Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

cümledeki hatalar?

MaNGa

Önerilen İletiler

zorlarıda var sen işine geleni yanıtlamasana?

hepsını yanıtlarım ama şımdı 23 nısan için proğram hazırlıyorum bı yandan da sorulara bakıyorum

inan aklımı tam versem yanıtlarım hepsını :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben şöyle bir yaklaşımda bulunayım 3. hataya... 3 hata var dio işte. 2 si bariz yazım hataları. son hata ise cümlede 3 hata var demesi ama 2 tane bulmamız... hani bir laf vardır: "matematikçiler 3 e ayrılır: saymayı bilenler ve bilmeyenler" die...bu hata gibi yani..cümlenin mentalitesi hatalı.....desem....olur mu yaw

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arada basit sorular soruyorum masus her kez yanıt versin diye sen içinden ayıklayıp cevaplarsan bu olmaz ve yanıt veren arkadaşlara haksızlık yapmış olursun daha önceki sayfalardan sorularıma bakabilirsin bak medical için soru vardı bu zamana kadar en başarılı yanıtları o vermişti sakin olduğunda yanıtlamanı bekliycem soruları hoşcakal ayhan bu arada sağol ya kurda kuşa yem etmiyon beni :o)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben şöyle bir yaklaşımda bulunayım 3. hataya... 3 hata var dio işte. 2 si bariz yazım hataları. son hata ise cümlede 3 hata var demesi ama 2 tane bulmamız... hani bir laf vardır: "matematikçiler 3 e ayrılır: saymayı bilenler ve bilmeyenler" die...bu hata gibi yani..cümlenin mentalitesi hatalı.....desem....olur mu yaw

o zamn cümlede hatalı olunca hata oldu 4 dimi bybilen :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kırılmadım ama gururum biran incinmedi desem yalan olur bir gün karşına çıkıp bir zaanlar beni forum köşelerinde basit sorular sorup aşağıladığın fakir ama gururlu bir genç vardı işte o benim dicem ve bir soru patlatıcam :o) neyse ben çıkıyorum size iyi eğlenceler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kırılmadım ama gururum biran incinmedi desem yalan olur bir gün karşına çıkıp bir zaanlar beni forum köşelerinde basit sorular sorup aşağıladığın fakir ama gururlu bir genç vardı işte o benim dicem ve bir soru patlatıcam :o ) neyse ben çıkıyorum size iyi eğlenceler

:(ya takıldım sadece,huyum kurusun ne yapayım.diğer soru soranlarada yapıyordum

tekrar özür fakır ama gururlu genç :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Bu çümlede üç h ata var. Hataları bulabilir misiniz?...

Hiç birşey göründüğü kadr basit değildir.Basit görülen şeyler bazan çok yanıltıcı da olabilir.

1-Her şeyden önce burada bir değil, iki cümle var.

2-İlk cümledeki ''cümle '' sözcüğünün ''ç'' harfi ile yazılmış olması;

3-Yine ''hata'' sözcüğünde ''h' harfinin ayrı yazılması,

4-Ayrıca ''hata' yerine ' 'yanlış'' sözcüğünün kullanılması daha uygun olurdu.

5- Üç nokta sadece ünlem işaretinin ardından kullanılır.Soru işaretinin arkasına gelmesi de yanlıştır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir taurusmutis

Gözden kaçmış bir soru..:) Daha doğrusu ufak bir sürtünme yaşandığı için atlanmış bir soruymuş sanırım..;)

Sanırım doğru cevap şu:

Aslında ''c''nin ''ç'' yazılması ve ''hata'' derken ''h''nin ayrı yazılmasından başka hata yok soruda..Sevgili Nicleno;ikinci cümle yok..Sanırım kasdettiğin cümlenin ardından gelen soru ki 3 nokta yanlışı da böylece hata olmaktan çıkıyor..

3. Hata;Soruda 2 hata olmasına rağmen,3 hata olduğunun belirtilmesi..:)

Sevgiler..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 9 yıl sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.