Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

müslüman türkler

Türk

Önerilen İletiler

Müslüman Olmayan Türklerin Akibeti

Türkler islamiyeti kabul etmeselerdi hiç şüphesiz tarihteki milletler mezarlığına gömülürlerdi. İslamiyeti kabul etmeden çeşitli uzakdoğu dinlerinin etkisi altında kalan Türkler, bu dinlerden olumsuz şekilde etkilenmiştir.<İslamiyeti kabul etmeyen Türk boyları, tarih boyunca milli kültürlerini kaybetmeye mahkum olmuşlardır. Nitekim Budizmi eden Tabgaçlar, Museviliği Hazarlar bugün Türklüklerini tamamen kaybetmişlerdir. Allah’ın insanlığa son mesajı olan Kuran’ın yolunu izleyen hiçbir boyu benliğini kaybetmemiştir.>

Türklerin islamiyeti kabulünden çok önce M.S 375 yılında Avrupa’ya ayak basan ilk Türkler olarak tarihe geçen Hunlar, siyasi ve askeri açıdan uzun yıllar kendinden söz ettirmiş ancak çeşitli uzakdoğu dinlerinin etkisi altında kaldıkları için Türklüklerini kaybetmişlerdir. Büyük bir kısmı Hristiyanlaşan bu Hun Türkleri sosyal asimilasyona uğrayarak milli varlıklarını kaybetmişlerdir. Dün olduğu gibi bugün de Müslüman olmak ve islamiyetin gereklerine uygun bir yaşam sürmek Türk Milleti’nin varlık şartı olarak önemini korumaktadır. (Süleyman Kocabaş, Adil Türk İdaresi, s.17)

ayrıntılı açıklama www.turk-islamkulturu.com

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hasklısın........... Türklere peygamber gönderilmesinin sebebide dünyada bozulmamış,sapmamış ırk olmasıdır.... İslamiyetten önce Türkler ve Araplar aynı değerlendirilemez hiçbir zaman

Kız çocuklarını diridiri gömen kendi yaptığı tanrılara inan araplar mı? Sadece dürüstlük için savasan Türkler mi???

Şuan biz İslamiyeti seçmeseydik sapkın milletlerden ne farkımız kalırdı?????

ÖRNEK; iSlamiyet öncesi Bulgarlar göktanrı inancı yaygın bu inanç sistemide İslamiyete yakın bir sistem daha sonra Hristiyan olup miili benliklerini kaybettiler şimdi kimdi diyebilir ki? Bulgarlar Türk diye_

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle şunu derhal belirtmek isterim ki;asyadan gelen türkler islamiyeti seçmedi,islam yapıldılar...kimse türklere ''haydin gelin biz olduk çok güsel bişey,siz de olmak ister misiniz?'' diye sormadı.türkler de zaten o zamanın yeni moda akımı islamiyet olduğu için seçmediler islamı,islamlaştırıldılar,ya da ilerleme ve göç arzuları gereği islamı seçtiler.

sizin belirttiğiniz boyların islamiyeti seçmemeleri de ''aman bi halta benzemiyormuş ben olmayacağım müslüman'' şeklinde olmadı tabii. Arkadaşlar yapmayın rica edicem hiç mi sosyolojik araştırmalara merak sarmadınız makale,yazı,bişey okumadınız. Halkların dini seçmeleri bilinçli olmamıştır hiç bir zaman.hazarlar oğuzların izlediği boyu izlememiş ve farklı bir yoldan dewam etmişlerdir göçlerine ve bizim bedevi araplar da oralara kadar ulaşamadıkları için o mecrada karşılaşamamışlardır.

Türklerin ya da türkiyelilerin varlık şartı bence islam değildir kendilerini şaşırmamalarıdır. ve bana kalırsa türklere ne olduysa müslüman olduktan sonra olmuştur.

bu konuda da hayal kırıklığına uğrayacağınız için üzgünüm ancak bir halkın genetik yapısı içinde din yapıtaşı bulunmamaktadır. dolayısıyla biz islamiyeti seçmeseydik çok da acaip bişi olmayacaktı. ne sapıtacaktık ne de yoldan çıkacaktık. belki kimbilir çoğunuzun istediği gibi avrupa birliğine bile dahil olmuştuk çoktan...

bu arada bi sorum daha var...türklere hangi peygamber,ne zaman gönderildi?

ben kaçırmışım da? :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle şunu derhal belirtmek isterim ki;asyadan gelen türkler islamiyeti seçmedi,islam yapıldılar...kimse türklere ''haydin gelin biz olduk çok güsel bişey,siz de olmak ister misiniz?'' diye sormadı.türkler de zaten o zamanın yeni moda akımı islamiyet olduğu için seçmediler islamı,islamlaştırıldılar,ya da ilerleme ve göç arzuları gereği islamı seçtiler.

sizin belirttiğiniz boyların islamiyeti seçmemeleri de ''aman bi halta benzemiyormuş ben olmayacağım müslüman'' şeklinde olmadı tabii. Arkadaşlar yapmayın rica edicem hiç mi sosyolojik araştırmalara merak sarmadınız makale,yazı,bişey okumadınız. Halkların dini seçmeleri bilinçli olmamıştır hiç bir zaman.hazarlar oğuzların izlediği boyu izlememiş ve farklı bir yoldan dewam etmişlerdir göçlerine ve bizim bedevi araplar da oralara kadar ulaşamadıkları için o mecrada karşılaşamamışlardır.

Türklerin ya da türkiyelilerin varlık şartı bence islam değildir kendilerini şaşırmamalarıdır. ve bana kalırsa türklere ne olduysa müslüman olduktan sonra olmuştur.

bu konuda da hayal kırıklığına uğrayacağınız için üzgünüm ancak bir halkın genetik yapısı içinde din yapıtaşı bulunmamaktadır. dolayısıyla biz islamiyeti seçmeseydik çok da acaip bişi olmayacaktı. ne sapıtacaktık ne de yoldan çıkacaktık. belki kimbilir çoğunuzun istediği gibi avrupa birliğine bile dahil olmuştuk çoktan...

bu arada bi sorum daha var...türklere hangi peygamber,ne zaman gönderildi?

ben kaçırmışım da? :P

6550[/snapback]

TÜRKLERİN İSLAMİYETİ SEÇMELERİ BİR SÜREÇTİR. ÖNCE TÜRKLER BİLDİĞİNİZ GİBİ EMEVİLER SAVAŞMIŞLARDIR TÜRGİŞ DEVLETİ ZAMANI DAHA SONRA ABBASİLER DEVRİNDE TALAS SAVAŞI SONRA İYİ İLİŞKİLER SÜRECİN DE İSLAM HIZLA YAYILMIŞTIR BUNDA EN ÖNEMLİ ETKENDE HORASAN ERENLERİNİN İSLAMI TÜRKLERE ANLATIP YAYAMALARI SONUCUDUR.PEYGAMBER KONUSUNA GELİNCE KURAN HER PEYGAMBERDEN SÖZ EDİLMEMİŞTİR 24 BİN PEYGAMBERİN GELDİĞİNDEN BAZI HADİSLER BAHSETMEKTEDİR ZATEN MANTIKLI DÜŞÜNÜNCE O ZAMAN BİR HABERLEŞME İMKANI OLMADIGINDAN HER KAVME PEYGAMBER GELMESİ OLASIDIR.MÜSLÜMAN TÜRKLER YAZISINDA DA BELİRTMEK İSTEDİGİM MÜSLÜMAN OLMAYAN TÜRKLERİN BÜYÜK ÇOGUNLUGUNUN BENLİGİNİ KAYBETMESİDİR TEŞEKKÜRLER ESENLİKLER DİLERİM
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SÖZÜNÜ ETTIGINIZ SÜREC 350 YIL SÜREN BIR ZORLA ISLAMLASTIRMA SÜRECIDIR.

- ZATEN BIR DINI OLAN HIC BIR TOPLUM BASKA BIR TOPLUMLA KARSILASINCA SAK DIYE ONU DININE GECMEZ

- HORASANLI ERMISLERIN HEPSI SAMAN TÜRKLERIDIR, BU GÜN TANIDIGIMIZ HACI B. VELININ DAHI KIYAFETLERI TÜRKMEN SAMAN ERMIS GIYISILERI ICINDEDIR. Bektasi Veli namaz niyaz ve dua da bilmez. rum devletinde yasamistir.Ölümünden 200 yil sonra nihayet firdevsi ile karman corman bir islam Bektasisi yaratilmistir.

- DINLERI SAMAN DIYE KIMLIKLERI YOKTU DEMEYE TÜRK OLARAK UTANMAK GEREK, ZIRA MILLI GECMISE EN DEGER VEREN SIZLERIN BU CÜMLELERI KULLANMANIZ, NE KADAR ARAP ÖZENTILI OLDUGUNUZUN GÖSTERGESIDIR.

- TÜRKLER GERCEK TARIHINI VE ARAP KATLIAMLARINI YARIN OKULLARDA COCUKLARINA OKUTUNCA SIZLER NE YAPACAKSINIZ, MERAK EDIYORUM

- TÜRKLER 40 YILI ASKIN AVRUPALIYLA YAKIN ILISKILER ICINDE ONLARLA BIRLIKTE YASIYOR. KAC TANESI 40 YILDAN BERI ONLARLA KARSILASINCA SAK DIYE HRISTIYAN OLDU SÖYLER MISINIZ?

- TARIHTE ILK KÖLECI DEVLET YAPISI KÖLE TÜRK VE ASYALILARDAN KURULAN GAZNELILERDIR. BUNUN NEDENINI ARAPLARA SORABILIRSINIZ:

- TALAS SAVASI ARAP YAYILMACILIGININ ASYA DAKI SON SAVASIDIR. ARAP-CIN SAVASI DA DENEN TALAS SAVASINDA TÜRKLERIN BIR KISMI CINLILERLE BIRLIKTE SAVASMIS, DIGER KISMI ARAPLARIN YANINDA OLMUSTUR. ARAP SALDIRILARI YÜZÜNDEN KISILIK VE KIMLIK KAYBI O ZAMAN VAR MIYMIS, YOK MUYMUS?

- BEDEVI GELENEGI VE DINSEL HIC BIR KAVRAMI, TÜRK`Ü ALAKADAR ETMEZ

- TÜRK´ÜN ZATEN BINLERCE YILLIK SAMAN DINI CÜRÜKMÜYDÜ DE ARAPLARIN ETEGINE YAPISTI.

- BU GÜN ANADOLU INSANININ ISLAM OLDUGUNU SANSANIZ DA, YAPILAN TÜM IBADET SEKILLERI VE GELENEKLERIN ARDINDA SAMAN DINSEL GELENEGI VARDIR. SAMANIZMI TANIMADIGINIZ ICIN ANLAYAMIYBILIRSINIZ

- AVRUPA HALKLARINDADA SON YILLARDA NEDEN ISLAMA DEGIL DE SAMANIZME EGILIM VAR, BU KONUYU DA INCELEMNIZ GEREK.

- KIMSEYI DIN DEGISTIRMESINI ÖNEREMEM. AMA HERKES TARIHINI DOGRU BILSIN, KENDINI ALDATMASIN, BINLERCE YILLIK ÖZ DIN VE ÖZ GELENEKLERINI LÜTFEN KÜCÜMSEMESIN.

DEYIN KI: BEN TARIHI TÜM GERCEKLIGI ILE KABUL EDIYORUM, ZORLA ISLAMLASTIRILDIK, AMA BEN ISLAMDAN VAZ GECMEM DEYIN, CANIMI YEYIN.

AMA LÜTFEN TARIHI CARPITMAYIN. DOGRU ÖGRENIN. SIZE SÖYLENENI DEGIL, BU KONUDA SAYISIZ KAYANK VAR PIYASADA, ONLARI INCLEYIN.

ORHUN YAZITLARININ YARISINDAN COGUNUN ARAPLAR TARAFINDAN NASIL YOK EDILDIGINI INCELEYIN,

:excl: BUHARA SEMERKANT, NESEF; FERGANA; CÜZCAN, DEMIRKAPI; KES, TASKENT VE TALKAN GIBI BÜYÜK TÜRK KÜLTÜRÜ ILE ÖRÜLMÜS TÜRK SEHIRLERI ARAPLAR TARAFINDAN TALANA UGRARKEN, ON BINLERCE TÜRK KAFIR DAMGASIYLA YABANCI ARAPLAR TARAFINDAN ÖLDÜRÜLMESINI NASIL HOS GÖREBILIRSINIZ???

YALNIZCA SEMERKANT DA 40 000 TÜRK ÖZELLIKLE CEVIZ AGACLARINA ASILARAK ÖLDÜRÜLDÜ. SAMAN OLMALARI MI SUCTU?

TESLIM OLDUGU HALDE, KAFIRE VERILEN SÖZ TUTULMAZ KALLESLIGI YAPILARAK 1100 KISILIK TÜRK ASKERLERI MEKKE PAZARINDA KELLELERI KESILEREK ÖLDÜRÜLDÜ. COCUKLARI KÖLE KARILARI CARIYE YAPILDI.

BUNLARI UNUTMADIK. SIZ DAHA OTURUN YERINIZDE. GÖREV BIZE DÜSTÜ.

Burada inanc tartismasi yapilmiyor. Herkes istedigi seye inanabilir. Ben bir kediye dahi inanana saygi duyarim. Ama tarihini dogru telakki etmesi kosuluyla.

Amac, tarihi dogru yazmaktir. beceremeyenlere ögretilir.

Ögrenmek istemeyenlere ise TÜRK tarihi gelmisi ve gecmisiyle nasil yazilir,yakinda ögretilecektir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ögrenmek istemeyenlere ise TÜRK tarihi  gelmisi ve gecmisiyle nasil yazilir,yakinda ögretilecektir.

6597[/snapback]

canuğur ben sana burda arapları sev diye birşey diretmiyorum açıkçası bende arapların 1.dünya savaşında yaptıklarından dolayı pek sevmem.Ama şu dünyada dostluk önce diğer türki cumhuriyetler ve sonra yine arap devletleriyle olacaktır.Tabiki şuandaki vahabi arap şeyhleriyle bu dostluk kurulamaz. İLERİDE YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİYLE olabilir.ayrıca türkler zorla müslüman olmadılar buna katılamam tarihte zorla din değiştiren bir kavimi okumadım örneğin fransız mezalimine maruz kalan cezayir halkı din degiştirmemiştir.Arap adetlerine gelince tamamen karşıyım islam ile araplaşmayı birbirine karıştırdığımızda bu iş zaten yürümez arap vahşetine bir kaç örnek vermişsin ben daha kötülerini de okudum merak etme biraz affedici olmalıyız tarihi hasmımız yunanlılara bile bu kadar yalakalık yapatken aynı dinden oldugumuz araplara daha affedici olmalıyız.ayrıca beni arapçı olarak nitelendirmişsin ben köküne kadar turancı bir türk genciyim bunuda böyle bil ayrıca dini konulara biraz daha pozitif yaklaşman gerekli bu iş hep muhalif olmakla yürümez ayrıca merak ettim dinin ne
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Denedim affedici olmayi; herkesi affederim, arabi affedemem; atalarima yaptiklari mezalim icin Türk.

Büyük Atatürk Kurtulus savasinda Sakarya da yakaladigi yunan komutanini dahi evine yollamistir. Alparslan da Malazgirtte ykaladigi diojeni evine yollamistir. Yanindaki imamlar öldür hünkarim kafirdir dedikleri halde Alparslan bir Türk gibi davranmistir. Bunu bilmenizi isterim.

Siz bana affedici olun diyorsunuz. 7 sülalemizi talan eden yazili kültürümüzü neredeyse yok eden arapi hos görmemi istiyorsunuz.

Bazen diyorum ki keske okumasaydim. Ben size cok azini anlattim daha.

Bu tarih sayfalarini alman arastirmacilar da detaylariyla biliyorlar dersem sasirmayin. Büyük Türk tarihcisi Mithat Kutay da ayni fikirde. tanirsiniz belki. Eskiden ittihatci, padisahci olan bu büyük Türk tarihci Mithat Kutay, simdi Saman oldugunu bile iddia etmekte.

Haccac denen arap komutan "Allahima yemin ediyorum, su kaleyi ele gecirirsem, oradaki kafir Türk´lerin kanini su dereye akitip, akan kanli suyla degirmende ekmek yaptirip yiyecegim" diye söz veriyor, ve ac susuz teslim olmus bitkin düsmüs eli silah tutan tüm Türk erkekleri dereye götürür, " Hadi simdi bunlardan intikamini almak isteyenler saldirsin" der arap soytarilarina. Kafa kelle kol kilic katliamlardan biri daha gerceklestirilir.

Kadin kiz ve cocuklarin basina gelenleri ise siz tahmin edin artik?????

Su an o olaylar gözümün önünde. Türk olan bu aciyi icinde hisseder.Belki kin tutmazsiniz ama unutmazsiniz da.Söylemek istedigim bu.

kimse araplarin TÜRK YURDUNDA ne isleri vardi diye sormuyor.

(ayrica bu sözlerim o dönem yapilanlar icindir, bu gün arap davasiyla, arap ayrimciligi ile asla ilgim yoktur.) yalnizca yapilanlari kesinlikle unutmamamdandir.

Benim dinimi merak ediyorsaniz, saygi ile karsilamak zorundasiniz. ben yillarca arastirdim Türk´ün öz dinini, öz geleneklerini, ve orta asya kökenli anadolu Türk´üyüm diyebilirim. Yeter mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
Denedim affedici olmayi; herkesi affederim, arabi affedemem; atalarima yaptiklari mezalim icin Türk.

Benim dinimi merak ediyorsaniz, saygi ile karsilamak zorundasiniz. ben yillarca arastirdim Türk´ün öz dinini, öz geleneklerini, ve orta asya kökenli anadolu Türk´üyüm diyebilirim. Yeter mi?

6666[/snapback]

CANUGUR ŞAMANMISIN

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bazen çok komik olabiliyoruz eklemek isterim konu pek ilgimi çekmedi ama TABGAÇLAR bir türk boyu değil ÇİNLİLERDİR ikincisi ise BULGARLAR şaman iken hristiyan olmamıştır BULGARLAR toplu olarak islamiyeti ilk kabul eden türk boyudur yani önce müslüman olmuşlar sonra yok olmuşlardır. bir tez öe sürerken adımlarımızı daha dikketli atmak gerekmez mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bazen çok komik olabiliyoruz eklemek isterim konu pek ilgimi çekmedi ama TABGAÇLAR bir türk boyu değil ÇİNLİLERDİR ikincisi ise BULGARLAR şaman iken hristiyan olmamıştır BULGARLAR toplu olarak islamiyeti ilk kabul eden türk boyudur yani önce müslüman olmuşlar sonra yok olmuşlardır. bir tez öe sürerken adımlarımızı daha dikketli atmak gerekmez mi?

7142[/snapback]

konuyu biraz farkli yerden algiladiniz herhalde.

Biz türklerin islamlasma sürecinden sözediyorduk genel olarak.

Söylediklerinizde de hakli olabilirsiniz ama bana yardimci olmadi.

sevgiler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

7142[/snapback]

konuyu biraz farkli yerden algiladiniz herhalde.

Biz türklerin islamlasma sürecinden sözediyorduk genel olarak.

Söylediklerinizde de hakli olabilirsiniz ama bana yardimci olmadi.

sevgiler

7148[/snapback]

yahu gene sacmalamissin iyimi:

malazgirtte guya imamlar cikmista oldur hunkarim demis oylemi:)))) hahaha

bana bunu yazan tek bir kitap tek bir kaynak goster alip bakacagim ve hemen tum forumdaki yazilarina hak verici yazi yazacagim sana eminol....internetten kaynak gosterme devletin onayladigi bir kaynak goster hemen dedigimi yapacagim..ama bir kaynak gosteremiceksin cunku yalan konusarak millet aldatmak meslek haline gelmis sende...kaynaksiz yazilarinla bir yere varirsin sonra biri cikar dank ettiirir kafana ama is isten gecer fislenmis olursun:) hadi byes

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Almanya da 7500 fisli nazi var. Devlet en iyimser bu raporu veriyor tvlerde.

Tr de daha cok oldugundan kuskum yok.??

7734[/snapback]

eh sen gibi yalan yanlis hicbir gercegi olmayan ispatlanmayan seyleri bu milletin icinde yaymaya calisanlar oldukca eminol bu ulkede fasistler dahada cogalir...

onun icin yalan yanlis seyler yayma kendi ideallerin yok olur sonra...biri gelir kafatasini soker alir gider :D (kafatasi sokmek kafani kesmek veya o tur manada deil) dusuncelerini alir gider yani :D

hem turkiyede nazi yoktur bunuda belirteyim...turkiyede olsa olsa vatanini milletini bayragini dinini dilini seven gercek insanlar vardir...cikipta sahte kemalistlik yapmazlar gercegini yaparlar...senle bagdasmio ama bu durum...neyse bye

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

- ZATEN BIR DINI OLAN HIC BIR TOPLUM BASKA BIR TOPLUMLA KARSILASINCA SAK DIYE ONU DININE GECMEZ

- HORASANLI ERMISLERIN HEPSI SAMAN TÜRKLERIDIR, BU GÜN TANIDIGIMIZ HACI B. VELININ DAHI KIYAFETLERI TÜRKMEN SAMAN ERMIS GIYISILERI ICINDEDIR. Bektasi Veli namaz niyaz ve dua da bilmez. rum devletinde yasamistir.Ölümünden 200 yil sonra nihayet firdevsi ile karman corman bir islam Bektasisi yaratilmistir.

- DINLERI SAMAN DIYE KIMLIKLERI YOKTU DEMEYE TÜRK OLARAK UTANMAK GEREK, ZIRA MILLI GECMISE EN DEGER VEREN SIZLERIN BU CÜMLELERI KULLANMANIZ, NE KADAR ARAP ÖZENTILI OLDUGUNUZUN GÖSTERGESIDIR.

-  TÜRKLER GERCEK TARIHINI VE ARAP KATLIAMLARINI YARIN OKULLARDA COCUKLARINA OKUTUNCA SIZLER NE YAPACAKSINIZ, MERAK EDIYORUM

-  TÜRKLER 40 YILI ASKIN AVRUPALIYLA YAKIN ILISKILER ICINDE ONLARLA BIRLIKTE YASIYOR. KAC TANESI 40 YILDAN BERI ONLARLA KARSILASINCA SAK DIYE HRISTIYAN OLDU SÖYLER MISINIZ?

-  TARIHTE ILK KÖLECI DEVLET YAPISI KÖLE TÜRK VE ASYALILARDAN KURULAN GAZNELILERDIR. BUNUN NEDENINI ARAPLARA SORABILIRSINIZ:

-  TALAS SAVASI ARAP YAYILMACILIGININ ASYA DAKI SON SAVASIDIR. ARAP-CIN SAVASI DA DENEN TALAS SAVASINDA TÜRKLERIN BIR KISMI CINLILERLE BIRLIKTE SAVASMIS, DIGER KISMI ARAPLARIN YANINDA OLMUSTUR. ARAP SALDIRILARI YÜZÜNDEN KISILIK VE KIMLIK KAYBI O ZAMAN VAR MIYMIS, YOK MUYMUS?

- BEDEVI GELENEGI VE DINSEL HIC BIR KAVRAMI, TÜRK`Ü ALAKADAR ETMEZ

- TÜRK´ÜN ZATEN BINLERCE YILLIK SAMAN DINI CÜRÜKMÜYDÜ DE ARAPLARIN ETEGINE YAPISTI.

-  BU GÜN ANADOLU INSANININ ISLAM OLDUGUNU SANSANIZ DA, YAPILAN TÜM IBADET SEKILLERI VE GELENEKLERIN ARDINDA SAMAN DINSEL GELENEGI VARDIR. SAMANIZMI TANIMADIGINIZ ICIN ANLAYAMIYBILIRSINIZ

- AVRUPA HALKLARINDADA SON YILLARDA NEDEN ISLAMA DEGIL DE SAMANIZME EGILIM VAR, BU KONUYU DA INCELEMNIZ GEREK.

- KIMSEYI DIN DEGISTIRMESINI ÖNEREMEM. AMA HERKES TARIHINI DOGRU BILSIN, KENDINI ALDATMASIN, BINLERCE YILLIK ÖZ DIN VE ÖZ GELENEKLERINI LÜTFEN KÜCÜMSEMESIN.

DEYIN KI: BEN TARIHI TÜM GERCEKLIGI ILE KABUL EDIYORUM, ZORLA ISLAMLASTIRILDIK, AMA BEN ISLAMDAN VAZ GECMEM DEYIN, CANIMI YEYIN.

AMA LÜTFEN TARIHI CARPITMAYIN. DOGRU ÖGRENIN. SIZE SÖYLENENI DEGIL, BU KONUDA SAYISIZ KAYANK VAR PIYASADA, ONLARI INCLEYIN.

ORHUN YAZITLARININ YARISINDAN COGUNUN ARAPLAR TARAFINDAN NASIL YOK EDILDIGINI INCELEYIN,

:excl: BUHARA SEMERKANT, NESEF; FERGANA; CÜZCAN, DEMIRKAPI; KES, TASKENT VE TALKAN GIBI BÜYÜK TÜRK KÜLTÜRÜ ILE ÖRÜLMÜS TÜRK SEHIRLERI ARAPLAR TARAFINDAN TALANA UGRARKEN, ON BINLERCE TÜRK KAFIR DAMGASIYLA YABANCI ARAPLAR TARAFINDAN ÖLDÜRÜLMESINI NASIL HOS GÖREBILIRSINIZ???

YALNIZCA SEMERKANT DA 40 000 TÜRK ÖZELLIKLE CEVIZ AGACLARINA ASILARAK ÖLDÜRÜLDÜ. SAMAN OLMALARI MI SUCTU?

TESLIM OLDUGU HALDE, KAFIRE VERILEN SÖZ TUTULMAZ KALLESLIGI YAPILARAK 1100 KISILIK TÜRK ASKERLERI MEKKE PAZARINDA KELLELERI KESILEREK ÖLDÜRÜLDÜ. COCUKLARI KÖLE KARILARI CARIYE YAPILDI.

BUNLARI UNUTMADIK. SIZ DAHA OTURUN YERINIZDE. GÖREV BIZE DÜSTÜ.

Burada inanc tartismasi yapilmiyor. Herkes istedigi seye inanabilir. Ben bir kediye dahi inanana saygi duyarim. Ama tarihini dogru telakki etmesi kosuluyla.

Ögrenmek istemeyenlere ise TÜRK tarihi  gelmisi ve gecmisiyle nasil yazilir,yakinda ögretilecektir.

6597[/snapback]

maalesef sen bayağı yoldan çıkmış şaşırmışsın türk arap diye niye ayırıyorsun araplar insan değilmi sen hangi enlem ve boylam da yaşıyorsun bu kafatası ayırımcılığıdır insanı dinden inançtan uzaklaştıran ve saptıran bir şeye körükörüne bağlı kalmak akıllı insanların işi değildir doğru tektir ve onu bulduğunda ona sarılmaka gerekir tarihsel biliglerii kah çarpıtarak kahta cımbızla söküp işine geldiği yerde kullanarak istediğin gibi göstermek pekala mümkün sende bunu iyi yapıyorsun kendine referans aldığın doğru türk olmak sadece ırkçılık yani oysa tüm insanların gideceği yer tektir bu alem fanidir gelip geçicidir herkes bir hz.adem ve havvadan çoğaldığına göre bu nasıl abesle iştigaldir lütfen kimsenin kafasınıda çelmeyelim ama senin gittiğin yol yol değil arkadaş uçutumun dibindesin bir meçhule sürükleniyorsun ne diyeyim Allah hepimizi hidayete erdirsin sanada acısın aklını başına al şamanizim ne Allah'ını seversen ve hep yanlış örnekleri kötülükleri alıp ortaya koyuyorsun diğer konulardaki yorumlarına bakıyorumda bazı tabu olmuş konularda aynı hassasiyeti nedense göstermiyorsun tarihin her döneminde ve her zaman insan faktörünün niteliğinden ötürü iyi ve doğru yanında kötü ve yanlış hadiseler olmuştur olacaktır her şey zaten belli olsaydı test edildiğimiz bu dünyada bulunmamızın bir anlamı olmazdı burası ne cennet ne cehennem fanilerin dünyası bu tip olaylarda Allah'ın bize bahşettiği aklı doğru kullanarak imanını koruyarak bazı sonuçlara varabiliriz yoksa bak böyle olmuş bak bu olmuş bunu unutamam falan filan boş şeyler bunlar 700-800 yıl önce olmuş bitmiş olayları anlamaya haklı haksızı ayırmaya çalışmak oldukça anlamsız bir uğraş sen bu zamanda neler olup bitiyor bir kere onun farkında mısın sana sunulanlar ne kadar doğru ne kadar eminsin bir nefeste geldin bir nefeste gideceksin ne olacak onu biliyormusun sen ondan haber ver dünyadaki en uzun kan davasından bahsetme doğrudur insanımız cehaletinin bir sonucu olarak islamı yaşadığını sanarak şamanizmin bazı geleneklerini hala sürdürmektedir bu milletinm değil onları bu hale getirenlerin günahıdır inşallah gelişen teknoloji ve ileytişim çağında bunlardan arınacağız sen kabk gibi ortada kalınca bakalım ne yapacaksın bilmeyerek yaptıkları yanlış ibadet veya zikirleri bağışlayıcı yüce Rabbimiz inşallah bağışlayacaktır selamtele kalın
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neyse, forumlar her kes icindir. Insanlar,okur, kimi arastirir, kimi sasirir, kimi karsi cikar. Bunlar normaldir.

Eger bu konuda bilim teknolojinin yardimindan söz edeck olursak, yüz yilimiz artik ilahi dinlerin büyük bir hizla ortadan kalkma yüzyili olmaya adaydir.

Birakin Davut´u, Musa´yi, 2005 yildan bu yana dünyaya iki büyük din baris ve huzur getirmeyi basaramadiysa, söylenecek hic bir söz yoktur.

Tarih, bize dinler yüzünden, hacli seferleriyle, cihad savaslarindan baska ne ögretti.

Hepsi, kan, aci, zulüm, babasiz anasiz cocuklar, ganimet devletleri, tanri adina katliamlar........

oysa insalik tarihine baktigimizda ilahi dinlerden önceki 15 000 yil insanligin savasmadigini belgeliyor arkeologlar.

Var mi insanlik icin güzel bir sey su 2005 yil icinde dinler adina? YOK!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkler islamiyeti kabul etmeseydi bugün islamiyet 3 büyük dinden biri olmaz 1200 yılında Afrika çöllerinde yok olur giderdi!

Bir insan kendi köklerinden şüphe duyuyor ya da utanıyorsa boşuna yaşıyor demektir.

Bugün Anadolu bir medeniyetler beşiğidir. Birçok inanç aynı potada erimiştir. Ve Türklerin inançlarında şamanistik öğeler her zaman var olacaktır.

Ayrıca tarih bilgisi olmayanlar için hatırlatayım biz orta asyadan steplerden geldik, bizim milli kültürümüz Asya kültürüdür Arap kültürü değil!

Zaten Türklerin islamiyeti diğerlerinden farklıdır, ayrıca ben tarihde hiç 'Türklük' bilinci görmedim! Afrikayı ve Arap yarımadasını ele geçirip etekli elbiseler giyip Arapça öğrenmek nasıl bir Orta Asya ve milli Türk kültürü anlamadım!!!Zaten bunu yazanın da bilgisinin olduğunu sanmıyorum!!!

Herkes kendi adına konuşsun ben atalarımla ve inançlarımla gurur duyuyorum. Kendini bilmeyen hiç 'milli kültür'den falan bahsetmesin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:clover:

Türkler islamiyeti kabul etmeseydi bugün islamiyet 3 büyük dinden biri olmaz 1200 yılında Afrika çöllerinde yok olur giderdi!

Bir insan kendi köklerinden şüphe duyuyor ya da utanıyorsa boşuna yaşıyor demektir.

Bugün Anadolu bir medeniyetler beşiğidir. Birçok inanç aynı potada erimiştir. Ve Türklerin inançlarında şamanistik öğeler her zaman var olacaktır.

Ayrıca tarih bilgisi olmayanlar için hatırlatayım biz orta asyadan steplerden geldik, bizim milli kültürümüz Asya kültürüdür Arap kültürü değil!

Zaten Türklerin islamiyeti diğerlerinden farklıdır, ayrıca ben tarihde hiç 'Türklük' bilinci görmedim! Afrikayı ve Arap yarımadasını ele geçirip etekli elbiseler giyip Arapça öğrenmek nasıl bir Orta Asya ve milli Türk kültürü anlamadım!!!Zaten bunu yazanın da bilgisinin olduğunu sanmıyorum!!!

Herkes kendi adına konuşsun ben atalarımla ve inançlarımla gurur duyuyorum. Kendini bilmeyen hiç 'milli kültür'den falan bahsetmesin...

8000[/snapback]

:clover: BÖYLE YAZDIGINIZ ZAMAN KIZIYORLAR :D

DEFALARCA SIZIN SÖYLEDIKLERINIZIN ACILIMLARINI YAZDIM. TÜRK KÜLTÜRÜNÜ ISLAM OLMAYLA ÖZLESTIRIP BIR ADIM GERI GIDEMIYORLAR BAZI ARKADASLAR. ÜSTELIK, NEDEN IKIDE BIR TÜRKLÜGÜ REFERANS VERDIGIMI DE SORUYORLAR. ARAYA DA KAFATASCI OLDUGUM CAMURLARINI ATIYORLAR :D HER HALDE ALMAN DEGILIM :D

DEFALARCA YAZDIM. ARAP YASAYISI, TÜRKLERIALAKADAR ETMEZ. DILI DE.

BIZ TÜRKÜZ VE HER SEYIMIZI TÜRKCE OLARAK ÖGRENMEK, BILMEK ZORUNDAYIZ. BU ARAP KARSITLIGI DEGILDIR. BAKINIZ OSMANLICA ADI VERILEN DIL YER YÜZÜNDE DILLER AILESINE BILE GIRMEZ.CÜNKÜ KARMA BIR DILDIR.700 YILLIK OSMANLI, TÜRKCE YI DISLAYARAK, YANIZ DILDE BILE TARIHIN EN BÜYÜK HATASINI ISLEMISTIR.

TABI KI GECMISIMDE NELER OLDU ÖGRENMEK ZORUNDAYIM

ESEN KALIN

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 10 yıl sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.