzik dalı eğitimine devam eden Buğra'nın Kraliyet Ailesi'nin müzik sınavlarına flüt dalında da girdiği ve şu ana kadar 4 aşama geçtiğini söyledi. Oğlunun, hem piyano hem de flütte kendini geliştirerek, konservatuar eğitimi almasını istediklerini anlatan baba Çankır, şöyle devam etti:

KONSERVATUAR KABUL ETMİYOR

"Buğra'nın eğitimi için yıllardır çalmadık kapı bırakmadık. Otistik olması, konservatuara kabul edilmesini bugüne kadar engelledi. Müzik konusunda Buğra'nın engeli yok, yaşıtlarına göre daha hızlı ilerlemekte, flüt ve piyanoda gösterdiği gelişim bunun kanıtı. Ancak yasal mevzuat Buğra'nın konservatuara girmesine izin vermiyor. Bizim beklentimiz, mevzuatın yeniden düzenlenerek, Buğra ve onun durumunda olanlara konservatuar yolunun açılması. "


engellihaberleri.com
“Bu dünyaya NE yapmaya geldiğimi sorarsanız?..
Cevabım şu olacak:
HAYATIMI yüksek SESLE yaşamak için BURDAYIM..!”


______EMİLE ZOLA_____Gönderilen Fotoğraf Gönderilen Fotoğraf Gönderilen Fotoğraf Gönderilen Fotoğraf Gönderilen FotoğrafCevap ekle