Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İSRAİL KATLİAMI

Misafir CYRANO

Önerilen İletiler

Ohoo, biz onları çok gördük. Sen daha yeni mi görüyorsun?

Bu hiç bir şey bulamayınca "İsrail hayranı" yaftalaması da çok standart bir uygulama doğrusu! :)

Sevgili Demirefe;Asker yanlisi olunca,Ergenekoncu olur insan,AKP yandasi degilseniz ya Israil hayrani olursunuz ya da Islak imzaci...

AKP bu ülkeyi bugünkü kritik ortama getiren tek sebeptir.Israil düsmanligi gözleri öyle bir kör etmis ki artik olaylara acik gözle degil kör gözle bakiliyor.Tipik dinci yaklasimi.Allah Israili lanetlemis,Erdogan'da mehdi olmus.Yakinda Israil'i haritadan silecek planlari Ahmedinejat ile birlikte yapiyorlar.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hamas sadece bir terör örgütü degil ayni zamanda Amerika'da bircok ortakligi olan bir örgüttür.Filistin Kurtulus Örgütü Lideri Yasser Arafat'a karsi Israil tarafindan kurulmus ve Arafat'in Israil'le her anlasma zemini buldugu anda bu anlasma zeminini baltalamistir.

Halkin her sectigi dogrudur diye bir sart yoktur.Halk hamasi konusmalara cok hassastir.Ardini önünü bilmeden o konusmalari yapanlara kapilir.Hamasi secen halkin durumuda aynen böyledir.Hamas o halki Israil'in zulmüne acik bir hale getirmistir.Hamas oldugu sürece Filistin'de baris asla olamaz.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AKP hükümeti askeri yaptırımları değil diplomatik yaptırımları kullanacağını dün akşam Bülent Arınç'ın ağzından açıkladı. Hiçbir diplomatik yaptırım, AKP'nin tabanını tatmin etmeyecektir. Diplomatik temayüllerde çok sert ve ağır tepkiye denk gelen yaptırımlar genelde kamuoyu için hava civadır. Mesela Yunanistan ve Türkiye, İsrail ile planlanan askeri tatbikatları iptal etmiştir. Diplomatik olarak çok sert bir tepkidir ama kamuoyu "ulan bir de tatbikat mı planladınız" der. Tel Aviv büyükelçisinin Ankara'ya geri çağırılması tatbikat iptalinden çok daha ağır bir tepkidir ama kamuoyu büyükelçiliği niye kapatmadınız der.

Dostum gerçekçi olalım. Diplomatik olarak Ankara hangi tepkiyi ve yaptırımı uygularsa uygulasın, İsrail'in yaptığı saldırır karşısında, kamuoyunu tatmin etmesi mümkün değildir. Bu tüm dünya ülkeleri ve kamuoyu için geçerlidir.

Bu saldırı AKP'nin kucağına çok ağır bir bomba bırakmıştır. Daha kendi tabanları gemilere neden açık sularda Türk savaş gemilerinin eskortluk etmediğini soracaktır. Gemilerin neden açık sularda güvenliğinin sağlanmadığını soracaktır. Neden, saldırı başladıktan sonra gemileri korumak için Türk savaş uçaklarının ve gemilerinin olay yerine intikal etmediğini soracaktır(açık denizde Türk gemisi saldırıya uğramıştır ve hukuki olarak başka bir anlamı yoktur. Türk gemileri ve uçakları müdahele edip ateş açsa bile İsrail'in hukuki olarak hiçbir haklılığı bulunmayacaktı). Daha bir çok şey soracaktır.

Hangi diplomatik yaptırım uygulanırsa, uygulansın. Sürecin sonunda "İsrail saldırdı AKP hiçbir şey yapmadı" olacaktır tablo. ki şu an böyledir.

Hükümet de dahil kimse İsrail'in gemilere silahlı baskın düzenleyeceğini tahmin bile etmiyordu. Yok belliydi böyle olacağı falan deniyor ama beklenen, İsrail'in en fazla gemilerin rotasını değiştirip, kendi limanına çekeceği burada gemidekileri göz altına alacağıydı.

O gemilerde Avrupa ülkelerinin milletvekilleri de vardı. Bu beklenen bir şey olsaydı o adamlar gemilere biner miydi? O adamların ülkeleri buna izin verir miydi ?

Evet herkes İsrail'in barbar bir devlet olduğunu biliyordu ama kimse bu kadarını beklemiyordu. AKP bir anda kucağında bombayı buldu.

Sadece AKP'nin tabanını değil Türk toplumunu tatmin etmeyecektir. Bu süreçten bir parti oylarını arttırarak yararlanabilirse o da İHH'nin ideolojik ve örgütsel olarak yakın olduğu Saadet Partisi olacaktır. Saadet "müslüman" seçmenler nezninde "ürkek -erkek" siyaseti yapacaktır. Bu kesindir.

Siyasetin evrensel kuralı olarak, muhalefet kamuoyunda oluşan talebe dayanarak hükümetten yapamayacağı şeyler isteyebilir. Ve bu istekler kamuoyunun genel talebiyse hükümet oldukça yıpranır.

AKP tabanının bunu sorgulayacağını hiç sanmıyorum; Tayyib Erdoğan şimdiden Ortadoğu da kahraman oldu. İsrail in saldıracağını kimse tahmin edemezdi demişsiniz; bunun garantisi var mı, üstelik karşınızda böcek gibi insan öldüren bir ülke var. Bu gemilere çoluğun, çocuğun doldurulmasının amacı ne olabilir, bu bebeklerin istismar edilmesi değil midir? İsrail uyardığı halde bu gemilerin limandan ayrılmasına kim, hangi yetkili izin vermiştir? Kim ne derse desin, karşıdaki İsrail ise herşey beklenmelidir; çünkü bu ülke askerleri, bir taşın arkasına saklanmış, silahsız insanları bile öldürebiliyorlar. Bunları bile bile bu olaya izin veren görevliler cinayete sebep olmuşlardır ve yargılanmalıdır. AKP bunu bilmiyor muydu, bal gibi biliyordu; başarıya ulaşırsa dedi.

İsrailin yaptıklarını lanetliyorum; ama bu ülke zaten hukuk, kural tanımıyor. Bu ülke ile rus ruleti oynanmaz!

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Olabilir, değiştirebilirler de bu açıklamalarını, hamle için uygun atmosferin oluşmasını bekliyorlar da olabilir. Başbakan konuşacak birazdan anlarız.

Bu iki ifade çelişmiyor mu ?

Madem kimsenin aklından İsrail'in böyle bir saldırı yapacağı geçmiyordu, denizaltı ile gemi batırılması endişesi ne oluyor ?

Tamam gerekçe gerekmez ama hadi bizi geçtim, hata idi, şuydu, buydu, neden diğer ülkelerden katılan gemiler için de kendi ülkeleri tarafından böyle bir tedbir alınmamış ?

Ve komplo teorim için çok destekleyici bir durum değil mi bu, bilerek eskort vermeyip böyle bir saldırıya zemin hazırlamak ve akabinde askeri tehditle parsayı toplamak ?

Bakalım göreceğiz...

Gerçekten hafiyesiniz; ama bu kadarını da yapacaklarını sanmıyorum. Milli Savunma Bakanı da açıkladı Heronlar bile iptal edilmedi. Yani bilmiyorum ama biz hala rüyalar görmeye devam ediyoruz. Dünya finans piyasaları kimlerin elinde, ABD başkanını seçerken bile onlara danışmadan yapamıyor. Acı ama biraz gerçekçi olalım.

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ohoo, biz onları çok gördük. Sen daha yeni mi görüyorsun?

Bu hiç bir şey bulamayınca "İsrail hayranı" yaftalaması da çok standart bir uygulama doğrusu! :)

:)Demek çok karşılaştın bu yaftalama ile...yalnız değilmişim demek, belki de aklın yolu bir olduğundan.

'' One Minutes ''ten sonraki Erdoğan hayranlarını demiyorum arkadaşım, yeni görüntülerden bahsediyorum. Bu saldırıdan sonra sokağa Erdoğan posterleri ile dökülüp ajitasyon yapan Arapları diyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Demirefe;Asker yanlisi olunca,Ergenekoncu olur insan,AKP yandasi degilseniz ya Israil hayrani olursunuz ya da Islak imzaci...

AKP bu ülkeyi bugünkü kritik ortama getiren tek sebeptir.Israil düsmanligi gözleri öyle bir kör etmis ki artik olaylara acik gözle degil kör gözle bakiliyor.Tipik dinci yaklasimi.Allah Israili lanetlemis,Erdogan'da mehdi olmus.Yakinda Israil'i haritadan silecek planlari Ahmedinejat ile birlikte yapiyorlar.

saygilarla

Dostum sen yazılanları nasıl okuyorsun ?

Hayır başka başlıkta beni dinsiz ilan ettin, burada dinci yapıyorsun da. Net bir şey söyle de, ben de bileyim ne olduğumu ama dimi ? :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gerçekten hafiyesiniz; ama bu kadarını da yapacaklarını sanmıyorum. Milli Savunma Bakanı da açıkladı Heronlar bile iptal edilmedi. Yani bilmiyorum ama biz hala rüyalar görmeye devam ediyoruz. Dünya finans piyasaları kimlerin elinde, ABD başkanını seçerken bile onlara danışmadan yapamıyor. Acı ama biraz gerçekçi olalım.

Bu dediklerine cevabı yine kendin vermişsin :

AKP tabanının bunu sorgulayacağını hiç sanmıyorum; Tayyib Erdoğan şimdiden Ortadoğu da kahraman oldu.

Evet gerçekçi olalım dostum. Algılardan söz ediyoruz, incik cincik inceleyerek karar vermekten değil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dostum sen yazılanları nasıl okuyorsun ?

Hayır başka başlıkta beni dinsiz ilan ettin, burada dinci yapıyorsun da. Net bir şey söyle de, ben de bileyim ne olduğumu ama dimi ? :)

Bende ayni dertten sikayaetciyim vallahi. Ben bölücü oldum, terör destekcisi oldum, Ermeni diasporasi destekcisi oldum, AKP'li de oldum,.....

Artik ben beni nasil görmek isetyenlere gönüllerini alayim diye evet gördügünüz gibiyim diyorum ve arkadaslari rahatlatiyorum. Sizede tavsiyem arkadaslarimizi rahatlatmaniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi o ünlü babalanma lafını çıktığı yere geri sokup ters taraftan geri çıkardı İsrail. Buyrun burdan yakın bakalım. Altı doldurulamayan hamaset, yani hamasçılık babalanması insanlarımızın hayatlarına mal oldu. Esirlerimizin ne zaman bırakılacağı ise belli değil.

Hadi buyrun bakalım, savaş sebebi! İsrail savaş ilan etmiştir. Hadi bir rest daha çekin bakalım, resti görün bakalım gözünüz yiyorsa! Öyle onu yapmak bunu yapmak, ABD ye şikayet etmekle olmaz. Savaş restine ancak savaşla cevap verilir.

Bu katliamın bu kadar coşkuyla kutlandığına ben Tel Aviv'de bile şahit olmadım doğrusu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'de İsrail'i kınamayan hiç kimsenin olduğunu sanmıyorum. Konu bu değildir. Hep söylediğim gibi, İsrail varlığını koruma refleksi çok yüksek bir ülkedir.

Nazi Almanyası da "varlığını koruma refleksi" çok yüksek bir ülkeydi.

Çünkü tarihin başlamasından önceden beridir var olduğu topraklardan kovulmuş, daha sonra gittiği her yerden kovulmuş, soykırımlara uğramış ve nihayet bir vatan edinme şansı yakalamış

Şimdi bu haklılık payesinin çelişkisine altta değineceğiz.

son derece küçük bir alanda, etrafı düşman denizi ile çevreli şekilde var olabilmiştir.

Etrafındaki düşman denizi varlığını kabul etmemiş "İsrail 1947 sınırları ötesine" sloganı, yani yok olsun söylemi sürekli dile getirilmiştir. Sonra bileğinin hakkıyla yok edici saldırıların hepsini başarıyla püskürtmüş ve varlığını tescillemiştir.

Ruslar'ın Grozni'de, Ermeniler'in Karabağ'da "bileğinin hakkıyla yok edici saldırıları" gibi değil mi ?

Halen onu boğmak isteyen düşmanları tamamen yok olmasını artık istemeye yüzleri kalmamış olmakla birlikte, dar alana sıkışması gerektiğini savunmakta, ötesinde İran ve onun güdümündeki terör örgütü İsrail'in yok olması görüşünü savunmayı sürdürmektedir.

İsrail'in Filistin'in "yok olduğu" görüşünü savunması ise İsrail'in kendini savunma hakkıdır.

Türkiye'nin ise İsrail ile hiç bir alıp veremediği yoktur. Hiç bir çatışan menfaatimiz, paylaşamadığımız herhangi bir çıkar yoktur.

Evet arkadaşımızın iki lafın birinde Türkiye'deki son tablonun sebebi olarka kimleri hedef gösterdiğine bir bakın.

Öyle ki bu ülke artık Karabağ katliamını görmezden gelebilmekte, imzaladığı protokollerde böyle bir katliam hiç olmamış gibi davranabilmekte, fakat duygusal, diplomasinin d sinden habersiz duyarlıklar göstererek terörü küçümseyebilmekte, arka çıkabilmektedir. Halbuki Karabağ katliamında yaşanan vahşet çok korkunçtur. Ölülerden bile intikam alınmış, sağ kalanlar da kaçsınlar diye vahşetin en korkuncu uygulanmıştır.

Çeçen katliamında radikal İslamcı Çeçen milislerden dolayı bir parça sempati beslenir gibi yapılmış, timsah gözyaşı dökülmüştür. Halbuki Grozni katliamı Serebzenitza katliamından bile çok büyük bi vahşettir. Grozni kenti insan yaşayamayacak hale getirilinceye, hayalet kente dönünceye kadar bombalanmıştır. Çeçen direnişi son yıllarda görülmedik bir vahşetle yok edilmiştir. Kadın çocuk düşünülmeden bomba yağdırılmıştır. Zaten dul ve yetim bırakılan zavallı insanlara zerre kadar acınmamıştır.

Evet. Şimdi bazı ağızlarda biz Çeçenler'in, Azeriler'in ya da katliama tabi tutulan diğer halkların adını yalnızca hayranı oldukları devlet katliam işlediğinde duyarız. Şaşmaz bir şekilde. Onu geçelim de komik tarafına gelelim işin.

Ermeniler'in tarihin başlamasından beri varoldukları toprakları geri almak için katliam düzenlemeleri, Karabağ'ı katliamla almaları, Doğu'da terör örgütleri kurup Türk köylerini basmaları zorbalık, kötü, vahşet oluyor da, İsrail'un yapması nasıl "kendini koruma" "bileğinin zoruyla alma" vs oluyor ?

İsrail, Irgın ve Hagana adlı terör örgütleri eliyle kurulmuştur. Bu örgütlerin yaptığı eylemler ve katliamlar ile, Taşnak ve Hınçak partilerinin yaptığı eylemler ve katliamlar arasında ne fark var ki, İsrail söz konusu olunca "tarihsel olarak Yahudilere ait olan topraklar" oluyveriyor da, aynı şeyi Ermeniler yapınca nasıl zorbalık, barbarlık, katliam oluyor ?

Kıbrıs'lı Rumlar'ın tarihin öncesinden beri yaşadıkları topraklar olan Kıbrıs'ta terör örgütleri kurup, Türkleri kaçırmak için köy baskınları, katliamlar düzenlemesi ?

Yunanistan'ın Megola İda diyerek tarihin öncesinden beri yaşadığı topraklar olan Ege'yi işgal etmesi zorbalık, barbarlık ve vahşet oluyor daha vahşi yöntemlerle İsrail'in yapması hak oluyor

Binlerce yıldır Arapların ve Yahudilerin bir arada huzur içinde yaşadığı Filistin, siyonist Yahudiler'in terör örgütleri kurup Araplar'ı kaçırmak için köylerini basıp katliamlar düzenlemesiyle kan akan topraklara dönüştü. Binlerce yıldır Türkler'in ve Ermeniler'in bir arada huzur içinde yaşadığı Doğu Anadolu Ermeniler'in terör örgütleri kurup, Türkler'i kaçırmak için köyleri basıp katliamlar düzenlemesiyle kan akan topraklara dönüştü.

Evet arkadaşlar, Büyük Britanya'nın birbirinin aynı iki projesinden birisi olan İsrail projesi "vatan elde etme fırsatı" oluyor. Büyük Ermenistan projesi ise "barbarlık, vahşet, zorbalık" oluyor.

Olur mu birisi cici İsrail, büyük kutsal İsrail, öbürü kötü Ermeniler. Demek ki Ermeniler de yeteri kadar katliam yapıp amaçlarına ulaşssalar aynı ağızlardan aynı şeyi "Büyük Ermenistan" için dinleyecekmişiz. Enosis gerçekleştirilebilseydi, aynı ağızlardan aynı şeyi "Büyük Yunanistan" için dinleyecekmişiz.

Ha dinlemedik mi? Tabii ki dinledik devrin İstanbul gazetelerinde.

Öyle bir mantıkla karşı karşıyayız ki; terör, zorbalık, katliam başarıya ulaşırsa talepleri ve amaçları "hak" başarısız olursa terör, zorbalık ve katliam oluyor.

Açın arkadaşlar, o dönemin İstanbul gazeteleri okuyacaklarınız aynıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet gerçekçi olalım dostum. Algılardan söz ediyoruz, incik cincik inceleyerek karar vermekten değil.

Evet AKP tabanı ve Ortadoğu sorgulamaz, hatta şimdiden AKP propagandası bazı TV başladı bile. Bir TV Katar dan gazeteci getirmiş Tayyib Erdoğan propagandası yaptırıyor. ama burada ölenler, yaralananlar var ve bunlara sebep olanlar var. Bunlar incik boncuksa diyecek bişey yok. Ama ben bu olayı sorgularım. Eğer bu olaya iç siyaset nedeniyle göz yumulduysa ona diyecek lafın da olduğunu sanmıyorum.

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu olaya objektifli bakinca, insanlara Israil hayrani diyorlar. Fakat arkadaslar bu olaya bir film seyrediyorlarmis gibi bakiyorlar. Bu bana "Kurtlar vadisi - Irak" filmini hatirlatti.

Bir sahnede Polat Alemdar kendisini tutuklamak isteyen yerel Kürt yetkililere "sizin otoritenizi tanımıyorum" diyor. Kendisine neci olduğunu soran Amerikalı "kötü adam" Sam William Marshal'a ise, "ben ne diplomat ne askerim, sadece TÜRK'üm" diye köpürüyor. Yani Polat Alemdar, sadece "Türk" olduğu için, "Irak Kürdistanı"na gidip önüne gelen Kürt'ü öldürme yetkisine sahip. Seyirciler, Polat Alemdari alkisliyorlar. Polat Alemdar bir kahraman gibi gozukuyor. Ben buna hayret oluyorum.

Bu filmin ne kadar populer olundugunu herkes bilir. Turk Gemisi Israil otoritesini tanimiyor. Sebep? Kendilerini "Kurtlar Vadisi - Israil" de mi zannettiler? Diger gemiler arandi ve hic bir problem cikmadi. TÜRKler otorite tanimazmi dediler? Bilmiyorum. Ama tahmin ederim, bela aradilar. bela cikinca herkes hayret oluyor. Cunku filimdeki gibi bir sonuc olmuyor. Gercek hayat boyle. Film seyretmiyoruz. Ve Polat Alemdar kahraman degil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet AKP tabanı ve Ortadoğu sorgulamaz, hatta şimdiden AKP propagandası bazı TV başladı bile. Bir TV Katar dan gazeteci getirmiş Tayyib Erdoğan propagandası yaptırıyor. ama burada ölenler, yaralananlar var ve bunlara sebep olanlar var. Bunlar incik boncuksa diyecek bişey yok. Ama ben bu olayı sorgularım. Eğer bu olaya iç siyaset nedeniyle göz yumulduysa ona diyecek lafın da olduğunu sanmıyorum.

Dostum anlatamıyorum sanırım.

Benim Ortadoğu ve AKP tabanı için incelemeyecekleri konular dediğim şeyler senin yazdığın;

'' Milli Savunma Bakanı da açıkladı Heronlar bile iptal edilmedi. Yani bilmiyorum ama biz hala rüyalar görmeye devam ediyoruz. Dünya finans piyasaları kimlerin elinde, ABD başkanını seçerken bile onlara danışmadan yapamıyor. '' gibi konular.

Ölenlerin, yaralananların incelenmeyeceğini söylediğimi nereden çıkardın ? Hem iç siyaset için hem de dış siyaset için göz yumulan bir komplodan bahsediyorum.İsrail'in Gazze katliamı '' One Minutes '' ile nasıl kullanıldıysa, bu olayda ölenler ve yaralananlar da aynı popülist mantıkla kullanılabilir diyorum.

Ölenler Arap olunca kullanılabilir, Türk olunca kullanılamaz diye bir mantıkları var mıdır zannediyorsun ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İsrail otoritesinin uluslararası hukukta tanınmadığı, geçerli olmadığı sularda oldukları için olmasın sebep ?

O sulardan Gazzeye nasil gidiyor, Israil sularindan gecmeden? Bu kelimeye bakin "Blockade" ... Deniz Kuvvetleri bunu 1909 Londra anlasmasindan beri, kendilerini savunmak icin yapar. Israil bunu 3 senedir yapiyor. Herkes bu blockade'i taniyor. Yalniz Turk Gemisi tanimiyor. Polat Alemdar gibi.

MISIR devletinin de Gazzeye 3 senedir yaptigi blockade'i biliyormuydun?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu olaya objektifli bakinca, insanlara Israil hayrani diyorlar. Fakat arkadaslar bu olaya bir film seyrediyorlarmis gibi bakiyorlar. Bu bana "Kurtlar vadisi - Irak" filmini hatirlatti.

Bir sahnede Polat Alemdar kendisini tutuklamak isteyen yerel Kürt yetkililere "sizin otoritenizi tanımıyorum" diyor. Kendisine neci olduğunu soran Amerikalı "kötü adam" Sam William Marshal'a ise, "ben ne diplomat ne askerim, sadece TÜRK'üm" diye köpürüyor. Yani Polat Alemdar, sadece "Türk" olduğu için, "Irak Kürdistanı"na gidip önüne gelen Kürt'ü öldürme yetkisine sahip. Seyirciler, Polat Alemdari alkisliyorlar. Polat Alemdar bir kahraman gibi gozukuyor. Ben buna hayret oluyorum.

Bu filmin ne kadar populer olundugunu herkes bilir. Turk Gemisi Israil otoritesini tanimiyor. Sebep? Kendilerini "Kurtlar Vadisi - Israil" de mi zannettiler? Diger gemiler arandi ve hic bir problem cikmadi. TÜRKler otorite tanimazmi dediler? Bilmiyorum. Ama tahmin ederim, bela aradilar. bela cikinca herkes hayret oluyor. Cunku filimdeki gibi bir sonuc olmuyor. Gercek hayat boyle. Film seyretmiyoruz. Ve Polat Alemdar kahraman degil.

Evet Yunan gemisinin kaptanı da Polat Alemdar'a özenmiş, o yüzden o gemiye de silahla saldırmış İsrail.

Uluslararası sularda ne İsrail otoritesi ? Ege'deki açık denizde bir Türk hücümbotu bir ABD gemisine çıkarma yapsa ve gemidekiler dirense ABD'yi, Türk otoritesini tanımamakla mı suçlayacaksın?

O kadar arayıp İsrail propaganda makinesinin ürettiği, İsrail'deki gazetelerin bile ciddiye almadığı argümanlardan başka bir şey bulamadın mı katliamı meşrulaştırmak için ?

Bir ülkenin kendi karasularında seyreden yabancı bandıralı gemilere müdahele hakkını öngören bir anlaşma maddesini alıp, uluslararası sularda gerçekleşen bir olaya mazeret olarak sunmak gibi ?

Evet " **** Türkler" kaşındı İsrail gerekeni yaptı değil mi ?

...

Daha artık, bir dine inanmamak bir dine karşı olmak ile, o dine mensup halklara nefret beslemek, düşman olmak arasındaki farkı anlayamayan varsa

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O sulardan Gazzeye nasil gidiyor, Israil sularindan gecmeden? Bu kelimeye bakin "Blockade" ... Deniz Kuvvetleri bunu 1909 Londra anlasmasindan beri, kendilerini savunmak icin yapar. Israil bunu 3 senedir yapiyor. Herkes bu blockade'i taniyor. Yalniz Turk Gemisi tanimiyor. Polat Alemdar gibi.

Ya da İsrail askerleri Rambo gibi önüne geleni öldürüyor.

Demek ki Birleşmiş Milletler ve NATO uluslararası deniz hukuku'nu arkadaşımız kadar bilmiyormuş. Ve bilmedikleri için, kınama metninde ,İsrail'i uluslararası karasularda hiçbir yetkisi olmadığı halde bir gemiye çıkarma yaptığı için de kınamış.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet " **** Türkler" kaşındı İsrail gerekeni yaptı değil mi ?

...

Daha artık, bir dine inanmamak bir dine karşı olmak ile, o dine mensup halklara nefret beslemek, düşman olmak arasındaki farkı anlayamayan varsa

Sayin Cyrano, ben bu sozleri size yakistaramadim. Islam hakkinda ki dusuncelerimden cekinmem ama benim agzima " **** Türkler" koymak ile cok ayip ettiniz. Cok! Size boyle bir sebep vermedim.

Eger Turk Deniz kuvvetleri gelecek sefer bir sivil gemisine muhafizlik yaparsa, bence Turk halkini savasa girmesini istersiniz? Bu Turk halki icin iyimidir? Turk hukumeti Turk Milletinin cikarini, menfaatlerini bu sekildemi savunuyor? Bu hareket Turk Milletine nasil fayda veriyor? Bir terrorist gurup Hamas icin bu Savasa girmek istiyormusunuz?

Acaba hangimiz Turk Milletini daha fazla dusunuyoruz?

Ben PKK yi kinarim. Hamasi'da kinarim. Bunlar terrorist guruplardir. Siz belki birisini desteklersiniz, digerini degil. Bu celiski sizin, benim degil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Cyrano, ben bu sozleri size yakistaramadim. Islam hakkinda ki dusuncelerimden cekinmem ama benim agzima " **** Türkler" koymak ile cok ayip ettiniz. Cok! Size boyle bir sebep vermedim.

Beni kimsenin kişiliği bilmemnesi ilgilendirmez. Ben insanların yazdıklarına bakarım. Tüm dünyanın kınadığı bir katliam sonrasında katledilen insanlara yok efendim Polat Alemdar'a özenmişler, yok efendim İsrail otoritesini tanımamışlar, yok efendim bela çıkarmak istemişler diye çamur atmak, maktülleri katil yapmaya çalışmak tam olarak " **** Türkler kaşındı İsrail cezalarını verdi" dir.

Eger Turk Deniz kuvvetleri gelecek sefer bir sivil gemisine muhafizlik yaparsa, bence Turk halkini savasa girmesini istersiniz? Bu Turk halki icin iyimidir? Turk hukumeti Turk Milletinin cikarini, menfaatlerini bu sekildemi savunuyor? Bu hareket Turk Milletine nasil fayda veriyor? Bir terrorist gurup Hamas icin bu Savasa girmek istiyormusunuz?

Niye, ABD donanması sivil gemilerine muhafızlık yapmıyor mu ? Bu savaş istemek, savaşa girmek anlamına mı geliyor ?

Ne Hamas'ı? O gemide bir tane Hamas militanı mı vardı ? O gemide terörist mi vardı? O gemi silah mı, bomba mı taşıyordu ? Birleşmiş Milletler ve NATO İsrail'i teröristleri vurduğu için mi kınadı ? Gazze'de milyonlarca insan en temel ihtiyaç malzemelerinden yoksun olarak yaşıyor. Bunu CYRANO değil Birleşmiş Milletler söylüyor. Ne farkı var şu an Gazze'nin Varşova Yahudi Gettosu'ndan ? Bir halkı topluca cezalandırmak, bir halkı topluca hapsetmek faşizmdir.

Polonya'da Yahudiler, etrafı duvarlarla örülmüş Varşova Gettosu'nda yaşarken, onlara hayatları pahasına geceleri duvara tırmanıp dışarıdan gıda, ilaç ulaştıran Polonyalılar'a "terörist" gözüyle mi bakıyordu ? Almanlar'a göre terösittiler evet. Yakaladı mı vuruyordu Alman askerleri bu yardımseverleri.

O gemide bir tane bile Hamas militanı yoktur. O gemideki insanların tümü sivil yardım görevlileridir. O insanların yükü silah, bomba değil insani yardım malzemesidir.

Uluslararası sularda sivil yardım görevlilerinin bulunduğu gemiye İsrail komandoları saldırıyor. Onlarca kişiyi katlediyor. Mazeret olarak ellerinde sopa vardı diyor. Tüm dünya İsrail vahşetini kınıyor. Ama nefret ettikleri halklara yönelik katliam, zorbalık ve vahşeti değil kınamak protesto etmek katilleri aklamak için çırpınan insanlar bir de terörizmden , insan haklarından bahsediyor.

Acaba hangimiz Turk Milletini daha fazla dusunuyoruz?

Türk Milletinin mensupları denizin ortasında dünyanın kınadığı bir katliamla katledilmişken katilleri aklamak için İsrail propaganda makinesine ait internet sitelerindne copy-paste yaparak mı Türk Milletini düşünüyorsun ?

Ben PKK yi kinarim. Hamasi'da kinarim. Bunlar terrorist guruplardir. Siz belki birisini desteklersiniz, digerini degil. Bu celiski sizin, benim degil.

Bizim bu forumda yazan Suheyla adlı forum üyesinin bugüne kadar yazdıklarından gördüğümüz, bu arkadaşımız Müslümanlar'a, Türkler'e, Ortadoğulular'a yönelik ırkçı katliamları, saldırıları kınamaz. Kendisinden daha önce de bir tane örnek vermesini istemiştik bunca sene bu forumda yazan birisi olarak. Öyle ya, insan haklarına, demokrasiye önem veren bir insanın beyaz ırkçılığa tepki göstermemesi mümkün mü ? Fakat bir netice alamamıştık.

Bir de çelişkiden bahsediyor.

O yüzden arkadaşım bana demogoji yapma. Burası dünya haritasında ABD'nin yerini bulamayan Redneckler'in kullandığı bir forum değil. Anca onların yiyeceği ve 50 yıldır yediği argümanlarla benim karşıma çıkma.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dünyada katliamların, ırkçılığın, barbarlığın failleri kadar onlara çanak tutan insanlar da failler kadar suçlu ve sorumludur. Medeniyet elbet hem failleri hem de onların çanak tutucularını eninde sonunda tarihin tozlu sayfalarında kaybedecektir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dünyada katliamların, ırkçılığın, barbarlığın failleri kadar onlara çanak tutan insanlar da failler kadar suçlu ve sorumludur. Medeniyet elbet hem failleri hem de onların çanak tutucularını eninde sonunda tarihin tozlu sayfalarında kaybedecektir.

Cok dogru söylüyorsunuz ve sonuna kadarda katiliyorum. Ama ben sizin irkcilik konusunda mesela ülkemizde Izmir'de yasanan irkci eylemlere ve canakcilarina ses cikartmadiginizi en azindan bu Forum ortaminda yasadim. Ülkemizdeki 17 binden fazla faili mechuller ve irkci saldirilar icinde Israil'e karsi gösterdiginiz hakli tepkinin benzerini gösterdiginiz düsüncesindeyim, tabiiki Izmir'de yasanan irkci eylem haric.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tesadüfe bakin, Israil'in katliam gibi saldirisina, insani yardim yapan gemileri silah zoruyla ele gecirmesine ve insan öldürmesine en fazla sevinenler Türkcü kesimden geliyor. Yani ayni Israil gibi baskalarinin haklarini gasp eden ve her hakki kendilerinde bulan Türkcüler gibi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Diplomat krizinde de özür filan dilemediği halde "diledi" diye geçiştirildi, kurda dişinin kirası verildi.

Bu mektubun orijinal İngilizce metnini bulabilirseniz memnun olurum. O günden beri arıyorum, yok. Bazı olaya yakın kaynaklar İngilizce "Apology" sözcüğünün geçmediğini bildirdiler, orjinal metin Dışişleri kozmik odasına kaldırıldı herhalde ki, ulaşamıyoruz...

Ortaokul seviyesinde ingilizce bilen birisinden rica etmiş olsaydın, sana google'da nasıl arayacağını gösterir böylece boş senaryolar yazmamış olurdun. Gerçi biz alıştık artık "ben bilmiyorum o halde yoktur" mantığına.

Google'a "Ayalon's apology" yazdım ve ilk çıkan linke tıkladım. Aşağıdaki ingilizce özür metnine ulaştım ;

January 13, 2010

H.E. The Ambassador of Turkey

Mr. Ahmet Oguz Celikkol

His Excellency,

I wish to express my personal respect for you and the Turkish people and assure you that although we have our differences of opinion on several issues, they should be discussed and solved only through open, reciprocal and respectful diplomatic channels between our two governments.

I had no intention to humiliate you personally and apologize for the way the demarche was handled and perceived. Please convey this to the Turkish people for whom we have great respect.

I hope that both Israel and Turkey will seek diplomatic and courteous channels to convey messages as two allies should.

Sincerely,

Danny Ayalon

Deputy Foreign Minister of Israel

-http://forecasthighs.com/2010/01/13/danny-ayalons-apology-to-the-turkish-ambassador/-

Sen de artık "bazı olaya yakın kaynaklar"a google'da özür metnini nasıl arayacaklarını öğretirsin...

Artı merak ettim, internette binlerce sitede yayınlanan bir metinden haberi olmayan "olaya yakın kaynaklar" kim? Oturduğum mahallenin berberi ve çaycısı mı ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.