Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

REİKİ...

mystic river

Önerilen İletiler

Rei heryerde varolan, ki: ruhsal yaşam enerjisi anlamına gelmektedir. Sözcük anlamı, Japonca'da, "Evrensel Yaşam Enerjisi" anlamına gelmektedir.Reiki herhangi bir din yada inanç şekli değildir her inanca sahip insan tarafından kolaylıkla uygulanabilir. Batıda Tamamlayıcı Yöntemler adı altında geçen Reiki bir çok hastanede uygulanmaktadır. Reiki'nin sağlığa olduğu kadar kişisel gelişime de çok büyük faydaları vardır ve kişiyi çok daha olumlu bir zihinsel yapıya ulaştırmaktadır. Reiki herkes tarafından kolaylıkla öğrenilebilir ve uygulanabilir.

Ayrıntılı bilgi almak isteyenler www.reikiturk.com adresinden faydalanabilirler.

Şifa talebi olanlar bana özelden ulaşabilirler,ücretsizdir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

river annem hipertansiyon hastası ve psikolojik tedavi görüyor ben meditasyonu öğretmeye çalıştım tatile gittiğim zaman ama zorlandığı için yapamadı dahası sıkıldı..buda onu sıkar mı zorlanır mı?

meditasyonu sıkıcı bulması normal ben de tam alışamadım:) reiki de sıkılacak bir durum yok sadece ellerini koyuyorsun ve enerji akışını hissediyorsun.Ben anneme verirken kendini " kuş gibi" hissettiğini ve gün boyu sürdüğünü söylüyordu.Sen kendin mi uyumlanıp ona vermek istersin yoksa annenin mi uyumlanmasını istiyorsun sevgili gezgin..Annen bunu hiç sıkılmadan kolaylıkla (tv.seyrederken,müzik dinlerken vs.) konsantrasyon gerektirmeden yapabilir canım..Bu arada geçmiş olsun.. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 yıl sonra...
Rei heryerde varolan, ki: ruhsal yaşam enerjisi anlamına gelmektedir. Sözcük anlamı, Japonca'da, "Evrensel Yaşam Enerjisi" anlamına gelmektedir.Reiki herhangi bir din yada inanç şekli değildir her inanca sahip insan tarafından kolaylıkla uygulanabilir. Batıda Tamamlayıcı Yöntemler adı altında geçen Reiki bir çok hastanede uygulanmaktadır. Reiki'nin sağlığa olduğu kadar kişisel gelişime de çok büyük faydaları vardır ve kişiyi çok daha olumlu bir zihinsel yapıya ulaştırmaktadır. Reiki herkes tarafından kolaylıkla öğrenilebilir ve uygulanabilir.

Ayrıntılı bilgi almak isteyenler www.reikiturk.com adresinden faydalanabilirler.

Şifa talebi olanlar bana özelden ulaşabilirler,ücretsizdir.

Bilgilendirdigin icin tesekkürler mystic river, gerci kayiplardasin fakat belki yine de ugararsin birgün :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

7777900.jpg

REİKİ EĞİTİMİ

Reiki eğitimi öncelikle bu eğitimden geçmiş olan öğretmenler tarafından verilir. Eğitimler üç aşamalıdır.

1. aşamasında kendinize ve bir başkasına uygulamayı öğrenirsiniz. Reiki’nin detaylı tarihçesi, uygulamanın nasıl yapılacağı, standart

el pozisyonları gibi bilgiler bu aşamada verilir.

2. aşamasında daha derin mental çalışmalar yapabilir ve enerjiyi uzağa aktarabilirsiniz. Burada Reiki’nin sembolleri vardır.

Bu sembollerle nasıl çalışılacağı öğretilir. Bu aşama, 1. aşamadan üç ay sonra verilir.

3. aşama öğretmenlik aşamasıdır. Bu aşama uzun süren bir aşamadır. Reiki öğretmeni olabilmek için gereken koşullara uyulması gerekir.

Ortalama 1-2 yıl süren bir çalışma gerektirir.

Eğitime katılmak için uzun süren meditasyon vs. gibi teknikler uygulamış olmanız ya da özel yeteneklere sahip olmanız gerekmez.

Öğretmenden öğrenciye inisiyasyon adı verilen bir teknikle bu enerjinin aktarımı yapılır ve belli bazı kanalların açılmasıyla başlatılır.

Bir kez bu aktarım yapıldıktan sonra ömrünüzün geri kalan kısmında bu enerjiyi kullanabilirsiniz.

reiki1.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.