Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

kızlık zarı

chromakey

Önerilen İletiler

Güzel bir soru arkadasim.

Insanlar ilk caglarda, bugünkü halleriyle kilsiz tüysüz tertemiz degillerdi elbet.

elbise denen seyin de olmadigini biliyoruz. Kaba saba hayvan derilerinden yararlaniyordu insanlik.

Dogada insan neslinin tükenmemesi, üreme organlarinin korunmasi amaciyla ilk genclik yillarinda kapali olan cinsel organ, sonra hamilelik amaci ile yani kizlik zari denen etsi zar, liski ile bozulur.

Zarin varligi ise tamamen dogaya karsi korunmadir.

Sünnet olmayan erkeklerdeki kabuk adi verilen deri de ayni amaca yöneliktir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Insanlar primitif (ilkel) caglarda cok zor kosullarda yasiyorlardi.

Cisel organlar, insan neslin devami icin ilk sart oldugundan, dogal olarak o bölgeler, dis etkilere karsi korunmalidir.

Örnegin:

Kizlik zari olmadan ilk caglarda yasayan bir disi, cok cabuk hastalik ya da, disaridan, kirli su ya da nehirlerden, hava kosullarindan cok cabuk mikrop kaparak üreme fonksionlarini yitirebilir.

Kizlik zarina ahlaki bakis, dinler ortaya ciktiktan sonra önem kazanmistir.

Bu da sosyal yönü.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

pek mantıklı gelmedi ama daha tartışmaya gerek yok. kız olduğu halde birçok mikrobik üreme organı rahatsızlıklarıyla karşılaştım. buarada kız olmadığı halde milyonlarca insan üreme organı problemi yaşamıyor. bunu kız olanlar olmayanlar diye ayırmak gerekip bir anket yapılmazım lazım gelir buda imkansızdır. ama açıklamaların için genede teşekkürler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Insanlarin, bilgisizliklerinden basina gelen felaketler öyle büyüktür ki.

Dediginiz seyler dogru bile olsa, sonucta hastane diye bir sey var bu gün:-)

Ama o dönemlerde basit bir hastalik, vey bir allerci bile insan neslini yok olmakla tehtid ediyordu.

Biz nasil düsnürsek düsünelim, kizlik zari denen sey, doganin insani koruma nedeni olarak gelismistir.

Bu, biyologlarin ve evrim bilimcilerin incelemeleri sonucu ortaya attiklari bir savdir, ben de katiliyorum.

sevgiler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

HAYDAAAA SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZE ÖNEM VERDİMDE BİR ŞEYİ ANLAYAMADIM. SÖYLEDİKLERİNİZDE PARADOKS VAR EĞER BU TEORİ İSE DOĞANIN İNSANA SAĞLADIĞI AVANTAJDIR DİYEMEYİZ. NE ZAMAN KONTROLLÜ DENEYLERLE DESTEKLENİR O ZAMAN KANUN OLUR.

KANUN İLE TEORİ ARASINDAKİ FARKI BİLİYORMUSUNUZ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yahu sevgili forum arkadasim; konu bittigi icin espri ile kapatiyoruz :D:D:D

Ha kanun, ha teori :D:D:D

Fizik laboratuarinda degiliz. Hayat sahnesindeyiz. biraz esprileri kabul edin canim siz de :D:clover:

Doganin, canliya sundugu bir avantaji kontrollü deneye nasil tabi tutuyorsunuz, bana da ögretin.

Konu tamamen insan bilimine, ve biyolojiye girer, kontrollü deneye girmeye gerek yoktur :D

sevgiyle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

madem böyle komik bi konuya deyindiniz size bir fikra anlatayim arkadaslar,biliyorsunuzdur ki fikralar cogu zaman toplumsal yaralara basar.....

Kiz evlenecegi erkek ve onun ailesi tarafindan bir kadin doktoruna götürülmek istenir..

kizcagizin yakasi pacasi tutusur ve bu kapandan nasil kurulabilecigini düsünür kara kara...

Bir arkadsinin tavsiye üzerine kasaba gider ve hayvanetinden zar ister ve bu zarla kadin doktoruna gider. (amac belli, aciklamama gerek yok herhalde.)

Herneyse, artik kiz erkektarafiyla rahat bir sekilde doktorkontrölüne gider....

Kizcagiz koltukta, aile paravanin arkasinda, doktor da uzun bir zaman kizi incelemekte, ama hic kimseden cikmazken, erkek sabirsizca sorar, " Doktor cabuk söyleyin, kiz diil mi, niye bu kadar uzun sürdü " der...

Doktor biraz daha baktiktan sonra " kiz olmasina kiz da, belediyenin damgasi nario , bunu anlayamadim" der

:grin:

Bu fikranin kahramani kim sizce, oglunun isine karisan aile mi, evliligini, hayatini paylasacigi kisiyi kizlik zarina göre secen kekmi, yoksa evlenecegi erkegi numarayla kandirmaya calisan kiz olmiyan kiz mi?

asil sorulmasi gereken soru bu diilmi, degerli forum arkadasim Canugur, can aldim mi yine

;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kizlarin kizlik zari, 20 yasina kadar insan kafatasinin neden iki parcadan olustugu ve sonradan kemiklerin kaynamasi ile tum bir parca oldugu, ceninin anne karninda neden muthis bir tutma, kavrama yetenegine sahip oldugu(bebeklerin tutma ve kavramasi oldukca kuvvetlidir , elinizi zorla kurtarirsiniz eger bir bebek elinizi tutarsa), vs, vs ....

Bu tur konulari okuyarak , inceleyerek bulabilirsiniz. Kizlik zari meselesi ise , dunya capinda tip otoriteleri zarin sadece rahmin bakterial hastaliklar ve benzeri gibi seyler korunmasi icin var oldugunu belirtir. Ama bunu dinsel acidan ele alirsaniz Allah boyle yapti der cikarsiniz isin icinde. Erkegin penisinin tamamen deri ile kapli olmasi da buna benzer. Kulaktaki killar ve zar, burundaki killar da buna benzer .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kizlarin kizlik zari, 20 yasina kadar insan kafatasinin neden iki parcadan olustugu ve sonradan kemiklerin kaynamasi ile tum bir parca oldugu, ceninin anne karninda neden muthis bir tutma, kavrama yetenegine  sahip oldugu(bebeklerin tutma ve kavramasi oldukca kuvvetlidir , elinizi zorla kurtarirsiniz eger bir bebek elinizi tutarsa), vs, vs ....

Bu tur konulari okuyarak , inceleyerek bulabilirsiniz. Kizlik zari meselesi ise , dunya capinda tip otoriteleri zarin sadece rahmin bakterial hastaliklar ve benzeri gibi seyler korunmasi icin var oldugunu belirtir. Ama bunu dinsel acidan ele alirsaniz Allah boyle yapti der cikarsiniz isin icinde. Erkegin penisinin tamamen deri ile kapli olmasi da buna benzer. Kulaktaki killar ve zar, burundaki killar da buna benzer .

6645[/snapback]

Dilimde ot bitti ateist. :D

Bir de siz anlatmaya calisin isterseniz.

sevgiler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunlar anlamazlar. Onun icin ha bire "allahin emri ile, allah kismet ederse; allah boyle istedi" leri anlarlar. Beyinlerini yormadan Armut pis agzima dus stratejisi izlerler.

6668[/snapback]

Bunlar dieyerek kendini neye göre "Bunlardan" soyutlayabiliosun?

Baskalarinin dinini, inancini ayaklar altina alma hakkini kim verio sana?

Dünyada bir dogru vardida onu da sen mi buldun?

Sen kendini maymundan türedigini düsünyosunda biz bisi diomuyuz?

Evrimteorisi sen de saygi olgusunu yok mu etti, yoksa o hayvanciklardan örnek al!

Benim bircok Ateist arkadasim var,ama hic birnin böyle saygisis ve ukelaca davrandigini görmedim!

Acikcasi senin bu tür yorumlarin beni rahatsiz edio!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Ben zaten hayatim boyunca böyle bir konuya; ne önem verdim, ne de arastirdim :D

Ama bu konunun hala dinsel bir tabu gibi ele alinmasi da beni sasirtiyor.

Üstüne üstlük kizlik zarini namus ölcülerinde degerlendirilince birilerini isteyerek kirmak zorunda kaliyorum!

Cünkü, sorunun ta basindan beri ortaya atilis nedenini, bilmiyor muyum saniyor forum konusunun cok ahlakli sahibi :D

Dönüp dolasip gelecegi yer, allah tarafindan namus korunmasi gibi uydurma bir konuya baglayip, insanlarin kafalarini bulandirmaktan baska bir amac gütmüyordu.

Neyse ki o noktalara gelmeden Spartaküs, acimasiz biyoloji bilgisi ile tartismaya son verdi, tesekür ediyorum :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yok o kadar bilgili değilim sadece düşünmesini biliyorum gene konuyu açanları gene susturduk her forumda olduğu gibi çünkü biz tanrıyı kafamızdan atmışız onlar

gibi at gözü ile bakmıyoruz geniş yelpazede bakıyoruz onların hatası ahlakı kadın üzerine yoğunlaştırmışlar bizim doğrumuz bilim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Kızlık zarının aslında kesin olarak görevi bilinmiyor. kimi bilim adamları rahmi dışarıdan gelebilecek mikroplara karşı koruyan bi oluşum kimileride sadece bir doku kalıntısı olarak görüyor yani anlayacağın kızlık zarının ne işe yaradığını varlığının sebebini henüz bilimde kesin olarak şudur diyemiyor

fakat şunu biliyorumki bu kızlık zarı hakkında tamamiyle cahil olan insanlar genç kızları haksız yere suçlayabiliyolar kızlık zarı her kızda yoktur kimilerindede bir takım sebeplerden dolayı yırtılmıştır ve bu yüzden haketmedikleri muameleyle karşı karşıya kalıyorlar

keşke sizin gibi herkeste merak edip araştırsa bilgilense kızlar böyle saçma affınıza sığınarak söylüyorum hayvan muamelesi görmeseler

umarım bu saçma tabular bi gün yıkılır

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.