Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Motorsiklet Günlüğü - Motorcycle Diaries (2004) (Che Guevara)

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

Motorsiklet Günlüğü - Motorcycle Diaries (2004) (Che Guevara)

Bir arkadaşımın bana önerdiği fakat film hakkında bilgi vermeyi unuttuğu bi film, filmi izlerken filmin ne hakkında olduğunun farkına vardığım ve vücudumdaki bütün tüylerin ürperdiği anı hatırlıyorum. Ernesto Che Guevara nın kendi hatırlarından yola çıkılarak yapılan bir yaşama bakış açısının anlatıldığı vey dünyayı en derinden etkileyen insanın nasıl o hale geldiğini anlatan çok önemli bir yapıt. KAÇIRMAYIN diyorum çünkü film insan kokuyor, film Che kokuyor, film Latin Amerika kültürleri hakkında size hiç görmediğiniz duymadığınız anlatılar sunuyor. İki arkadaşın 8 ayda bitecek ve yolculuk öncesi ile yolculuk sonrası kendileri arasındaki farkı sizin nasıl fark ettiğinize şaşıracaksınız. Yaşama bakış açınız değişecek. Gael Garcia Bernal (Ernesto Che Guevara) nasıl oynadığını göreceksiniz onun hastalığı ile hasta olup onun bakış açısı yaşama bakma denemesi yapacaksınız. İŞTE BU KADAR KAÇIRMAYIN DİYORUM çünkü sinemayı değiştirecek bu film bir baş yapıt...

Oyuncular: Gael Garcia Bernal, Rodrigo de la Serna, More

Yönetmen: Walter Salles

post-2-1171689800_thumb.jpg post-2-1171689808_thumb.jpg post-2-1171689816_thumb.jpg

This film tells the incredible true story of a 23-year-old medical student from Argentina, Che Guevara (yes, that Che, played here by Gael Garcia Bernal), who motorcycled across South America with his friend Alberto Granado (Rodrigo de la Serna) in 1951-52. The trek became a personal odyssey that ultimately crystallized the young man's budding revolutionary beliefs. Based on Che's own diaries of the trip.

Starring: Gael Garcia Bernal, Rodrigo de la Serna, More

Director: Walter Salles

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Filmi aylar once izledim ve ilginctir, bana da bir arkadas tarafindan, icerigi ve konusu hakkinda hic bilgi verilmeden tavsiye edilmisti. Sanirim surpriz olsun diye yapildi, cidden de guzel bir surpriz olmustu benim acimdan.

Her dusunceden ve inanctan kisiyi, tanindigi taktirde, kendine hayran biraktiracak dusunce ve mucadele seruvenine sahip bir isim, Ernesto Che Guevara. Sozkonusu film araciliyla, hayatini kurtulusa, ozgurluge, sevgiye, kisacasi 'insan'a adayan Che ile yine 'insan'a dogru bir yolculuga cikiyorsunuz...

Bu essiz yolculugu kacirmayin derim..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...
  • Admin
Sanirim bir pazar gunuydu,teyzemlerdeydim,masanin uzerinde bir suru hediye vardi.Abimin dogum gunu kutlanmisti..hediyelerin icinde Kirmizi paketli bir sey dikkatimi cekti..Hic okumadim,direk Cd'yi taktim..Super bir filmdi,filmden sonra dokumanteride vardi...Motosikletle yapilan bu kesfetme ve gittikce ogrenilen seyler...Ama kafeye girdikleri sahneyi sevdigimi hatirliyorum...Sanirim ikinci kez izlenmeli,cunku unuttugumu farkettim...

Evet inanılmaz bir tarih dersi ve Che ... :sweatingbullets:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Epey bir zaman sonra gündeme gelmesi benide cezbetti.Bu filmde Che nin devrimci kişiliğinin nasıl oluştuğunu ve olgunlaştığını göreceksiniz.

Egemen görüşün ölüme terk ettiği cüzzamlı hastalara bir doktor olarak nasıl sevgiyle ve umutla yaklaştığını göreceksiniz.

Kısacası henüz seyretmediyseniz vakit kaybetmeden edinilmesi gereken çok kaliteli bir film motorsiklet günlüğü........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Che hakkinda cok sey okumus ve izlemisizdir. Ama bu filmin yeri apayri. Che'yi yine kendisinden taniyor, o genc beynin bilgeligine, yureginin derinligine dogru yolculuga cikiyorsunuz. Dunyayi onun gozleriyle goruyor, degisimi, kararliligi, endiseyi, umursamayi... ve hepsinin temelindeki sevgiyi onunla birlikte tecrube ediyorsunuz.

Abarti oldugu sanilmasin. Olabildigine dogal, olabildigine icten.. Kendini bilen davranislarin, endise yuklu dusuncelerin, hislerdeki samimiyetin, konusmalardaki olcunun 'asaleti' sizi buyuluyor...

Hayatim boyunca izledigim en guzel filmlerden birisi. Hala izlemediyseniz kaybiniz buyuk..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...
  • 4 hafta sonra...
Bir arkadaşımın bana önerdiği fakat film hakkında bilgi vermeyi unuttuğu bi film, filmi izlerken filmin ne hakkında olduğunun farkına vardığım ve vücudumdaki bütün tüylerin ürperdiği anı hatırlıyorum. Ernesto Che Guevara nın kendi hatırlarından yola çıkılarak yapılan bir yaşama bakış açısının anlatıldığı vey dünyayı en derinden etkileyen insanın nasıl o hale geldiğini anlatan çok önemli bir yapıt. KAÇIRMAYIN diyorum çünkü film insan kokuyor, film Che kokuyor, film Latin Amerika kültürleri hakkında size hiç görmediğiniz duymadığınız anlatılar sunuyor. İki arkadaşın 8 ayda bitecek ve yolculuk öncesi ile yolculuk sonrası kendileri arasındaki farkı sizin nasıl fark ettiğinize şaşıracaksınız. Yaşama bakış açınız değişecek. Gael Garcia Bernal (Ernesto Che Guevara) nasıl oynadığını göreceksiniz onun hastalığı ile hasta olup onun bakış açısı yaşama bakma denemesi yapacaksınız. İŞTE BU KADAR KAÇIRMAYIN DİYORUM çünkü sinemayı değiştirecek bu film bir baş yapıt...

Oyuncular: Gael Garcia Bernal, Rodrigo de la Serna, More

Yönetmen: Walter Salles

Teşekkürler Captian My Captian

Çok güzel açıklamışsın doğrusu, noktasına virgülüne kadar katılıyorum

çözünür olmaya devam ediyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...
  • 1 yıl sonra...
Evet hala izlemidyseniz bu filmi mutlaka izlemelisiniz diyorum...

Bu filmi izledim...

Amores Perros ve Y tu Mama También'de kendisini ispatlayan Gael Garcia Bernal'in varlığı da beni izlemeye itmişti...

Bu iki filmde gördükten sonra onun bu iki film ile sınırlanacağını sanıyordum aslında ama Che'yi canlandırması için seçilmesi beni sevindirmişti.

Filmde hep kafamıza çakılan "Yitik Önder Che" imajından öte, Önder olma yolunda gençliğini yaşayan ve hayatı tanıyan Che'yi görüyoruz.

Motosikletine atlayıp, kafasının estiği yere giden asi bir ruh...

Tam da yönetici-yönetilen ilişkilerine ve hatta kendi arzularına bile başkaldıran bir asi...

Güzel bir filmdi ve bana hissettirdikleri buydu...

(Not: Suheda kızıyor diye spoiler vermiyorum)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.