Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

KÜRTÇE BİLİNMEYEN BİR DİL Mİ?

Ahmet AY

Önerilen İletiler

Önceleri ''Kürt Yok,Kart Kurt Var'' dediler,sonra çıkıp ''Kürt reailitesini tanıyoruz'' dediler,sonra ''Kürt var ama dili,Kültürü ve tarihi yok'' dediler,şimdilerde çıkmış ''Kürt var ama benim uygun gördüğüm kadar Dili,Kültürü ve tarihi var ve ben istediğimi,istediğim zaman kullandırır,istediğim zamanda kullandırmam'' diyorlar,aklıma Sayın Osman Baydemir'in Diyarbakır BŞ.Bld.binasının merdivenlerinde yaptığı konuşma geldi ama ben daha nazikçe söylemek istiyorum hadi canım,hadi canım diyoruz......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Önceleri ''Kürt Yok,Kart Kurt Var'' dediler,sonra çıkıp ''Kürt reailitesini tanıyoruz'' dediler,sonra ''Kürt var ama dili,Kültürü ve tarihi yok'' dediler,şimdilerde çıkmış ''Kürt var ama benim uygun gördüğüm kadar Dili,Kültürü ve tarihi var ve ben istediğimi,istediğim zaman kullandırır,istediğim zamanda kullandırmam'' diyorlar,aklıma Sayın Osman Baydemir'in Diyarbakır BŞ.Bld.binasının merdivenlerinde yaptığı konuşma geldi ama ben daha nazikçe söylemek istiyorum hadi canım,hadi canım diyoruz......

O zaman bende size ayni kibarlikla "HADI CANIM "diyorum.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kusura bakmayın ama kimse size kürt yoktur kart kurttur demedi,bu diyenlerin sorunu ,bazı kendini bilmezlerin dediği kart-kurt Kürt yoktur gibi saçma fikirler söyledi diye bizimde bunu söylemiş gibi davranmanız zaten amacınızın en olduğunu göstermektedir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kusura bakmayın ama kimse size kürt yoktur kart kurttur demedi,bu diyenlerin sorunu ,bazı kendini bilmezlerin dediği kart-kurt Kürt yoktur gibi saçma fikirler söyledi diye bizimde bunu söylemiş gibi davranmanız zaten amacınızın en olduğunu göstermektedir.

Kart-kürt bir asim,lasyon-inkar politikasıydı ve bunu devlet besledi. Şahıs olarak sizlerin bir katkısı olmayabilir. Ancak bu onyıllarca bilinçli bir yok etme/sayma girişimiydi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir önceki yorumumda demokrasiden bahsetmiştim.Ardından son derece demokratik ve kibar(!) bir yorum geldi :lol: HADİ CANIM HADİ CANIM şeklinde :lol: Öncelikle milletleşmenin ne olduğunu anlamak gerek.Milli kimliksiz millet olmaz.Kalabalık ve şaşkın sürü olmaya özenmeyelim.Tepeden yanlış yönlendirilmeyelim.Kendilerini "Kürt " bakış açısının temsilcisi olarak sayanlar,cümlelerine Kürt hakları ile başlayıp "hadi canım,hadi canım" şeklindeki ifadelerle bitirmektedirler.Ortak bir Türkiye geleceği için herhangi bir fikir geliştirememekte,kendilerini sadece ve sadece Kürt meselesi denen ve aslında olmayan bir mesele çerçevesinde ANCA ifade edebilmektedirler.Bu tür kişiler kürt meselesi dedikleri meseleyi efsaneleştirme yoluna gitmeye çalışarak Türkiye aleyhtarı diğer lobi kuruluşlarına çanak tutuyorlar.Bir kart kurt örneğiyle Kürtlerin aşağılandığını dile getirip bilmeyen gençleri de zehirlemeye çalışıyorlar.Kürt sorununun piyangosu haline getirilen bu ifadeyi eline mikrofonu geçiren herkes söylemeye başladı.Doğruluğunu araştırmadan,hangi manyak tarafından ne şekilde söylendiğini araştırmadan ikide bir temcit pilavı gibi ortaya getirilmekte ve lafın aslını bilmeyen gençler de bu şekilde zehirlenmektedir.Ne bereketli bir lafmış ki kendini Sayın zanneden, zannetmeyen,Kürt hakları çerçevesinin haricinde kendini ifade edemeyen herkes tarafından kullanılır, iç savaş çıkartılır,provakasyonda kullanılır falan filan.Kürt milliyetçileri bir kart kurt ifadesiyle Kürt sorununu akıldan,fikirden mahrum bir şekilde kurgulamaktadırlar.Eğer Türkiye'nin sorunları federasyon olarak çözülecekse biz de sizlere HODRİ MEYDAN diyoruz. ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O zaman endişe edilecek bir durum yok. Kürtçe ile ilgili bir sıkıntı yaşatılmasın.

Cok haklisiniz, madem gelismeler bu yönde ne bu hiddet? Neden hala direniyoruz? Verelim istenilen haklarini ve zaman icerisinde kendi kendisine yok olur biter. Bu tip arastirmalar cok yasadik bu ülkede. Bir dönemler hatta bilimsel arastirmalar yaparlardi profesörlerimiz üniversditelerde, ögrencileri bu konuda mastir yapiyorlardi. Hangi konu biliyormusunuz? Kürt'lerin dag Türk'leri oldugu konusunda. Bu "bilimsel arastirmalar" dikis tutmadi simdi ise yukaridaki gibi kamuoyu arastirmalari yapiliyor. Ama nafile, suyu tersine akitmak öyle kolaymi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kimsenin şahsınıza söylediği bişey yok sayın İlker,bu 80'li yıllarda bir devlet politikası olarak uygulanıyordu,biz lisedeyken bunu bir hocamız bize kullanmıştı ve bir arkadaşım ayağa kalkıp ''hocam Türk diye birşey yok,duvara çivi çakarken gelen Tak Turk sesinden Türklük türemiştir'' demişti,hocada baya celallenmişti :) anlatmaya çalıştığım şey biraz kendinizi Kürtlerin yerine koyun,bu ülkenin sahibi biziz,biz ne dersek herkes kabul etmek zorundadır,fikrinden vazgeçin,bu ülke hepimizindir,bu bayrakta öyle,Kürt halkına eşit olabilecekleri haklar iade edilsin,ondan sonra ayrı devlet diyen olursa hep beraber duralım karşısında,bakın bugün bu sorunların konuşulması için bazı adımlar atıldı,taksimde bomba patlayınca ne dediğim duruyor hala orada,''Babam bile yapmış olsa lanetliyorum'' dedim,sonra kim çıktı yapan TAK,ama ben hala diyorum,barış ve kardeşlik sürecinde her kim bunu baltalayacak birşey yaparsa Lanetliyorum....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kimsenin şahsınıza söylediği bişey yok sayın İlker,bu 80'li yıllarda bir devlet politikası olarak uygulanıyordu,biz lisedeyken bunu bir hocamız bize kullanmıştı ve bir arkadaşım ayağa kalkıp ''hocam Türk diye birşey yok,duvara çivi çakarken gelen Tak Turk sesinden Türklük türemiştir'' demişti,hocada baya celallenmişti :) anlatmaya çalıştığım şey biraz kendinizi Kürtlerin yerine koyun,bu ülkenin sahibi biziz,biz ne dersek herkes kabul etmek zorundadır,fikrinden vazgeçin,bu ülke hepimizindir,bu bayrakta öyle,Kürt halkına eşit olabilecekleri haklar iade edilsin,ondan sonra ayrı devlet diyen olursa hep beraber duralım karşısında,bakın bugün bu sorunların konuşulması için bazı adımlar atıldı,taksimde bomba patlayınca ne dediğim duruyor hala orada,''Babam bile yapmış olsa lanetliyorum'' dedim,sonra kim çıktı yapan TAK,ama ben hala diyorum,barış ve kardeşlik sürecinde her kim bunu baltalayacak birşey yaparsa Lanetliyorum....

TAK kimdir?Bunu üstü kapali degil acik acik yazin ki okuyan da anlasin.TAK PKK'ya ait baska bir hücre,yani Taksim'deki bomba olayi PKK'nin isidir.Bunu TAK yapti diyerek iktidarin ve yandas medyanin yaptigi gibi PKK'yi temize cikarma cabasindan vazgecin.

Bu ülkenin sahibi bu ülkeyi seven,bu ülkenin her kösesindeki insanlara sevgi ve saygi duyan,bu ülkenin kalkinmasi icin mücadele veren,bu ülkenin vatandasi olmaktan gurur duyup bu ülkenin birlik ve bütünlügü icin calisan herkesindir.Bunu biz hep böyle bildik ve böyle söyledik.Bu ülkenin birlik ve bütünlügünü bugüne kadar yok etmeye calisanlarin da Kürtcüler oldugunu da biliyoruz.

Bazen öyle yaziyorsunuz ki sanki bir önceki yazisinda Türk milletine hakaretler yagdiran sizler degilmissiniz gibi oluyor.Kürtlerle ilgili yazilar yazan arkadaslarin hemen hepsinin özenle Kürtlerin tümünü kastetmediklerini vurgulamalarina ragmen sizler devamli olarak Türklüge karsi hakaretlere varan yazilar yazdiniz.Yukaridaki yazdiklarinizi inanarak yazdiginizdan kuskuluyum.TAK diyerek PKK'nin bir kolunu farkli bir örgütmüs gibi göstermeniz bende bu kuskuyu dogurmustur.Kusura bakmayin.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ahmet AY, 18 Kasım 2010 - 02:17 tarihinde, dedi ki:

Allah veya doğahangisine inanırsanız o bizlerin hangi halklardan olduğumuzu belirlemiştir.

Ben Allah derim, müslümanım. Ancak "doğa" diye inananlar da var, ona binaen söyledim. Yoksa Allah inancım tamdır.

İyiya işte, yukardaki israiloğullarının üstün olduğu örneğimde gözüktüğü gibi insanları bölüp parçalayan dini inançlar ve ideolojilerdir. Doğa insanlara böyle bir ayrıcalık tanımaz. Ben de bunu kastetmiştim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İyiya işte, yukardaki israiloğullarının üstün olduğu örneğimde gözüktüğü gibi insanları bölüp parçalayan dini inançlar ve ideolojilerdir. Doğa insanlara böyle bir ayrıcalık tanımaz. Ben de bunu kastetmiştim.

Madem İsrailoğullarında konuya devam ettiniz,HZ.Musa Firavundan halkının esaretinin bitmesini ister ama Firavun hayır der ve onu aşağılar,başına bir sürü felaket gelir ama kendisi ve oğluna bişey olmayacağını çünkü kendisinin koskocaman bir firavun olduğunu düşündüğü ve halkına ve onların çocuklarına ne olacağını umursamadığı için bütün felaketlere rağmen HZ.Musa'nın çağrılarına kulaklarını tıkar,ne zamanki bu belalardan biri oğlunu alır,işte ozaman HZ.Musa'nın ve halkının özgürlüğünü vermeyi kabul eder,nekadarda bizim ülkemizdeki duruma benziyor değilmi,birileri nasılsa benim çocuğum benim istediğim yerde yapar askerliğini diyor ona bişey olmaz,olmadı Amerika'ya gönderirim,bu arada gelen ölülerdende rant elde eder koltuğumu elden kaçırmamış olurum,bu halk nasılsa iki slogan atsan yinede şahlanıyor amaaannn....diye bağıracak bir halktır,bak Ahmet Kaya konuştu,Serdar Ortaç çıktı 10.Yıl marşını okudu hemen çatallar havada uçuştu,düşünerek değil,duyguları ile hareket eden bir halk kitlesi var nasılsa.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu konuda sizinle hemfikirim. Ben biraz dindar olarak yeryüzünün en büyük ayırımcılığını dindarların dini inançlarından dolayı yaptığını biliyor ve derin üzüntüsünü yaşıyorum.

Her din müntesibi diğer dindekilerini "kâfir" görür. Bir tanımlama olsa neyse ama aynı zaman da aşağılamadır da... Aynı dinden ve ayrı mezheplerden olanların da ayırımcılıkları diz boyu. Ne var ki bunlar din dışı olagelen ayırımcılıkların olmasını gerektirmiyor. Nitekim ateist kişi ve toplumların da ayırımcılıklarıyla çok karşılaşıldı.

Demem o ki;

Ayırımcıların dini, dinsizlği, siyasi ve felsefi düşüncesi çok da belirleyici değildir. Netice de insanla şekillenir her düşünce ve inanç...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

TAK kimdir?Bunu üstü kapali degil acik acik yazin ki okuyan da anlasin.TAK PKK'ya ait baska bir hücre,yani Taksim'deki bomba olayi PKK'nin isidir.Bunu TAK yapti diyerek iktidarin ve yandas medyanin yaptigi gibi PKK'yi temize cikarma cabasindan vazgecin.

Bu ülkenin sahibi bu ülkeyi seven,bu ülkenin her kösesindeki insanlara sevgi ve saygi duyan,bu ülkenin kalkinmasi icin mücadele veren,bu ülkenin vatandasi olmaktan gurur duyup bu ülkenin birlik ve bütünlügü icin calisan herkesindir.Bunu biz hep böyle bildik ve böyle söyledik.Bu ülkenin birlik ve bütünlügünü bugüne kadar yok etmeye calisanlarin da Kürtcüler oldugunu da biliyoruz.

Bazen öyle yaziyorsunuz ki sanki bir önceki yazisinda Türk milletine hakaretler yagdiran sizler degilmissiniz gibi oluyor.Kürtlerle ilgili yazilar yazan arkadaslarin hemen hepsinin özenle Kürtlerin tümünü kastetmediklerini vurgulamalarina ragmen sizler devamli olarak Türklüge karsi hakaretlere varan yazilar yazdiniz.Yukaridaki yazdiklarinizi inanarak yazdiginizdan kuskuluyum.TAK diyerek PKK'nin bir kolunu farkli bir örgütmüs gibi göstermeniz bende bu kuskuyu dogurmustur.Kusura bakmayin.

saygilarla

Öncelikle ben Asla Türk halkına hakaret etmedim ve değil Türk halkına,hiçbir halka asla hakaret etmem,lütfen söylemlerimi çarpıtmayın.

TAK ''Tekoşinê Azadiyê kurdistan'' Kürdistan Özgürlük Şahinleri,isimli bir yapılanmadır benim Pkk ile bildiğim,duyduğum bir bağlantısı yoktur,eğer sizin bir bilgi ve belgeniz varsa buyrun paylaşın bizde bilelim,Taksim Bombacısı Haberlerden öğrendiğimiz kadarı ile 2004 te Pkk kamplarında bulunuş ve orada eğitim almış,ancak oraya gidip eğitim alıp bugün itirafçı olanlar,korucu olanlar dahi olduğu bilinen bir gerçektir,o zaman oraya gidip eğitim almış birinin başka bir örgüte geçmiş olmasıda gayet doğaldır,ayrıca Pkk'de çıkıp TAK'ın bu saldırısını kınamıştır....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle ben Asla Türk halkına hakaret etmedim ve değil Türk halkına,hiçbir halka asla hakaret etmem,lütfen söylemlerimi çarpıtmayın.

TAK ''Tekoşinê Azadiyê kurdistan'' Kürdistan Özgürlük Şahinleri,isimli bir yapılanmadır benim Pkk ile bildiğim,duyduğum bir bağlantısı yoktur,eğer sizin bir bilgi ve belgeniz varsa buyrun paylaşın bizde bilelim,Taksim Bombacısı Haberlerden öğrendiğimiz kadarı ile 2004 te Pkk kamplarında bulunuş ve orada eğitim almış,ancak oraya gidip eğitim alıp bugün itirafçı olanlar,korucu olanlar dahi olduğu bilinen bir gerçektir,o zaman oraya gidip eğitim almış birinin başka bir örgüte geçmiş olmasıda gayet doğaldır,ayrıca Pkk'de çıkıp TAK'ın bu saldırısını kınamıştır....

Hayret ki ne hayret,arkadasim sizin Murat Karayilan bunu acikladi ama siz hala inatla PKK'yi savunuyorsunuz.Olamaz gercekten.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hayret ki ne hayret,arkadasim sizin Murat Karayilan bunu acikladi ama siz hala inatla PKK'yi savunuyorsunuz.Olamaz gercekten.

saygilarla

Aşağıya radikalden alıntıladığım haber Kck yürütme konseyince yapılan açıklama metnidir,lütfen araştırmadan çarpıtma yapmayalım...

KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı, Taksim’deki eylemi ve eyleme karar verenleri “açıkça” kınayarak, “TAK örgütünü, halkımızın özgürlük mücadelesine hizmet etmeyen bu tür eylemlere derhal son vermeye çağırıyoruz” dedi.

Konuyla ilgili çağrı, PKK'ya yakın sitelerde yayınlandı.

KCK’nin açıklaması şöyle:

“Hareketimizin 30 Eylül 2010 tarihinde bir aylık süreyle ilan ettiği ateşkesin resmi olarak bitmesine 1 gün kala ve Önderliğimizle devleti temsil eden bir heyetin görüşmelerinin yürütüldüğünün sınırlı olarak basına yansıtıldığı ve hareketin yönetimi olarak bizlerin de eylemsizlik sürecinin uzatılmasında kararlaşma aşamasına ulaştığımız bir günde Taksim’deki intihar eylemi gerçekleştirilmiştir.

Hareketimizin yönetimi ne de bize bağlı herhangi bir birimin böyle bir eylem ve planlaması asla söz konusu değildir.’ Bir taraftan dönemsel bir eylemsizliği ilan etme, diğer taraftan da böyle bir eylem yapma akıl karı değildir. Ayrıca sanki hareketimizde bir iç kontrol sorunu varmış gibi yansıtılması da gerçekleri çarpıtmaktır. Böyle bir durum söz konusu değildir. KCK sistemi içerisindeki tüm birimler ilan edilen eylemsizliğe harfiyen uyacaklardır. Bu eylem dışımızdaki bir grubun eylemidir.

Önderliğimizin demokratik ve barışçıl yöntemlerle sorunu çözme yönündeki çabalarını ve hareketimizin attığı tarihi önemdeki pratik adımları boşa çıkaran böyle bir eylemle hareketimizin ilişkilendirilmesi ve sorumlu görülmesi tümüyle maksatlı ve çatışma ortamını yaratmayı hedefleyen bir politik yaklaşımdır.

TAK örgütünü, halkımızın özgürlük mücadelesine hizmet etmeyen bu tür eylemlere derhal son vermeye çağırıyoruz. Son verilmemesi ve devam etmesi halinde hareketimizin bu girişimlere karşı kesin ve net tavır alarak hesap soracağını bilinmesini istiyoruz.RADİKAL GAZETESİ

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aşağıya radikalden alıntıladığım haber Kck yürütme konseyince yapılan açıklama metnidir,lütfen araştırmadan çarpıtma yapmayalım...

.

.

.

RADİKAL GAZETESİ

Birakin Radikal gazetesi gibi bir gazetenin verdigi aciklamayi.Murat Karayilan TAK'in PKK'ya bagli bir örgüt oldugunu ama eylemlerinde özgür oldugunu kendi agziyla aciklamis olmasina ragmen hala PKK'nin savunmasini üstlenen kesimleri bize referans olarak vermeyin.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

TRTŞEŞ neyin nesi peki?

"... trabzon-rize-artvin vs nasıl laz dilinin resmi olarak kullanamıyorsa kürçede resmi dil olarak kullanılamaz işin özü budur." buyurmuşsunuz!

Bu "kullanılamaz" fermani ilahi olsa yani ayet olsa te'vil yoluna gidilip farklı yorumlanır ve kullanılmaya müsait bir yol bulunur. Ama siz "kullanılamaz" derken ilahi buyruk ötesi bir buyrukla hüküm ferman ediyorsunuz.

Dostum,

Bu ülkede her dilde şarkılar; danslar ve daha nice zımbırtılar TV ve radyolarda izletildi-dinletildi. Bir tane olsun Kürtçe şarkı çalınmadı. Çünkü sizin bugün dil için "kullanılamaz" fermanınız o yıllarda da Kürtçe parçalar için "çalınamaz" olarak yürürlükteydi. Şİmdi ise TRTŞEŞ'imiz var. Yeşil ve ÇATLI'ların anlayışı ve gücü kırıldıkça kardeşliğin gereği olarak yasaklar kalkacak ve de ülkemiz herkes için cennet olacak.

Çok yakında...

Evet şimdi trt şeşiniz var daha önemlisi hiçbir resmi varlığı olmayan bir dilin Enstitüsü (Kürt Enstitüsü) var.

O nedenle sizin tarihiniz 2001 yılından itibaren başlamıştır.Bunu kabul ediyorum.

Bunun gerisini sizde gayet iyi biliyorsunuz.

Ayrıca Yeşil ve ÇATLI'ların anlayışı ve gücü kırıldıkça apocuların anlayışı yeşerdi bu da Türkiyenin kadersizliği !

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet şimdi trt şeşiniz var daha önemlisi hiçbir resmi varlığı olmayan bir dilin Enstitüsü (Kürt Enstitüsü) var.

O nedenle sizin tarihiniz 2001 yılından itibaren başlamıştır.Bunu kabul ediyorum.

Bunun gerisini sizde gayet iyi biliyorsunuz.

Ayrıca Yeşil ve ÇATLI'ların anlayışı ve gücü kırıldıkça apocuların anlayışı yeşerdi bu da Türkiyenin kadersizliği !

Kadersizlik o faillerin işlediği cinayetlerin olduğu yıllardı.

Kaldı ki benim apoculukla da uzaktan yakından alakamın olmadığını defaatle belirtmiştim. Dolayısıyla o sözlerinizin muhattabı değilim.

Bütün insanların eşit, özgür ve de onurlu yaşamalarından yanayım. Hiç bir ayırım yapmadan; ne din, ne ırk, ne mezhep, ne siyasi düşünce vs ayırımı insanlık

onuruna ve haklarına aykırıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kadersizlik o faillerin işlediği cinayetlerin olduğu yıllardı.

Kaldı ki benim apoculukla da uzaktan yakından alakamın olmadığını defaatle belirtmiştim. Dolayısıyla o sözlerinizin muhattabı değilim.

Bütün insanların eşit, özgür ve de onurlu yaşamalarından yanayım. Hiç bir ayırım yapmadan; ne din, ne ırk, ne mezhep, ne siyasi düşünce vs ayırımı insanlık

onuruna ve haklarına aykırıdır.

Kaleminize saglik. Bize Yesil ve Catli gibi kendi menfeatlarina adam öldüren mafya ve uyusturucu ticaretcilerini kahraman ilan ediyorlar. Koskoca bir devlet artik islerini mafya ve cetelere yaptiriyorsa demekki sadece kagit üzerinde büyükmüs.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Kültür Bakanlığı geçen hafta Kürt Edebiyatçı ve Yazar Ahmedê Xanê'nin eseri olan Mem u Zin'i Kürtçe olarak yeniden bastırdı,Kck Davasında Kürtçe için ''bilinmeyen bir dil'' tanımı kullandı,Siirt'te ve Silopide mahkeme Kürtçe savunmayı kabul etti,ardından meclis kürsüsünde Hasip Kaplan Kürtçe yalancısınız dedi ve tutanaklara ''bilinmeyen bir dilde konuştu'' diye geçirildi,2 hafta önce bir diğer Kürt edebiyatçı cigerxwuyn'u anma etkinliği düzenlendi kültür bakanlığınca ve Akp'li vekillerde katıldı bu anmaya,aynı Akp'nin vekilleri Hasip Kaplana'a bugün Kürtçe konuştu diye tepki gösteriyorlar,bu ülkede 15 milyonun üzerinde insanın anadili olan Kürtçe için artık karar ver ey devlet,Kürtçe serbestmi yoksa yasakmı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunlarin bu Kürtce mücadelesinin aslinda onlar acisindan bir hakli yani var.

Bugün Diyarbakir Emniyetinden yapilan bir aciklamada;KCK'nin bir devlet oldugu bunun baskaninin Öcalan oldugu ve yönetimin Murat Karayilan'da oldugu yönündeydi.Bu devletin 47 maddelik bir de anayasasi var.

PKK'yi savunanlarin KCK'yi da savunmalarinin nedeni böylece tespit edilmis olmaktadir.

KCK devletinin ilk amaci Öcalan'in hapisten cikartilarak serbest kalmasini saglamaktir.Öcalan'in serbest kalmasindan sonra ki ikinci asama ÖZERKLIK ILANI,ÜCÜNCÜ ASAMA ISE;Türkiye,Iran,Irak ve Suriye ücgeninde bir KONFEDERE KÜRT DEVLETI KURMAKTIR.

Bu nedenle bunlar planli ve zaman ayarli bir sekilde KÜRTCE dayatmasina basladilar.Bunlarin önünü acanlarin basinda tüm AKP bakanlari ile Cumhurbaskani Gül gelmektedir.Yani Türkiye'de özerk bir Kürt bölgesinin olusturulmasinin öncüleri iktidarda ve Cankayada'dir BU BÖYLE BILINE.

Bakin tam da WIKILEAKS'in ifsaatlari basladigi,Israille flörtlerin artik saklanmadigi ve bu Kürtcülük tartismalarinin yeniden alevlendigi bir sirada GÖLCÜK'e baskin yapilmasi manidardir.Bu iktidarin en büyük basarisi 1-milleti ikiye bölmüs olmasi 2-gündem degistirmesidir.

saygilarla

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunlarin bu Kürtce mücadelesinin aslinda onlar acisindan bir hakli yani var.

.

.

.

saygilarla

Bu açıklama Diyarbakır Emniyeti tarafından değil orada görevli bir komiser yard.tarafından yapılmıştır,olay Mahkemededeir ve delillerin tamamı gazete Küpürleri vsdir....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu açıklama Diyarbakır Emniyeti tarafından değil orada görevli bir komiser yard.tarafından yapılmıştır,olay Mahkemededeir ve delillerin tamamı gazete Küpürleri vsdir....

Komiser yardimcisi Emniyet görevlisi degilde Mars'tan mi geldi yoksa?Artik gercekler tek tek ortaya dökülmekte,her nekadar iktidar,yandas medya vr yandas savcilar gündem degistirmek icin cirpinsalarda gercek gercektir.Sayin Biji,Türkiye'nin bölünmek istendigini artik bütün dünya biliyor inkar eden sizlersiniz Ergenekon senaryosu iktidarin bir senaryosudur.Bu nedenle hakim ve savcilar aleyhinde tazminat davalari acilmamasi icin yasalar cikartma telasindadir.Cünkü sucüstü yakalandilar artik.Erdogan belki saf insanlari aldatabilir ama saf olmayanlar her gecen gün cogalmaktadir.Ögrenci kiyimlarinin amacida budur.Onlarida susturmak.Artik cin siseden cikti sayin biji.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kürtceyi sokakta konusmaya evet dendi,Erdogan'in kanallarinda özel kanal kurularak ve özel yayinlar yapilarak Kürtce yayin yapiliyor.Yandas medya ile bölücü medya elbirligi ile gerek dizilerde gerek normal programlarda Kürtce konusturuyor sarki türkü cigirttiyor ama bunlar tabiki amaclari bu ülkenin parcalanmasi ve özgür Kürdistan olan kesimlerce yeterli degildir.Mahkemelerde Kürtce konusulmali,Türkcenin yaninda Kürtcede olmali cünkü özerklige ve sonrada Kürdistanan giden yol böyle acilir.Önce Kürtceyi resmen kabul ettirmek sonra da diger asamalara gecmek.

Biz bunlari hep söyledik karsiliginda da ya anti demokratik olduk ya da irkci...!Ama gercekler ortada duruyor,biz hep bunu diule getirdik onlarsa nuh deyip peygamber dememe hesabi hep inkar ederek HAYIR BIZ BÖLÜNMEK ISTEMIYORUZDA KALDILAR.

Eger bu ülkede 1000 yildir Kürt-Türk birlikte yasamis ayni gamlara üzülmüs ayni sevinci paylasmislarsa bunlar zaten kardestir.Kardesler arasinda ayrilik olmaz,ayrilik yaratanlarda kardes olamaz.Bu ülkede kimseye özel miras yoktur bu ülkede herkes bu topraklarin varisidir..

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yandas medya ile bölücü medya elbirligi ile gerek dizilerde gerek normal programlarda Kürtce konusturuyor sarki türkü cigirttiyor

Bu sözünüz aslında herşeyi ortaya koyuyor,eğer Kürt'leri kardeş olarak görüyorsanız,neden Kürtçe şarkı söylenmesini bu kadar yadırgıyorsunuz,hani kardeşinizdi Kürtler?

Türkiyede 2. bir millet yaratılmak isteniyor,2. bir devlet yaratılmak isteniyor deniliyor,e bu 2. bir millet 4-5 bin yıldır bu topraklarda var,Türkler anadoluya 1071'de geldi mervani hükümdarı Alparslan'ın ordusuna 10 bin asker verdi,anadolunun kapılarını Türklere açtı,bu yapılan uygulamalar ''Dağdan geldi,Bağdakini kovuyor'' ile aynıdır,artık bunları bırakıp,dağdakide,denizdekide,adadakide nasıl birlikte eşit şekilde yaşayacak artık bunu aramak gerekiyor,Kanuni Sultan Süleymanın fermanlarını okusun bunu yapanlar-diyenler,Yavuz Sultan selim'in 25 tane Kürt beyiyle yaptığı özerklik anlaşmasını okusunlar,Amasya anlaşmasını okusunlar,bu millet Lozan'da vardı,İsmet Paşa Lozan'a gittiğinde ''Biz burayaTürklerin ve Kürtlerin Temsilcisi Olarak geldik dedi,Kurtuluş savaşında ''Vurun Kürt uşaklar vurun,Bugün namus gündür'' Antep önünde,maraş önünde bu şarkılar söylendi,bu halk ozamanlar yoktuda bugünmü çıkarılmaya çalışılıyor,bunlar provakatif laflardır,oysa bugün Kürtler 2. bir devlet istemiyoruz diye bağırıyorlar,diyoruzki biz bin yıldır bu siyasi kaderi birlikte paylaştık,bizler dediği şudur,gelin bu Türkiye'yi daha güzel ve daha fazla ortaklaştığımız bir vatan haline getirelim,Ortadoğuyada bir model olalım,bizler öldürüldük,bize dışkı yedirildi,köylerimiz yakıldı,sürgünlere yollandık biz buna rağmen ayrı devlet istemiyoruz diyoruz,bu yaşadıklarımızdan daha fazlası ne olabilirki,buna rağmen diyoruzki,Ya Ortak Vatan,Ya Ortak Vatan....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.