Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Olta Haber Ajans: Allah siyasetten çekileceğini açıkladı

mengutuncbilen

Önerilen İletiler

ANKARA - Yedinci yüzyıldan beri ilk defa insanlığa hitab eden Ulu Tanrı, dün Diyanet İşleri Bakanlığının önünde düzenlediği sürpriz basın toplantısında siyaset hayatına son vermeye karar verdiğini açıkladı.

‘Benim yüzümden ülkeniz - hatta dünyanın birçok ülkesi - bitmez çözülmez Ben siyasette olayım mı, olmayayım mı kavgasına tutulmuş durumda, ve benim yüzümden yoksulluk gibi doğru dürüst sorunlarla mücadele edemiyorsunuz. Artık sizi bu çileden kurtarmak maalesef yine bana düşüyor. Demek buraya kadarmış. Siyasetten çekiliyorum. Beni şimdiye kadar destekleyenlere teşekkür ediyorum.’

Etrafına toplanmış halk ve gazetecilerin şaşkın bakışları arasında konuşan Yüce Rab, siyasetin kendisine hayal kırıklığından başka birşey getirmediğini, artık kendine başka bir uğraş alanı bulma vakti geldiğini sözlerine ekledi. Gözü yaşlı bir İHA muhabirinin kendisine neden siyasetten soğuduğunu sorması üzerine, Rahman şöyle konuştu:

‘Bıktım artık. Binyıllar boyu uğraştım. Yüzlerce peygamber yolladım, ardı ardına kutsal kitap naklettim, Tevrat, İncil, Kuran-ı Kerim, vesaire... N’oldu? Hiç. Hala hayvan gibi birbirinizi kesip biçip katlediyorsunuz. O da yetmezmiş gibi devamlı benim adımı istismar ediyorsunuz, benim uğruma birbirinize olmadık eziyet çektiriyorsunuz. Arap saçına çevirdiniz be ortalığı. Yeter artık benimaşkıma.’

Sinirlerine bir an hakim olamayan El-Hekim, ‘Maymunlardan betersiniz be kardeşim!’ diye hayıflandı.

Bir başka gazetecinin ‘İleride siyasete dönmeyi düşünürmüsünüz?’ sorusuna gökleri gürleten kesin ve kati bir ağız cıklamasıyla karşılık veren Resul, şöyle devam etti:

‘Ne için döneyim ki? Düşünün, eğer Kainatın Yaratıcısı kendi yaratıklarını kendine inandıramıyorsa, kendine inananları bile “o kitap benim, bu kitap senin” kavgası uğruna çoluk çocuk demeden birbirlerine yapmadık şey bırakmamalarına mani olamıyorsa, demek bu işten artık çekilmesi gerekir. Ayrıca insan haklarında, sağlık, eğitim, işsizlik, adalet, yoksulluk ve yolsuzluk konularında da hükümetimin dünya çapındaki başarısızlığı ortada. Demek siyaset bana göre değilmiş.’

El-Rahman kendisine yöneltilen ‘Hatalarınız oldu mu?’ sorusunu ise şöyle yanıtladı:

‘Olmaz olur mu, oldu tabii. Benim gibi mükemmel biri bile hata yapabilir. Mesela, her kitap, her peygamber yolladığımda, bir öncekilere inananlar sonraki gelenlere yüz vermedi. Al şimdi, Yahudi, Hıristiyan, Müslüman hepsi birbirine düşman. Ayrıca bir sürü insana hiç peygamber yollamadım bile. Mesela Amerika yerlilerini tamamen gözardı ettim. O benim hatam. Şimdi düşünüyorum da, ya bir dil seçecektim ya da her dilde aynı kitabı yollayacaktım. Yok İbranice, yok Aramice, yok Yunanca, yok Arapça, bir türlü karar veremedim, herşey allak bullak oldu. Diğer dilleri konuşanlara da hiç birşey yollamadım. Mesela şimdi yollasam İngilizce, İspanyolca, Çince, Hintce filan yollardım herhalde. Kaç kişi Aramice konuşuyor biliyormusunuz? Suriye’de iki köy. O kadar.’

Biraz efkarlanan El-Fettah sonunda şunu ekledi: ‘Neyse, siyasetten çok şey öğrendim. Bunların en önemlisi ise siyaseti bırakmam gerektiği.’

‘Bundan sonra ne yapacaksınız?’ sorusuna, biraz düşündükten sonra, El-Kebir şu şekilde yanıt verdi:

‘Artık kendime biraz vakit ayırıp bahçıvanlıkla, çevre ve doğa konularıyla uğraşacağım. Maalesef insanoğlu büyük bir özveriyle kendi ellerimle yarattığım dünyayı sıçıp batırdı, şimdi artık onu kurtarmaya çalışacağım. Yani bana bir isim daha verseniz bu ‘El-Gore’ olabilir mesela... he he, espri yaptım. Şaka. Neyse, anlayan anladı. Ha, bu arada artık bana yağmur mağmur duası filan etmeyin, bıktım. Siz sıçtınız dünyaya, siz halledin.’

Gergin geçen basın toplantısı sona ermeden önce son bir söz ekledi El-Aziz: ‘Aslında kabahat bende. Meleklerimi dinleyip yunusları mümin yapacaktım. Nerdeydi lan kafam?’

Allah daha sonra polis eşliğinde ‘T.C. devlet kurumu ve kamu alanı dahilinde izinsiz basın toplantısı vermek, ve dini simge teşkil etmek’ suçundan gözaltına alındı.

(Not: Allah resminin çekilmesine izin vermediği için bu haberin görseli yoktur)

(OHA)

http://oltahaberajans.blogspot.com/search?q=allah+siyaseti

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.