Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AL EVETINI SOK CEBINE !

RunTimeError

Önerilen İletiler

mılete ceyrek altın vererek kandırılarak satın alınmıs evetlerınızle mutlu olun!AKP ARTIK HAVAI FISEK GOSTERISI YAPAR YUHPHI KURTULDUK DIYE!Ozgurluk yokmuyduda ozgurluk ıstedınız!sehıtlerın aılelerne ayrıcalık olsun dedılerde hayırmı dedık!sokak cocularna daha ıyı bakılsn dendıde hayırmı dedık!bunun gbı daha cok ornek vereblrm euetlerle akp ve ısbırlıkcıler hortumcular kendını kurtartı ve BDP TABIKIDE BUNDAN SONRA Lutfen hayıflanmayın bunları sız ıstedınız!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Referandumda EVET oyu veren illerin basinda Güneydogu ve Dogu bölgesi geliyor.Yani BDP'lilerin biz Kürtleri temsil ediyoruz demeleri gercegi yansitmiyor bunu bir kere daha görmüs oldu tüm TÜRKIYE.AKP dururken BDP gibi elinde hicbir güc olmayan,Kürdistan icin yeterli güce sahip bulunmayan BDP ancak AKP ile isbirligi yaparak yasamini devam ettirecektir.AKP Türkiye'yi degil Kürtleri temsil eden bir iktidardir.Diyarbakir gibi bir ilde sandiga giden insanlarin yüzde 94'ünün oyunu alan bir parti Kürtleri temsil eden parti demektir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Referandumda EVET oyu veren illerin basinda Güneydogu ve Dogu bölgesi geliyor.Yani BDP'lilerin biz Kürtleri temsil ediyoruz demeleri gercegi yansitmiyor bunu bir kere daha görmüs oldu tüm TÜRKIYE.AKP dururken BDP gibi elinde hicbir güc olmayan,Kürdistan icin yeterli güce sahip bulunmayan BDP ancak AKP ile isbirligi yaparak yasamini devam ettirecektir.AKP Türkiye'yi degil Kürtleri temsil eden bir iktidardir.Diyarbakir gibi bir ilde sandiga giden insanlarin yüzde 94'ünün oyunu alan bir parti Kürtleri temsil eden parti demektir.

saygilarla

sonuçlara bu açıdan bakarsak geri kalan 5 bölgeyi nasıl değerlendiriyorsunuz ?

Bütün doğu ve güneydoğunun kürt olmadığını biliyorum en azından hadi kürt diyelim ya nufüs ? Ya tunceli ?

hadi 2 bölge sahil kısımları hayır demiş ya geri kalanları ? Onlardamı kürt ?

İç anadoluda karadenizde nerdeyse taviz veren il yok ve genelde %60 evet olarak geçiyor bu bölgeler ki %78 görmek dahi mümkün..

Bakmak istediğimiz açıdan bakmayalım bence...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Geçen dönemlerde tam onbir defa sandık başkanlığı yaptım..oyların torbasını mühürledim Y.S.K merkezine(bursada BUSKİ,ye)götürdüm..hiç bir teslimi saat gecenin on ikisinden önce yapamadım..bu nasıl teknolojidir..iki saatte Türkiye genelinde yüzde 90 seçim sonucu verilir..ne değişti..az önce gittim henüz yüzde on bile torbalarını teslim edip tesellüm fişlerini alamamışlardı..fakat T.V lerde sonuçlar neredeyse yüzde yüz açıklanıyordu.. :D :D :D :D :D :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Geçen dönemlerde tam onbir defa sandık başkanlığı yaptım..oyların torbasını mühürledim Y.S.K merkezine(bursada BUSKİ,ye)götürdüm..hiç bir teslimi saat gecenin on ikisinden önce yapamadım..bu nasıl teknolojidir..iki saatte Türkiye genelinde yüzde 90 seçim sonucu verilir..ne değişti..az önce gittim henüz yüzde on bile torbalarını teslim edip tesellüm fişlerini alamamışlardı..fakat T.V lerde sonuçlar neredeyse yüzde yüz açıklanıyordu.. :D :D :D :D :D :D

Bu işte bir tuhaflık var be "Dayı".Sabaha kokusu çıkar.Herşey daha kesinleşmiş olur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sonuçlara bu açıdan bakarsak geri kalan 5 bölgeyi nasıl değerlendiriyorsunuz ?

Bütün doğu ve güneydoğunun kürt olmadığını biliyorum en azından hadi kürt diyelim ya nufüs ? Ya tunceli ?

hadi 2 bölge sahil kısımları hayır demiş ya geri kalanları ? Onlardamı kürt ?

İç anadoluda karadenizde nerdeyse taviz veren il yok ve genelde %60 evet olarak geçiyor bu bölgeler ki %78 görmek dahi mümkün..

Bakmak istediğimiz açıdan bakmayalım bence...

Tunceli genelde Alevi yurttaslarimizin cogunlukta oldugu bir ilimizdir.

Eger bir Kürt partisi Kürtlerin yogunlukta oldugu illerde baska bir partiye oy verilmesini önleyemiyorsa o parti Kürtleri temsil etmiyor demektir.Kürt acilimi ile sahneye cikan AKP'nin o bölgede aldigi sonuc AKP'nin Türkleri degil Kürtleri temsil ettigini aciklamiyormu.Eger bdp Kürtleri temsil ediyorduysa o zaman Diyarbakirda yüzde 94 ile evet oyu cikmazdi.

Diger bölgelere gelince tabi ki sizin yaklasimiza göre haklisiniz;fakat eger daha gercekci bir analiz yapildiginda o bölgelerde de evet oylarinin altinda cemaat ve Kürtlerin agirligi oldugunu görürüz.Ayrica o bölgelerin bazilarinda yerlesmis olan klasik CHP karsitligi cemaatlerin kiskirtmasi ile daha da belirginlesmektedir.Beni en cok sasirtan ne Samsun,ne Ordu Ne de ANKARA'dir beni en cok sasirtan Trabzon'da EVET oylarinin agirlikta olmasi.Mhp secmenininde partisine ihanet etmis olmasidir.Bakin BDP'liler verdikleri sözde durup boykot yaptilar.MHP'liler ise kendi kendilerini arkadan hancerlediler.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sandiktan cikan sonuclara saygi gösterilmesi bekleniyor,afedersiniz ama siz kimi kandiriyorsunuz?

Devletin elinizin altinda olan tüm imkanlarini seferber edeceksiniz,devletin ucagini,helikopterini,trenini,otobüsünü kisisel hirsiniz icin kullanacak,temel atmaya gidiyorum yalanlari ve kiliflari ile bedava seyahat ederek EVET mitingleri düzenleyeceksiniz,Il teskilar baskani gibi calisan valilerin yardimiyla her türlü logistik destek saglanacak,komsu illerden bindirilmis kitalar gibi insanlar o miting yapialcak ile tasinacak,DSI(devlet su isleri)halki sulayip serinletecek sonrada o su paralarini halka fatura edeceksiniz,yesil sermaya ile iftar vakti sokaklar trafige kapatilacak binlerce kisilik iftar sofralari kuracaksiniz,yazin ortasinda kömür ve mercimek dagitacak ve insanlarin gözüne baka baka tehdit edercesine EVET isteyeceksiniz,yemek kutularinin masa örtülerinin üzerleri evetle donanacak,4000 kisiye varan bir koruma ordusu ile Diyarbakir'a gidecek sonra da muhalefet liderine "DIYARBAKIRADA GELSENE"diye hava atacaksin ve sandiktan cikan sonucada MILLET IRADESI diyip yirtacaksin.Yemezler bunu,yiyenler cikacaktir muhakkak ki.Yetmez ama Evet diyenleri de yanina alacaksin,Bitaraf olan bertaraf olur diye Kasimpasa agzi yapacaksin,HAYIR diyenler darbecidir diye halki sindireceksin,Egemen adindaki bakanina HAYIR diyenlerin akildan zoru vardi dedirteceksin ve sonrada GELISMIS DEMOKRASI-HALKIN IRADESI sözcükleri ile "TÜRKIYE SENINLE GURUR DUYUYOR"diye kendini alkislatacaksin.Yemezler bunu.Bunu ancak iftar yemegi verdigin,kömür dagittigin,su ile serinlettigin kesimler yutar.Tunceli'ye de yutturamadin.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ABD basketbolda da, politikada da dünya şampiyonluğunu kazandı!

ABD nin planları tıkır tıkır işliyor.

Bir karikatür çizmişler. Basketbol reklamında çocuklar formaları giymişler, şampiyonaya hazırlanıyoruz diyorlar ya... 13 eylülde yüksek yargı da bir bakıyor ki Erdoğan ve AKP liler yargıç ve savcı cüppelerini giymişler, "artık biz yargılayacağız" diyorlar.

Yeteneğim olsa ben de makinecilerin reklamını bir karikatür çizerek bu güne şöyle uyarlar, iki karikatürü yan yana koyardım: Beyazsaray sözcüleri birbiri ardına çıkıp çıkıp şöyle diyorlar:

"Tikir tikir" :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şaka bir yana da, referandum sonucu şu durumu kesin ve net ortaya koymuştur:

Ülkeyi bölmek isteyen dış güçlere halkın bir etnik grubu: "Tamam biz varız, ayrılmaya hazırız" demiştir, boykot hiç de öyle göstermelik filan çıkmamış, son derece somut bir gerçek olarak ortaya çıkmıştır. Hatta evet çıkması için boykot edenlerin evetlerine ihtiyaç bile yokmuş zaten! Halkın bir dini dogmatik grubu da: "Tamam bıraktım yorganın ucunu gitsin, kavga bitsin" deyip bu talebe olumlu yanıt vermiştir. 1919 da başlayan emperyalizme karşı direnç, sonunda kırılıp teslim bayrağını çekmiştir.

Zaten ülke bütünlüğünü korumak için canını veren yirmi yaşında fidanlar bir kaç dakikadan fazla haber olamıyor, cenazelerinde ağlamak "ayılıp bayılanlar" diye ayıplanıyor, tepki gösteren soluğu yargıcın karşısında alıyordu. Referandum sırasında şehit olan ve yaralanan asker ve korucuların adını bile ise kimsecikler anmadı. Onlar zaten boşuna ölen, nesli tükenen dinozorlardı!

Tamamdır yani, halk iradesi teslim olmayı seçti. 1919 dan beri ertelene ertelene buraya kadarmış. Dünyada da Malthus'un sürekli ertelenen, dünya kaynaklarının dünya nüfusuna yetmeyeceği ve çatışma çıkacağı öngörüsünün artık ertelenemeyeceği zaman geliyor gibi. ABD de Tenessee rahibi çıkıp Florida rahibine "sen yakmazsan biz yakarız" deyip Kuranı benzini döküp kameralara göstere göstere bir güzel yaktı. Yakabilirler, yakarlar da, konu şu; düşmanlıklar her yerde körükleniyor. Tüm dünya bir çatışmaya sürükleniyor.

"Verelim kurtulalım" ın ardında kesinlikle kurtulunamayacak ve üstelik kurtulunmak istenenden çok daha ağır bir tablo var. Özerklik, federasyon filan tabii ki yetmez, deniz çıkışı olmayan bir Kürdistan da ABD ye merhem olmaz. "Deniz çıkışı derken?" i de varsın herkes kendisi düşünsün...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İlk sonuçlara göre 'boykot'un yüzdeleri şöyle;

Hakkari: Yüzde 93

Şırnak: Yüzde 80

Diyarbakır: Yüzde 70.6

Batman: Yüzde 65

Mardin: Yüzde 59

Van: Yüzde 59

Iğdır: Yüzde 57

Tunceli: Yüzde 52

Siirt: Yüzde 51

Muş: Yüzde 52

Ağrı: Yüzde 45

Antep: Yüzde 30

Bingöl: Yüzde 27

Adıyaman: Yüzde 23

Kars: Yüzde 23

Urfa: Yüzde 23

Bitlis: Yüzde 21

Erzurum: Yüzde 21

Malatya: Yüzde 19

Elazığ: Yüzde 18

Erzincan: Yüzde 15. / DİHA

Bu Sonuçlarla Kürtler Demokratik Özerkliğe Sahip Çıktıklarını Ortaya Koydular,bu sonuçlar itibari ile yeni bir anayasa şarttır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şaka bir yana da, referandum sonucu şu durumu kesin ve net ortaya koymuştur:

Sayin demirefe Akdenize baktiginda Ege kiyilarina baktiginda ne görüyoruz Türkiyenin yarisini görebiliyormuyuz nüfus yogunlasmasina göre, görebiliyoruz degil mi?

Ne cikti buralarda kocaman Hayir öylemi..

Buralarda ne var bacasiz kocaman Türkiyenin yarisini besleyen bacasiz sanayi var degil mi.. Bunun adi yüzlerce on binlerce Hotel, üc yildizlisindan tut hepsi alti yildiz gibi calisiyor..

Bu sanayi kac kisi yönetiyor? bir kac kisi olabilir mi?

Oralarda on binlerce yerli is adami var dünyadan bagimsiz ama sapina kadar Türkiye adini sorumlular..Üc yildizli otellere bile bes yildizli hale getirdiler..ve en güzel sekilde cagdas cagdas insanlara hizmet ediyorlar...Ne adina Türkiye adina

Şöyle bakalim evet oylarin ciktigi yerlere kac kisi bu topraklara hükmediyor..Bu hükümleri nasil devam edebiliyor ve ne ile..Bu hükmedenler nerelere agir olarak yatirim yapar sadece istanbul öyle mi..Istanbuldan cikan sonucu yadirgayabilirmiyiz..

Bu topraklara hükmedenler muhakak bir gün bu topraklara veda edecek.. Ve orada ki insanlar birgün muhakak özgürce oy kullanacak bu yakindir buna inaniyorum..

Vede..

Inanmaliyiz Türk halki bunu basaracaktir oy kullananlar ne olursa olsun Türkiye adina kullanmistir..Bugün bdp dersini aldi yarin da akp alacaktir Ati alanda üsküdara gecemeyecek..Bu topraklar şaibeli bir kac iş adamına kalmayacak..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İlk sonuçlara göre 'boykot'un yüzdeleri şöyle;

Hakkari: Yüzde 93

Şırnak: Yüzde 80

Diyarbakır: Yüzde 70.6

Bu insanlar demokrasi adina mi boykot etti? Bir zamanlar Sayin rahmetli Ecevit´te böyle boykot edilmisti..Cok komik degil mi..Babalari Abileri Anneleri oy vermek istiyordu cocuklari birakmiyordu kac yasindaydi bu cocuklar 16.sina girmemis cocuklarmiydi desek olurmu..olur !!!

Hepsi daha liseye atlamamis cocuklar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tabii ki sonuca saygımız var. Sonuç olarak her halk geleceğine kendisi karar verir. Oy tablosuna göre bir taraf gitmek istiyor, öbür taraf da "koyverin gidenleri" türküsü söylüyor. Tam ABD nin istediği, planladığı sonuç çıktı. Ancak diğerlerinin hayır'ın bu kadar çıkmasına bile saygısı olmadığını yorumcular televizyon ekranlarında açıkça ortaya koyuyorlar. "Darbeciler gitti, kuyrukları var" diye cadı avı isteyen çığlıklar atıyorlar.

MHP tabanında kayma var. Yüce divan görevi yapan anayasa mahkemesinden tüm o banka içini boşaltmaların, çifte bandrol vergisi alınarak toplanan deprem paralarının buharlaşmasının beraatlerle sonuçlanması tabii ki unutulmadı. MHP nin bu ve benzeri konulardaki çelişkileri AKP ye taban kazandırmaya devam ediyor.

Hiç dile getirilmemiş bir konu da, CHP içinde de çelişkiler olduğu. CHP de 12 Eylül 1980 konusundaki görüşlerinde çelişkilidir. Bu konuda herkes "vurun abalıya, nasılsa abası kalın" tavrına giriyor. (Abalı olan Evren) CHP den birisi de çıkıp demiyor ki, 1980 darbesi, kapıya dayanan ve açıp yüzleşmezsen kapıyı kırıp girecek olan olağanüstü şartların ürünüdür. Halk tarafından da %92 oranında onaylanmıştır. O olağanüstü şartlar, soğuk savaş kutuplaşması dünyada olmadığı, konjonktür değiştiği için de öyle darbe marbe olmayacaktır.

Yok yani, ne darbesi? Söz konusu değil. Çocuğu öcü ile korkutmaktan farkı yok. Kim, hangi şartlarda darbe yapacak? Ülkenin iki süper güç arasında çatır çatır ezilip kabuğunun çatladığı şartlarda bile "şartların olgunlaşmasının" beklendiği iddia edilmiyor mu? Demek yeterince beklenmemiş. Bırakılacakmış iç savaş çıkıp önce Sovyet Kızıl Ordusu girecekmiş, ardından ABD, paylaşacaklarmış, ülke Afganistan olacakmış, o zaman şartlar olgunlaşacakmış!

Bu halk oturduğu yerden istenen bir oyu verip kurtulacağını sanıyor ama, yanılıyor. Doğada hiç bir canlı zorlu sınavlardan geçmeden rahat rahat yatamaz. Doğanın yasası böyle. Talepler bir oyla kalmayıp yağmur gibi yağdığında ne yapacak, merak ediyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu insanlar demokrasi adina mi boykot etti? Bir zamanlar Sayin rahmetli Ecevit´te böyle boykot edilmisti..Cok komik degil mi..Babalari Abileri Anneleri oy vermek istiyordu cocuklari birakmiyordu kac yasindaydi bu cocuklar 16.sina girmemis cocuklarmiydi desek olurmu..olur !!!

Hepsi daha liseye atlamamis cocuklar...

:) Amma Espirilisiniz,Kürt Aile yapısında ne zaman gördünüz 50 yaşında bile olsa bir bireyin babasına yada bir büyüğüne ''şunu yapmayacaksın'' dediğini,onun için yok efendim milleti tehdit ettiler,yok efendim 16 yaşındaydılar lafları tamamen kendini kandırmaktır,Kürt Halkı Mücadelesindeki ısrarını Akp'nin ''Yeşil kartınızı iptal ederiz,köyünüzü boşaltırız vs.vs. tehditlerine rağmen ortaya koymuştur...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu insanlar demokrasi adina mi boykot etti?

Doğru bir soru. Çünkü sandığa gitmemek, oyun rengi gibi değildir. Sandığa gittiğinde oyunun rengini kimse bilemez ve öğrenemez. Ama gittiğinde, gittiğini herkes görür ve bilir. En kolay "mahalle baskısı" bu konuda yapılabilir.

O yüzden boykottan çok, önemli olan bu talep karşısında evetçi kesimin "verelim kurtulalım" kolaycılığını benimsemiş olması. Yalnız istenenlerin vermekle bitecek şeyler olmadığı görüldüğünde cin şişeden çoktan çıktı zaten de, her tarafa yayılmış olacağı için, tabii geç olacak.

Ben her zaman dogmatizm borusunu öttürdükçe her şeyin boş olduğunu söylüyorum. Paraları cukkalanır, "allah adına cukkaladılar ya, helal olsun" olur. Sorular çalınır, evlatlarının geleceği ile oynanır, "allah için çaldılar ya, zararı yok" olur. Yandaş kayırılır, "allahın adamları kayırılınca olabilir" olur. Biri çıkar cesaretle gerçekleri söyler, "ayıp etti, allahın adamlarının sırlarını açık etmeyecekti" olur. Allah adına ne yapılsa hoş görüldükten sonra ne desen, ne yapsan boş.

İşte gördük, Fethullah Gülen'e bir tane çıkıp cesaretli laf edebilen var mı? Yok. Çarpar çünkü, ağız burun yamulur. Ya cinleri vardır çarpar, ya evliyalar, ya başka allahın görünmez askerleri vardır. Bu tırsaklıkla her şey boş...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İşte gördük, Fethullah Gülen'e bir tane çıkıp cesaretli laf edebilen var mı? Yok. Çarpar çünkü, ağız burun yamulur. Ya cinleri vardır çarpar, ya evliyalar, ya başka allahın görünmez askerleri vardır. Bu tırsaklıkla her şey boş...

Edemez edeni görmedik nede olsa beyaz saray...

Ama Askere söyleyen cok..

O DÖNEM MILYONLAR DUA EDIYORDU KARDESI KANI NASIL DURUR DEGIL COCUKLARIMI NASIL KORUYACAGIM...

Bir hizir geldi..

12 Eylül..

Ama sorsan bölücülere ABD planlamis eee soralim sizleri kim planliyor?

Sayin demirefe CHP bugün 12 Eylül 1980 darbesini sahip cikabilseydi neden sahip cikilmasi gerektigini yeterince anlatabilseydi herkes vururken o sahip cikabilseydi..

Bugün Türkiye´nin durusu daha farkli olurmuydu olurdu Askerin durusu daha farkli olurmuydu olurdu...

Anneler Babalar Dedeler daha farkli olurmuydu olurdu..

Fettullah gülen bu kadar güclü olurmuydu... Cemaati gec..Nerdeyse Türkiyenin Askeri baskomutani..Oldu sayin hazretlerii..

Askeri vurdular ondan yeni komutan yarattilar..

Bu komutan nerde? ne yer ne icer? nerde yatar?

Cephesi nerde.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Söyle diyebilirmiyiz bilmiyorum ama bir deneyelim.

Kimler "YETMEZ AMA YINE DE EVET"kampanyasi icin kollari sivadi?12 Eylül darbesi ile planlari suya düsenler yani Türkiye'nin 12 Eylül'e kadar yasadigi kanli dönemde DEVRIM VE HALKLARIN ÖZGÜRLÜGÜ sloganlari ile Türkiye'nin parcalanmasi icin mücadele verenler.Bu mücadele 12 EYLÜL askeri darbesi ile bosa gitmis 30 yil sonra dünkü bölücülerin ogullari ve kendileri 12 Eylül Öncesi mücadeleye yeniden baslamislardir,yani Türkiye'nin parcalanmasi mücadelesine.Bu mücadeleye arkasina AB ve ABD'yi alarak yesil isik yakan AKP,karsisina cikabilecek hukuksal engelleri önlemek icin bir anayasa paketi hazirlamis ve bunu korku ve dayatma ve rüsvetle kabul ettirmistir.Isin özü budur.

AKP'nin anayasasinin olusturulmasinin bir ön adimi olan bu kismi degisiklik aslinda Erdogan'in kafasinin icindeki projelerinde bir ön adimi sayilabilir.Bu projelerin en önemlisi ve de AB-ABD'nin istediklerini gerceklestirmeye yarayacak olani "BASKANLIK SISTEMIDIR"Eger hesaplar tutar,2011 secimlerinde AKP yine tek parti olarak secimi kazanirsa bu baskanlik sistemi hayata gecirilecek ve Erdogan'da Cankaya'da Cumhurbaskani olarak degil Türkiye'nin AKP'li baskani olarak oturacaktir.Artik bütün gücler onun elindedir.Yargiyi istedigi yöne yönlendirecek istedigi kararlari aldiracaktir,bunu önleyecek hicbir GÜC KALMAMISTIR TÜRKIYE'de.YANI GÜCLER DENGESI DIYE BIR DENGE ARTIK TÜRKIYE'de YOKTUR.

Referandum bu amacla yapildi,milli iradeye inanildigindan degil milli irade ERDOGAN'in kisisel ve ideolojik amaclari icin kullanildi.Ama ALLAHI BILE KENDI AMACLARI ICIN KULLANANLARIN MILLI IRADEYI KULLANMAMALARI ZATEN düsünülemezdi.

Referandum ülkeyi ele gecirmek icin yapildi,bu nedenle yesil sermaye kesenin agzini acti.Bu nedenle ta okyanus ötesinden bir cemaat reisi "ÖLÜLER BILE MEZARDAN KALDIRILIP EVET OYU KULLANDIRILMALIDIR"diye fetva verdi.

Referandum CUMHURIYETE VE LAIKLIGE KARSI YAPILDI...!

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cikan sonucu icimize sindermek zorundayiz. Bu sonuc muhalefetin beceriksizligini ortaya koymustur. Vatandaslara degisecek maddeleri anlatipta neden HAYIR diyeceklerini anlatacaklarina findik sorununuzu cözmüyor, is sorununuzu cözmüyor, ülke satilacak gibi sacma sapan söylemlerde bulundular. Bunun basinida sayin gandi cekti. Tabii o koltuga mücadele sonucu degilde komik bir kamera sakasi sonucu oturursa vatandasa verecegi mesajlarda bu kadar komik olur. Oy dahi kullanmamais. Kullanamadigini iddaa ediyor. Ama bence vijdani rahat olmadigi icin dolayli yoldan dogru secimi yapip boykot etmistir. Vatandastan HAYIR oyu isteyen bir genel baskan kendisi BOYKOT ediyor. Su celiskiye bakin.

Partiler kendisine ceki düzen vermedigi sürece, vatandasin gercek sorunlariyla degilde kendi parti cikarlari dogrultusundaki konularla ilgilenirlerse, iktidara karsi inandirici bir alternatif olmadiklari sürece her secimde veya halk oylamasinda bozuk pilak gibi her dönem söylediklerini tekrarlarlar ve secimlerde hüsrana ugrarlar.

AKP'nin koltugunu pekistirenlerin basinda CHP ve MHP geliyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Diyarbakir gibi bir ilde sandiga giden insanlarin yüzde 94'ünün oyunu alan bir parti Kürtleri temsil eden parti demektir.

Dikkatinizi cekerim, sandiga giden secmenin %94 dü demissiniz. Ama sandiga giden secmenin sadece %29,2 oldugunu söylemeyi unutmussunuz. Bu secmenlerinde ezici9 cogulugu bölgede yasayan Türk kökenli insanlar, devlet görevlileri ve koruculardir. Bu bilgiler isiginda gercek ve dogru olan sizin idaaniz degil bilakis BDP'nin basarisidir. Yani Diyarbakir halki ezici cogunlukla AKP'yi degil Boykotu tercih etmistir. Yani Diyarbakir halki BDP'yi tercih etmistir. Hesap bu kadar acik ve netken neden hala AKP Diyarbakir'da Kürt vatandaslarin temsilcisi diyebilirzki?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Efendi dostum, darbe ne savunulur, ne de iyi bir şeydir. Ama gelir kapıya dayanır. Açmaz, yüzleşmezsen kapıyı kırar girer. Çok acılara yol açar, ama onu yaratan acılardan da, yüzleşilmezse getireceği acılardan da daha katlanılabilir acılardır. Ama ilk acılar zaten geçmiş gitmiş, sonrakiler de zaten olmamış, herkesin aklında son yaşananlar kalıyor. İstismarı da kolay oluyor tabii...

Yani savunulmaz, sahip çıkılmaz da, onu yaratan şartları iyi irdelemek, benzer şartlar var mı, ona göre bugünü değerlendirmek lazım. Olmaz yani, imkanı yok. Dünya o Türkiye'yi arada mengene gibi sıkıştıran iki kutuplu dünya değil, askeri darbe girişimi olsa, Levent Kırca'nın o ünlü darbe parodisinden bile komik olur. Sıfır olasılık yani, mümkünü yok. Fakat halk 27 Nisan düzmecesinin darbe girişimi olduğuna inandırılabilmiştir yani, ne diyelim? Dogmalara nasıl inanabiliyorsa, buna da inandı, diyecek bir şey yok. İnandı mı inanır yani, ne yapabilirsin ki?

Bir bakıma evet çıkması yerinde, ne olacak, ne olmayacak, battı balık yan mı gider, batmaz çıkar mı gözümüzle görelim de bilelim yani. Çocuk unutuyor, ateşi öğrenmek için bir kez daha dokunacak illa! Böyle belirsizliklerle gidemeyeceğiz. Neyse halimiz, çıksın falimiz yani. Evet cendereden geçer ülke ama, belirsizlik ortadan kalkar, herkesin eteğindeki taşlar neyse dökülsün artık yani...

Bir tarafta ülke bölünür, bir tarafta yeni osmanlı olur iddiası. İlla gözümüzle hangisi olacak göreceğiz, aklımızla bulamadık, deneyerek göreceğiz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ABD basketbolda da, politikada da dünya şampiyonluğunu kazandı!

ABD nin planları tıkır tıkır işliyor.

Bir karikatür çizmişler. Basketbol reklamında çocuklar formaları giymişler, şampiyonaya hazırlanıyoruz diyorlar ya... 13 eylülde yüksek yargı da bir bakıyor ki Erdoğan ve AKP liler yargıç ve savcı cüppelerini giymişler, "artık biz yargılayacağız" diyorlar.

Yeteneğim olsa ben de makinecilerin reklamını bir karikatür çizerek bu güne şöyle uyarlar, iki karikatürü yan yana koyardım: Beyazsaray sözcüleri birbiri ardına çıkıp çıkıp şöyle diyorlar:

"Tikir tikir" :lol:

:alkis:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

neden hala AKP Diyarbakir'da Kürt vatandaslarin temsilcisi diyebilirzki?

Diyebiliriz, çünkü Diyarbakır çok farklı iki yüzü olan bir kenttir. Bir yanda mutlu, zengin bir Kürt işadamları kesimi vardır. Bunlar STK denilen örgütlenmelerle "yetmez ama evet" görüşünü açıkça ortaya koyan Kürt işadamlarıdır.

Sandığa gitmeyen, sandık başında görülmekten, mahalle baskısından korkan fakir Kürtlerdir. Kürtler evet diyen ve boykot eden iki kesime bölünmüştür, her iki sonuç da ABD nin istediği sonuçtur, iki sonucu da aldı. Tam istediği tablo buydu, ülkeyi bölecek tablo. Biri gitmek istiyor, öbürü koyverin gidenleri türküsü söylüyor...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Efendi dostum, darbe ne savunulur, ne de iyi bir şeydir. Ama gelir kapıya dayanır. Açmaz, yüzleşmezsen kapıyı kırar girer. Çok acılara yol açar, ama onu yaratan acılardan da, yüzleşilmezse getireceği acılardan da daha katlanılabilir acılardır. Ama ilk acılar zaten geçmiş gitmiş, sonrakiler de zaten olmamış, herkesin aklında son yaşananlar kalıyor. İstismarı da kolay oluyor tabii...

Yani savunulmaz, sahip çıkılmaz da, onu yaratan şartları iyi irdelemek, benzer şartlar var mı, ona göre bugünü değerlendirmek lazım. Olmaz yani, imkanı yok. Dünya o Türkiye'yi arada mengene gibi sıkıştıran iki kutuplu dünya değil, askeri darbe girişimi olsa, Levent Kırca'nın o ünlü darbe parodisinden bile komik olur. Sıfır olasılık yani, mümkünü yok. Fakat halk 27 Nisan düzmecesinin darbe girişimi olduğuna inandırılabilmiştir yani, ne diyelim? Dogmalara nasıl inanabiliyorsa, buna da inandı, diyecek bir şey yok. İnandı mı inanır yani, ne yapabilirsin ki?

Bir bakıma evet çıkması yerinde, ne olacak, ne olmayacak, battı balık yan mı gider, batmaz çıkar mı gözümüzle görelim de bilelim yani. Çocuk unutuyor, ateşi öğrenmek için bir kez daha dokunacak illa! Böyle belirsizliklerle gidemeyeceğiz. Neyse halimiz, çıksın falimiz yani. Evet cendereden geçer ülke ama, belirsizlik ortadan kalkar, herkesin eteğindeki taşlar neyse dökülsün artık yani...

Bir tarafta ülke bölünür, bir tarafta yeni osmanlı olur iddiası. İlla gözümüzle hangisi olacak göreceğiz, aklımızla bulamadık, deneyerek göreceğiz...

Darbe nedir bilmem bakin herkes kendine göre darbe yapiyor..Ne diyor bazilari dogu halkini demokrasinin icine katmadik boykot ettik bu nedir !!!

Bir ülkenin topraklarina göz koyup onlarin daglarina cikmak nedir.. Sehirlerde orta okul cocuklarini silahlandirip her gün sokaklara inmek nedir..

Ya o dönem artik ayda degil her gün orta okul cocuklari boykot var diye sokaklara saliniyordu her günün adi olmaya baslamisti..

Bugün bilmem ne günü, bugün o gün yok filistin günü, yok vietnam günü, yok hirosama günü, yok veli günü, yok hümeyni günü diye iran konsolsluguna kadar eylem yapiliyordu..

Bu her gün bir darbe günü degil mi..

Türkiye politikasi bu darbenin arkasinda adam gibi durabilseydi bugün bunlari yasamiyor olacaktik.

Adamlar öyle bir kus yakaldilar ki filozof gibi iste Türkiye´yi nihayetinde cökertecek hemde kendi silahlariyla.. 12 Eylül..

Türkiye 12 Eylül´ü sahipsiz birakmayacakti cünkü o dönem bütün halk 12 Eylülün arkasindaydi..Bugün ne olduda karsisinda...

Bu gün 12.Eylülü savunmak icin kollari sivansa o günün sartlari anlatilsa o günün velileri gene ayaga kalkacaktir saha kalkacaktir..

O cesaret var mi..

Bugün dünyada katliam yapan ülkler o katliamin arkasinda durabiliyor..

Ne yazik ki Türkiye´de katliami önleyen güvenlik gücünü kendi gücünü savunacak Adam gibi Adam politikacilar yok bir korku var o korku ne korkusu anlamis degilim !!!LAHEY DESEN..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu Sonuçlarla Kürtler Demokratik Özerkliğe Sahip Çıktıklarını Ortaya Koydular,bu sonuçlar itibari ile yeni bir anayasa şarttır...

Diyarbakır: 264.798 Evet, 16.736 Hayır

Hakkari: 9.910 Evet, 602 Hayır

Van: 208.504 Evet, 12.547 Hayır

Ağrı: 142.412 Evet, 6.316 Hayır

Bitlis: 108.554 Evet, 8.126 Hayır

Siirt: 68.845 Evet, 3.497 Hayır

Şırnak 33.637 Evet, 4.119 Hayır

Mardin: 147.188 Evet, 10.260 Hayır

Batman: 93.794 Evet, 5.200 Hayır

Bingöl: 111.810 Evet, 5.542 Hayır, Katılım oranı %78

Başbakan ın kendi ilinde bile bu oranlar yok, bunun sebebini izah edebilir misiniz? Ama galiba izaha gerek yok, bir iletinizde zaten AKP nin ülkeyi yönetebilecek tek parti olduğunu belirtmiştiniz, demek ki bölge halkı da sizi destekliyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.