Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Araba Kullanırken Benzin Sarfiyatını Düşürmenin Yolları

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

Aracınızı eşya deposu olarak kullanıyorsanız hemen bütün ekstra malzeme ve eşyaları arabanızdan indirin çünkü her ekstra kilo için ekstra benzin yaktığınızı unutmayın!!!!!!!!!!!!

devam edecek...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yakıt pompaları yakıtın yoğunluğunu değil hacmini ölçer. Bu nedenle aldığımız yakıtın yoğun olup olmadığını yakıt göstergesinden anlayamayız. Yakıt yoğunluğu arttıkça aldığınız benzin de ağırlaşır. Yani 100 liraya alacağımız bir benzinin eğer yoğunluğu az ise bu benzinin daha çabuk tükenmesini eğer fazla ise daha yavaş tükenmesini sağlar.

Aldığımız yakıtın yoğun olması benzinden daha çok tasarruf yapmamızı sağlar. Yakıt yoğunluğu sıcaklıkla ters orantılı olarak değişir. Sıcak havalarda aldığımız benzinin buharı atmosfere kaçacağından yakıtın yoğunluğu azalır. Bu nedenle özellikle yaz aylarında benzin alırken akşam, gece ya da sabah vakitleri tercih edilmelidir.

Bu çok bilinmeyen bir bilgi olsa gerek, paylaşayım istedim :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben lpg kullanıyorum onda da aynı şey geçerli mi acaba :unsure: eğer geçerliyse ben yanmışım...:unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.