Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Tatlı isteyen varmı ( sıra tatlılarda)

kardelen83

Önerilen İletiler

ŞEKER PARE ( en sevdiğim tatlıdan başlıyorum

1 margarin

2 yumurta

1 kabartma tozu

1 vanilya

yarım s.b. irmik

aldığı kadar un

ceviz veya fındık(her ikisi de olabilir) şerbeti için:

3 s.b. su

3 s.b. şeker

yarım limon

Yapılışı:

sol taraftakileri karıştır, yoğur ve kulak memesi kıvamında hâle getir. yuvarlak parçalar haline getir ve 160 derdecedeki fırına 30 dakika at . kızarmazsa bir 10 dakika daha bırak. fırından çıkınca soğut ve şerbetini ver.

Servis Önerileri:

kurabiyeleri şerbet ile karıştırırken kurabiyeler soğuk ve şerbeti sıcak olsun

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

KAR YAĞDI

Gereçler:

Malzeme:

1 kg süt

1 su bardağı un

1 su bardağı şeker

1 küçük paket kakao 100 gr margarin

2 paket krem şanti

250 gr hindistan cevizi

2 su bardağı süt

Yapılışı:

süt,un,şeker,kakaoyu bir tencerede mikserle çırpalım daha sonra ateşin üzerinde muhallebi kıvamını alana kadar pişirelim.daha sonra margarini ilave ederek mikserle çırpalım 5 dakika öte yandan kare tepsiyi hindistan cevizi ile kaplayalım boş kalmayacak şekilde üzerine muhallebiyi dökelim ve buzdolabına soğuması için bırakalım.servise yakın 2paket krem şantiyi 2 bardak sütle çırpalım ve muhallebinin üzerine dökelim servise yakın dikdörtgen şeklinde kesip ikiye katlayarak tabaklara servis yapalım.AFİYET OLSUN....

Servis Önerileri:

Günlerinizde süper bir ikram kendim bizzat denedim...çok memnun kaldılar tavsiye ediyorum..

Püf Noktaları (İnce Ayrıntılar):

biraz uzun tarif oldu ama çok basit ve enfes bir lezzet...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

KOLAY HAVUÇLU PASTA

Gereçler:

HAMURU İÇİN:

7 YEMEK KAŞIĞI ŞEKER

7 YEMEK KAŞIĞI UN

4 YUMURTA

1 Ç.K. SIVI YAĞ

1 PK.HAMUR KABARTMA TOZU

1/2 SU BARDAĞI HAVUÇ(RENDELENMİŞ)

1/ SU BARDAĞI İRİ ÇEKİLMİŞ CEVİZ

1 YEMEK KAŞIĞI TARÇIN KREMASI:

7 YEMEK KAŞIĞI ŞEKER

3 YEMEK KAŞIĞI UN

1 YUMURTA

1LT.SÜT

1 PAKET VANİLİN

Yapılışı:

HAMURUN CEVİZ,HAVUÇ VE TARÇIN HARİÇ TÜM MALZEMELERİNİ İYİCE KARIŞTIRIYORUZ.DAHA SONRA CEVİZ,HAVUÇ VE TARÇIN İLAVE EDİYORUZ.YAĞLANMIŞ PASTA KALIBINDA 175 0C DA PİŞİRİYORUZ.

KREMASI İÇİNDE TÜM MALZEMELERİ VANİLİN HARIÇ KARIŞTIRIYORUZ KISIK ATEŞTE 2 DK. KAYNATIYORUZ ATEŞTEN ALDIKTAN SONRA VANİLİNİ İLAVE EDİYORUZ.

KEKİ TAM ORTASINDAN KESİYORUZ İÇERİSİNE SOĞUMUŞ KREMANIN 3 TE 1 İNİ İLAVE EDİYORUZ DAHA SONRA AYNI İŞLEMİ ÜZERİNEDE UYGULUYORUZ.

Servis Önerileri:

CEVİZ VE TARÇINLA SÜSLÜYORUZ

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

GİZEMLİ KEK

paket petitbure bisküvi

3 kaşık hindistan cevizi

isteğe bağlı muz Kreması için;

3 su bardağı süt

3 çorba kaşığı şeker

Yapılışı:

öncellikle krema için 3 su bardağı süt,3 çorba kaşığı şeker ve 3 çorba kaşığı sarı muhallebi tencereye alınarak kıvamına gelinceye kadar pişirilir.Daha sonra bisküvilerin arasına kaşık yardıyla konulur.Her bisküvinin arasına yaklaşık bir çorba kaşığı muhallebi konularak ard arda dizilir.isteğe bağlı olarak muhallebinin üzerine veya bisküvivin içine muz konur.Daha sonra tatlımız dikdörtgen şeklini aldıktan sonra üzeri hindistan ceviziyle süslenir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 2 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
  • 2 ay sonra...
  • 3 ay sonra...

KUNEFE

Aldığım tariften istediğim sonucu alamayıp kendim değişikliklerle yapa yapa son ve gerçek halini bulduğum künefe tarifini paylaşmak istiyorum,çok basit..

Malzemeler:

300-400 gr kadar kadayıf (bu iki- üç kişilik,miktar arzuya göre artar)

75-100 gr kadar tereyağı,margarin veya sıvıyağ

Biraz kaşar veya dil peyniri veya tuzsuz ve erime özelliği olan herhangi bir peynir

Bir bardak toz şeker

Bir bardak su

(tek kişilik porsiyonlar için minik teflon yumurta tavası,dilimler için normal büyüklükte teflon tava)

Yapılışı:

-Önce suyu ve şekeri kaynatıp soğumaya bırakıyoruz.

-Kadayıfı elimizle hafifçe parçalıyoruz,erittiğimiz yağı üzerine döküp yağla iyice karışıncaya kadar ovuyoruz.

-Tek porsiyonlar için, minik tavaya bastırıldığı zaman 1 cm i geçmeyecek kadar kadayıf koyup iyice bastırıyoruz,hatta başka bir kapla veya tencereyle bastırabiliriz.Büyük tava için de aynı şekilde kadayıfın yarısını koyup 1 cm kalınlığı olacak şekilde bastırıp yassılaştırıyoruz.İnce dilimlediğimiz veya rendelediğimiz peyniri koyup üzerine aynı miktarda kadayıfı yayıp tekrardan bastırıyoruz.

-Kısık ateşte cevirerek bir tarafını kızartıp,düz bir tabak yardımıyla çeviriyor ve diğer tarafını da kızartıyoruz.

-Tek porsiyon künefeye iyice soğumuş olan şerbetten sadece bir kepçe gezdiriyoruz,büyük tava ise şerbetin tamamını..

-Arzuya göre kaymak,dondurma,antep fıstığı ile veya sade servis yapıyoruz.

Gerçekten yapımı çok kolay ve hızlı.. en son yiyenden aldığım tepki şu:"Hatay'lı mısın mübarek? -_-:rolleyes::grin:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yaaa bu başlıkla ne alaka diyeceksiniz belki ama ... :unsure:

sanırım benim tatile ihtiyacım var :blushing::unsure:

Tatlı isteyen varmı başlığını "TATİL isteyen var mı" diye okuyunca daha bir farkınavariverdim bunu offf offf !!!! :wacko::huh::mellow:

Ay kıyamam hepten kaybettik bu kızı :unsure: Ablacımmm kendine gel sık dişini.Bak ben seni nasıl gezdircem burda.

Çeşmenin altını üstüne getircez beraber B):lol::P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya benide özendirdiniz şimdi... :rolleyes: ben hem tatlı,hemde tatil isterim....bugün elime çok güzel resimler geçti..sizlerle paylaşmak isterdim ..ama slayt resim eklemeyi bilmiyorumm :blush: çok nefisti..bana tatil ve kar özlemimi hatırlattı.. :( o resimlerin içinde olmak istedim.. :( ben az daha bahsedersem depresyona girecem.... :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.