Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Evrim neden rahatsiz eder?

canugur

Önerilen İletiler

Evrim teorisinin arkasındaki gerçekleri savunanlarda biliyor!

Ama işlerine geldikleri için devam ediyolar!Evrime inanmayıp iman etseler o zaman istedikleri gibi rahat zina edemeyecekler,içki içemeycekler,faiz yiyemeyecekler,kumar oynayamayacaklar!Kısacası nefislerine gem vuracaklar ama bunu istemiyolar bu sebeple bi hiçliğin peşine takılıp hiç olup gidecekler! RAbbim hidayet versin onlara!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 203
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bilimle teoriyi ayırt edemeyecek kadar olsak burada işimiz ne..

Evrim teorisi adı üstünde teoridir..

Bilimsellik içermez..

Ama ateistlerin ifadesine karşılık bunları söylüyorum..

Ben demiyorum onlar diyor evrim bilimseldir diye..

Saygılar..

ben teori bilimsel dğeildir demiyorum. bir teori ispatlanamaz. ispatlandığı anda teori olmaz diyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu yazıları yazalı belki 15 gün oldu..

Hala evrimi anlatan bir ateist yok..

Bekliyoruz....

kralx,ateist degilim,anlatsam dinlermisin?Dinlesen anlarmisin yoksa sen zaten kararini vermismisin?:unsure:

sevgili kardeşlerim evrim aldatmacası açıklanacak bir mevzuu değildir çünkü sabit fikirleri yoktur. charless darwinin bahsettigi bu evrim teorisi planlanmış bir düzendir sakın bilimsel bir araştırma zannetmeyin. kendilerinin bahsettiği ara geçiş formlarından bir tane bile fosil bulunamamıştır kaldı ki bilimsel dedikleri bu teorinin bilimle alakası sadece gözlem yöntemiyle olmuştur. günümüzde avrupalı bilim adamları bu teorinin bir hayal mahsulu olduğunu çok iyi bilmekte işin gerçek boyutunu araştırmaktadır... charles darwin ise insanın maymundan geldiğini belirtirken delil olarak neolitik döneme ait bir insan kafatası ile bir maymun çene kemiğini kullanmış bunlar yakın zamanda bilimin geşmesi ile ortaya çıkan gerçeklerdir....

zaman,ara gecis formu cok var bilader ama siz boynunda "ben ara gecis formu bir canliyim" tabele asili bir fosil bulunmadikca kabul etmezsiniz ki? :P

CANUGUR KARDEŞ EVRİM TEORİSİNİN BİR ÇOK DİN ADAMI TARAFINDAN KABUL EDİLDİĞİNİ SÖYLÜYO... HANGİ DİN ADAMLARI BUNLAR ATEİST DİN ADAMLARIMI

gerçekten yaa bende merak ettim şimdi

kim bunlar

zaman ve berceste merakinizi gidermeye calisiyim.Bilmeniz gerekir ki papa batida bunun anonsunu yapti,evrim teorisinin olabilirligi kabul edildi.Eee tabii Islam bilimden hic geri kalirmi,bir anonsta bizimkilerden geldi.Bana kalirsa gec bile kalindi,bunu batidan once yapip Islamin bilimle hicbir sekilde ters dusmedigini gostermeleri gerekiyordu ki benim inandigimda budur zaten.Bakin buyrun;

Prof.Dr. Mehmet Bayraktar( ANKARA ÜNV.ILAHIYAT FAK. ÖGR. ÜYESI) Tempo dergisine verdigi roportajda soyle demis;

- Peki tüm bu görüsleriniz dogrultusunda Darwin'in görüsleri size ne kadar yakin?

Darwin'le uyustugumuz noktalar var. Darwin'le uyusuyoruz yani. Darwin'le çok fazla ters düsecek bir nokta yok. Ancak bazi yeni Darwinciler, materyalist görüsleri dogrultusunda, evrimin Tanri'nin iradesi disinda gerçeklestigini söylüyorlar. Ters düsülecek tek nokta burasidir. Evrenin yokken yaratildigini ancak yaratma biçimin ve sürecinin evrim seklinde oldugunu kabul ediyoruz biz ve bu noktada klasik Darwincilerle bir ayriligimiz söz konusu degil. Bu baglamda, insan insan olmadan önce, gerçek anlamda bir insan yoktu. Insana ait bilgiler Tanri'da vardi ama insanin Adem olarak ortaya çikisi zaman içinde, bir evrim geçirdikten sonra oldu. Bunu dogrudan maymunun insanlasmasi olarak da, günes isisi altinda bir çamurun ekmek mayalanir gibi mayalanmasi seklinde de anlayabiliriz.

Dahasi da var,haberin tamami icin tiklayin http://www.tempodergisi.com.tr/toplum_poli...terfriendly=yes

Evrim teorisinin dogruluguna inanmak dinsizlik degildir,anlayin artik.

Cyrano cok guzel teoriyi aciklamis,eklemek gerekirse bilimde sirf teoriler degil kanunlar bile degisebilir.Degisirse ne olur?Yerine baska teoriler,baska kanunlar gelir.Metafiziksel teoriler ise delil ve test etme olanaksizligi sebebiyle secenekler arasinda bile olamaz.

Evrim teorisinin arkasındaki gerçekleri savunanlarda biliyor!

Ama işlerine geldikleri için devam ediyolar!Evrime inanmayıp iman etseler o zaman istedikleri gibi rahat zina edemeyecekler,içki içemeycekler,faiz yiyemeyecekler,kumar oynayamayacaklar!Kısacası nefislerine gem vuracaklar ama bunu istemiyolar bu sebeple bi hiçliğin peşine takılıp hiç olup gidecekler! RAbbim hidayet versin onlara!

Azizilturco,yani sen diyorsun ki her evrim teorisinin gercekligine inanan zina eder,icki icer,kumar oynar vs;her musluman da sutten cikma ak kasiktir.Agbi birak bunlari,ne muslumanlar gordum ben,actirma agzimi simdi,git insanlarin beyinlerini yikama boyle dusuncelerle.

"Ben muslumanim,sen kafirsin" toplumu istemiyoruz biz,hadi!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

başka bir şey daha var burada evrimi eleştirenlerin hiçbiris evrim teorisini okumamış. sadece kulaktan dolma bilgiler. biri insan maymundan geldiyse bu günkü maymunlar ne ayak ? diye soruyor. evrim teorisini okusa evrimin insanlarla maymunların aynı aileden primatlardan türediğini söylediğini bilir. zira tek tür maymun mu var dünyada. gelişkin yetenekli şempanzelerden sürü psikolojisiyle yaşayan babunlara kadar yüzlercesi.

birisi eskiden de fil aynıymış bu günde aynı diyor. mamutlardan haberi yok ki mamutalrı artık sadece evrim değil. donmuşu bile bulundu mamutun. sonra eski insanların fiziksel farklılıkları, hangi çağda elelrini kullanmayı öğrendikleri teferruatları oalrak antropoloji çalışmalarında mevcut.

sonra bilgierin dediği gibi. ilahiyatçılar ve mısırda ki el ezher ünveirsitesi hocaları evrim saçmadır demiyor ki. onalr evrimin doğanın ürünü mü yoska tanrının ürünü mü olduğunu tartışıyorlar.

zira insanlık evrim geçirmedi demek. kuranı kerimi reddetmektedir kuran insanoğlunun aynı bireyde ürediğini söyler Adem ile Havva o zaman adem zenci miydi, çinli miydi ?, slav mıyd? ursula mıydı? nasıl insanlar bu kadar fazla ırka dağıldılar evrim geçirmeden .. yani evrim muhakkaktır ve evrim hakkındaki en başarılı çalışmada darwinin yaptığıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne kadar güzel düşünce dediğin gibiyse YETİ ler yeni evrimle oluştu kıllarını atıp onlarda insana dönüşücek demekki onlar için kolayda olur iki ayak üstünde yürüyorlar bir eksiği var 5 yaşındali çocuk kadar akıllarının geliştiği.

karada yaşam sudan karaya çıkan canlılarla başladı. olay maymundan gelmek değil sadece. teori kara canlılarının nasıl oluştuğunuda anlatır.

ama dedim ya evrim teorisini okumadan kulaktan dolma argümanlarla eleştiri bu sadece teoriyi sağlamlaştırı.

ömer muhtarın bir lafı vardır. belimi kırmayan darbe beni daha da güçlü kılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunu ben inceledim uralda bulunan tabletler kıtaların birleşik olduğunu gösteriyor zaten, suyunda az olduğunu incelenen tabletlerdeki haritalardan da belli güçlü su bentleri filan kalkuta ünüverstesi resmen açıkladı.

Bu olay 120 milyon sene evvelki durum birde bu günden çok çok daha ileri uygarlık olduğu hece lisanını çözemediler.

Demekki evrim teorisi çok daha gerilere gidiyor, sizin düşüncelerinizde bir milyar sene evvelki evrimi ele alıyor olmalı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu yazıları yazalı belki 15 gün oldu..

Hala evrimi anlatan bir ateist yok..

Bekliyoruz....

kralx,ateist degilim,anlatsam dinlermisin?Dinlesen anlarmisin yoksa sen zaten kararini vermismisin?

Buyur anlatabilirsen anlat kardeş..

Öyle demişsin ama tıpkı diğerleri gibi gene anlatmamışsın..))

Sen boşver laf danslarını, anlatta dinleyelim..

Artık anlarsakta anlamasakta..

O bize kalmış..

Hadi buyur...

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gene anlatmamışsın..))

Bak arkadaş ben kapı kapı, topic topic senin nerede evrim teorisini açıkladığınımı arayım..

Lafı ne uzatıyorsun..

Her nereye yazdıysan buraya da kopyala, o kadar zormu..

Hep sen gibi yaptı diğerleride..

Lafı uzattıkça uzattılar..

Bir açıklama yapamadılar..

En sonunda sıkıştılar, özelden küfrettiler ve kayboldular...))

Gene aynı olay gene aynı döngü..

Siz daha çok açıklarsınız evrimi..

Açıklanacak mantıklı bir tarafı varsa tabi..

Neyse...

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tamam kralx kizma agbi,"Evrim Mi?" adli baslik ayni forumda,bunun iki altinda,usendin mi bakmaya buraya da yazariz,ayip ettin.

Bu arada kufurle isim olmaz,burada da surekli kalici degilim,zamani cok kisitli olan bir insanim.Bildiginiz seyler ev,is,aile pek zamanim yok bunlar icin yani;bir-iki noktayi belirttip gidicem.Sizler aklinizi muhurlemissiniz birader,kanit diyonuz kanit gosteriyorum;dinadami diyonuz Ilahiyat prof.larinin aciklamalarini getiriyorum,Kuran diyonuz ayet yaziyorum ama kafanizi kumdan cikaramiyorum;ben ne yapayim?

Hadi bak bakalim,anlatiyorum eger bu arada sormak istedigin birsey varsa sor da anlatayim;

30301360728.jpg

Bambiraptor kanatlari,lades kemigi ve olagan tuyleri ile diger dinazor turlerinden ayrilir.Boyu cok kucuktur (1 metrenin altinda) ,ucabildigi zannedilmiyor.Simdiye kadar bulunan kus-dinazor iliskisine en guzel ornek.

Simdilik bu kadar yeter.

To be continued...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi sen bana bu fotoshop resmiyle evrimimi anlattın..)))

Ayrıca evrimi savunan proflara benim prof gözüyle baktığımımı sanıyorsun..

Bir çok prof varki, ilkokul talebesinin mantığı yok adamlarda...

Olmaz kardeş böyle..

Bana akıllı uslu evrimi tarif et..şöyle detaylı bir şekilde uzun uzun anlat..

Yoksa bu redsimleri çocuklara göster..))

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

30301363747.gif

Al fotoshopsuz hali,delilleri gorsende inkar ha.Insan bu kadar kor olabilir.

Sana uzun uzun anlatmaya su an vaktim yok.Buyur burdan oku,Turkce bir site,her soyledikleriyle uyusmasamda evrimin isleyis seklini cok guzel anlayabilirsin,tabii okursan.Tam istedigin gibi;

evrimci.freeservers.com

Saygilar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi sen bana bu fotoshop resmiyle evrimimi anlattın..)))

Ayrıca evrimi savunan proflara benim prof gözüyle baktığımımı sanıyorsun..

Bir çok prof varki, ilkokul talebesinin mantığı yok adamlarda...

Olmaz kardeş böyle..

Bana akıllı uslu evrimi tarif et..şöyle detaylı bir şekilde uzun uzun anlat..

Yoksa bu redsimleri çocuklara göster..))

Saygılar...

herşeye sadece kendi mantığınla bakarsan tabi ki böyle sonuçlara varırsın:)

evrim teorisi hakkında bilgiye ulaşmak istiyorsan http://www.1001kitap.com sitesinde Cemal YILDIRIM/evrim kuramı ve bağnazlık adlı yayını okumanı tavsiye edebilirim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

30301363747.gif

Al fotoshopsuz hali,delilleri gorsende inkar ha.Insan bu kadar kor olabilir.

Sana uzun uzun anlatmaya su an vaktim yok.Buyur burdan oku,Turkce bir site,her soyledikleriyle uyusmasamda evrimin isleyis seklini cok guzel anlayabilirsin,tabii okursan.Tam istedigin gibi;

evrimci.freeservers.com

Saygilar...

Bir bilgisayar işkletmecisi ve cafeci olarak, böyle resimleri bende çizerim..))

Bana okuyup anladığınız evrimi anlatın lütfen..

Böyle uyduruk resimler göndermeyin..

Bakın bende size bir resim gönderiyorum ne diceksiniz bakalım buna..))

Seninkinden daha gerçekçi..))

Evrim geçiriyor, maymundan insana değilde, insandan maymuna dönüşen tür bu..)))

Ufak ufak maymun olacak bu bayan..))

Çok güldüm ya.. afedersiniz..

ilginc307.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet oyle karsilikli gulusup duruyoruz zaten hep.

Var ya bulunan delilleri nasil inkar edeceginizi sasirdiniz,sizin "dogru bilgiye ulasma" anlayisiniz bu olmali.Ne yani simdi bulunan bu fosil ornegi de yanlismi?

Butun yapacagin google`da Bambiraptor`u aramandi.

Bu fosil su anda Florida`da "Graves Museum of Archaeology & Natural

History"muzesinde sergileniyor.Siz yalanlaya durun,bati bilimde aldi basini gidiyor;bizlerde sayenizde mehter takimi gibi iki ileri bir geri takip etmeye calisiyoruz.Set cekmeyin su insanlarin onune,yazik be!

Bambiraptor hakkinda bilgi icin tiklatin;

http://www.imagineagency.com/images/work/w...ages/Bambi.html

Not:Kralx bu arada gercekten de kuyrukla dogan bebekler var,buna sen nedersin?Ben evrimsel kalitim derim,senin daha iyi bir aciklaman varsa duymak isterim dogrusu!

Saygilar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın bilgier..

Bilmiyorum bu tür araştırmaların neresindesin ama..

Şunu bilki bu safsataların hepsi yalan ve düzmecedir..

Bana daha başka masallar anlatın..

Evrim masalı sıktı artık..

Göz var izan var ya..

Benmi anlatamoyorum kardeşim..

Tekamül başka evrim başkadır..

Hiç bir canlı başka bir canlıya dömnüşemezzzzzzzzzzzzzzz...

Bunu bilim ıspatlamış, hala ne davul döğüp duruyosun..

O değilde.. Evrim saçmalığına verdiğim cevaplardaki harcadığım zamana acıyorum..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın bilgier..

Bilmiyorum bu tür araştırmaların neresindesin ama..

Kralx,sunu diyebilirim ki senin gittigin yerden ben donuyorum,birader.Sundan eminim ki hayatinda evrim teorisi hakkinda H.yahya disinda bir tane bile kitap okumamissindir.Ben evrim teorisini artisiyla eksisiyle biliyorum arkadas.

Hiç bir canlı başka bir canlıya dömnüşemezzzzzzzzzzzzzzz...

Bunu bilim ıspatlamış, hala ne davul döğüp duruyosun..

sen istedigin kadar bagir arkadas,donusur;milyonlarca yildir da donusmus.Hangi bilim ispatlamis,H.yahya bizim bilmedigimiz bilimleri mi biliyor?

Bak kardesim,bilimadamlarinin her dedigi dogrudur diye birsey olmadigi gibi her soruya cevaplari da yoktur ama bilim ortaya bir tez surer,dener,gozler,deliller toplamaya calisir;tutmazsa bir baskasini dener.Evrim teorisinin daha curultuldugu falan yok ama bugun evrim teorisi curutulse bile yerine baska bir teori gelir,bilim boyle isler ama sizin gibi bagnazlar bunu kisisel alir.

Neyse uzun lafin kisasi dogruya ulasmanin tek yolu objektif olmaktir.H.yahya gibilerinin yapamayacagi birseydir bu,onlarin dogmatik,degismez kurallari vardir,iste bu yuzden de doga olaylarina tarafsiz bakamazlar,iste bu yuzden din adaminin bilime bu sekilde karismasi hatta saldirmasi tehlikelidir.Sen de aynen bunlar gibisin.

Objektif kalman dilegiyle saygilar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aaaaaaa burda dur kıralx: kelebek ipek böceği ortaya konuşuyorum bir iki tane daha var şimdi aklıma gelmedi ama hayelci evrimciler bir iki iskeleti izafe ile neyi ispat etmeye çalıştıklarını hağla anlamış değilim omlara yeti yi örnek verdim cevağ yok. Dünyada nerelerde görüldüyse harita üstünde belirtilmiş, daha yakın zamanda çinde iki polis yeti lerle karşılaşınca polis dişisini vurup öldürmüştü yetinin erkeyide attığı büyük taşla o polisi öldürmüştü.

Eeee netice ne kardeşim çernobil evrim geçirti bizede hilkat garibeleri hem insan hemde hayvanlarda oluştu, bırak dış memleketleri bizim memleketimizde isparta antalyada ki çift cinsiyetli insanları kim meydana getirdi allahmı evrimmi hangisinin doğum yapacağı iki kişinin arasındaki anlaşmaya bağlı.

Ben daha kafayı sıyırmadım idağilist olabilmem için.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.