Zıplanacak içerik
  • Üye Ol
Smyrna

Otistik Buğra Şimşek Kraliyet Sınavasında Son Aşamada

Önerilen İletiler

İskenderunlu 17 yaşındaki otistik Buğra Çankır, İngiliz Kraliyet Ailesi'nin müzik sınavlarının son aşaması olan 'Grade 8'e girmeye hazırlanıyor.

 

Daha önce girdiği 7 aşamadan da başarıyla geçen Buğra Çakır, 2012 yılının Ocak ayında gireceği son sınava Rus öğretmen Victoria Perepelitsa ile hazırlanıyor.

 

DÜNYADA KABUL GÖRÜYOR

 

Buğra'nın babası Kemal Çankır, oğlunun bu sınavda da başarılı olacağına inandığını belirterek "Kraliyet Ailesi'nin sınavlarında 8'inci basamağı geçenler Avrupa ve Amerika'da konservatuarlara özel yetenek sınavlarına girmeden direk kayıt yaptırabiliyor. Buğra bu hakka sahip olacak" dedi.

 

FLÜTTE DE İLERLİYOR

 

Şu anda Antakya Güzel Sanatlar Lisesi'nde flüt ana müzik dalı eğitimine devam eden Buğra'nın Kraliyet Ailesi'nin müzik sınavlarına flüt dalında da girdiği ve şu ana kadar 4 aşama geçtiğini söyledi. Oğlunun, hem piyano hem de flütte kendini geliştirerek, konservatuar eğitimi almasını istediklerini anlatan baba Çankır, şöyle devam etti:

 

KONSERVATUAR KABUL ETMİYOR

 

"Buğra'nın eğitimi için yıllardır çalmadık kapı bırakmadık. Otistik olması, konservatuara kabul edilmesini bugüne kadar engelledi. Müzik konusunda Buğra'nın engeli yok, yaşıtlarına göre daha hızlı ilerlemekte, flüt ve piyanoda gösterdiği gelişim bunun kanıtı. Ancak yasal mevzuat Buğra'nın konservatuara girmesine izin vermiyor. Bizim beklentimiz, mevzuatın yeniden düzenlenerek, Buğra ve onun durumunda olanlara konservatuar yolunun açılması. "

 

engellihaberleri.com

Bu iletiyi paylaş


İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş

İletiniz moderatör kontrolünden geçtikten sonra sitede gösterilmeye başlanacaktır. Eğer buna maruz kalmak istemiyorsanız lütfen hemen bir ÜYE OLUNUZ.

Misafir
İletinizi misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer üye iseniz lütfen GİRİP YAPARAK gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.