Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

CHP Lideri Deniz Baykal İstifa Etti

gloria

Önerilen İletiler

şimdi abi hafiye bey bana buna yakın bir afallatma manevrası yapınca ben üst tarafta yanıt verdim kendisine.

benim olaylarla bi alakam yok abi. ben bu başlığı çoktan kapamıştım. raif arkadaşın geniş bakış açısını görünce dayanamadım bi kaç bişey söyliyeyim dedim o kadar abi. yoksa kalıcı değilim...

yani olabilir de olmayabilir de abi. problem yok..

dünya gelip geçici zaten. kimse kimseyi kırmasın, idam kalksın, sehpalar yakılsın, düşmanlar barışsın, dostluk sevgi kardeşlik kazansın, herkes bir olsun, güzellik hoşluk falan yani unsure.gif

Burada bir suçlu psikolojisi algılıyorum olay saatinde neredeydiniz itiraf etmesiz de olur ya hoş işte. İletilerden maktülle aynı yer ve saatte bulunduğunuz saati saatine açık. Kapıdaki görevliler tevkif edin arkadaşı, özel sorgu odamda devam edelim bakalım daha neler bulacağız görelim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar gerçek dünyaya dönüp bir konuda sizi uyarmak isterim. bilmem farkettiniz mi kıdemli üye rütbemin bana vermiş olduğu deneyime dayanarak söylemek isterim ki konu dışına çıkarak konuyu dağıtmak kurallara aykırı.

neyse umarım çok geç olmamıştır, hala şansımız vardır :lol:

konuya dönüyoruz arkadaşlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar gerçek dünyaya dönüp bir konuda sizi uyarmak isterim. bilmem farkettiniz mi kıdemli üye rütbemin bana vermiş olduğu deneyime dayanarak söylemek isterim ki konu dışına çıkarak konuyu dağıtmak kurallara aykırı. ben alışığım sorun değil ama hepimiz uyarı cezası alabiliriz.

neyse umarım çok geç olmamıştır, hala şansımız vardır laugh.gif

konuya dönüyoruz arkadaşlar

Baykal istifa etmiş, duyduk üzüldük! Ayrıca Raif arkadaşımız Baykaldan uzaylılara nasıl varmış ben de anlamadım. Haklısın.

Baykal elbette dönecek geri, daha önce de Altan Öymen ve Hikmet Abi formülleri ardından yaptığı gibi. Demirelin rekorunu parti içinde egale etmeye çalışıyor sadece.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Baykal istifa etmiş, duyduk üzüldük! Ayrıca Raif arkadaşımız Baykaldan uzaylılara nasıl varmış ben de anlamadım. Haklısın.

Baykal elbette dönecek geri, daha önce de Altan Öymen ve Hikmet Abi formülleri ardından yaptığı gibi. Demirelin rekorunu parti içinde egale etmeye çalışıyor sadece.

:ayakvur:

çok güzel bir dönüşüm. yani baykal'ın ki.

sevgiler saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şimdi abi hafiye bey bana buna yakın bir afallatma manevrası yapınca ben üst tarafta yanıt verdim kendisine.

benim olaylarla bi alakam yok abi. ben bu başlığı çoktan kapamıştım. raif arkadaşın geniş bakış açısını görünce dayanamadım bi kaç bişey söyliyeyim dedim o kadar abi. yoksa kalıcı değilim...

yani olabilir de olmayabilir de abi. problem yok..

dünya gelip geçici zaten. kimse kimseyi kırmasın, idam kalksın, sehpalar yakılsın, düşmanlar barışsın, dostluk sevgi kardeşlik kazansın, herkes bir olsun, güzellik hoşluk falan yani :unsure:

Ne kadar guzel konusmussun gozlerim yasardi valla hadi seni affedelim bari :homestar:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak raif yine kısa bir özet geçeyim :

İlk çağlarda toplumda ırksal siyasi birlik vardı. Bu topluma kabile deniyordu.

Ortaçağda toplumda din (mezhep ) siyasi birliği vardı. Bu topluma ümmet deniyordu.

Yakınçağdan gunumuze kadar ise toplumda din ve mezhep birliği kalmadığı için yerine, kendiliğinden gelişmiş ortak dili esas alan laik siyasi birlik geldi. Bu topluma da millet deniyor.

Türkiyedeki Kürtler, Çerkesler, Lazlar, Türkmenler vs. farklı din, mezhep veya ırktan da olsalar, eğer, kendliğinden gelişmiş ortak dili esas alan laik bir siyasi birlik oluşturuyorlarsa -ki buna Türkiye Cum. devleti deniyor- bu topluma Türk milleti deniyor.

Tabiiki bunu zorla kimseye dayatamazsın. İsteyen istediği milletten sayabilir kendini. Ama Türkiyede ne Kürtlerde, ne Çerkeslerde, ne Araplarda, ne Türkmenlerde, ne de diğerlerinde laikliği temel alan siyasi bir birlik yani devlet yok. Onun için bu saydığım hiçbir etnik gruba millet denemez.

yapmayın devleti olmayan millet olamaz demek saçma bir kelime millet olmanın entemel kurallarından biri dil ve kültürdür bu ikisi varsa o millettir kürtlerin abazaların,lazların,çerkezlerin dilleri ve kültürleri vardır ve doğal olarak bir millettir hatta kendini mensup olduğu milletten kabuletmeyen kişilere bile dayatma yapılamaz yani adam türk ama türklüğü kabuletmiyor sen ona türk milleti olacaksın diyemezsin zorla ona türk devleti dayatması yapamazsın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

her neyse biz konumuza dönelim de3niz baykal başka bir millet vekiliyle cinsel ilişkiye girmekle haksızlık yapmamıştır yani kimsenin hakkına tecavüz etmemiştir şimdi diyeceksinizki karısını aldattı kişinin başkasıyla cinsel ilişkiye girmesiyle karısına maddi bir zarar vermemiştir evlilik hayatı beraber yaşamak yada iki kişinin yardımlaşmasıdır ama iki kişi birleriyle yardımlaşmaları onların hayatlarını kıstlamaları anlamına gelmez kişinin kendi hayatını istediği gibi yaşama hakkı vardır ve kişi beraber yaşayıp yardımlaşabilir ama bu kişinin başkalarıyla cinsel ilişkiye giremeyeceği anlamına gelmez başkalarıylada cinsel ilişkiye girerim ama hayatım boyunca bir kişiyle berberde kalabilirim ve okişiyle yardımlaşabilirim ve benim cinsel olarak başkalarıyla seks yapmama kimse karışamaz çünkü benim hayatımı istediğm gibi yaşama hakkım vardır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Birileri birileriyle iş pişiriyor diye gidelim o birilerini iyi bir dövelim, taşlayalım demiyorum da kendi ahlak anlayışım bağlamında evli birinin/birilerinin eşini aldatması konusunda bu pozisyonun ahlak dışı, özünde faydalı bir fiil olmadığı anlayışına sahip olduğumu söyleyeyim.Kimsenin de eşinin kendisini aldatmasını ödüllendireceğini, canın sağolsun, iyi yapmışsın diyeceğini zannetmiyorum diyene de ''Tamam kardeş bana bulaşma gizli ne yapıyorsan yap!'' derim.

Deniz Baykal'ın olayıyla ilgili yaklaşımımı daha önce söylemiştim.Tekrar edeyim de muhabbete katılmış olalım.Deniz Baykal'ın gerçek veya değil olay, eşini başka biriyle aldatmış olması beni ilgilendirmeyen bir durum.Bu olayın kamerayla çekilip, Deniz Baykal'a karşı bir silah olarak kullanılması alçakça bir durum.Deniz Baykal'ın fiili ahlaksızca bana göre ama onu bundan dolayı siyaset sahnesinden silelim, toplumun önüne atalım, acımasızca yargılayalım demiyorum bu olmamalı, bu durum kullanılmamalı.Lakin birileri daha büyük ahlaksızlık yaparak bunu kullandılar.

Bu fiilin özgürlük bağlamında ahlaki olarak savunulacak bir yanı yok ama.Yani Deniz Baykal veya başka bir siyasetçi kalkıp da ''Size ne kardeşim, sizi ne ilgilendirir, istediğim kişiyle istediğimi yaparım, size ne oluyor gibi garip bir 'Ben özgürüm, haklarımı kullanıyorum.'' düşüncesiyle bunu kimseye, hiçbir topluma bu yaklaşımla anlatamaz.

Sayın Raif kardeş bu durumun başrol oyuncularından biri olsaydı galiba yukarıdaki yaklaşımı gönül rahatlığıyla savunurdu ki yazılarından onu anlıyorum.Eeee insan hakları kime ne herkes memnunsa verin mercimeği fırına...

Muhabbetle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Montajlı ve düzmece bir kasetin üzerinden yorum yapmanın hiç gereği ve anlamı yoktur. Bundan dolayı kimseye ne bir şey söylenir, ne bir şey yapılır. Kişiler tamamen kendi kanaatleri doğrultusunda hareket ederler.

Konu, bu olay üzerine halk Baykal'ın başında olduğu partiye oy verir mi, vermez mi konusudur. Bunun muhasebesini de Baykal yapar. Yapmıştır da, kararını da vermiştir.

Bize düşen şunu söylemektir: Bu konuda Baykal'a açıkla baskısı gayri ahlakidir. Kimse açıklama yapmak filan zorunda değildir. İstediği açıklamayı yapar, isterse hiç bir açıklama yapmaz. Bu baskıyı hükümet ve yandaşları rezil bir tutumla yapmışlardır.

Baykal'ın tutumu son derece onurludur. Kimsenin çatal dilini bu leşin içine sokmasına prim vermemiştir.

Buyursun isteyen herkes dilini bu kokmuş leşe soksun çıkarsın, kendi dilini kirletsin. Buyursunlar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Birileri birileriyle iş pişiriyor diye gidelim o birilerini iyi bir dövelim, taşlayalım demiyorum da kendi ahlak anlayışım bağlamında evli birinin/birilerinin eşini aldatması konusunda bu pozisyonun ahlak dışı, özünde faydalı bir fiil olmadığı anlayışına sahip olduğumu söyleyeyim.Kimsenin de eşinin kendisini aldatmasını ödüllendireceğini, canın sağolsun, iyi yapmışsın diyeceğini zannetmiyorum diyene de ''Tamam kardeş bana bulaşma gizli ne yapıyorsan yap!'' derim.

Deniz Baykal'ın olayıyla ilgili yaklaşımımı daha önce söylemiştim.Tekrar edeyim de muhabbete katılmış olalım.Deniz Baykal'ın gerçek veya değil olay, eşini başka biriyle aldatmış olması beni ilgilendirmeyen bir durum.Bu olayın kamerayla çekilip, Deniz Baykal'a karşı bir silah olarak kullanılması alçakça bir durum.Deniz Baykal'ın fiili ahlaksızca bana göre ama onu bundan dolayı siyaset sahnesinden silelim, toplumun önüne atalım, acımasızca yargılayalım demiyorum bu olmamalı, bu durum kullanılmamalı.Lakin birileri daha büyük ahlaksızlık yaparak bunu kullandılar.

Bu fiilin özgürlük bağlamında ahlaki olarak savunulacak bir yanı yok ama.Yani Deniz Baykal veya başka bir siyasetçi kalkıp da ''Size ne kardeşim, sizi ne ilgilendirir, istediğim kişiyle istediğimi yaparım, size ne oluyor gibi garip bir 'Ben özgürüm, haklarımı kullanıyorum.'' düşüncesiyle bunu kimseye, hiçbir topluma bu yaklaşımla anlatamaz.

Sayın Raif kardeş bu durumun başrol oyuncularından biri olsaydı galiba yukarıdaki yaklaşımı gönül rahatlığıyla savunurdu ki yazılarından onu anlıyorum.Eeee insan hakları kime ne herkes memnunsa verin mercimeği fırına...

Muhabbetle...

çok açık gezmek yada çıplak gezmekte ahlak dışıdır ama insanın istediği şekilde giyinme hakkı vardır isterse kapalı isterse çok açık isterse çıplak gezer çünkü bedeb onun bedenidir hayatta onun hayatıdır bedenini isterse örter isterse açar onun giysisine ve hayatına karışamaşsın yani insan çıplak gezse karışamazsın ve çıplak gezmesi insan haklarına aykırı değildir çünkü ister bedenini örter isterse açar ama bu davranış ahlaksızlık olarak değerlendir.

toplumun ahlaksızlık olarak gördüğü bu gibi şeyler insan haklarına aykırı değildir,kişinin çıplak dahi dolaşma hakkı vardır ve evlilikte her iki taraf başkasıyla cinsel ilişki kurmayı kabuletmişse başkasıyla cinsel ilişki kurmak hiç bir sorun teşkiletmez ve bence eşler başkalarıyla cinsel ilişkiye girmelerine karışamazlar buna hakları yoktur çünkü evlilik iki kişinin bir evde kalması ve maddi açıdan ortak hareket etmeleridir cinsel açıdan hayatları boyunca kendilerini kısıtlamaları saçmadır çünkü maddi açıdan yükümlülüklerini yherine getirdikleri sürece istediklerini yapabilirler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

çok açık gezmek yada çıplak gezmekte ahlak dışıdır ama insanın istediği şekilde giyinme hakkı vardır isterse kapalı isterse çok açık isterse çıplak gezer çünkü bedeb onun bedenidir hayatta onun hayatıdır bedenini isterse örter isterse açar onun giysisine ve hayatına karışamaşsın yani insan çıplak gezse karışamazsın ve çıplak gezmesi insan haklarına aykırı değildir çünkü ister bedenini örter isterse açar ama bu davranış ahlaksızlık olarak değerlendir.

toplumun ahlaksızlık olarak gördüğü bu gibi şeyler insan haklarına aykırı değildir,kişinin çıplak dahi dolaşma hakkı vardır ve evlilikte her iki taraf başkasıyla cinsel ilişki kurmayı kabuletmişse başkasıyla cinsel ilişki kurmak hiç bir sorun teşkiletmez ve bence eşler başkalarıyla cinsel ilişkiye girmelerine karışamazlar buna hakları yoktur çünkü evlilik iki kişinin bir evde kalması ve maddi açıdan ortak hareket etmeleridir cinsel açıdan hayatları boyunca kendilerini kısıtlamaları saçmadır çünkü maddi açıdan yükümlülüklerini yherine getirdikleri sürece istediklerini yapabilirler.

Dünyada işler dediğiniz gibi yürümüyor...smile.gif

Muhabbetle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dünyada işler dediğiniz gibi yürümüyor...smile.gif

Muhabbetle...

dünyada böyle olmaması dünyada yapılan bu uygulamanın doğru olduğunu göstermez bir şeyin doğru olup olmaması insan haklarına uygun olup olmamasıyla ilintilidir toplum bir davranışı doğru bulmayabilir ama bu davranış insan haklarına aykırı değilse bence bir problem teşkiletmemelidir ve toplumda bu davranışa karşı çıkmamalıdır.evlilik hayatta iki kişinin yardımlaşmasıdır tabi bu yardımlaşma yada anlaşma iki kişi arasındada olması gerekmez bu iki kişiden fazla kişiler arasındada olabilir yada kadınla kadın erkekle erkelede olabileceği gibi topluda olabilir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dünyada böyle olmaması dünyada yapılan bu uygulamanın doğru olduğunu göstermez bir şeyin doğru olup olmaması insan haklarına uygun olup olmamasıyla ilintilidir toplum bir davranışı doğru bulmayabilir ama bu davranış insan haklarına aykırı değilse bence bir problem teşkiletmemelidir ve toplumda bu davranışa karşı çıkmamalıdır.evlilik hayatta iki kişinin yardımlaşmasıdır tabi bu yardımlaşma yada anlaşma iki kişi arasındada olması gerekmez bu iki kişiden fazla kişiler arasındada olabilir yada kadınla kadın erkekle erkelede olabileceği gibi topluda olabilir.

Yanlış mı biliyorum bilmiyorum; ama eşini aldatmak boşanmak için sebep sayılan fiillerden biri, değilse bir hukukçu ya da evlilik hukuğuyla ilgili bilgisi olan biri varsa bilgilendirirse sevinirim.

Adam eşini aldatmış(Abartalım biraz bir erkekle olsun bu iş haydi bakalım...), eşi boşanmak için mahkemeye başvurmuş.Mahkeme şunu mu söyler:''Karar: Koca her eşin hakkı olan 'Aldatma hakkını' kullanmıştır.Vuku bulan fiilin insan haklarına aykırı, boşanmaya sebep bir ciheti yoktur.Ayrıca bayan eş olarak siz de bu hakkınızı kullanabilirsiniz.Mutluluklar dilerim, böyle konularla meşgul etmeyin bizi kardeşim.''

Adam sonra şunu yapsın: Eşini aldattığı erkeği de evine alsın hep beraber mutlu yaşasınlar...

Muhabbetle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yanlış mı biliyorum bilmiyorum; ama eşini aldatmak boşanmak için sebep sayılan fiillerden biri, değilse bir hukukçu ya da evlilik hukuğuyla ilgili bilgisi olan biri varsa bilgilendirirse sevinirim.

Adam eşini aldatmış(Abartalım biraz bir erkekle olsun bu iş haydi bakalım...), eşi boşanmak için mahkemeye başvurmuş.Mahkeme şunu mu söyler:''Karar: Koca her eşin hakkı olan 'Aldatma hakkını' kullanmıştır.Vuku bulan fiilin insan haklarına aykırı, boşanmaya sebep bir ciheti yoktur.Ayrıca bayan eş olarak siz de bu hakkınızı kullanabilirsiniz.Mutluluklar dilerim, böyle konularla meşgul etmeyin bizi kardeşim.''

Adam sonra şunu yapsın: Eşini aldattığı erkeği de evine alsın hep beraber mutlu yaşasınlar...

Muhabbetle...

şimdi evliliklerde bence bir taraf anlaşmayı fesetmek isterse yani evlilik bir anlaşmadır ve bu anlaşmayı feshetmek istediğinde bu anlaşma yada evlilik sona erer çünkü kimseyi zorlan beraber yaşatamazsın ayrılmak istiyorsa onu zorlan kendine bağlayamazsın dolayısıyla boşanmak isteyen oldumu o evlilik biter anlaşma bitmiş demektir ama boşanmayı neden belli sebeplere bağlamışlar onu bilmiyorum evlilik belli nedenlere bağlanmasına gerek yoktur zira bir taraf diğer taraftan memnun değilse ve beraber durmak istemiyorsa bu beraberlik biter çünkü kimseyi zorla evli tutamazsın.ayrıca evlilik beraber yaşamak demektir ve hayatın zorluklarına beraber göğüs gelmek ekonomik iş birliği demektir ama cinsel olarak sadece birbirleriyle olmaları demek değildir.

şimdi eşini aldığı erkeği evine alabilir hep beraberde yaşayabililer budefa üçlü bir anlaşma yapıp üçlü evli üçlü

olurlar yukardada dediğim gibi evlilik beraber olma ve ortaklıktır bu ortaklık erkekle erkek arasında yada kadınla kadın arasında yada 3,4kişi gibi bir çok kişi arasında yapılabilir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu işin konuşulacak tek yanı şudur:

Kılıçdaroğlu Dersim konusunda Öymen için: "Gereğini yapsın" demişti.

"Gereğini" yapmak Öymen için küçük iş idi. Asıl "gereği" Baykal'a yaptırıldı...

Öymen gereğini yapacak da ne olacak? O işin küçüğü. Asıl iş için düğmeye öyle küçük yerlerden filan basıldığını sanıyorsanız fena halde aldanıyorsunuz, söyleyeyim. Geçin kaset maset, gerçek mi değil mi, baytok mu bayanaç mı... Bunlar çerez çekirdek mevzular. Bırakın Baykal'ı, bir bayanın onuru ile oynamak, oynatmak kimsenin haddine düşmez. Kimse de oynatmaz, onur ile oynamaya kalkanlara prim verilmez.

Bu işten amaç nedir, onu görmek gerek. Göle atılan taşa değil, genişleyen dalgalara ve hangi sahillere vurduğuna bakmak gerek...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

burada milletin değer yargılarıyla oynanmakta şimdi aslında konu benim yukarda bahsettiğim konuya gelip dayanıyor yani eşin dışındaki kişiyle cinsel ilişki insan haklarına aykırımıdır değilmidir burada toplumun hemen hepsi böyle bişiyin doğru olmadığını söyler çünkü insanın değer yargıları böyle söyler ama aslında bunun insan haklarına uygun olup olmadığını kimse bilmez bunu ahlaksızlık olarak değerlendirirler ama bu ahlaksızlığın neden ahlaksızlık olarak değerlendirilmesi gerektiğini kimse bilmez insanoğlunun değer yargısıdır.bizim burda bence bu insan haklarına uygunmudur değilmidir diye tartışmamız gerekmektedirki doğruyu bulalım bu sayede bu çıkmazdan çıkacağımızı düşünüyorum ve bence bu insan haklarına aykırı değildir çünkü insanın hayatını başkalarına zarar vermeden istediği gibi yaşama hakkı vardır ve cinsel ilişkiyle insan kimseye zarar vermez bu bir cinsel ilişkidir bununla karına bir zarar verilmesi söz konusu değildir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Bu işin konuşulacak tek yanı şudur:

Kılıçdaroğlu Dersim konusunda Öymen için: "Gereğini yapsın" demişti.

"Gereğini" yapmak Öymen için küçük iş idi. Asıl "gereği" Baykal'a yaptırıldı...

Öymen gereğini yapacak da ne olacak? O işin küçüğü. Asıl iş için düğmeye öyle küçük yerlerden filan basıldığını sanıyorsanız fena halde aldanıyorsunuz, söyleyeyim. Geçin kaset maset, gerçek mi değil mi, baytok mu bayanaç mı... Bunlar çerez çekirdek mevzular. Bırakın Baykal'ı, bir bayanın onuru ile oynamak, oynatmak kimsenin haddine düşmez. Kimse de oynatmaz, onur ile oynamaya kalkanlara prim verilmez.

Bu işten amaç nedir, onu görmek gerek. Göle atılan taşa değil, genişleyen dalgalara ve hangi sahillere vurduğuna bakmak gerek...

Ehhh demekki, Baykal'in inisi ile iktidarin bir iliskisi yok gibi gözüküyor. Iktidar disindaki güclerin Baykal'dan kurtulup Kilicdaroglu'nu genel baskanliga getirmeleri planlandi galiba. Sonuc bu süpheleri getiriyor akla. Kilicdaroglu neler yapabilecek görecegiz, ama dogrusu ben Baykal'in gitmesine cok sevindim, etrafimdaki tüm CHP'li secmenlerde aynen benimle ayni sevinci paylastilar.

Ama neydi buradan ve tv 'lerden cayir cayir söylenenler, "iktidar yapti bu komployu!!!!" Neredeyse artik herkes kaset falan hatirlamak dahi istemiyor. Hani ellerinde delil vardi, komplonun iktidarin bilgisi altinda yapildigindan? Ne kadar mantiksiz bir is olurdu eger gercekten iktidar böyle bir komplo yapmis olsaydi. Cünki CHP bu kaset isinden sonra kendisini toparlayabildi, önce Baykal baskanliginda marcinal parti olma yolundaydi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hangi milletten bahsediyorsun raif anlamadım ?

derin dünya devleti insanların evlilik hakkındaki değer yargılarını bildiği için bu videoyu ortaya atmıştır burada insanların kafasında şu soru takılıyor bu yani evliyken başkasıyla cinsel ilişkiye girmek doğrumu ve bence evliyken başkasıyla cinsel ilişkiye girmek insan haklarına aykırı değildir çünkü evlilik hayatı beraber yaşamak hayatın güçlüklerini yardımlaşarak atlatmaktır ama cinsel ilişki kişinin kendi hayatını ilgilendiren eşiyle hayatı boyuca ortak olmak zorunda olmadığı bir şeydir çünkü siz bir kadına sen hayatın boyunce benimle ilişkiye gireceksin dersen ne kadar insanlık dışı olacağı açıktır böyle bir zorlama yapılamaz işte bu yüzden kişinin cinsel hayatı kısıtlanamaz ve cinsel hayatı kendini ilgilendirir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

derin dünya devleti insanların evlilik hakkındaki değer yargılarını bildiği için bu videoyu ortaya atmıştır burada insanların kafasında şu soru takılıyor bu yani evliyken başkasıyla cinsel ilişkiye girmek doğrumu ve bence evliyken başkasıyla cinsel ilişkiye girmek insan haklarına aykırı değildir çünkü evlilik hayatı beraber yaşamak hayatın güçlüklerini yardımlaşarak atlatmaktır ama cinsel ilişki kişinin kendi hayatını ilgilendiren eşiyle hayatı boyuca ortak olmak zorunda olmadığı bir şeydir çünkü siz bir kadına sen hayatın boyunce benimle ilişkiye gireceksin dersen ne kadar insanlık dışı olacağı açıktır böyle bir zorlama yapılamaz işte bu yüzden kişinin cinsel hayatı kısıtlanamaz ve cinsel hayatı kendini ilgilendirir.

:) Yok onu demiyorum.

Hani iletinde '' burada milletin değer yargılarıyla oynanmakta '' diye söze başlamışsın ya, işte o bahsettiğin milletin adı ne onu merak ettim raif.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.