Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

PKK'NIN SONUNU NEDEN GETIREMIYORUZ?

dominik

Önerilen İletiler

Bölgesinin en güclü devleti ve askerine sahip oldugunu iddaa eden Türkiye 30 yili askindir PKK terörünü neden yok edememistir.

PKK'nin tanki mi var, ucaksavari mi var, helikopteri mi var, savas ucaklari mi var, 100 binleri asan düzenli askeri mi var?

Sizce "üc bes capulcu" dedigimiz bir örgütün etkisini neden kiramadi koskoca TSK?

Son 30 yilda en azinda 30 tane sinir ötesi haraketler yapildi ve bizlere her seferinde komputer üzerinden PKK'lilarin nasil bombalandigini gösterdiler, tüm yayin organlari tek ses olarak her defasinda PKK'nin sonunun getirildigi haberini verdiler.

Bizleri aldatanlar mi var acaba?

TSK PKK'ya karsi gercekten yok etme mücadelesi vermiyor mu?

Yoksa bu terörün bitmesini istemeyen ic gücler mi var ve varsa amaclari ne olabilir?

Veya her sey güllük gülüstanlikta, PKK'nin hic bir etkisi yokta ben mi abartiyorum?

Bu konuda görüs olanlar, cözüm önerisi olanlar lütfen görüslerini bildirsinler.

Ilginiz icin tesekkürler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 128
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Sn.Dominik, bir yumurtayı bir kişi taşımış kırmamış, on kişi taşımış düşürmüşler. Pkk meselesinde de birçok unsur birbirine girdiği için bu sorun çözülmüyor. Siz bunu yine askere bağlayacaksınız sanırım. Olağanüstü hal uygulanırken farklı maaş uygulaması sebebiyle asker bitmemesini belki istemiştir. Bugün buna bir sebep göremiyorum.

Ülkemizin ilerlemesini istemeyen dün asalayı bugün de pkk yı destekleyen emperyalist ülkeler. pkk ya silah veren, terörle mücadele ederken milyarlarca dolar harcayarak borca giren Türkiye Cumhuriyetine faizle para verip elini kolunu bağlayan ülkeler istemezler.

saygılarla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eger bir konuya sadece kendi kafanizla teshis koyarsaniz PKK'yida TSK'dan güclü yapar ve tüm Kürt toplumunu PKK'li yapar cikarsiniz ki;bazi tartismacilarin bu yönde tartistiklarini anliyoruz.Bir sorun etrafinda tartisilirken önce o sorunun tüm muhataplari ile ele alinmasi gerekir.Eger PKK TSK'nin mücadelesi ile basbasa kalsaydi bugüne kadar coktan temizlenirdi.Peki nedir olayin bilinen fakat bilinmek istenmeyen hep farkli alanlara cekilmeye calisilan gercegi?

PKK konusunda onlarca yazilar yazildi,onlarca belgeler ortaya kondu,PKK'nin Avrupa ve Amerika iliskileri sahife sahife anlatildi yazildi cizildi.Simdi sanki bunlarin hicbiri olmamis gibi ortaya atlayip PKK neden 30 yildir bitirilemedi diye kendinden makul kesiflerde bulunanlarin amaci nedir diye sormak geliyor icimden.

PKK'ya kimler silah yardimi yapti bunlar biliniyor,PKK'nin maddi kaynaklari nedir bu da biliniyor.PKK'nin dis güclerle olan baglantilarida biliniyor.Bunlar sakli gizli degil,ortada belgeleri var.Iste Belcika daha dün PKK operasyonlari yapti,ondan önce Italya,Ispanya Fransa Almanya yani bunlari görmezden gelipte hala PKK niye bitirilemedi diyerek birtakim liboslarin sözlerini burada argüman olarak kullanmak gercegi görmek ve kabullenmekten kacmak demektir.

Amerikali yetkililerin subaylarin Irak daglarindaki PKK kamplarina girip ciktiklari görüntülenerek belgelenmistir.Cevik Kuvvet döneminde Nato güclerinin Kuzey Irak'ta bir Kürt Devleti kurulmasina askeri katkida bulunurken PKK'nin nasil güclendirildigini de biliyoruz.Bu konuda onlarca telsiz konusmalari vardir.

Sayin GELINCIK'in dedigi gibi;"yok kardesim ben bildigimden ve bana anlatilanlardan baska seye he demem "diyorsaniz buna da diyecek birseyimiz kalmaz.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn.Dominik, bir yumurtayı bir kişi taşımış kırmamış, on kişi taşımış düşürmüşler. Pkk meselesinde de birçok unsur birbirine girdiği için bu sorun çözülmüyor. Siz bunu yine askere bağlayacaksınız sanırım. Olağanüstü hal uygulanırken farklı maaş uygulaması sebebiyle asker bitmemesini belki istemiştir. Bugün buna bir sebep göremiyorum.

Ülkemizin ilerlemesini istemeyen dün asalayı bugün de pkk yı destekleyen emperyalist ülkeler. pkk ya silah veren, terörle mücadele ederken milyarlarca dolar harcayarak borca giren Türkiye Cumhuriyetine faizle para verip elini kolunu bağlayan ülkeler istemezler.

saygılarla...

Ben herhangi bir görüs beyan etmedim. Amacim siz saygideger Formdaslarin bu konudaki görüslerini almam.

Tabiiki benimde kendime göre bir yaklasimim var ama , söyledigim gibi sizin düsüncelerinizi alarak konuya daha degisik bir acidan bakma imkani bulmaktir.

O acidan eger bu terör meselesinin neden hala basimizin en büyük belasi olarak kalma nedenleri hakkinda bir görüs bildirirseniz sevinirim. 

Benim veya baskalarini ne düsündügü degil sizin kendi düsünceniz ve bildikleriniz önemli. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

.

.

saygilarla

PKK'nin disardan destek almadigini söyleyen yok, muhakkak vardir ama, bu destek sayesindemi terörö bitirilemiyor gercekten? Destekcilerimi dagda carpisiyorlar? Para ve silah destegi ile koskoca bir devlete ve onun ordusuna karsi 30 yildan fazla nasil dayanilabiliyor?

Ben burada asla bildigimden geri döynmem falan söylemiyorum. Sizde ayni düsüncedeyseniz teshislerimizi tarafsiz olarak yapmaya calisalim. Beni 30 yili askin bitmeyen terör tabiiki rahatsiz ettghi icin neden bitirilemiyor sorusunu soruyorum. Ama sadece disaridan para veya siyasi destek yapilmasi PKK'nin bitirelemeyisinde rol oynamaz. Dah degisik nedenleride olmali diye düsünüyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

PKK lılar süne zararlısı değil, ilaçlayıp toptan temize havale edeceksin! Onları besleyen, giydiren, maaşlarını ödeyenler bundan vazgeçerlerse bir, PKK lılar "yeter kullanıldığımız, biz maşa mıyız" derlerse iki... Terör bu iki şekilden biri ile biter...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Pkk'nin bitirilememesini Tsk'ya bağlamak çok büyük haksızlık olur Tsk'ya çünkü Tsk kendisine verilen görevi yerine getirmiş ve Pkk ile görevi gereği gerektiği gibi savaşmıştır,ancak Pkk'nin silahlı militanı 1984'te 3500 kişiydi halen 3500 kişi,Güncel Konular bölümünde yeni açtığım başlığı okursanız sanırım Pkk'nin neden bitmediğini daha iyi anlayacaksınızdır....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

PKK lılar süne zararlısı değil, ilaçlayıp toptan temize havale edeceksin! Onları besleyen, giydiren, maaşlarını ödeyenler bundan vazgeçerlerse bir, PKK lılar "yeter kullanıldığımız, biz maşa mıyız" derlerse iki... Terör bu iki şekilden biri ile biter...

Demekki 30 yili askin her ikiside yapilmiyor. Demekki bizim kendi cözüm pilanimizin olmadigi anlasiliyor. Cok düsündürücü bir durum, terörü bitirmek icin baskalarinin eylemlerini beklek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sineklerle mücadele etmekle sinekler bitmez, bataklığı kurutmak gerekir. pkk nın ekonomik nedenlerle yeni üye sağlaması mümkün oluyor. Herşeyden önce bu kaynağın kurutulması gerekir. Bunun için de bu bölgede ekonomik açılım yapılıp insanlara sorumluluk duygusunu verecek olan düzenli bir aile yapısına kavuşturulması gerekir. Çoluk çocuğu olan, düzenli bir hayatı olan kişi niye maceraya atılsın.

Diğer yapılması gereken pkk nın ekonomik kaynaklarının tesbit edilerek bu kaynakların kesilmesinin sağlanması. Bu nasıl yapılır, sıfır sorun, stratejik ortak, diyerek yapılmayacağı kesin. Adamlar terör örgütü diyorlar, bankalarında paraları, ülkelerinde temsilcilikleri, yayın organları var. Bu ülkelere ciddi olduğunuzu gerekirse yaptırım uygulayarak bazı şeyleri göze alacağınızı göstermelisiniz. Rahmetli Ecevit Kıbrıs Çıkarmasında bunu yapmıştı.

saygılarla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Pkk'nin bitirilememesini Tsk'ya bağlamak çok büyük haksızlık olur Tsk'ya çünkü Tsk kendisine verilen görevi yerine getirmiş ve Pkk ile görevi gereği gerektiği gibi savaşmıştır,ancak Pkk'nin silahlı militanı 1984'te 3500 kişiydi halen 3500 kişi,Güncel Konular bölümünde yeni açtığım başlığı okursanız sanırım Pkk'nin neden bitmediğini daha iyi anlayacaksınızdır....

PKK'nın bitirilemiyor olmasının nedeni PKK ile savaşılmıyor olmasındandır.

Yani yeterince savaşılmıyor olmasındandır.

Ordu ne zaman tam anlamı ile bir harekat düzenleyecek olsa;

Karşısına bir takım engeller çıkıyor ya da izin verilmiyor bir biçimde.

Siz haberlerde Ordu'nun yeni yeni harekatlar düzenlediğine dair çıkan haberlere bakmayın;

PKK işi "İki gücün çarpışması" değildir ve PKK öyle sandığınız gibi bitirilemeyecek bir güç de değildir.

Kaldı ki bir terör örgütünün gücü, içerisinde bulunan militanların sayısı ile değil

O örgütün tutarlılığı ve ideolojik altyapısı ile ölçülür.

Ne kadar gerçekçi bir direniş anlayışına ve felsefesine sahipse

O kadar kalıcı olur.

Filistin'den tutun, Eta'ya kadar insanlar ne için mücadele ettiklerinin farkındadırlar.

Fakat PKK'da bu yoktur.

Militanları daha doğru düzgün ideolojik altyapıya bile sahip değildir.

Amcaoğlu PKK militanı olduğu halde, kendisi "Benim amcaoğlu neden çıktı kendi bile farkında değil!" diyen çok Kürt tanıdım, hiç merak etmeyin.

PKK'nın içerisinde, PKK'yı bitirecek kadar TSK ajanı da mevcuttur.

Fakat işin boyutu çok başkadır;

PKK, Amerika gerçekten bitmesini istediği gün biter;

Kürtçülerin ne kadar idealist olup olmadıkları

Ya da TSK'nın, bitirmekte ne kadar kararlı olup olmadığı o kadar önemli değil.

DemirEfe'nin bu "Gücün kimde olduğu" ile ilgili güzel bir tespiti vardır.

PKK'nın kullanma klavuzu ABD'nin elindedir.

İstediği zaman, nasıl ki Mossad Apo'yu elceğiziyle teslim etti;

Kürtçülerin gözünün yaşına bakmadan PKK'yı tasfiye de eder...

Bir de şu vardır;

Tarihin bize gösterdiği güzel bir derstir ki:

Emperyalizme uşaklık edenler,

Her zaman kullanılıp, bir köşeye atılmak durumundadırlar.

İstediğiniz kadar PKK'ya destanlar düzebilirsiniz;

Ve PKK istediği kadar özgürlük naraları atabilir...

Bir kişi öldürüldüğünde, polisler her zaman ilk önce bu olayın kimin işine yarayacağını incelerler...

Ve her zaman da pastayı kim yerse, işin arkasındaki odur...

PKK'nın Türkiye'yi bölmesi sürecinde pastayı kim yiyecekse;

Kurgulayın işte; PKK'nın ipleri de onun elindedir.

Kürtçü kesim istediği kadar romantize edip özgürlük naraları atabilirler, zılgıtlar çekebilirler, destanlar yazabilirler...

Bunlar, işin, tabiri caiz ise "avuntusu"dur...

"Tabi canım tabi; özgürlük savaşçısısınız siz, aslansınız siz, yaparsınız-edersiniz siz, sizi kesseler acımaz!" denir; normaldir...

Hatta buna inanan da olur;

"Hakkaten yaa; beni kesseler acımaz; özgürlükçüyüm ben; freedooooooom!" diye William Wallace gibi naralar atan olur...

Tek gerçek olarak şu kalır ortada:

Siz çıkar herhangi bir çatışmada telef olursunuz...

Devlet sizinle çatışmak zorunda kalıp parayı ve bireyleri gözden çıkarır...

ABD ve AB, emperyalist amaçları doğrultusunda zayıf bir Türkiye'yi daha kolay güdümleri altına alırlar.

Siz Anti-Emperyalist naralar ata ata, Anti-Emperyalizm adına, Türkiye'yi Emperyalist güdümün eli altına sokarsınız;

Emperyalizmin güdümüne girmek zorunda bırakırsınız;

Ve Anti-Emperyalist sloganlarla Emperyalizm'in adamlığını yaparsınız...

Hatta siz Anti-Emperyalizm uğruna öldüğünüzü sanarak avunurken;

Aslında Emperyalizm uğruna ölmüş olursunuz;

Hoş olur...

Kim ne derse desin,

Devrim için tek bir koşul vardır:

Karşısındaki kim olursa olsun,

Her türlü ilkel toplumsal yapıların ve emperyalist güdümlü uşakların kesinlikle yok edilmesi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

TSK çerez çekirdek yer gibi PKK yı çıtır çıtır yer, hem de istediği anda.

Ama bu işin raconları vardır, ordu hükümete bağlıdır, siyasi irade olmadan hareket etmez, yoksa "darbeci ordu" olur!

Hepimizin bal gibi, buz gibi bildiği işler üzerinden neyin propagandasını, polemiğini yapıyoruz bilmem ki...

Hepimiz biliyoruz bu ülke yıllardır uyutuluyor, uyuşturuluyor, damardan habire morfin pompalanıyor, dogmalarla beyni kireçletildikçe kireçletiliyor.

Yahu ben çocuklarına ergenekon sanıklarının PKK'ya yardım ettikleri için içeri atıldıklarını öğreten aileler gördüm ya! Yani doğru göster, haklı göster, hak yolunda göster de nasıl gösterirsen göster. İsterse deve gibi hiç doğru yeri olmasın, önemli değil. Çok sıkışırsan "ateistler de ondan" de! Bu ülkede dogmalar ve dogmatizm artık çığırından çıkmıştır. Bu zıvanadan çıkmış dogmatizmin nerede duracağını kimse bilmiyor. Bu akıl mantık ölçüsüne sığmayan iğdiş, ters mantığa göre bir kişi allah dedi mi akan sular durur. Yoluna baş koymak vaciptir. Uçuruma da sürüklese şehit olur, cennete hurilerin kucağına düşersin. Sadece ve sadece allah dediği için sonuna kadar, ne yaptığını görürsen gör peşinden gideceksin! Nasılsa senin niyetin safi, onunki olmasa bile! O cehenneme de gitse, sen cennete gidersin. Ne yaptığına asla bakma, ne dediğine bak, tamam, kendini kurtarırsın!

Yani artık aklın, mantığın sustuğu yerde ne denilebilir ben bilmiyorum.

Ha, şimdi bir itiraz seziyorum, "eee, Evren politikaları bunlar, apolitize, dinileştirme politikalarından başka ne bekliyordun?"

E be kardeşim, vur deyince öldürmek mi gerek... Adamcağız dindar olun birazcık, ne işiniz var parti pırtyla diyesiydi, öyle sandıydı, iyi olur sandıydı be yahu! Tamam, hataydı, ama biz de her işimizde olduğu gibi vur deyince öldürdük! Hem de adamcağız ne bilsin dünya çapında bir din yükselişi dönemine denk gelip dalganın tsunami olacağını? Şaka değil, tüm dünyada din olgusu yükselişe geçmiştir soğuk savaş sonrası. Bunu sağır sultan biliyor. Yani bir Evren'i suçlamakla iş çözülmüyor. Bizim halkın özelliği, dünya vuracak oldu, bizimkiler öldürdü yani, yine aynı mevzu... Bu halka bir gaz ver, gerisini merak etme sen... Sadece vur de, iyi gaz verdiysen, ayarını kaçırdıysan biraz gazın, ne öldürmesi, toplu katliam bile yapar!

Yani gerçekten komik de halimiz ama, bilemiyorum... Gerçekten komedi dizisi gibi bir halkız. Bu ülkede tek iyi yapılan şeyin komedi olmasından belli değil mi? İyi derken yanlış anlaşılmasın, göreceli olarak...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

E be kardeşim, vur deyince öldürmek mi gerek... Adamcağız dindar olun birazcık, ne işiniz var parti pırtyla diyesiydi, öyle sandıydı, iyi olur sandıydı be yahu! Tamam, hataydı, ama biz de her işimizde olduğu gibi vur deyince öldürdük!

Sn.Demirefe, lise sona giden oğluma bazen kızıyorum; politika ile, olan bitenle ilgilenmiyor, her şeyden bi haber diye. Ama bir yandan da 12 eylül öncesini hatırlayınca da böylesinin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Çocuğa da okulda politik tartışmalara girmemesini söylüyorum.

saygılarla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

TSK çerez çekirdek yer gibi PKK yı çıtır çıtır yer, hem de istediği anda. 

Ama bu işin raconları vardır, ordu hükümete bağlıdır, siyasi irade olmadan hareket etmez, yoksa "darbeci ordu" olur!

Sayin demirefe dikkatinizi cekerim, PKK 12 Eylül döneminde basladi, yani iktidarda TSK'nden baskasi yoktu. Hadi kabul edelimki gelmis gecmis tüm iktidarlar TSK'ne PKK'yi yok etmesi icin gerekli yetkiyi vermedi. TSK kendisi iktidardayken neden yok etmedi dersiniz? Yani o dönemler ordu=hükümemt idi.

Sizden ricam biraz daha inandirici gerekceler getirmeniz. Yukarida anlattiginiz asla olmadi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gazetevatan.com 25.03.2010 saat:12.52

PKK liderlerine şartlı tahliye!

Belçika'daki PKK soruşturmasında, Remzi Kartal ve Zübeyr Aydar'ın da aralarında olduğu 6 kişi şartlı tahliye edildi.

Federal savcılık sözcüsü Lieve Pellens, "kendilerini şaşırtan bu karara karşı ikinci kez temyiz hakları bulunmadığı için 6 kişinin serbest bırakılmasının kesinleştiğini" söyledi.

Pellens, Brüksel mahkemesinin, söz konusu "örgüt üyeleri için 'suçsuzdur' kararı vermediğini, ciddi suç unsurları bulunduğunu kabul ettiğini, ancak bu aşamada mutlaka tutuklu kalmalarına gerek olmadığı fikrini benimsediğini" aktardı.

Pellens, isimlerini açıklamaktan kaçındığı 2 terör örgütü üyesinin ise tutukluluk kararına itiraz etmediklerini ve serbest bırakılmadıklarını belirtti.

Savcılığın iddianamesini tamamlayabilmesi ve baskınlarda ele geçirdiği belgeler, bilgisayarlar ve diğer suç unsurlarını detaylı inceleyebilmesi için biraz daha zamana ihtiyaç duyduğunu kaydeden Pellens, bu aşamada 6 terör örgütü üyesinin tutuksuz yargılanacağı davada delillerine güvendiklerini, soruşturmayı kararlılıkla sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

İşte bundan!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gazetevatan.com 25.03.2010 saat:12.52

İşte bundan!

PKK'nin bitirilmemesinin nedenleri dis gücler ve basimizdaki yönetimlerdir.Bunlari iyice irdelemeden,bu kadar yilda bitiremediler diye konusmak birseylerden bihaber olmak demektir.TSK'nin sinir ötesi operasyonu icin hükümete basvurup izin istemesine iktidar ancak 28 günde cevap verebilmis ve tezkereyi gecirmistir meclisten.Bu 28 gün neden beklenildi,bu 28 gün icinde PKK teröristleri nerelere aktarildi?Bunlarin cevaplari verilmeden önyargili olmak yanlistir.TSK PKK ile mücadelesinde siyasi güc tarafindan yalniz birakilmaktadir.TSK'ya yapilan haksiz suclamalarin asil muhatabi iktidarlardir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi PKK lıların süne zararlısı olmayıp ilaçlanıp öldürülemeyeceğini tekrar edeyim. Bu 12 Eylül sonrasında da böyleydi. Hep böyle. Hemen hop diye pire için yorgan yakmazsınız. Neydi, Suriye'ye savaş açmak gerekiyordu. Hop, hadi açalım demezsiniz. Bıçak kemiğe dayandığında denildi. Suriye de resti gördü, bölücübaşını kovdu. Sonra Irak konusu çıktı, PKK yeni ve daha güçlü hamiler buldu falan filan... Derken ortada savaşacak siyasi irade kalmadı filan derken bu güne geldik işte. Yani burada yakın tarih dersi anlatmayalım, diplomasi anlatmayalım artık. Hop, hadi yurra ile işlerin yürümediğini hepimiz biliyoruz.

12 Eylül'ü çok suçlarken, Türkiye'yi formatladı derken, gözardı etmemek gerek dünyada da soğuk savaşın bittiğini, dünyanın da formatlandığını. Hep formatlanma suçunu yerel bilgisayarda aramayın, ana bilgisayar da format yedi yani, bunu gözden kaçırmayalım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

[

dünyanın da formatlandığını. Hep formatlanma suçunu yerel bilgisayarda aramayın, ana bilgisayar da format yedi yani, bunu gözden kaçırmayalım...[/font]

Sn.Demirefe, aradaki fark onlar kendi kendilerini formatladı; biz, birilerinin bizi formatlamasını izliyoruz.

saygılarla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

PKK'nin bitirilmemesinin nedenleri dis gücler ve basimizdaki yönetimlerdir.Bunlari iyice irdelemeden,bu kadar yilda bitiremediler diye konusmak birseylerden bihaber olmak demektir.TSK'nin sinir ötesi operasyonu icin hükümete basvurup izin istemesine iktidar ancak 28 günde cevap verebilmis ve tezkereyi gecirmistir meclisten.Bu 28 gün neden beklenildi,bu 28 gün icinde PKK teröristleri nerelere aktarildi?Bunlarin cevaplari verilmeden önyargili olmak yanlistir.TSK PKK ile mücadelesinde siyasi güc tarafindan yalniz birakilmaktadir.TSK'ya yapilan haksiz suclamalarin asil muhatabi iktidarlardir.

saygilarla

TSK yanilmiyorsam 30 u askin sinirötesi haraketler yapti ve her defasinda medyada PKK'lilari nasil yok ettiklerini gösterdiler, bu haberler operasyon boyunca tüm gazetelerde yayinlandi ve her dafesinda sona geldiginde PKK'nin artik belini dogrultamayacagi iddaa edildi. Bügün itibariyla baktigimzda bizlere anlatilanlarin ve gösterilenlerin gercekleri yansitmadigi malesef ortada. PKK'nin neyini bitirmiste TSK birseylerden haberimiz olmadigini iddaa ediyorsunuz.

PKK hala kendisinden söz ettiriyor, Apo Imralida olmasina ragmen özel bir biicmde korunuyor , besleniyor ve her gün demecler vriyor. PKK'nin askeri kanadi hala operasyonlar yapacak sekilde kendisini gösteriyor. Birde hala arkalarina milyonlarca taraftar aliyorlar. Kendikenedimizi aldatarak PKK'nin neden bitirilemedigini belirleyemeyiz.

PKK'nin bitirilememesinin askeri kanadinda TSK ve siyasi kanadinda iktidarlar sucludur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

PKK'nin bitirilememesinin askeri kanadinda TSK ve siyasi kanadinda iktidarlar sucludur.

Ben demiştim siz bunu yine askere havale edeceksiniz diye. TSK kim yönetiyor, siyasi irade değil mi? TSK nın arkasında siyasi irade kararlı olunca neticenin alındığı 2000-2002 yılları arasındaki terör olayları incelendiğinde görülür.

TSK Irak a sınır ötesi operasyon yaptığında, Afganistana onbinlece km mesafeden gelip terör bahanesiyle işgal eden ABD, kendi sınırımızdaki bir operasyona niye izin vermedi? Stratejik ortak herhelde böyle bir şey oluyor. pkk bitirilmek isteniyorsa bu konuda kararlı olduğunuzu herkese göstermeniz gerekir. Atıp tutmakla olmuyor, samimiyet gerekli. Bize kedi bile vermeyen Barzani nin Türkiye de şirketleri var deniyor. Barzani ye ne gibi bir yaptırım uygulandı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben demiştim siz bunu yine askere havale edeceksiniz diye. TSK kim yönetiyor, siyasi irade değil mi? TSK nın arkasında siyasi irade kararlı olunca neticenin alındığı 2000-2002 yılları arasındaki terör olayları incelendiğinde görülür.

TSK Irak a sınır ötesi operasyon yaptığında, Afganistana onbinlece km mesafeden gelip terör bahanesiyle işgal eden ABD, kendi sınırımızdaki bir operasyona niye izin vermedi? Stratejik ortak herhelde böyle bir şey oluyor. pkk bitirilmek isteniyorsa bu konuda kararlı olduğunuzu herkese göstermeniz gerekir. Atıp tutmakla olmuyor, samimiyet gerekli. Bize kedi bile vermeyen Barzani nin Türkiye de şirketleri var deniyor. Barzani ye ne gibi bir yaptırım uygulandı?

Sizden ricam cevap vermeden önce yorumumu iyi okumaniz. Ben TSK'ne havale etmedim. TSK devletin bir birimidir aynen hükümet gibi. Lafi saga sola cevirmemize hic gerek yok. TSK hangi iktidardan teröre karsi mücadelede destek almadida öyle konusuyorsunuz?

Ben terörün bitirilemeyisinin TSK'ni askeri kanat ve iktidarlarida siyasi kanat olarak sorumlu tutmusum. Sanki 2000-2002 yillarinda terör bitmisti. TSK dagdakiler karsi savasmak istiyorda , terörü bitirecek ilaci varda siyasi irademi engelliyor? Bunlar tümüyle hikaye. Bu isin icerisinde cok karisikolaylar var. Terörden basiretsiz siyasiler ve komutanlar besleniyorlar. Buna birde mafya ve cete islerini koyarsak neden bitmedigini dahada iyi anlariz.

TSK cuntacilik yaparken iktidardanmi izin aliyor? Demekki kendi basina cok isler yapiyor TSK. En önemlisi PKK, 12 Eylül döneminde hortladi. Iktidarda TSK'de tek elden yönetiliyordu, hani ünlü her tarafta posterini asmamiz mecbur olan "atatürkcü" Evren pasamiz varya, o hem iktidarin hemde TSK'nin basiydi. Sonra hemde cumhurbaskani dahi oldu. O zaman neden bitiremediler dersiniz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Genelkurmay Başkanlığı'ndan 7 Aralık 2000 tarihinde yapılan açıklama şöyle:

2000 YILI İÇ GÜVENLİK HAREKATI DEĞERLENDİRMESİ

.

.

.

- Toplam yaralı sayısı ise; yılda 4 binlerden 108’lere düşmüştür.

- Bunun anlamı; mevcut şehitlerimize her gün 7, gazilerimize 11 kişinin eklenmesinin önlenmiş olmasıdır.

-http://www.belgenet.com/2000/genkur_0712.html-

pkk nın bitirilememesinin nedenini merak edenlere okumalarını öneririm.

saygılarla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

-http://www.belgenet.com/2000/genkur_0712.html-

pkk nın bitirilememesinin nedenini merak edenlere okumalarını öneririm.

saygılarla...

Kaynak olarak vermis oldugunuz yazida terörün neden bitirilemedigine dair ne bir tesbit var ne de aciklama. Verilen bilgiler sadece döneme ait tesbitle, yani nelerin yapildigi, kac tane eylemlerin yasandigi, toplam ölü ve yaralilar vebirde terör örgütünün siyasi cabalarini aciklamis.

Dostum tabiiki terör örgütü hayatta kalabilmek icin bazi calismalar yapacak, bunlar eylemler ve siyasi calismalar olarak önümüze cikar. Armut toplayacak halleri yok herhalde.

Bizim icin önemli olan teröre karsi mücadelede nelerin yapilmasi gerektigi, nerede yanlislarin yapildigi ve yeni taktiklerin olusturulmasi.

Terör eylemleri insili cikisli olacaktir, bu doganin geregi olarak böyledir. Ama geldigimiz nokta itibariyle söyledigimiz zaman son 30 yil itibariyla bizleri sevindirecek fazla bir yol alinmamistir.

Yanlis tesbitler sayesinde hala basimiz bu beladan kurtulamiyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben herhangi bir görüs beyan etmedim. Amacim siz saygideger Formdaslarin bu konudaki görüslerini almam.

Tabiiki benimde kendime göre bir yaklasimim var ama , söyledigim gibi sizin düsüncelerinizi alarak konuya daha degisik bir acidan bakma imkani bulmaktir.

O acidan eger bu terör meselesinin neden hala basimizin en büyük belasi olarak kalma nedenleri hakkinda bir görüs bildirirseniz sevinirim. 

Benim veya baskalarini ne düsündügü degil sizin kendi düsünceniz ve bildikleriniz önemli. 

Arkadaşlar PKK yı alt edecek tek şey Türk millletinin birlik beraberliği olacaktır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.