Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Ahiret'te kimlere özel muamele var?

Efendi Türkler

Önerilen İletiler

arkadaşım herkesin ayrı ayrı doğrusu yoktur genel geçer yani herkesin kabuletmesi gereken doğrular vardır herkesin hayatını istediği gibi yaşama hakkıda yani bu insan hakkının tanımıdır ve buna herkes uymak zorundadır ne yani ben başkalarının hayatlarına karışım demek yada insanların hayatlarını istedikleri gibi yaşama hakkı yoktur demekmi doğrudur yada kız arkadaşım başkasıyla ilişki kuramaz çünkü hayatını istediği gibi yaşama hakkı yoktur demekmi doğrudur.

Efendim, herkesin hayatını istediği gibi yaşama hakkı vardır doğru ama başkalarına zarar vermeden. Başkası bana zararı dokunuyor derse o onun doğrusu olur. Sana zararı dokunmuyor diyemezsiniz. Bu sizin için doğrudur ama başkası için yanlıştır. Şimdi anlatabildim herhalde.

Saygılar sunarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Raif abi..:)

Senin sevgilinse sende onun sevdiğisin..seven ihanet edermi sevdiğine..baskı dayatma varsa ilk fırsatta takar boynuzu sana..:)

Bedenlerin alış verişidir bu Raif abi..düşüncenin alışverişindeki ihanet ÖLDÜRÜR kişiyi..:) ihanet bedenin altta yada üstte olması değildir,altta yada üstte iken bir başkasını düşünmektir İHANET..:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Efendim, herkesin hayatını istediği gibi yaşama hakkı vardır doğru ama başkalarına zarar vermeden. Başkası bana zararı dokunuyor derse o onun doğrusu olur. Sana zararı dokunmuyor diyemezsiniz. Bu sizin için doğrudur ama başkası için yanlıştır. Şimdi anlatabildim herhalde.

Saygılar sunarım.

arkadaşım başkası benim istediğim gibi yaşayacak diyemezsin başkası nasıl yaşarsa yaşar karışamazsın onun için kimsenin başkasının ne yapacağına karışma hakı yada senin dediğin gibi bana zararı dokunor deme hakkı yoktur.

Raif abi..:)

Senin sevgilinse sende onun sevdiğisin..seven ihanet edermi sevdiğine..baskı dayatma varsa ilk fırsatta takar boynuzu sana..:)

Bedenlerin alış verişidir bu Raif abi..düşüncenin alışverişindeki ihanet ÖLDÜRÜR kişiyi..:) ihanet bedenin altta yada üstte olması değildir,altta yada üstte iken bir başkasını düşünmektir İHANET..:)

arkadaşım sana önem vermiyorsa ne yapabilirsin zorlamı alı koyacaksın sana önem veriyor ve seninle kalmak istiyorsa kalır biz kimseye zorla bişiy yapamayız yukardaki yazımı oku.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşım başkası benim istediğim gibi yaşayacak diyemezsin başkası nasıl yaşarsa yaşar karışamazsın onun için kimsenin başkasının ne yapacağına karışma hakı yada senin dediğin gibi bana zararı dokunor deme hakkı yoktur.

arkadaşım sana önem vermiyorsa ne yapabilirsin zorlamı alı koyacaksın sana önem veriyor ve seninle kalmak istiyorsa kalır biz kimseye zorla bişiy yapamayız yukardaki yazımı oku.

Elbette efendim, zorla güzellik olmaz. Tak sepeti koluna herkes kendi yoluna. Haklısınız.

Saygılar sunarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Elbette efendim, zorla güzellik olmaz. Tak sepeti koluna herkes kendi yoluna. Haklısınız.

Saygılar sunarım.

öyleyse sorun nedir canraşit sen savunduğun şey galiba sevgilim benimle beraber olmalıdır düşüncesinin bir özgürlük olduğunu söylüyorsun ama insanın istediğiyle baraber olma hakknı görmezden gelemezsin kendinle kalmasını isteye bilirsin ama istemiyorsa zorlayamazsın ve o istediğiyle beraber oldu diye onu kötüleyip onu düşman olarak görmene gerek yoktur herherkesle beraber olabilir başkasıyla olursa olur sana geri gelmek istiyorsa gelir ve beraber olursunuz bu normal bişiydir ve bunu hoş karşılamk gerekir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

öyleyse sorun nedir canraşit sen savunduğun şey galiba sevgilim benimle beraber olmalıdır düşüncesinin bir özgürlük olduğunu söylüyorsun ama insanın istediğiyle baraber olma hakknı görmezden gelemezsin kendinle kalmasını isteye bilirsin ama istemiyorsa zorlayamazsın ve o istediğiyle beraber oldu diye onu kötüleyip onu düşman olarak görmene gerek yoktur herherkesle beraber olabilir başkasıyla olursa olur sana geri gelmek istiyorsa gelir ve beraber olursunuz bu normal bişiydir ve bunu hoş karşılamk gerekir.

Herkesin doğrusu kendisine doğru sayın raif bostan bey. Onun benim doğrumu kabul etmeme hakkı olduğu gibi, benim de onun doğrusunu kabul etmeme hakkım vardır. Dolayısıyla, aynı doğrularda birleşilemeyeceğimizden, o ilişki yürümez. Bu kadar basit. Şimdi anladınız mı '' sayın raif bostan bey '' ?

Saygılar sunarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yooo şimdi, Temel öyle iş yapmaz. Bu yakıştırmadır.

Laz fıkralarının kökeninde Laz'ın akıllılığı yatar. Ama işi tam çözemeyenler bunu akılsızlık olarak yorumlamıştır.

Örneğin en "temel" yani orijin Laz fıkrası: Laz gemide kemençe çalıp herkesi eğlendirirken aniden gelen bir dalga ile valizi denize uçmuş. Laz hiç oralı olmayınca millet:

"Yahu valizin gitti, sen kemençe çalıyorsun" demişler. Devam etmiş:

"Anahtari bendedur da anahtari bendedur..." :lol:

Şimdi anahtarı sende olsa ne fayda, Laz aklı işte ama, değil... Laz son derece akıllı. Valizi almanın yolu yok, dalga azgın, almış götürmüş. Nasılsa çaresi yok, hiç keyfini bozmuyor. B)

Sonra Lazlar özeleştiri yeteneği olan insanlar oldukları için kendi fıkralarını kendileri yaşatmışlar ve bu kültür oluşmuş. Lazlara bakın, Laz fıkrası anlatıp gülmeye bayılırlar.

Laz haber ajansı haberi: "Bir mezarlığa iki kişilik eğitim uçağı düştü. Şu ana kadar yedi cesede ulaşıldı. Ölü sayısının artmasından korkuluyor!" Bu fıkraya katılarak gülen Lazlar biliyorum. :D

Temel mutlaka bir paraşüt filan deniyormuştur. Çok da mucit kafalıdırlar... ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Lazlar özeleştiri yeteneği olan insanlar oldukları için kendi fıkralarını kendileri yaşatmışlar ve bu kültür oluşmuş. Lazlara bakın, Laz fıkrası anlatıp gülmeye bayılırlar.

Tabii ki genellemek yanlış olur ( bende de Lazlık var heralde ). :D

Valiz hikayesi de Nasrettin Hoca'dan esinlenme gibi geldi bana.

Hani, hoca kasaptan ciğer almış pişirme tarifi ile birlikte, yolda karga kapmış elinden de, o da kargaya bakıp gülerek '' kaçırdın da n'oldu, tarifi bende '' demiş ya, işte o hesap. :lol:

Saygılar sunarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tam iki Laz fıkrası:

Temel ile Dursun uçağa binmişler. Uçak havalandıktan bir süre sonra Temel uyumuş. O sırada uçak türbülansa girince Dursun yanından geçmekte olan hostesi kolundan tutup:

"Ne oliyi?" demiş. Hostes kızmış:

"Uçak düşüyor beyefendi, tamam mı şimdi?" diye yürüyüp gitmiş. Dursun hemen Temel'i dürtmüş:

"Kalk ula kalk uçak duşiyirmiş!" Temel gözünü bile açmamış:

"Duşerse duşsun, babanun mali midur?"

İki:

Yunan SAT komandoları eğitim yapıyormuş. Çavuş sormuş:

"Bir Türk denizaltısını nasıl batırırsınız?" Erin biri cevap vermiş:

"Dalar, denizaltının kapısını çalarım. Nasılsa içerde bir Laz vardır, açar!"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Otomobilinin arka camında şöyle yazıyordu..Dikkat arabada laz var.. :D

Temel ile dursun Çine savaş ilanederler..kuşanırlar silahlarını bir kaç kutuda mermi..tam binip takaya Çine doğru açılacaklar..Temel ula dursun iyidur cüzeldurda habukadar Çinliyi nereye gömeceğuk.. :D Dursun temele hak verir..ula doğru deyisun.. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Herkesin doğrusu kendisine doğru sayın raif bostan bey. Onun benim doğrumu kabul etmeme hakkı olduğu gibi, benim de onun doğrusunu kabul etmeme hakkım vardır. Dolayısıyla, aynı doğrularda birleşilemeyeceğimizden, o ilişki yürümez. Bu kadar basit. Şimdi anladınız mı '' sayın raif bostan bey '' ?

Saygılar sunarım.

herkesin doğrusu diye bişiy yoktu tek bir doğru vardır oda insan haklarına saygıdır ve insan hkkı insanın hayatını istediği gibi yaşaması demektir bundan ötesi yok buna saygı duyacaksın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

herkesin doğrusu diye bişiy yoktu tek bir doğru vardır oda insan haklarına saygıdır ve insan hkkı insanın hayatını istediği gibi yaşaması demektir bundan ötesi yok buna saygı duyacaksın.

Mesela, demokrasi insan haklarına uygun bir yönetim şekli midir, kapitalizm aynı şekilde? Bir patronun çalışmadan sadece parası olduğu için, işçilerin çalışmasıyla geçinmesi insan haklarına uygun mudur?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili canraşit insan hakkı tüm insanların uyması gereken bişiydir ve zorlada olsa uyulmalıdır yani ben insan haklarını takmam kimse diyemez derse ve bir haksızlık yaparsa anında cezalandırılır zorlada olsa uymak zorundasın ama insan haklarının en uygun nasıl uygulanacağı konusunda görüş farklılıkları olabilir ama insan hakkına uyulmak zorundadır ve demokrasi insan haklarının ve özgürlüğün olmazsa olmazıdır demokrasi herkesin görüşünü ifade edebilmesi ve hayatını istediği gibi yaşaması demektir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili canraşit insan hakkı tüm insanların uyması gereken bişiydir ve zorlada olsa uyulmalıdır yani ben insan haklarını takmam kimse diyemez derse ve bir haksızlık yaparsa anında cezalandırılır zorlada olsa uymak zorundasın ama insan haklarının en uygun nasıl uygulanacağı konusunda görüş farklılıkları olabilir ama insan hakkına uyulmak zorundadır ve demokrasi insan haklarının ve özgürlüğün olmazsa olmazıdır demokrasi herkesin görüşünü ifade edebilmesi ve hayatını istediği gibi yaşaması demektir.

Efendim, çok eşliliği kabul etmeyen birisi cezalandırılır mı diyorsunuz yani ? :stuart:

Saygılar sunarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kabuletmedi diye cezalandırılmaz tabi ama sevgilisine yada başkasına sadece benimle beraber olacaksın baskısı yapamaz ee kimseyi zorla yanında tutamayacağına göre bu mantık gereksizdir bu düşünceside insan haklarına aykırıdır ve bir insanı cezalandırmak ancak fiile geçerse olur ben bir kişiyi öldürmek isteyebilirim ama buna teşebbüs etmediğim sürece bana ceza verilemez yani herkes her istediğini düşünür ama yapamaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Raif Bostan, yazdıklarınız arasında çelişkiler var. Uygulama konusunda görüş farklılıkları varsa insanları nasıl zorlayacaksınız?

Demokrasi dediğiniz çoğunluğun dediğinin olduğu bir sistem, peki azınlıkta kalanların görüşü ne olacak? Mesela serbest piyasa, parası olanın kazandığı bir sistem, güçlü olmayan ne yapacak, onu kim koruyacak? Maalesef teoride olduğu gibi pratikte uygulama birebir örtüşmüyor yani Türkçesi evdeki hesap çarşıya uymuyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgilisine yada başkasına sadece benimle beraber olacaksın baskısı yapamaz ee kimseyi zorla yanında tutamayacağına göre

E, biz ne dedik efendim ? Öyleyse, niye itiraz ettiniz şu yazdıklarıma ?

Herkesin doğrusu kendisine doğru sayın raif bostan bey. Onun benim doğrumu kabul etmeme hakkı olduğu gibi, benim de onun doğrusunu kabul etmeme hakkım vardır. Dolayısıyla, aynı doğrularda birleşemeyeceğimizden, o ilişki yürümez. Bu kadar basit. Şimdi anladınız mı '' sayın raif bostan bey '' ?

Saygılar sunarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşım cezalandırma olayı düşünce fiile geçtiğinde olur dolayısıyla bir insan tek eşliliği düşünebilir ama dayatamaz kimseye dayatma yapamayacağından bu düşünce boştur ve insanların çoğunun insan haklarına aykırı düşüncelere sahip olduğu bir yerde insan hakları uygulanamaz işte bu yüzden insan haklarına uygun düşünmek gerekir mesela demokrasinin ve insan hakların gelişmediği ülkeler böyledir oralarda diktatörlük haksızlıklar olur sizce bu doğrumudur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.