Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Bebeğim benim...

güzelyaz

Önerilen İletiler

Yaa arkadaşlar benim bi kedim var.adı çiii :) onu çok seviyorum,yumuşacık ve sıcacık.Ama şu aralar bana nasıl bağlandı anlatamam...kucağımdan inmiyor.gitsene kızım diyorum küsüyo..yahu ben senin annen deyilim git başkasına yok illa bana gelecek.sabah onun mii mii sesleriyle uyanıyorum,bununla kalsa iyi sabahın 6 sında aç kapıyı mii seslerinden sonra açıncada hemen benim yanıma..ben kolumu açıyorum oda kafasını koyuyo 2 saat kadar öyle uyuyoruz..otururken boynumdan inmez.allahım yarabbim bu ne yaaa..

ama nasıl tatlı anlatamam ki.

ama havalar ısındı ısınalı bu yakınlık sorun olmaya başladı..evde durmaz,bahçede akşama kadar sonra sen gel kucağıma.hergünde yıkanmıyoki kedi..kendimden soğutmayı deniyorum.elimi vurcakmış gibi kaldırınca küsüyo ama kedi nede olsa 5 dk. sonra gene al beni diye bağırıyo.ne yapsam ki.dışarı atsam sokak kedisi olsa öyle güzelki ,uzun tüyleri,mükemmel renkler ve sevgi dolu kıyamam ki.eee dışarı çıkarmasam güneşi görünce zaptetmek çok zor.şaştım kaldım.acaba hergün yıkasam ölür mü?sonra hoca gibi sıkarken öldü yıkarken deyil diyomuşum.bunca sıkıntının,işin arasında bi sen çıktın be çii..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 50
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Belki komik ama benim çii..çok koca boğaz.yemek seçiyo utanmaz :D

kız çiii diyorum başkaları yemek bulamaz sen onu yemem bunu getir diyosun yeter artık.benim kedi biraz nazlı galiba.peynirin tadına bakıyo beyenmediyse yemiyo,ondan sonra miii mii kafamı patlatıyo.bebeğim ne istiyosun diyorum bağırdıkça bağırıyor,acaba ne versem...balık,et gibi şeyler yoksa domates veriyorum yiyor vallahi.zaman zaman menemen yapıyorum bebeğime ılıksa yiyor zilli,ağzının tadını iyi biliyor.

haa bide elimden zehir olsa yiyo ayırt etmeden bitanem benim.onu çok seviyorum oda beni yaaa... :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bugün çiiyi çarpasım geliyo..moralim bozuk bide gelip mii mii diye bağırmaz mı.süt veriyorum içmiyo neymiş hanfendi kucağıma gelcekmiş,sevilmek istiyomuş.pis kedi uğraşamam senle derken yani şimdi kucağıma geldi öpüyo beni yaaa...başımın belası napcam ben senle :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

en sevdiğim havandır kedi ama artık onların nankörlüğünden de bıktım. en son olay kedinin çenesini okşarken oldu. bilirsiniz kediler okşanmaktan hoşlanırlar. boynu, kafası ve çene altları özellikle. ben de gıdığını severken kedi elimi isırdı.. artık oksama anında dikkatlı oluyorum. isırmasına rağmen çok sevimli olduğu için hala severim.. ama cidden nankörler..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sana şu konuda katılıyorum çok sevimliler ama nankör olduklarını düşünmüyorum..kedi beslemeden önce bilemezdim ama şimdi biliyorum ki kediler sevilmeyi sevdiği kadar sevmeyide seviyorlar.benim çi küçükken oynamayı,tırmalamayı yani savaşmayı çok seviyordu.ellerimiz harpten çıkmış gibi kan içinde kalırdı.ama artık bir yaşında ve çok nadir yapıyo o da yaotığım davranıştan hoşlanmazsa,normal çünkü abla ben rahatsız oldum bugün moralim bozuk yada ne bileyim karnım ağrıyo diyemediği için.

çiyle aynı odada uyurken sabaha karşı tuvalet için beni uyandırmak istiyor,mi mi bağırır ama diyelimki uyanmadım o zaman ayaklarımı tırmalar asla yüzümü değil.

çiyle ilgili bi anı anlatayım.2,3 aylık henüz minicik,bitanede çiyle yaşıt bahçede doğmuş yabani bi kedi vardı.biz çok az görüyorduk kaçıyordu.ama çinin arkadaşı olsun diye çiyi bahçeye çıkarıyordum.ama o hep kaçıyordu.bir gün gene çi bahçede,bizim evde 4. kat ve dışardaki kedi yolunu bile bilmiyordu.çiyi almak için kapıyı bi açtım ki ne göreyim çinin misafiride gelmiş.nasıl şaşırdım anlatamam bizim çi arkadaşlığını ilerletmek için beyazı yemeğe çağırmıştı.o zaman anladım ki kedilerin ilişkileri bize çok benziyor ve kendi aralarında çok güzel anlaşıyorlar.şimdi beyazı kıskanıp bu ev benim diyor o ayrı.çoğu insandan daha vefalı gördüm ben kedileri çünkü aradıkları tek şey ilgi ve sevgi başka yok.bunun için çiyi sevmekten asla vazgeçmiycem,ellerimi tırmalasın kalbimi acıtmıyor en azından insanlar gibi :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

ben kedimi çok seviyorum daa..aramıza küçük bişey girdi artık onun beraber hiç uyumuycam,kucama alıp sevmiycemde.çünkü o dün bi fareyle beraber görülmüş. :( kız çii sen nasıl yedin onu,açmı kaldın manyak şey bidaha beni sev diye gelde göreyim seni pis kız :angry:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...
Yaa arkadaşlar benim bi kedim var.adı çiii :) onu çok seviyorum,yumuşacık ve sıcacık.Ama şu aralar bana nasıl bağlandı anlatamam...kucağımdan inmiyor.gitsene kızım diyorum küsüyo..yahu ben senin annen deyilim git başkasına yok illa bana gelecek.sabah onun mii mii sesleriyle uyanıyorum,bununla kalsa iyi sabahın 6 sında aç kapıyı mii seslerinden sonra açıncada hemen benim yanıma..ben kolumu açıyorum oda kafasını koyuyo 2 saat kadar öyle uyuyoruz..otururken boynumdan inmez.allahım yarabbim bu ne yaaa..

ama havalar ısındı ısınalı bu yakınlık sorun olmaya başladı..evde durmaz,bahçede akşama kadar sonra sen gel kucağıma.hergünde yıkanmıyoki kedi..kendimden soğutmayı deniyorum.elimi vurcakmış gibi kaldırınca küsüyo ama kedi nede olsa 5 dk. sonra gene al beni diye bağırıyo.ne yapsam ki.dışarı atsam sokak kedisi olsa öyle güzelki ,uzun tüyleri,mükemmel renkler ve sevgi dolu kıyamam ki.eee dışarı çıkarmasam güneşi görünce zaptetmek çok zor.şaştım kaldım.acaba hergün yıkasam ölür mü?sonra hoca gibi sıkarken öldü yıkarken deyil diyomuşum.bunca sıkıntının,işin arasında bi sen çıktın be çii..

pizimde vardı öyle bir kedi... :stuart:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben hayvan beslemiyorum ancak bizim apartmanda da biriin kedisi var...

kediyle o kadar karşılaşmamıza rağmen bir türlü alışamadı bana...soğuk havalarda apartman kapısının önünde rastlarım çoğu kez...içeri girmek istiyor biliyorum...

kapıyı açık tutarım girsin diye ama bir türlü girmez...türlü şekillere girerim benden ürkmesin diye...kolumu iyice uzatırım,vücüdumu dışarıda bırakırım,mümkün olduğunca vücüdumu kapıdan uzak tutmaya çalışırım...yine ürker yaklaşamaz yanıma...kapıyı girebileceği kadar açık bırakıp sabitlemek için önüne birşey koymaya çalışırım...ararım bulamam...bulur koyarım...bekler uzaktan izlerim girmez...

nasıl olsa girmiyor diyerek bırakır kapıyı yoluma giderim bu sefer de miyavlar arkamdan...sonra bi daha aynı manzara....bırakmaya gönlüm varmaz...bıraksam üzülürüm,bırakmasam otobüsü falan kaçırırım...

türlü dert...halbuki niye bu kadar önemsiyosam....

zaten sağlık sorunları var kedinin..obez kendisi..resmen yürümüyor...yuvarlanıyor...yani bir saldırsa beni yıkar...korkuyorum da hayvandan...belki acımıyorum da ....korkumdan,yaranmaya çalıştığımdan kapıdan girmesine yardım etmeye çalışıyorum...:D

döver möver...:D allah muhafaza...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben hayvan beslemiyorum ancak bizim apartmanda da biriin kedisi var...

kediyle o kadar karşılaşmamıza rağmen bir türlü alışamadı bana...soğuk havalarda apartman kapısının önünde rastlarım çoğu kez...içeri girmek istiyor biliyorum...

kapıyı açık tutarım girsin diye ama bir türlü girmez...türlü şekillere girerim benden ürkmesin diye...kolumu iyice uzatırım,vücüdumu dışarıda bırakırım,mümkün olduğunca vücüdumu kapıdan uzak tutmaya çalışırım...yine ürker yaklaşamaz yanıma...kapıyı girebileceği kadar açık bırakıp sabitlemek için önüne birşey koymaya çalışırım...ararım bulamam...bulur koyarım...bekler uzaktan izlerim girmez...

nasıl olsa girmiyor diyerek bırakır kapıyı yoluma giderim bu sefer de miyavlar arkamdan...sonra bi daha aynı manzara....bırakmaya gönlüm varmaz...bıraksam üzülürüm,bırakmasam otobüsü falan kaçırırım...

türlü dert...halbuki niye bu kadar önemsiyosam....

zaten sağlık sorunları var kedinin..obez kendisi..resmen yürümüyor...yuvarlanıyor...yani bir saldırsa beni yıkar...korkuyorum da hayvandan...belki acımıyorum da ....korkumdan,yaranmaya çalıştığımdan kapıdan girmesine yardım etmeye çalışıyorum...:D

döver möver...:D allah muhafaza...

:lol::lol::lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim çii hakkında size bilgi vereyim :D benim o nazik,nazlı ve uykucu kedim yani çii şimdi küçük aslan olmuş sanki..annem onu evi kirletiyor diye bahçeye koymuş eve almamış,benim kızda nazlana nazlana bakmışki işe yaramıyor savaşçı olmuş :huh: bahçeye yabancı kedi geldiğinde öyle bağırıyor öyle kızıyorki kedi korkup kaçıyor.nasıl oldu anlamadım,kilo almış ve tüyleri dahada uzamış.beni görünce eve gelmek istedi ama alamadım yaa..eski halleri geldide aklıma ahh çiii nolmuş bebeğim sana mekana uyum sağlamış güzel gözlüm nazlı kızım -_-:wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim çii hakkında size bilgi vereyim :D benim o nazik,nazlı ve uykucu kedim yani çii şimdi küçük aslan olmuş sanki..annem onu evi kirletiyor diye bahçeye koymuş eve almamış,benim kızda nazlana nazlana bakmışki işe yaramıyor savaşçı olmuş :huh: bahçeye yabancı kedi geldiğinde öyle bağırıyor öyle kızıyorki kedi korkup kaçıyor.nasıl oldu anlamadım,kilo almış ve tüyleri dahada uzamış.beni görünce eve gelmek istedi ama alamadım yaa..eski halleri geldide aklıma ahh çiii nolmuş bebeğim sana mekana uyum sağlamış güzel gözlüm nazlı kızım -_-:wub:

kediler sadık değil derler ....ama ne kadar dogru bilemiyorum .....

hayvan beslemek stresi alıp götürüyor..

bende papagan var bir göseniz.. çok tatlı :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir ßL@D€-RUNN€R

çok kusel bişe kuselyas.

benim de küçükken bi kedim wardı.köpek parçaladı :(

civcivim oldu daha sonra onu da yılan boğmuştu :(

benim tavsiyem fazla bağlanma hayvanlara ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

çok kusel bişe kuselyas.

benim de küçükken bi kedim wardı.köpek parçaladı :(

civcivim oldu daha sonra onu da yılan boğmuştu :(

benim tavsiyem fazla bağlanma hayvanlara ;)

sen nasıl dayandın ya... insan bağlanınca kopamıyooo....kesinlikle doğru.....

uzak dursan duramıyosun bir bakışı yatiyo...

için gidiyoo yaaniii...bi garip bişey.... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hayvan sevgisi güzel bir şey ama kedilerden korkun..size söyliyem yapılan bir araştırmaya göre uzun süre evinde kedi besliyenlerde şizofreni gözükebiliyormuş yüksek bir ihtimal yani halk deyişiyle PSİKOPATLIK Benden Söylemesi......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hayvan sevgisi güzel bir şey ama kedilerden korkun..size söyliyem yapılan bir araştırmaya göre uzun süre evinde kedi besliyenlerde şizofreni gözükebiliyormuş yüksek bir ihtimal yani halk deyişiyle PSİKOPATLIK Benden Söylemesi......

:online2long: ilgençç bişi bu tespit...ama benim tanıdığım var kedi hastası ama öle bişi yok gayet sağlam :D:lol: acepa istisna olan benim tanıdığım mı senin tespitin mi... nesüü ama çok tatlular... :) :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

vallaha bilmiyorum sadece teori ama bence en iyisi al bir köpek hem seni korur hem sana dost olur ayrıca SADIKTIR.yani aslaa ALDATMAZLAR.hatta köpekler sahibi öldümü kendileride açlıktan ölene kadar sahibinin başında dikilirlermiş ben öle duydum vallaha.

Yada al bir kaplumbağa besle....ne tualet derdi ne geceleri havlayıpta uyutmama derdi . sadece yiyip yiyip uyur... :stuart:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
napalım :(

elden bişey gelmez ki sanırım... :( ama ben çok üzülüorum bi hayvanımdan kopunca....o yüzden istemiyorum...şebelekler çok sevimli oluyorlar yaa... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu arada balığım öldü ama ben fazla üzülmedim...

neden acaba?

hayvan benim yüzümden öldü suyunu değiştirmedim :(

çok bağlanmadıysan etkilenmemişsindir...

ya öyle olunca da suçluluk duygusu oluyo insanda.... :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.