Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Bulgaristan'da Üniversite Eğitimi'nin Avantajları

bgegitimonline

Önerilen İletiler

YAKIN,TANIDIK,GÜVENLİ VE DOST BİR ÜLKE

Bulgaristan 1 Ocak 2007 tarihinden itibaren AVRUPA BİRLİĞİ üyesidir.Son yıllarda Türk örgenciler tarafından üniversite eğitimi için en çok tercih edilen ülkelerin başında gelmekte olan Bulgaristan sizin için de doğru tercih olacaktır.Bulgaristan'ı seçmek için nedenleriniz

Bulgaristan'da dilediğin üniversitede ÖSS şartı olmadan dilediğin bölümde okuma imkanı.

Sınavız ve mülakatsız üniversiteye yerleşme avantajı.

Bulgaristan Üniversitelerinin Türkiye de YÖK denkliğinin olması.

Bulgaristan üniversitelerinde yüksek Lisans (master) ve Doktora fırsatı.

AB üyesi bir ülkede prestijli ve yüksek standartlı üniversitelerde profesör eğitmenlerle eğitim alma fırsatını yakalamak

AB diploması (EUA) sahibi olmak ve çifte diploma şansına sahip olmak.

Türkiye ve dünya ülkelerinde denklik olmadan çalışma imkanı.

Erasmus ve diğer Avrupa Eğitim Programlarından yararlanma fırsatı.

Bulgaristan üniversitelerinin bölümüne göre ve isteğe bağlı olarak 1. sınıf sonundan itibaren % 60 başarı ile Türkiye ve dünya üniversitelerine yatay geçiş imkanı.

İngilizce, Fransızca, Almanca ve Bulgarca öğrenme şansı.

Bulgaristan üniversitelerinde bilgiye ve uygulamaya önem verilmesinin yanı sıra pratiklik öğrenciye avantaj sağlar.

Bulgaristan'ın prestijli üniversiteleri araştırma, bilgilendirme ve uygulama adı altında bir çok seçenekler sunmaktadır. Bunlar laboratuarlar, kütüphane, bilgisayar, internet. Bunların yanı sıra öğretmenler de yardımcı olmaktadır.

Bulgaristan'da okuyacak öğrenci üniversite yurtlarında ve özel yurtlarda kalabilir ancak isterse ev ya da ev arkadaşı ile kalabilir.

Avrupa Birliği'nin getirmiş olduğu sosyal kültürel hukuki ve siyasal düzen sayesinde huzurlu ve düzenli bir ülkede eğitim alma avantajlarını yaşayabilirler.

Bulgaristan'ın Türkiye'ye yakınlığı ulaşımda büyük kolaylıklar getirmesi yolculuğun ekonomik olması avantaj sağlamaktadır.

Bulgaristan eğitim olanaklarının ve yaşamın maliyeti Türk gençliğine istediği üniversitenin bölümünü Türkiye'den daha az ücret karşılığı avantajı öğrenciyi mutlu etmektedir.

Çifte vatandaş öğrencileri üniversite harç ücretlerinin yarısını ödemektedir.

Sınıf tekrarı yapmak zorunda kalan öğrenci bir sonraki yıl ücret ödemeden 3 yıl okuma şansına sahiptir.

Bulgaristan'da okudukları süre boyunca oturma izinleri ayrıca erkek öğrencilerin askerlik tecil, tehirlerini yaptırabilmesi Türkiye ye giriş, çıkışlarda büyük kolaylık sağlamaktadır.

AB de serbest dolaşım ve eğitim sonrası göç etmek avantajını yakalamak.

Okumak tüm insanlığa ve çevremize yararlı gençler olarak hizmet etmek ayrıca tüm dünya ülkelerinde geçen diploma ile avantajların en büyüğüdür.

Mezun Group Güvencesi İle Bulgaristan da Eğitim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...

Selamlar çok mu çok garip

üniversite sınavın başarılı olamamış belkide 0 sıfır puan çekmiş öğrenciyi parayı bastırınca Bulgaristan da doktor olacak mühendis olacak bu memlekete hayrı olacak. Ben bu doktorun beni tedavi etmesini istemem. Bunları sonra devlet kademesinde karar verici memur yapacan ? Eğitim bozukluğu dedikleri şey bu...

Yanlış anlaşılmasın ben sınavla giren bir başarı gösteren bulgar öğrencileri kastedmiyorum.

Üniversite sınavındaki amaç öğrencinin başarı sırasına göre meslek gruba yerleştirmek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Bazen bende aynı şeyi düşünüyorum. Meslekler için yeterlilik nasıl ölçülmeli bu çok önemli. Yani o mesleği yapabilmeniz için yeterli olup olmadığınız çok önemli... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 yıl sonra...
  • 11 ay sonra...
  • 1 yıl sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.