Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Allah in rahmeti

Misafir alaTurka

Önerilen İletiler

Buyrun size Stun-Up in babasindan bi fikra....

Nasreddin Hoca yagisli bir günde penceresinden bakarken adamin birini kosturuken görür, hararetli bi sekilde pencereyi acar ve " Hey utanmaz arlanmaz, hic insan Allah in rahmetinden kacar mi? die azarlar vatandasi.

Adamcagiz kisa bi düsündükten sonra" Haklisin hocam " demis ve yoluna islanmak pahasina yürüyerek devam etmis.

Bir kac gün sonra ayni vatandas bu sefer Hoca yi yagmurdan kacarken görmüs ve ayni sekilde seslenmis" hoca efendi, niye kosuyorsunuz, insan hic Allahin rahmetinden kacar mi? demis...

Hoca cevabi vermekte hic gecikmemis ve "Ben Allahin rahmetinden kacmiyorum, Allah in rahmetine basmamak icin kosuyorum" demis.

:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

buyrun bitane daha

Bir gece hoca karısı ile konuşurken şöyle demiş :

"Yarın hava yağmurlu olursa oduna, açık olursa tarlaya gideceğim."

Karısı çıkışmış :

"Efendi inşallah de!"

Hoca hiddetlenmiş :

"Niçin inşallah diyeyim hatun? İki işten biri mutlaka olacak, ya o, ya bu!"

Ertesi gün hava yağmurlu olduğu için ormana gitmek üzere sabahleyin erkenden evden çıkmış, biraz gittikten sonra yolda bir sipahiye rast gelmiş. Atın üzerindeki sipahi seslenmiş Hoca `ya :

"Bana bak baba! Filan köye nerden gidilir?"

Hoca da ilgisiz bir tavırla cevap vermiş :

"Bilmem!"

Sipahi yoluna devam etmek isteyen Hoca `yı bırakmamış ve kamçıyla birkaç defa şiddetle vurduktan sonra bağırmış :

"Seni gidi hain herif seni! Bilmezsin ha! Çabuk düş önüme! Sen beni ta o köye kadar götüreceksin!"

Hoca bu emri yerine getirmezse başına neler geleceğini düşünerek sipahinin önüne düşmüş ve hayli uzakta bulunan köye kadar götürmüş. Fakat vakitte bir hayli geç olduğu için artık ormana gidememiş, doğruca evine gelmiş. Kapıyı çalınca karısı içerden seslenmiş :

"Kim o ?"

Hoca da suçlu suçlu karşılık vermiş :

"İnşallah benim hatun, aç kapıyı!"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

buyrun bitane daha

Bir gece hoca karısı ile konuşurken şöyle demiş :

"Yarın hava yağmurlu olursa oduna, açık olursa tarlaya gideceğim."

Karısı çıkışmış :

"Efendi inşallah de!"

Hoca hiddetlenmiş :

"Niçin inşallah diyeyim hatun? İki işten biri mutlaka olacak, ya o, ya bu!"

Ertesi gün hava yağmurlu olduğu için ormana gitmek üzere sabahleyin erkenden evden çıkmış, biraz gittikten sonra yolda bir sipahiye rast gelmiş. Atın üzerindeki sipahi seslenmiş Hoca `ya :

"Bana bak baba! Filan köye nerden gidilir?"

Hoca da ilgisiz bir tavırla cevap vermiş :

"Bilmem!"

Sipahi yoluna devam etmek isteyen Hoca `yı bırakmamış ve kamçıyla birkaç defa şiddetle vurduktan sonra bağırmış :

"Seni gidi hain herif seni! Bilmezsin ha! Çabuk düş önüme! Sen beni ta o köye kadar götüreceksin!"

Hoca bu emri yerine getirmezse başına neler geleceğini düşünerek sipahinin önüne düşmüş ve hayli uzakta bulunan köye kadar götürmüş. Fakat vakitte bir hayli geç olduğu için artık ormana gidememiş, doğruca evine gelmiş. Kapıyı çalınca karısı içerden seslenmiş :

"Kim o ?"

Hoca da suçlu suçlu karşılık vermiş :

"İnşallah benim hatun, aç kapıyı!"

HOCA BU YAAAAAAAAAAAAA :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.