Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

TÜRKİ CUMHURİYETLERİ NEDEN TÜRKİYE'Yİ SEVMEZ

EXSTREME

Önerilen İletiler

bilmiyorum katılacakmısınız ve fikirlerinizi bekliyorum bu konuda çevremde bulunan türki cımhuriyetlerinden gelmiş birçok insan ile yapmış olduğum mütaalalardan sovyet rusyanın dağılmasıyla oluşan coğrafyadaki türki cumhuriyetlerinin hepsi türkiye'ye hiç sıcak bakımıyor daha çok rusya'ya sempati duyuyorlar sizce bunun altında yatan sebepler neler olabilir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ilginc bir soru.

Saniyorum, M.K. Atatürk, Anadolu´nun kurtulusu sirasinda Azerbeycan dahil tüm türki cumuriyetlerle kontagi kesmis, direk olarak kurtulus savasina konsantre olmustur.

Bu arada Türkiye´nin Rusya dan yardim aldigini da bildigimize göre, Rus devrimi balayinda Atatürk, türki cumhuriyetlerle ugrassaydi kurtulus savasi oldukca zora girebilirdi.

Kivrak bir zeka ile Rus yardimlarinin da kesilmesini önleyerek, ülkeyi hilafetten ve empryalizmden kurtarmistir.

Cünkü Enver, Cemal ve talat pasalarin bu girisimleri hayatlarina malolmustur.

Bunu cok iyi kestiren Atatürk, konusmalarinda da Türki cumhuriyetlerle iliskileri ileriki tarihlere biraktiklarini belirtmistir.

Bu nedenle Türki cumhuriyetlerin, Türkiye´ye küskünlükleri oldugu dogru olsa da, son yillarda Türkiye halki bu iliski bagini kurma egilimine girmistir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bunun nedeni Asyada cumhuriyetlerin sovyet rejiminin boyunduruğunda yaşması ve azda olsa Türklük değerlerini kaybetmiş olması önceki yıllarda bu Türk cumhuriyetlerinde başa geçenlerin hepsi rusya yanlısıdır ve Türkiye ile arasında pek fazla yakınlaşma olmamıştır çoğunun ismi rus dilindendir...Aynı zamanda birde dipnot şuan Türk cumhuriyetlerinden hiçbirisi K.K.T.C. tanımıyor Türkiye hariç ama hepsi G.K.Rum tanıyor yine Türkiye hariç ....ordaki Türk kardeşlerimize biraz Türklük bilinci yüklersek aramız daha iyi olabilir..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ilginc bir soru.

Saniyorum, M.K. Atatürk, Anadolu´nun kurtulusu sirasinda Azerbeycan dahil tüm türki cumuriyetlerle kontagi kesmis, direk olarak kurtulus savasina konsantre olmustur.

Bu arada Türkiye´nin Rusya dan yardim aldigini da bildigimize göre, Rus devrimi balayinda Atatürk, türki cumhuriyetlerle ugrassaydi kurtulus savasi oldukca zora girebilirdi.

Kivrak bir zeka ile Rus yardimlarinin da kesilmesini önleyerek, ülkeyi hilafetten ve empryalizmden kurtarmistir.

Cünkü Enver, Cemal ve talat pasalarin bu girisimleri hayatlarina malolmustur.

Bunu cok iyi kestiren Atatürk, konusmalarinda da Türki cumhuriyetlerle iliskileri ileriki tarihlere biraktiklarini belirtmistir.

Bu nedenle Türki cumhuriyetlerin, Türkiye´ye küskünlükleri oldugu dogru olsa da, son yillarda Türkiye halki bu iliski bagini kurma egilimine girmistir.

7265[/snapback]

CUNGUR beni gerçekten şaşırtıyorsun ayrıca bilgi dağarcığının da oldukça fazla olduğunu belli ediyorsun sonuç olarak tespitlerinin hepsi benim bildiğim kadarıyla da doğru ama sonuca vardığın yolla elbette benimkiler taban tabana zır ayrıca bu sorunun cevabını ararken veya herhangi bir sorunun kendimizi onların yerine koyarsak neden bize soğuk olduklarını anlamak o kadar güç olmaz haklı veya haksız gerçekten kutluş savaşı döneminde resmi olarak türkiye türki cumhuriyetlerine sırtını dönmüştür ama kabul edersin ki şu an da başka milletlerin yapmak zorunda kaldığı gibi el altından yardımlar olmuştur yani küsükünlüğün nedeni sadece kurtuluş savaşı mazereti değil bununla ilişkili ama değil o günkü şartlar belkide öyle gerektiriyodu belki doğruydu şunu hiç kimse aklından çıkarmasın ki öyle tarih kitaplarında yazdığı gibi kurtuluş savaşını tekbaşına destek görmeden kazanmış değiliz her fırsatta hor gördüğümüz küçümsediğimiz komşularımızdan hatrı sayılır yardımlar gelmiştir tarihi iyi bilen birçok insan için bunlar yadsınamaz gerçeklerdir ama artık ismini ne koyarsınız bilmem ben nankörlük derim devamlı ihanetlerden ayak oyunlarından bahseden türkiye kendi milletiyle aidiyet bağı olan toplumları hor görmüştür bu gün bir kırgızla özbekle veya azeri ile konuştuğunuzda bunun sosyal nedenlerini anlamak çok zor değik hasan arkadşım kısmen haklı belki nitelikleri değişmiş olabilir ama bunda bizim hatamız yok mu ben çok türki cumhuriyetinden arkadaş edindim hepsinin söylediği aşşağı yukarı aynı ruslar bize çok şey öğretti ama türkler hiç bir zaman ilgilenmedi ve hor gördüler aslında bu çok şaşırtıcı bir şey değil benim için sadece ikili ilişkilerde değil kendi içerisinde bile kendine yaptığını kimse yapmıyor bu millete başka bir konu açacağım orda daha ayrıntılı anlatacağım özeleştiri yapmak lazım maalesef nankörlükte oldukça üst sıradayız esen kalın
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yasadigimiz cagi göz önünde bulundurdugumuz sürece; uluslarn, tarih caglari arasindan gecislerindeki degisimlerini cok daha iyi görebiliriz diyorum.

Biz neyiz diye bir soru soruyorum önce kendime.

Türküz.

Yetiyor mu? Hayir.

Cünkü, bilinen on bin yila uzanan bir türk kavramindan söz edilir.

simdi ben on bin yili kucagima alip, herkes Türk müs yahu dünyada aslinda diyebilirim de.

Dünyayi, diger uluslari, tüm arkeologleri da güldürürüm tabi.

Bizler anadolu Türk leriyiz.

Türklerin anadolu ya girisleri malazgirt ten cok cok daha önceki yüzyillarda sürekli ocak ocak, boy boy gerceklesmistir. Malazgirt ise resmi bir dönüm noktasi olarak ilk Türk devleti Selcuklu lari kurdugu icin baz alinsa da, ben daha gerilere bagliyorum anadoludaki Türk varligini.

Bu arada anadolu da bos degildi. Bizans in oralarda 1000 yila yakin hükümranligina ramen, oturmus bir din devleti örgütlenmesine ulasamadigindan ve anadolunun bos olmamasindan, ayaklanmalardan kaynaklanan bir ic cürüme, Malazgirt tarafindan imzalanmistir.

Yüzyillarca anadolu topraklarinda yasayan Türkler, dogal olarak asyali olma özellilerini yitireceklerdi. Yitirdik te.

Anadolu insani bence bilgisizlikten; daha nereye ait oldugunu kestirememis durumda.

Tüm duyarli insanlarin, kendilerine önce su soruyu sormalari gerekir.

Biz;

ÜMMET MIYIZ? ANADOLU TÜRK´Ü MÜYÜZ, YOKSA ASYALI MIYIZ?

Eger bu üc kavramin sentezini yapamiyorsak, bu ülkeyi inanin bize dar edecekler?

Asyalilar icin bizim eski kandaslarimiz demenin pek anlami da yok diyorum. Ama yine de baglantilari diri tutmak, ekonomik ve kültürel iliskileri koparmamaktan yanayim.

7 bin yillara dayanan anadolu Türklügünün gecmis baglarini, diher insanlarla kültürel iliskileri bir yana birakip, yüzyillardir koptugumuz asayli türkler icin yanip tutusmak, bence kuru milliyetcilik yapmaktir.

Kendi ülkesine sahip olamayan bir milliyetciligin, asyali türkün özgürlügüne ne katkisi olabilir diye düsünüyorum.

Hitler´ de, alman ekmegi rus topraklarindan cikacak dediginde, askerlerine; " HAYDI GÖREYIM SIZI ARSLANLARIM. BENI; ATALARIMIZ AK HUNLARA MAHCUP ETMEYIN DEMISTIR.

SANKI ASAYLI AK HUNLAR HITLERIN VAVSETINI DESTEKLIYORMUS GIB :D

Yani, diyorum ya; bu günleri degerlendirirken; binlerce yillik düsünce takkesini basimizdan cikarip, yüzyilin düsünce tarzinin, dünyayi nereye götürmeyi amacladigini incelemek daha akillica olur kanisindayim.

sevgiler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Kayıtlarda gecenlere gore rusya bize yardım etmiştir bu doğru ama ne kadar??biz emperyalist guclerle savasırken rusyanın bize verdiği silah destegi sadece bir tumeni bilee karsılamamıştır.işte rakamlar 8 top,20 hafif makineli tüfek,4096 piyade tufegi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
bilmiyorum katılacakmısınız ve fikirlerinizi bekliyorum bu konuda çevremde bulunan türki cımhuriyetlerinden gelmiş birçok insan ile yapmış olduğum mütaalalardan sovyet rusyanın dağılmasıyla oluşan coğrafyadaki türki cumhuriyetlerinin hepsi türkiye'ye hiç sıcak bakımıyor daha çok rusya'ya sempati duyuyorlar sizce bunun altında yatan sebepler neler olabilir

7261[/snapback]

[/quote

ilginc bir konu

ilk defa karsilastim

tesbitleriniz de mantikli

merak ettim dogrusu

devam edin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

7261[/snapback]

[/quote

ilginc bir konu

ilk defa karsilastim

merak ettim dogrusu

devam edin...

17654[/snapback]

HAKLISIN DILKU BU KONUDA. :clover:

AZERBEYCAN VE KIGIZISTAN´DAN ARKADASLARIM, VE AVRUPADAKI DERNEKLERDE GÖZLEMLEDIGIM, KENDI ULUSLARININ KENDI ISIMLERINE AIT OLDUGU SÖYLEMINDE BIR ULUSCULUK YAPIYORLAR.

SIZLER BIZI KENDINIZDEN SAYIYOR MUSUNUZ DIYE SORDUGUMUZDA, TÜRKCE KONUSTUKLARI HALDE HAYIR DIYORLAR.

AZERI ARKADAS, KENDI KÖKENINI AZERI MILLETI OLARAK BELLEMIS. KIRGIZ DA AYNEN ÖYLE.

SARKILARINI DINLEDIGIMDE DE KENDI MILLIYETCILIKLERINI YAPTIKLARINI GÖRDÜM.

BIZ BURADA GECMISE ÖYKÜNELIM DERKEN GÜLÜNC OLMAYALIM.

FARE DAGA KÜSMÜS, DAGIN HABERI YOK?

GECEN AYLARDA KIRGIZISTAN´DAKI HALK AYAKLANMASINDA NEREDEYSE EN COK ZARAR TÜRKLERE AIT IS YERLERINE VERILMISTI.

ADAMLAR TERKEDIN ÜLKEMIZI DIYORLAR, BIZ KANDASIMIZ DIYORUZ?

ANADOLUYU ELIMZDE TUTMAK ICIN, HEP BIRIKTE SAHIP CIKMAK ICIN YETERLI BIR GÖSTERGE DEGIL MIDIR BU ÖRNEKLER.

ATATÜRK´E BORCUMUZU HENÜZ ÖDEMEDIK SANIYORUM DAHA?

SAYGILAR

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

7261[/snapback]

[/quote

ilginc bir konu

ilk defa karsilastim

merak ettim dogrusu

devam edin...

17654[/snapback]

AZERBEYCAN VE KIGIZISTAN´DAN ARKADASLARIM, VE AVRUPADAKI DERNEKLERDE GÖZLEMLEDIGIM, KENDI ULUSLARININ KENDI ISIMLERINE AIT OLDUGU SÖYLEMINDE BIR ULUSCULUK YAPIYORLAR.

SIZLER BIZI KENDINIZDEN SAYIYOR MUSUNUZ DIYE SORDUGUMUZDA, TÜRKCE KONUSTUKLARI HALDE HAYIR DIYORLAR.

AZERI ARKADAS, KENDI KÖKENINI AZERI MILLETI OLARAK BELLEMIS. KIRGIZ DA AYNEN ÖYLE.

GECEN AYLARDA KIRGIZISTAN´DAKI HALK AYAKLANMASINDA NEREDEYSE EN COK ZARAR TÜRKLERE AIT IS YERLERINE VERILMISTI.

ANADOLUYU ELIMZDE TUTMAK ICIN, HEP BIRIKTE SAHIP CIKMAK ICIN YETERLI BIR GÖSTERGE DEGIL MIDIR BU ÖRNEKLER.

SAYGILAR

18198[/snapback]

desene turancilik sadece bir rüya olarak kalacak... :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

7261[/snapback]

[/quote

ilginc bir konu

ilk defa karsilastim

merak ettim dogrusu

devam edin...

17654[/snapback]

SAYGILAR

18198[/snapback]

desene turancilik sadece bir rüya olarak kalacak... :unsure:

18222[/snapback]

Cuncur bunun nedenlerini pekala sende biliyorsun ve hatta bu durumdan keyif bile alıyorsundur.şu kadarını söyleyeyim eğer birileri birilerini sevmiyor ise ya ortada yanlış bir anlama vardır.yada sevilmeyen tarafın verdiği bir zarar dimi güzelim
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

NEDENLERINI BILIYORUM TABI KI SAYIN EXTREM ARKADAS.

YUKARIDA ACIKCA YAZDIMDA.

BU BIR SEYI DEGISTIRECEKSE HAYDI HEP BERABER BIR SEYLER YAPALIM, ÜLKEMIZI KENARA BIRAKIP TA :P

ADAM TÜRK DEGILIM DIYOR UYAN ARTIK ARKADASIM.

BEN AZERIYIM, KIRGIZIM DIYOR.

ORTA ASYA INSANLARINA GENEL OLARAK VERILEN TÜRK ADI, TÜRKLERIN OLDU.

HER NE KADAR GECMISTEKI NEDENLERINI AFIS YAPIP DUVARLARA DA YAPISTIRSANIZ, BEN AZERIYIM, KIRGIZ´IM, TATAR´IM, CERKES´IM DIYOR.

BOSUNA SIZLANMAYA GEREK YOKTUR. SIZDE TÜRKSÜNÜZ ASLINDA BIZ DE TÜRKÜZ, GELIN CANLAR BIR OLALIM FILAN GIBI DÖNEMLER, PARANIN IKIYE BÖLDÜGÜ SU DÜNYADA ARTIK KAPANMISTIR.

AKILLI OLURSUNUZ, ONLARLA EKONOMIK KÜLTÜREL IS BIRLIGINE GIDERSINIZ, HER IKI TARAF TA MEMNUN OLUR SONUCTA.

ARADAN GECEN KAPITAL SÜRECINDEDE, ULUSLARIN YASADIGI YERLERE SAHIP OLMA VE DEVLETLESME DÖNEMINDE SIZ RÜYAYA MI YATMISTINIZ YOKSA SAYIN EXTREM ARKADAS :P

HERKESIN BAYRAGI VAR. ADAM NIYE TÜRKÜM DESIN :D

LÜTFEN GURURUNUZA GITMESIN BU DURUM.

BEN ORTA ASYA KÖKENLI OLDUGUMUZU INKAR ETMIYORUM, AMA SAYIN DILKU ARKADASIN DEDIGINE YANIT VERIRSEM;

TURAN FIKRI, SIG SUYA YATMIS ÖRDEK GIBI YÜZMEKTEDIR SIMDILERDE.

sygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

canugur

efatalit tavsiye etti okuyorum

sen de bana tarih kitabi tavsiye eder misin...yari- resmi tarafsiz yakin tarih ya da uzak tarih olaylarin derinlerine inen bir kitap

saygilar..

ha bu arada turancilik imkansiz gercekten haklisin...

20520[/snapback]

sevgili Dilku, benim de gec edindindigim bir kitabi size özenle önereblirim.

:excl: ERDOGAN AYDIN "NASIL MÜSLÜMAN OLDUK" kitabi, osmanli öncesi islamlasma sürecinin belgelere(arap ve islam) dayali carpici bir tarih arastirmasi.

:excl: CEMIL SENA "HZ MUHAMED´IN FELSEFESI" olaganüstü bir kaynak

:excl: ADNAN ADIVAR" BILIM VE DIN"

:excl: GILGAMESH , URUK ARSLANI ALMAN BIR YAZARDAN.

:excl: HARALD BRAEM ATESIN EFENDISI SAMAN. BU KITAP TA; ISLAM ÖNCESI TÜRK GELENEGINI EN IYI ORTAYA KOYAN NEFIS BIR MITOLOJIK KAYNAK.

sevgiler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

CAN UGUR

SENDEN TARAFSIZ BIR TARIH KITABINI ÖNERMENI ISTEDIM ( O DA TÜRK)SAMIMIYETLE

AMA SEN SAMIMIYETIMI SUISTIMAL ETTIN

ÖNERDIGIN KITAPLARIN BIRI OLAN CEMIL SENA HZ. MUHAMMEDIN FELSEFESI IDI

1- CEMIL SENA MASONMUS SENIN TARAFSIZ KAYNAK DEDIGIN BU MU

2- TABII KI TARIHLE ILGISI YOK

3- SANA SIDDETLE TEESSÜFLERIMI BILDIRIYORUM

4-BIR DAHA INSANLARIN SAMIMIYETLERINI SUISTIMAL ETME

5- ZATEN SENDEN KITAP TAVSIYE ETMENI BEKLEYENDE SUC

6- BÜTÜN OKUDUGUN KITAPLAR BUNUN GIBIYSE SENIN ATEISTLIGIN BES PARA ETMEZ

7- SAYGISIZSIN

8- FIRSATCISIN

9- TARAFLISIN

10- ALAYCISIN

DIGER KITAP ADNAN ADIVAR BILIM ´VE DIN IDI

1- ADNAN ADIVAR MASONMUS

2- SENIN TARAFSIZ TARIH KITABI ANLAYISIN BU MU

3- IYI NIYETI SUISTIMAL HA

4- IC YÜZÜN ORTAYA CIKTI::DEMEK SEN BU KADAR DÜSÜK BIRISIN

5- SÖYLESENE MASON MUSUN

diger kitaplar

senden mitoloji kitabi istemedim adam akilli bir tarih kitabi istedim..Türk tarihi...

ERDOGAN AYDIN

KOMÜNISTMIS

YUH YANI

BENIM GIBI ÜLKÜCÜ ADAYI BIR KIZA GITMISIN KOMÜNIST KITABI ÖNERIYORSUN

OKURUM KOMÜNIST KITAPLARI AMA BURDA SENIN YAPTIGININ ADI NE????

TARAFSIZ ISTDIK BE

DINLE ATEIZMLE ALAKASI OLMASIN ISTEDIK

TARIH KITABI ISTEDIK

BI DE BIZE DERSIN HER LAFA DIN SOKUYON DIYE SENIN YAPTIGIN NE

BAKALIM YABANCI ADAMLARA BAKMADIM AMA KITAPLAR NE ÖYLE MITOLOJIYI NAPIYIM BEN BANA SICAK SAVAS SAHNELERI OLAN YASANMIS TÜRK TARIH KITABI DERIN DEVLET KITABI LAZIM

nedir ya..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

CAN UGUR

SENDEN TARAFSIZ BIR TARIH KITABINI ÖNERMENI ISTEDIM ( O DA TÜRK)SAMIMIYETLE

AMA SEN SAMIMIYETIMI SUISTIMAL ETTIN

ÖNERDIGIN KITAPLARIN BIRI OLAN CEMIL SENA HZ. MUHAMMEDIN FELSEFESI IDI

1- CEMIL SENA MASONMUS SENIN TARAFSIZ KAYNAK DEDIGIN BU MU

2- TABII KI TARIHLE ILGISI YOK

3- SANA SIDDETLE TEESSÜFLERIMI BILDIRIYORUM

4-BIR DAHA INSANLARIN SAMIMIYETLERINI SUISTIMAL ETME

5- ZATEN SENDEN KITAP TAVSIYE ETMENI BEKLEYENDE SUC

6- BÜTÜN OKUDUGUN KITAPLAR BUNUN GIBIYSE SENIN ATEISTLIGIN BES PARA ETMEZ

7- SAYGISIZSIN

8- FIRSATCISIN

9- TARAFLISIN

10- ALAYCISIN

DIGER KITAP ADNAN ADIVAR BILIM ´VE DIN IDI

1- ADNAN ADIVAR MASONMUS

2- SENIN TARAFSIZ TARIH KITABI ANLAYISIN BU MU

3- IYI NIYETI SUISTIMAL HA

4- IC YÜZÜN ORTAYA CIKTI::DEMEK SEN BU KADAR DÜSÜK BIRISIN

5- SÖYLESENE MASON MUSUN

diger kitaplar

senden mitoloji kitabi istemedim adam akilli bir tarih kitabi istedim..Türk tarihi...

ERDOGAN AYDIN

KOMÜNISTMIS

YUH YANI

BENIM GIBI ÜLKÜCÜ ADAYI BIR KIZA GITMISIN KOMÜNIST KITABI ÖNERIYORSUN

OKURUM KOMÜNIST KITAPLARI AMA BURDA SENIN YAPTIGININ ADI NE????

TARAFSIZ ISTDIK BE

DINLE ATEIZMLE ALAKASI OLMASIN ISTEDIK

TARIH KITABI ISTEDIK

BI DE BIZE DERSIN HER LAFA DIN SOKUYON DIYE SENIN YAPTIGIN NE

BAKALIM YABANCI ADAMLARA BAKMADIM AMA KITAPLAR NE ÖYLE MITOLOJIYI NAPIYIM BEN BANA SICAK SAVAS SAHNELERI OLAN YASANMIS TÜRK TARIH KITABI DERIN DEVLET KITABI LAZIM

nedir ya..

ÜLKÜSÜ CÖMEZIYMIS

DAHA DÜNE KADAR ÜLKÜCÜ HORZLARI; SELANIKLI SARI MUSTAFA TÜRKÜN ATASI OLMAZ DERKEN; BAK SEN SU YENI ÜLKÜCÜ AYAKLARINA YATANLARA.

O GAVUR ADAMIN KITABINI DA OKUMAYIN, ZIRA KURANDAKI OLAN HER SEYIN 5 BIN YIL ÖNCE TASLARA KAZINMIS OLDUGUNU GÖRECEKSINIZ.

BÖYLECE SIZIN GIBILERE BU DÜNYADA KITAP YOK ARKADAS: CAHIL KALINSIN DAHA IYI

Sizin anlayisiniza göre Atatürk te mason,

Cünkü yukaridaki adamlar birinci sinifatatürkcü ve cumhuriyetci.

Inatla bilimle tanismak istemiyorsaniz, gidin arap kuranini ezberlemeye devam edin.

Bilimden, fenden, felsefeden, cumhuriyetten ne anlarsiniz

kim söyledi hangi akillinin fikirleri oldugunu bilmediginiz yoz kisilrin mason ayaklarina gelirsiniz.

Nereden duydunuz bakiyim o mason hikayelerini :D

Dedekorkt hikayelerini samnizmi anlatiyaor diye okumazsiniz, yusuuf ile züleyha ile göz yasi akitirsiniz, bilima gelince mason listesi ile halay cekersiniz ha, :D :

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ÜLKÜSÜ CÖMEZIYMIS

DAHA DÜNE KADAR ÜLKÜCÜ HORZLARI; SELANIKLI SARI MUSTAFA TÜRKÜN ATASI OLMAZ DERKEN; BAK SEN SU YENI ÜLKÜCÜ AYAKLARINA YATANLARA.

O GAVUR ADAMIN KITABINI DA OKUMAYIN, ZIRA KURANDAKI OLAN HER SEYIN 5 BIN YIL ÖNCE TASLARA KAZINMIS OLDUGUNU GÖRECEKSINIZ.

BÖYLECE SIZIN GIBILERE BU DÜNYADA KITAP YOK ARKADAS: CAHIL KALINSIN DAHA IYI

Sizin anlayisiniza göre Atatürk te mason,

Cünkü yukaridaki adamlar birinci sinifatatürkcü ve cumhuriyetci.

Inatla bilimle tanismak istemiyorsaniz, gidin arap kuranini ezberlemeye devam edin.

Bilimden, fenden, felsefeden, cumhuriyetten ne anlarsiniz

kim söyledi hangi akillinin fikirleri oldugunu bilmediginiz yoz kisilrin mason ayaklarina gelirsiniz.

Nereden duydunuz bakiyim o mason hikayelerini :D

Dedekorkt hikayelerini samnizmi anlatiyaor diye okumazsiniz, yusuuf ile züleyha ile göz yasi akitirsiniz, bilima gelince mason listesi ile halay cekersiniz ha, :D :

canuğur bey canuğur bey......

ülkücülük onun bunun tekelinde değil insanın içindedir....

biz atatürk ilkelerinide milliyrtçiliğide kalbine kazımış insanlarız...

sözünü bil de konuş... :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tabi ki insanin icindedir, disarida reklamla olmaz bu isler.

Biz yasadiklarimizi, tanik lduklarimizi, okuduklarimizi ortaya koyuyoruz.

Türkleri olur olmaz her yerde, eksik bilgilerle, arap mentalitesiyle her davaya referans göstermek te her babayigidin isi degil arkadasim.

HAyatini cumhuriyet ve atatürk ilkelerine adamis aydinlarin masonluk yaftasi, savundiginiz atatürke kadar uzanir.

Dönüp önce bunlari geözden gecirin ki, cumhuriyetiniz yerine otursun.

Biz zaten elimizden geleni ypiyoruz, eger isterseniz, dogru bilgilenmek istemezseniz haricte kalabilirsiniz.

biz yolumuzu belledik.

Ülkücülük adina da cumhuriyeti lekeletmeyiz.

Bir ülkücü, Türk aydinina mason ya da vatan haini diyorsa, konuyu mutlaka gecistirmeden sorgulariz?

Her kes bilinclenmeye mecburdur,

Herkes okumaya mecburdur.

Herkes akillanmaya ve adam olmaya mecburdur.

Bunu yapmayan tarihin karanliklarina gömülür.

Tarih sahnesinde maglup olurlar.

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tabi ki insanin icindedir, disarida reklamla olmaz bu isler.

Biz yasadiklarimizi, tanik lduklarimizi, okuduklarimizi ortaya koyuyoruz.

Türkleri olur olmaz her yerde, eksik bilgilerle, arap mentalitesiyle her davaya referans göstermek te her babayigidin isi degil arkadasim.

HAyatini cumhuriyet ve atatürk ilkelerine adamis aydinlarin masonluk yaftasi, savundiginiz atatürke kadar uzanir.

Dönüp önce bunlari geözden gecirin ki, cumhuriyetiniz yerine otursun.

Biz zaten elimizden geleni ypiyoruz, eger isterseniz, dogru bilgilenmek istemezseniz haricte kalabilirsiniz.

biz yolumuzu belledik.

Ülkücülük adina da cumhuriyeti lekeletmeyiz.

Bir ülkücü, Türk aydinina mason ya da vatan haini diyorsa, konuyu mutlaka gecistirmeden sorgulariz?

Her kes bilinclenmeye mecburdur,

Herkes okumaya mecburdur.

Herkes akillanmaya ve adam olmaya mecburdur.

Bunu yapmayan tarihin karanliklarina gömülür.

Tarih sahnesinde maglup olurlar.

saygilar

niye hap yakın gözlüğüyle bakıyorsun hayata kardeşim....

çıkart bakalım dünya senin gördüğün gibi mi....

düşün bakalım her düşüncen doğru mu...

sorgula bakalım hep sen misin haklı...

bak bakalım senin yatığın mıdır cumhuriyetçilik...

irdele bakalım bu memlekette ne kadar aydın süsü ile allanıp pullanan insan var...

bir de ikide bir arap mevzusunu açma...

kimsenin araplardan etkilendiği yok ki...

neden hep kendi bildiğiniz doğruda başkalrının ki hata...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Orhan Pamuk gibi sahte aydinari da biliyorum,

30 yil anayasa hukuk profesörlügü yapmis, Atatürkcü, laik cumhuriyetci (mason) Cemil sena gibi aydinlari da iyi taniyorum.

Bir de vatan haini(!) Nazim Hikmetleri iyi bilirim.

Dinde de son Türk mesihlerinden Yasar Nurileri de es gecemeyiz degil mi?...

Herseyin basi okumak, arastirmak ve gözlemektir.

Ben kendi fikrimi söylüyorum:

Inanmak her zaman tehlikelidiir ve bir seylere inananlar en cabuk, en önce kullanilirlar?

saygilar :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Orhan Pamuk gibi sahte aydinari da biliyorum,

30 yil anayasa hukuk profesörlügü yapmis, Atatürkcü, laik cumhuriyetci (mason) Cemil sena gibi aydinlari da iyi taniyorum.

Bir de vatan haini(!) Nazim Hikmetleri iyi bilirim.

Dinde de son Türk mesihlerinden Yasar Nurileri de es gecemeyiz degil mi?...

Herseyin basi okumak, arastirmak ve gözlemektir.

Ben kendi fikrimi söylüyorum:

Inanmak her zaman tehlikelidiir ve bir seylere inananlar en cabuk, en önce kullanilirlar?

saygilar :D

İnançlar temeldir...

inançları sağlam olmayan insanlar asla başarıya ulaşamaz...

şu an türkiye ne kadar geri kalıyorsa bu onu hem dini hem de milli inançsızlığındandır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bak canugur

senden bana herhangi bir kitap tavsiye etmeni isteseydim adamlarin mason olmasina kizmazdim, ayrica mason olmadiklarini iddia ediyorsan söz hakkini iyi kullan

ama senden tarafsiz bir tarih kitabi istedim iyi niyet ve samimiyetle

ama sen firsatcilik yaptin dini karistirdin yine kizdigim bu

seninle dinden baska bir noktada bulusamayacagiz galiba

Atatürke mason diyen kim, onu da yapsa yapsa sizin gibiler yapar,

neden israrla dindarlari Atatürkten sogutmak istiyorsunuz bilmem ama yemezler..

masonluga gelince onunda okunmasinin sirasi var, önce genel hatlariyla okuyup sonra mason yazarlari okuruz..

simdi isim dinle degil siyasetle..komünizm bitti biraz da ülkücülüge dalalim...

bu millette herkes birazcik ülkücüdür...tabi senin anlayisin particilige kayiyor...yani bana bosuna ülkücüleri karalama....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.