Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

BU MU ERGENEKON?

Ahmet AY

Önerilen İletiler

Ya arkadaslar siz ne istiyorsunuz gercekten?Siz gercekten bu saydiklarimi yapanlardan hesap sorulmasi taraftarimisiniz yoksa sadece AKP hükümetinemi karsi olma adina her seye karsisiniz?

Diğer arkadaşlar istediklerini yazarlar ama ben kendi isteklerimi yazayım. Ergenekon diye bir örgütün varlığı henüz kabul edilmedi fakat gladyo diye bir örgütün varlığı herkes tarafından biliniyor. Bu örgütü de ABD idare ediyordu, Doğu Perinçek (kendisini hiç sevmem) yıllardır ABD karşıtı politika yapıyor, bu adamı nereye koyacağız. Devlet bazı insanları kullandı, eylemler yaptırdı, ABD kullandı, eylemler yaptırdı. Yabancı istihbarat senin ülkende cirit atacak sen bakacaksın bu mümkün mü? Hadi iki taraftan da olaylara karışanları yargılayalım diyeceğiz peki kim yargılayacak? İşte sayın dominik, zurnanın zırt dediği yer burası, onu yapacak temiz, güvenilir bir merci yok. ABD istedi darbe yapıldı, eee nerede darbe yapanlar, 28 şubatçılar,27 nisancılar nerede? Bu yargılamalarda samimiyet yok, başka bir şeyler olduğu kesin.

Şimdi milletvekili aday adayı oldular muhtemelen milletvekili olacaklar tabi seçilmesi mümkün olan sıralardan aday olurlarsa. Alenen pkk ya destek verenlerin dokunulmazlığını kaldıramadılar, bunlarınkini kaldırabilecekler mi? Ha burada AKP nin de hakkını yemeyelim, normal devlet memuru, oda başkanı, gazeteci insanları meşhur ettiler ve seçilmelerinde büyük katkıları olacak.

Ben hukuken değil, insani açıdan düşünüyorum, bir insan suç üstü yakalanmadıysa tutuklanmaması gerekir. İki sene, üç sene içeride yatırılıp kardeşim sen suçsuzmuşsun hadi güle güle diyerek iş bitmemeli, bunun da bir yaptırımı olması gerekir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Diğer arkadaşlar istediklerini yazarlar ama ben kendi isteklerimi yazayım. Ergenekon diye bir örgütün varlığı henüz kabul edilmedi fakat gladyo diye bir örgütün varlığı herkes tarafından biliniyor. Bu örgütü de ABD idare ediyordu, Doğu Perinçek (kendisini hiç sevmem) yıllardır ABD karşıtı politika yapıyor, bu adamı nereye koyacağız. Devlet bazı insanları kullandı, eylemler yaptırdı, ABD kullandı, eylemler yaptırdı. Yabancı istihbarat senin ülkende cirit atacak sen bakacaksın bu mümkün mü? Hadi iki taraftan da olaylara karışanları yargılayalım diyeceğiz peki kim yargılayacak? İşte sayın dominik, zurnanın zırt dediği yer burası, onu yapacak temiz, güvenilir bir merci yok. ABD istedi darbe yapıldı, eee nerede darbe yapanlar, 28 şubatçılar,27 nisancılar nerede? Bu yargılamalarda samimiyet yok, başka bir şeyler olduğu kesin.

Şimdi milletvekili aday adayı oldular muhtemelen milletvekili olacaklar tabi seçilmesi mümkün olan sıralardan aday olurlarsa. Alenen pkk ya destek verenlerin dokunulmazlığını kaldıramadılar, bunlarınkini kaldırabilecekler mi? Ha burada AKP nin de hakkını yemeyelim, normal devlet memuru, oda başkanı, gazeteci insanları meşhur ettiler ve seçilmelerinde büyük katkıları olacak.

Ben hukuken değil, insani açıdan düşünüyorum, bir insan suç üstü yakalanmadıysa tutuklanmaması gerekir. İki sene, üç sene içeride yatırılıp kardeşim sen suçsuzmuşsun hadi güle güle diyerek iş bitmemeli, bunun da bir yaptırımı olması gerekir.

Ergenekon adli bir örgüt yokki kanitlansin. Cemaatlerin ve Iktidari askerin uyarisi ile elinden cikaran gecenlerde ölüp gitmis olan Erbakan'in alamadigi intikami ciraklarinin almasindan baska birsey degil. AKP'nin yüzde 90'i cemaatcidir. Isteyen olursa cemaatlerin adlarini ve kimin hangi cemaatte oldugunu da isimleriyle yazarim.

Cumhuriyetin kuruldugu tarihten itibaren ve hatta Kurtulus Savasi günlerinde,millet isgalcilere karsi mücadele verirken bu beyinleri örümceklenmis cemaatciler isgalcilerle isbirligi yapmaktaydilar. Islerine gelmeyenler bunlari iftira diye savunuyorlar ama ayni kisiler bugün üretilmis bir senaryo ile tutuklanmis 300'ün üzerinde insani terör örgütü üyesi olmakla sucluyor halbuki henüz hicbirisinin sucu sabit olmamistir. Bu bile Cumhuriyetciler üzerinde oynanan oyunun hedefinin ne oldugunu gösteriyor. Baykal'a yapilan komplolardan nemalanan cemaatci ve Sorozcu medya Türkiye'deki basinin yüz karasi olmaktadir.

Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu eski baskani Joost Lagendijk megersem Fetulahin gazetesinde yazi yaziyormus. Tevekkeli degil Fetulahin gazetesi Alman siyasetcilerine ulasabilmek icin mücadele ediyor ve yine tevekkeli degil AB Erdogan'a yandaslik ediyor.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ergenekon adli bir örgüt yokki kanitlansin.

Maras, Corum, Sivas, Basbaglar, Gazi, 1 Mayis 77, katliamlarinin arka perdesini, Ugur Mumcu ve diger sayisiz faili mechullerin planlayicilarinin hala bulunamamsini, Malatya katliamini, Hirant Dink olayinin perde arkasini,........ aciklayinda Ergenekon isimi altinda derin devletin olmadigina inanalim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu cinayetlerden 12 Eylül'den önce olanlarını Sovyetler ve ABD Türkiye'yi paylaşmak için işlemişlerdi. 12 Eylül ile Sovyetler de, rüyaları da, Türkiye üzerine emelleri de tarihe gömüldü. 12 Eylülden sonra olanlarını "açılım"a zemin hazırlamak için rakipsiz kalan ABD, tek dünya hakimi olmak için taşeron terör örgütlerine işletmiştir. Bu örgütler arasında ergenekon diye bir örgüt yoktur. Bu hayali bir şeytan taşlatma operasyonudur. Salla taşları melun şeytana, at stresini, için rahatlasın, uyu uyu yat uyu... Gerçek terör örgütleri işini kolay yapsın.

Türkiye'nin açılıma karşı çıkacak, takoz koyacak tüm gerçek aydınları, başta en büyük kahraman aydın, karanlıkların korkulu rüyası haline gelmiş olan, en şanlı aydınlık şehidi Uğur Mumcu olmak üzere ABD ye sunulan Kürt raporları ile jurnallenmiş, listeye bakarak hepsi ortadan kaldırılıp "açılım"ın önü "açıl"mıştır. Böylece ortalık yem borusu bağlı sahte aydınlara bırakılmıştır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

meclisin yarisini alacaginida iddia ediyor.

Böyle bir şey demiyor. Bana ister oy verin, ister vermeyin, ben gerçekleri ve başınıza gelecekleri söylüyorum diyor. Oy oranımız şu an yüzde beşlerden yedilere yükseldi, barajı geçmek için seçimlere kadar çok çalışmalıyız diyor. Aşacağımıza inanıyorum diyor. Söyledikleri bunlar, her kelimesini izliyorum, biliyorum. Bu kadar yeni bir parti için şu anki konumu göz doldurucu. İlk hedef barajı aşıp meclise girmek. Şu an hedef bu.

Osman Pamukoğlu'nun siyasi, parasal, güç kazanma, pohpohlanma gibi emelleri yoktur. Olanları ve olacakları çok iyi gören mükemmel bir stratejisttir. Türkiye'yi en iyi yönetecek tek kişidir. Uyku devam eder, oy alamaz, onu bilmem. Ben millet gözü faltaşı gibi uyanık demiyorum zaten. Horultusu dağları sallıyor da, işte dürtüklüyoruz, uyanırsa diye... Başarırsak ne ala...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu cinayetlerden 12 Eylül'den önce olanlarını Sovyetler ve ABD Türkiye'yi paylaşmak için işlemişlerdi. 12 Eylül ile Sovyetler de, rüyaları da, Türkiye üzerine emelleri de tarihe gömüldü. 12 Eylülden sonra olanlarını "açılım"a zemin hazırlamak için rakipsiz kalan ABD, tek dünya hakimi olmak için taşeron terör örgütlerine işletmiştir. Bu örgütler arasında ergenekon diye bir örgüt yoktur. Bu hayali bir şeytan taşlatma operasyonudur. Salla taşları melun şeytana, at stresini, için rahatlasın, uyu uyu yat uyu... Gerçek terör örgütleri işini kolay yapsın.

Türkiye'nin açılıma karşı çıkacak, takoz koyacak tüm gerçek aydınları, başta en büyük kahraman aydın, karanlıkların korkulu rüyası haline gelmiş olan, en şanlı aydınlık şehidi Uğur Mumcu olmak üzere ABD ye sunulan Kürt raporları ile jurnallenmiş, listeye bakarak hepsi ortadan kaldırılıp "açılım"ın önü "açıl"mıştır. Böylece ortalık yem borusu bağlı sahte aydınlara bırakılmıştır.

Baska ileri sürecek argümanlari olmayanlar yandas medyada yazilan ne varsa onlari kendilerine referans alarak sözüm ona Ergenekon'un varligini belgelemis oluyorlar.O iddialar bir kesimin iddialari.Amac bu cinayetleri üzerlerinden atip varligi bile tartismali olan bir olusuma yüklemektir.Bunu artik bir ilkokol ögrencisi bile düsünür.Bunlarin zihniyetine göre Hz.Isa'yi bile Ergenekon carmiha gerdirmistir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tayyibin neye niyetli olduğunu internetteki eski videolatına bakın ve öğrenin adasmın niyeti açık şeriat devleti kurmak işte bu amacı derin dünya devleti destekliyor onun için tayyibi cici göstermek için ergenekon saçmalıklarını ortaya atıyorki tayyibin iktidarına kimse karşı çıkmasın halbuki tayyip gerçekte bir darbeyi hakediyor çünkü niyeti belli.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tayyibin neye niyetli olduğunu internetteki eski videolatına bakın ve öğrenin adasmın niyeti açık şeriat devleti kurmak işte bu amacı derin dünya devleti destekliyor onun için tayyibi cici göstermek için ergenekon saçmalıklarını ortaya atıyorki tayyibin iktidarına kimse karşı çıkmasın halbuki tayyip gerçekte bir darbeyi hakediyor çünkü niyeti belli.

Eğer ETÖ için "saçmalık" diyorsanız o zaman bunca kargaşa, bunca cinayet, bunca yargısız infaz, bunca faili "meçhul"ler kimin eseri?

Herhalde o zaman AK parti diye bir parti vardı demezsiniz. Şeriat değil hukuk, eşitlik gelecek, telaş da budur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eğer ETÖ için "saçmalık" diyorsanız o zaman bunca kargaşa, bunca cinayet, bunca yargısız infaz, bunca faili "meçhul"ler kimin eseri?

Herhalde o zaman AK parti diye bir parti vardı demezsiniz. Şeriat değil hukuk, eşitlik gelecek, telaş da budur.

Türkiye'ye 8 yilda zulümden baska birsey gelmedi, intikam almak icin iktidar koltuguna oturanlarin demokrasi aracina bindikleri artik yeter. Milleti ayristirip, hukuku guguk yapip sonra esitlik hukuk gelecek yalanlarinin arkasina siginanlar icin korku baslamistir.

AB'ne siginip onun destegiyle ülkeyi kaos ortamina sürükleyenler simdi AB'nin raporuna ates püskürüyorlar. Cünkü islerine gelmedi. AB yine destek verecek sandilar. Umduklari bosa cikti. Simdi AB'ni dengesizlikle sucluyorlar.

Etö diye bir örgüt yoktur olmamistir, bu tamamen AKP ve cemaatlerin ürettigi bir senaryodur. Amac ülkenin siyasi rejimini degistirmek ve halifelik ilan etmektir. Bu nedenle yol üzerindeki engellerin kalkmasi gerekiyor ama yok öyle yagma, bu millet bir Kurtulus savasi verdi gerekirse ikincisini de verebilir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

etö da ney yazdıklarından bişiy anlamadım dostum tayyibin eski konuşmalarına bakacak olursanız şeriatı devlete hakim kılmak istediği ortada bunu yutubedeki konuşma videosunda göreceksiniz ayrıca amerikadda bir konuşması var orada bizim demokrasi amacımız değildir diyor yalnız amacımıza ulaşmak için bu bizim aracımızdır diyor daha ne olsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sabahattin Önkibar programında şöyle bir iddiada bulundu. 'Hırant Dink, Herkesekonmak için zemin hazırlamak maksadıyla öldürüldü. Bu davada tutuklanan Nedim şener e, olmayan bu örgüt tarafından öldürüldüğü iddia edilen Hırant Dink in ailesi de destek vermiş. Bu cinayetler ülkede böyle bir örgüt var ve bunları yapıyor diyebilmek ve bu operasyonlara zemin hazırlamak için işlendi. Nedim Şener de bu konuda somut bilgilere ulaştığı ve olayı aydınlatmaya yaklaştığı için tutuklandı.' dendi.

Mustafa Balbay ın da son kitabında olayın vahametini anlatan bir olayı yazdığı söylendi. Geçen yıl nevruzda pkk lıların bulunduğu bölümden sesler gelince Balbay gardiyana ne oluyor diye sorunca, gardiyan nevruzu kutladıklarını söylemiş. Balbay bizi iki kişi bir araya getirmiyorsunuz onlar bayram yapıyor, onlar da terörist değil mi deyince gardiyan, keşke siz de pkk lı olarak gelseydiniz diyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sabahattin Önkibar programında şöyle bir iddiada bulundu. 'Hırant Dink, Herkesekonmak için zemin hazırlamak maksadıyla öldürüldü. Bu davada tutuklanan Nedim şener e, olmayan bu örgüt tarafından öldürüldüğü iddia edilen Hırant Dink in ailesi de destek vermiş. Bu cinayetler ülkede böyle bir örgüt var ve bunları yapıyor diyebilmek ve bu operasyonlara zemin hazırlamak için işlendi. Nedim Şener de bu konuda somut bilgilere ulaştığı ve olayı aydınlatmaya yaklaştığı için tutuklandı.' dendi.

Mustafa Balbay ın da son kitabında olayın vahametini anlatan bir olayı yazdığı söylendi. Geçen yıl nevruzda pkk lıların bulunduğu bölümden sesler gelince Balbay gardiyana ne oluyor diye sorunca, gardiyan nevruzu kutladıklarını söylemiş. Balbay bizi iki kişi bir araya getirmiyorsunuz onlar bayram yapıyor, onlar da terörist değil mi deyince gardiyan, keşke siz de pkk lı olarak gelseydiniz diyor.

Peki,

MUAMMER AKYOS, BAHİRİYE ÜÇOK, UĞUR MUMCU, BİTLİS PAŞA, HABLEMİTOĞLU...

RAHİP SANTARO, MALATYA ZİRVE, MUSA ANTER, VEDAT AYDIN, GAZETECİ METİN GÖKTEPE... Bence bunları da cemaat öldürdü: ETÖ cemaati...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Peki,

RAHİP SANTARO, MALATYA ZİRVE, MUSA ANTER, VEDAT AYDIN, GAZETECİ METİN GÖKTEPE... Bence bunları da cemaat öldürdü: ETÖ cemaati...

Peki İBO'nun vurulması için ne düşünüyorsunuz Ahmey bey ? Onu da '' ETÖ '' mü yapmıştır ?

Saygılar sunarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Peki,

Yalnız bir şeyi atlıyorsunuz, operasyona başlama tarihine yakın işlenen cinayetlerden bahsediyoruz. Madem samimiler yine aynı yere geldik, CHP nin faili meçhulleri araştırma önergesi niye reddedildi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Peki,

:D Bencede cemaat öldürdü: Etö

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Darbecide hapihaneyi hakediyor. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Peki İBO'nun vurulması için ne düşünüyorsunuz Ahmey bey ? Onu da '' ETÖ '' mü yapmıştır ?

Saygılar sunarım.

Ak Partiden aday olacaktı. Kendisini öven mesajını bügün okudu Başbakan.İnşallah iyileşir, aday olmasa bile, Ak Parti'nin açılımlarını destekleyen önemli bir şahsiyet olarak yaşaması lazım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Jitem kurucusu Albay Doğan " Pkk, Hizbulvahşet'i biz kurduk. Emrimizde 30 bin adam var. Şalvarlı sarıklı. Bir iaşertimizle sokaklara çıkar ve şeriat diye bağırırlar, darbeye zemin hazırlarlar" Diyor.

Dink cinayeti başta olmak üzere faili meçhullerin adresi cemaattir: ETÖ yani.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Böyle bir şey demiyor. Bana ister oy verin, ister vermeyin, ben gerçekleri ve başınıza gelecekleri söylüyorum diyor. Oy oranımız şu an yüzde beşlerden yedilere yükseldi, barajı geçmek için seçimlere kadar çok çalışmalıyız diyor. Aşacağımıza inanıyorum diyor. Söyledikleri bunlar, her kelimesini izliyorum, biliyorum. Bu kadar yeni bir parti için şu anki konumu göz doldurucu. İlk hedef barajı aşıp meclise girmek. Şu an hedef bu.

Osman Pamukoğlu'nun siyasi, parasal, güç kazanma, pohpohlanma gibi emelleri yoktur. Olanları ve olacakları çok iyi gören mükemmel bir stratejisttir. Türkiye'yi en iyi yönetecek tek kişidir. Uyku devam eder, oy alamaz, onu bilmem. Ben millet gözü faltaşı gibi uyanık demiyorum zaten. Horultusu dağları sallıyor da, işte dürtüklüyoruz, uyanırsa diye... Başarırsak ne ala...

Ak Parti yüzde elliyi zorlarken hiç şansı yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu ölüdürülen aydinlar ABD derin devletinin Türkiye'de ki dinci cemaat icindeki uzantilari tarafindan öldürülmüstür.Suc Iran'a atilmak istenmis,hedef degistirilmistir.Simdiki iktidarin dincilerle isbirligi icinde olmasi bu cinayetlerin aydinlanmasina bir engeldir.Ergenekon,cemaat tarafindan uydurulan ve ABD derin devleti tarafindan desteklenen bir senaryodur.Amac bütün cinayetleri olmayan bir örgüte mal ederek dinci katilleri bu isten siyirmaktir ama nereye kadar?

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizin Pamukoglu'nu nerede ve ne zaman dinlediginizi bilmiyorum ama ben bundan 2 ay önce tv8 deki konusmasini dinledim ve oradaki konusmasindan alintiladim. O konusmayi dinleyince ne kadar attigini ve ne kadar anti-demokratik oldugunu cok net bir sekilde gördüm.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AKP'ye aday adayi olmak icin basvuranlara baktigimda gördügüm manzara 8 yillik AKP döneminde kimlerin ne icin calismis oldugunu görüyorum.Yandas gazetecilerden tutunda ,yanda emniyet müdürleri,valiler,kaymakamlar müdürler vs vs isimleri görüyorum.Bunlarin simdi aday adayi olmak icin yarismalari aslinda ödül kazanma yarisidir.Bakin biz 8 yil boyunca AKP'ye hizmet verdik,hukuku guguk yaptik,yalan yanlis yazarak AKP icin insanlara iftiralar attik,artik simdi aday adayi olmaya hak kazandik demektir,bir diger ifadeyle birazda olasi bir AKP yenilgisinde milletvekili olarak pacayi yargidan kurtarma yarisidir bu.

Bunlar iftira atarak AKP'ye hizmet vermis simdi ödüllendirilmek isterlerken,hicbir suclari olmadan cezaevinde tutuklu bulunan isimlerin milletvekili adayi gösterilmelerini hazmedemiyorlar,cünkü yarin mecliste yüzlerine tükürülecektir bu iftira atanlarin.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Peki,

Şu yazı aklıma takıldı, çok şey yazmak istiyorum ama nasıl yazayım, ne kadar yazabilirim diye düşündüm ve başladım. Bu kişilerin öldürüldüklerinde de aynı hassasiyeti gösterdiniz mi? Umarım aynı açıklıkla yanıtlama cesaretini gösterirsiniz.

Bu isimleri yazan birinin çok büyük bir çelişkiyi nasıl göz ardı edebildiğini insan anlayamıyor. Bu insanların katillerinin bulunması için sizden, benden fazla çırpınan insanlar Silivri de. Uğur Mumcu ve Eşref Bitlis in niye öldürüldüğü de aşağı yukarı herkes tarafından biliniyor. Sizin iddia ettiğiniz bu ilişkileri açığa çıkarmak üzereydiler ve ne hikmetse katillerin bulunması için çabalayanlar içerideler. Evet ABD ye çalışan birileri olmuş ama onlar şu an Silivridekiler olamaz çünkü mantık dışı. Ömrünü ABD ile mücadele ederek geçiren Doğu Perinçek in ABD ye hizmet ettiğini hiç kimse hiç bir biçimde açıklayamaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet ABD ye çalışan birileri olmuş ama onlar şu an Silivridekiler olamaz çünkü mantık dışı. Ömrünü ABD ile mücadele ederek geçiren Doğu Perinçek in ABD ye hizmet ettiğini hiç kimse hiç bir biçimde açıklayamaz.

Sayin yilmaz o kadarda emin olmayin Perincek icin. Perincek görevi icabi ABD karsitidir, yani sadece kendisine verilen görev ile alakalidir davranisi. Kendisi MIT ve derin devletin en saglam adamidir. Derin devlet zaten ABD güdümlüdür. Bunlar sizi, beni ve diger insanlari yaniltmak icin Perincek gibi ajan ve provekatörlere degisik görevler veririler.

1980 öncesi en keskin Maocu ve dolayisiyla Cin sisteminin taraftariydi, MHP ile güya sözde kan düsmanligi vardi aralarinda, sonradan en keskin Kürt savunucusu oldu, daga gidip Apo'ya akil verdi, kendi cikarttigi Nokta dergisinde PKK'lilardan gerilla diye bahsederken asker icin isgal kuvvetleri diyordu, daha sonrasinda bu beyefendi hem Mao'yu unuttu hemde Kürt'leri ve en sadik dostlarinin gene MHP'liler oldugunu kesfetti, MHP'li Mehmet Gül ile ortak eylemlerde bulundu, Berlin'de Talat pasa mitingini Mehmet Gül ve diger MHP'liler ile beraber düzenledi, simdilerde ise en keskin TSK, Atatürk ve Cumhuriyet savunucusu oldu. Yani bu adamin yarin ne olacagi belli olmaz. Dönem dönem kendisine verilen göreve göre hareket eder. Dolayisiyla kendisinin ABD karsiti olmasi gercekten öyle düsündügü icin degil bilakis üstlendigi görev icabidir. Amac kafa karistirmak, insanlari bu yolla aldatmak,....

Bakin sizi bayagi inandirmisa benziyor mesela.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.