Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

canugur

Önerilen İletiler

ufacık begınlerınızleee sosyalızmı getırmeye calısıosunuz yaaa ya ısınız yokmu sızın kendınısde ınanmıorsunuz aslında byle bır seyın olaccagına ama bos bır hayal kuruntularının pesınden gıdıosunuzz gıdın bakalaım nereeye kadarrr.......ayrıca allahınız yok demıoruzz satenn her kesın varr ama ınanc onemliii kaınatın bılıme dayalı salkca fıkırlerlee suslenmesı bence yanlıss bundan sız olsanızz ne cıkarırsınızz..arkadaslarr ben yanlısmı bılıorumm yoksa aydınlatın benı bu konuda please..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 83
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

içimdeki hayal kırıklıgı ve gelecegin gençlik oldugu fikrinin aslinda gerçegi ne kadarda iyi yansıttıgını bir kez daha görmüs olmanın verdigi zevkle selamlar diliyorum. siyaset felsefesi konulu bu forum bölümünde ne hikmetse siyaset felsefesi dışında her şey mevcut. bilende konuşmuş bilmeyende. bilenler zaten tartışma boyutunun bilimin ve mantıgın dışına çıktıgını hissettikleri anda tartışmayı kesmişler. bilmedigimiz konuları lekelemek ve kirletmek huyumuz ne kadarda pekişik. bazıları ise savundugu konuyu bile bilmemekte ki onların durumu daha da bi içler acısı ve temsil ettikleri konunun temsilcisi olarak misyon yüklenmiş bir halde konuyu da tartışamayarak rezil oluyorlar. her ne kadar farkında olmasalarda.(mavi sardunya)

komünizm felsefesini yani üretim araçlarının mülkiyetinin kollektif duruma getirilmesi ide-sini ,dinsizlik ve bölücülük olarak lanse ettirmek isteyen arkadaşları buradan ayrıca kınıyor ve marx,engels,mao,enver hoca, rosa luxemburg,karl liebneckt,george dimitrov ve tito gibi karakterlerin yayımlanmış yayınlarına ve eylem içerisinde olanların fikirlerine bir göz atması gerektigi inancı ve umuduyla ancak kendimi avutmak istiyorum ama,bu düşüncem gene nafile bir ütopya olarak kalacak bu nu da biliyorum. yazık gençlik gelecekse eger gelecegimi düşünmek bile içimi ürpertiyor.

dipnot:bazı arkadaşlar ülkücü olduklarını söylüyorlar.ancak literatürde ülkücülük diye bir fikir yok. bu yaklaşım soguk savaş döneminde amerikanın,anti komünist bir yapı hayaliyle sovyet sosyalist cumhuriyetler birligi ne karşı türkiye de ortaya attıgı hiç bir ideolojik dayanagı olmayan on tane kelimenin biraraya gelerek oluşturdugu tanım diyelim...

Merdan özellikle sanadır bu tanım

Ülkücülük:Türk Töresini ve İslam düşüncesini benimseyip ve kabul etmektir

Hedef:Bunu yayma ülküsüdür,Dünyadaki bütün Türkleri birleştirmektir.

Tanımları anladınmı bilmiyorum belki anlayablmişsindir.Bizim amacımız bütün Türkleri bir araya toplamaktır,Bizim amacımız Allahın dinini dünyaya yaymaktır.sizin görüşünüz yani komunizm hareketinde Allah yok sayılmaktadır ve bi yerdede Ataistlik meydana gelmektedir.Buraya yazıyorsunuz ülkücülük amerikalıların Türkiyede ortaya atmış oldukları bir ideolojik dayanağı olmayan tanımdır.Belki sana göre tanımı yok ama Türk Milletine göre bir tanımı vardır.Türk milletine göre ülkücüler kahramandırlar.Bunu kimse inkar edemez.Ülkücüler Asalanın yıkılmasında ve ülkemizde kurulmak istenen saçmalıktan başka bir fikir olmayan komunzm hareketinin başlamadan yıkılmasında baş rol oynamıştır.Türk milleti komunizmin anarşik bir fikir olduğunun farkındadır.Hangi amaca hizmet ettiğiniz belli olmamakla beraber Allaha iman Atayada saygı bulunmamaktadır bu saçma fikirde.Allahtan isteğimiz size akıl vermesidir.Gerçi Yüce Rabbimizin bir bildiği vardırki herkese fazlasıyla verirken size vermemiş.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
Merdan özellikle sanadır bu tanım

Ülkücülük:Türk Töresini ve İslam düşüncesini benimseyip ve kabul etmektir

Hedef:Bunu yayma ülküsüdür,Dünyadaki bütün Türkleri birleştirmektir.

Tanımları anladınmı bilmiyorum belki anlayablmişsindir.Bizim amacımız bütün Türkleri bir araya toplamaktır,Bizim amacımız Allahın dinini dünyaya yaymaktır.sizin görüşünüz yani komunizm hareketinde Allah yok sayılmaktadır ve bi yerdede Ataistlik meydana gelmektedir.Buraya yazıyorsunuz ülkücülük amerikalıların Türkiyede ortaya atmış oldukları bir ideolojik dayanağı olmayan tanımdır.Belki sana göre tanımı yok ama Türk Milletine göre bir tanımı vardır.Türk milletine göre ülkücüler kahramandırlar.Bunu kimse inkar edemez.Ülkücüler Asalanın yıkılmasında ve ülkemizde kurulmak istenen saçmalıktan başka bir fikir olmayan komunzm hareketinin başlamadan yıkılmasında baş rol oynamıştır.Türk milleti komunizmin anarşik bir fikir olduğunun farkındadır.Hangi amaca hizmet ettiğiniz belli olmamakla beraber Allaha iman Atayada saygı bulunmamaktadır bu saçma fikirde.Allahtan isteğimiz size akıl vermesidir.Gerçi Yüce Rabbimizin bir bildiği vardırki herkese fazlasıyla verirken size vermemiş.

ah benim güzel ülkem...

sevgili güzel kardeşim, fikirlerine saygı duymak benim için bir mecburiyet öncelikle bunu belirtmek isterim...

ülkücülügün tanımını kendi çapında yapmışsın, ama sanırım yanlış bir düşünce akımının tanımını yapmışsın...çünkü dünyadaki tüm türkleri birleştirmek fikrine ülkücülük degil turancılık(pan-türkizm) denir.saygı gösteririm ama sen daha neyi savundugunu bile bilmiyorsun güzel kardeşim ne diyeyim ben sana şimdi...allah akıl verirken kime az veya kime fazla verdigi de gayet açık ve net şu durumda...

ya komünizmin anarşik bir fikir oldugunu söylemişsin de...komünizm bilimsel bir yaklaşımdır bunu bilmiyormusun sen daha?çok ayıp!!!! işçi sınıfının(ekonomiyi bu günlere getiren sınıf) haklarını svunan ve komprador burjuvazi ye karşı herkesin eşit bir düzlemde üretim amaçlarını paylaştıgı bir sistem sana neden anarşik geliyor? çok mu korkunç birşey yani insanların ekonomik anlamda ve insan hakları alanın da eşit olması yav.. :unsure: neden bu kad

benim yaptıgım ülkücülük tanımını ben ortaya atmıyorum bunu sizin dede babalarınız söylüyor canım...(abdullah çatlı)

bak şimdi.bilmedigin konular hakkında yorum yapıyorsun ve insanları burda gaza getirmek suretiyle, ortamı provake ediyorsun...komunizm hakkında bişey bilmeyen insanların bu ideolojiyi ilk eleştirdikleri nokta, onların allahsız oldugunu iddia etmesidir...bana şunu söyle ve kulaktan dolma laflarla beni eleştirme...sen lenin in ortaya çıkardıgı kaç kitabı okudun da bu kanaate vardın... veya karl marx in kapitalini okudun mu?yanlız kapital i okumak için niyetleneceksen bu söylediklerimden dolayı önce bir kapital okuma klavuzu diye bir kitap daha var..önce onu okuman lazım...

dedigim gibi, bazen bilmediginiz konulara, o konuyu lekeleyecigim diye dakka başı zıplamayın...araştırın öyle gelin burda güzel güzel tartışalım...şunu da unutma internet korkakların kahramanlaştıgı biryerdir...burdan konuşmak küfür rtmek kolaydır...internetin büyüsüne kapılmayın...daha iyi niyetli ve saygılı bir tartışma yapacaksanız yapalım...ve bir daha cevap yazacagım diyorsan...lütfen kanıtlarınla ve araştımacı kişiliginle birşeyler yazmayı dene güzel kardeşim...

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ülkücülüğün tanımı bir nevi Türkçülüğün tanımıyla aynıdır yarısı.Ülkücülük Türk Töresini,İslam Ahlakını benimsemiştir.Türkçülüğün tanımını yapmamada gerek yok zaten anlaşılıyor ismindende.Komunizm fikir olarak anarşik demedim kardeşim nerenden okudun bilmiyorum ben komunstlerin yapmış oldukları eylemleri kastetmiştim.Senin atan,deden Tokatta camiyi bombalamadımı senin atan deden Tokatta Türk askerine kursun sıkmadımı,senin yoldaş dediğin şahıslar daha düne kadar sokakları yakıp yıkmadımı.İstanbul Okmeydanına,gaziye git gör hele neler oluyor.Devetin,Milletin malına canına göz dikenler bunlar değilmi bende bunlara anarşist terörist diyorum.Ben önce Türk'ü okurum Türkü dinler Türkçe konuşurum.Lenin kimmiş benin M.Akifim,Gökalpim,Seyfettinim varken.Farkımız bu,bizler Milletine,Tarihine,Sevdasına,Davasına,Atasına,Dedesine sahip çıkarken sizler Lenin'in onun bunun posterlerini asarsınız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben komunstlerin yapmış oldukları eylemleri kastetmiştim.Senin atan,deden Tokatta camiyi bombalamadımı senin atan deden Tokatta Türk askerine kursun sıkmadımı,senin yoldaş dediğin şahıslar daha düne kadar sokakları yakıp yıkmadımı.İstanbul Okmeydanına,gaziye git gör hele neler oluyor.Devetin,Milletin malına canına göz dikenler bunlar değilmi bende bunlara anarşist terörist diyorum.Ben önce Türk'ü okurum Türkü dinler Türkçe konuşurum.Lenin kimmiş benin M.Akifim,Gökalpim,Seyfettinim varken.Farkımız bu,bizler Milletine,Tarihine,Sevdasına,Davasına,Atasına,Dedesine sahip çıkarken sizler Lenin'in onun bunun posterlerini asarsınız.

evet inadına vatan...

bak şimdi biraz daha tutarlı yazmışsın...ne söylemek istedigini böyle anlatırsan daha iyi olur.öncelikle tokat ta olan olaylar la ilgili birşeyler söyliyeyim sana...bak bu durumu ben de tasvip etmiyorum.Tokat ta marxist/leninist olarak kendilerini gösteren insanlardan degilim ben öncelikle bunu söyliyeyim. yani sen bütün leninist adamları aynı kefeye koyuyorsun. ben silahlı bir leninist hareketi aten tasvip etmiyorum.bu noktada senle hemfikirim. :sorcerer:

inadına vatan ben işçi sınıfının hakları,ezilen halkların sömürülmesine karşıyım. herkesin eşit olmasından yanayım en amiyane tavırla yani.ama sen beni tokat taki olaylarla bagdaştırıyorsun.yani ezilen insanların mücadelesine destek vermek,sosyal haklarını savunmak... bazı kesimlerin laila ve reina da parayı nasıl harcıyacagını ve aynı şekilde karton toplayıp geçimini saglayan insanları görüyorum..diyarbakırda bir tane bedava ekmek almak için çamurda birbirini ezen insanları görüyorum...muşta çöplükten ekmek topluyan insanları görüyorum...bir avuç laila kitlesi ve karşısında bitmek tükenmek bilmeyen bir açlar ordusu var inadınavatan...bu durumu düzeltmek için leninist olmuşum veyahut başka bir düşünceyi savunmuşum ne fark eder....yani ekonomik alanda eşitligi savunmak için leninist olmak suçmu?

dedigim gibi bu dediklerimi savunmak için tokattta olmaya gerek yok...alanlara çıkmak ve insanlıgın en dogal haklarını istemek için yasal düzlemde varım...ve bana hak verecegini düşünüyorum bu noktada...

ve şunu da iyi biliyorum ki vatanına en çok ihanet eden bugün milliyetçi diye karşımızda duran insanlardır...şimdi sinirlendigini görüyor gibiyim...ama gerçekten böyle.diyeceksinki niye?

sana şunu sorayım.vatanın bölünmez bütünlügü konusunda hepiniz aslan kesiliyorsunuz ya. bu ülkede KİT ler gibi vatanın malı olan kurumları(mülkiyeti halka ait olan kurumları) yabancı sermayeye peşkeş çekilince neden bu duygularınız bu kadar kabarmıyor...bu vatana ihanet degil midir? vatan topraklarını yabancılara satıyorsunuz. bunun karşısında olan insnları da komünist diye yargılıyorsunuz...benim bu noktada kafama bir soru işareti takılıyor. acaba bu vatanın gerçek sahipleri kimler?

yorumlarını bekliyorum....

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet inadına vatan...

bak şimdi biraz daha tutarlı yazmışsın...ne söylemek istedigini böyle anlatırsan daha iyi olur.öncelikle tokat ta olan olaylar la ilgili birşeyler söyliyeyim sana...bak bu durumu ben de tasvip etmiyorum.Tokat ta marxist/leninist olarak kendilerini gösteren insanlardan degilim ben öncelikle bunu söyliyeyim. yani sen bütün leninist adamları aynı kefeye koyuyorsun. ben silahlı bir leninist hareketi aten tasvip etmiyorum.bu noktada senle hemfikirim. :sorcerer:

inadına vatan ben işçi sınıfının hakları,ezilen halkların sömürülmesine karşıyım. herkesin eşit olmasından yanayım en amiyane tavırla yani.ama sen beni tokat taki olaylarla bagdaştırıyorsun.yani ezilen insanların mücadelesine destek vermek,sosyal haklarını savunmak... bazı kesimlerin laila ve reina da parayı nasıl harcıyacagını ve aynı şekilde karton toplayıp geçimini saglayan insanları görüyorum..diyarbakırda bir tane bedava ekmek almak için çamurda birbirini ezen insanları görüyorum...muşta çöplükten ekmek topluyan insanları görüyorum...bir avuç laila kitlesi ve karşısında bitmek tükenmek bilmeyen bir açlar ordusu var inadınavatan...bu durumu düzeltmek için leninist olmuşum veyahut başka bir düşünceyi savunmuşum ne fark eder....yani ekonomik alanda eşitligi savunmak için leninist olmak suçmu?

dedigim gibi bu dediklerimi savunmak için tokattta olmaya gerek yok...alanlara çıkmak ve insanlıgın en dogal haklarını istemek için yasal düzlemde varım...ve bana hak verecegini düşünüyorum bu noktada...

ve şunu da iyi biliyorum ki vatanına en çok ihanet eden bugün milliyetçi diye karşımızda duran insanlardır...şimdi sinirlendigini görüyor gibiyim...ama gerçekten böyle.diyeceksinki niye?

sana şunu sorayım.vatanın bölünmez bütünlügü konusunda hepiniz aslan kesiliyorsunuz ya. bu ülkede KİT ler gibi vatanın malı olan kurumları(mülkiyeti halka ait olan kurumları) yabancı sermayeye peşkeş çekilince neden bu duygularınız bu kadar kabarmıyor...bu vatana ihanet degil midir? vatan topraklarını yabancılara satıyorsunuz. bunun karşısında olan insnları da komünist diye yargılıyorsunuz...benim bu noktada kafama bir soru işareti takılıyor. acaba bu vatanın gerçek sahipleri kimler?

yorumlarını bekliyorum....

saygılar...

komunizm fikiri insan olarak çoğumuza ters gelir.

Neden diyeceksiniz;

Mesela ben yıllardır çalışıyorum evmi arabamı almışım belli bir miktarda bankada param var.Sende hiç bişey yapmamışsın bulup yemişsin,çalışıp yemişsin,ben gece evime gderken sen bara,pavyona gitmişsin,kumara gitmişsin hiç bir şeye sahip olamamışsın.Sonra gelip birileri diyorki herkes eşit olsun sen malının yarısını yani ömrünün yarısını gününü gün edene,çalışmadan yiyene ver.Böyle bir mantık olabilirmi.Tanıdığım ve devamlı görüştüğüm komunist arkadaşlarım var hepsi Ateist Allaha inanmıyorlar biz Türk insanı olarak bunu kabul edemeyiz.Belki siz inanıyorsunuz ama hareketin misyonu bu kabul etmeniz gerekir.Bir örnek daha vereyim;Mesela siz yıllardır hareketin içinde bulunmuşsunuz ömrünüzü harcamışsınız hapishanelerde yatmışsınız yani cefasını çekmişsiniz sonra ben geliyorum daha 17 yaşındayım bende sizdenim aynı haklara sahibim diyorum.Tepkiniz ne olur acaba lütfen düşünün bi kere sonra cevabınızı yazın.KİT leri satanlar AKP(Adalet ve Kandırma Partisi)hükümeti ve mevcut muhalefettir.Her milliyetçiyim yada her komunistim diyeni aynı kefeye koymamız mümkün değildir.Eğer milliyetçi insanları öğrenmek istiyorsanız yada kabul etmek istiyorsanız bi kaç örnek veriyim.Abdullah Çatlı yıllarca devlet için çalıştı ülkemizi kana bulayan ASALA denen terör örgütünün yönetimindeki bir çok ismin susturulmasını sağladı.Öldükten sonra vatan haini damgası yedi,mafya babası dendi.Korkut EKEN;Yıllarca şerefiyle üniformasının hakkını vermek için çalıştı.Yıllarca PKK ile mücadele etti ve sonunda vatana ihanet suçundan hapishaneye atıldı.Bizim MİLLİYETÇİLİK fikirimizde Atatürk,M.Akif,Türkeş,Atsız gibi ömürlerini vatanına milletine adamış ve harcamış büyük şahsiyetler bulunmakta.Biz;ben Türk'üm deyip Lenine ona buna inanmayı yada onun çizdiği belki doğru belki yanlış yolda yürümeyi kabul etmiyoruz.Biz töremizi,vatan millet sevgisini atalarımızdan Kürşad'tan,Alparslan'dan,Osman Gaziden,Fatihten almışız torunlarımızada atalarımızdan aldıklarımızı verelim Leninden aldıklarımızı değil.Rusyada yada Kübada neden Atatürke saygı yada sizdeki gibi bağlılık yok.Neden ordaki Milliyetçilerde onları sevmiyor.Cevabı çok basit banane onlardan diyor kimki onlar diyor.Neyse varsa cevabınız beklerim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

komunizm fikiri insan olarak çoğumuza ters gelir.

Neden diyeceksiniz;

Mesela ben yıllardır çalışıyorum evmi arabamı almışım belli bir miktarda bankada param var.Sende hiç bişey yapmamışsın bulup yemişsin,çalışıp yemişsin,ben gece evime gderken sen bara,pavyona gitmişsin,kumara gitmişsin hiç bir şeye sahip olamamışsın.Sonra gelip birileri diyorki herkes eşit olsun sen malının yarısını yani ömrünün yarısını gününü gün edene,çalışmadan yiyene ver.Böyle bir mantık olabilirmi.Tanıdığım ve devamlı görüştüğüm komunist arkadaşlarım var hepsi Ateist Allaha inanmıyorlar biz Türk insanı olarak bunu kabul edemeyiz.Belki siz inanıyorsunuz ama hareketin misyonu bu kabul etmeniz gerekir.

bak bu şekilde daha güzel bir tartışma oldu işte...inan bana düşüncelerine saygılıyım.benim fikrimde olmayan bir insanın, fikirlerine asla hakaret etmem.bu benim dünya görüşüm.ama ne yazık ki karşı taraftan hiçbir zman, aynı samimiyeti göremiyorum.ben, üniversitede bacak bacak üstüne attım diye kantinde, 25 tane ülkücüden dayak yemiştim bilincimi kaybedene kadar.yani senin dedigin M.Akif,Türkeş,Atsız diye andıgın o tarihi karakterlerin fikirlerini savunan insanlar tarafından. Nihal atsız dan bahsediyorsun...bu kişinin tarihte etkilendigi kişileri tanıyor musun peki? adolf hitler,mussolini ve general franko...(yani hepsi birer insan kasabı) benim bir insanın düşüncelerini savunmam için, öncelikle o insanın insana deger veren aklı selim insan olması gerekir...insandan sabun yapan adamlarla işim olmaz yani.benim bu adamın akli dengesinden şüphe ederim çünkü.

öncelikle kaynaklardan ve imkanlardan faydalanmak için fırsatların demokratik bir şekilde dagılması gerekir.mesela çok basit bir örnek olacak ama...doguda ilkokul a giden ögrenciler var.bazıları okula gitmek için karda kışta karalastikle 11 km yol yürüyor...laila kitlesi diye tabir ettigim o küçücük kitlenin çocuklarına bak.okula gitmesine gerek yok.ögretmen zaten evine geliyor.şimdi!!! buradaki eşitsizligi görmek için müneccim olmaya gerek yok. sence bu iki farklı çocuk, büydügü zaman nerde olacak.hiç düşünmeye gerek yok.birisi holding patronu, birisi de terörist...neden trörist olacak? çünkü benim günahım neydi allahım diyecek...bu devlet bana ne sagladı ki bende bu ülkeye karşı savaşırım diyecek...sonra da senin bahsettigin Korkut Eken ler,Abdullah Çatlı lar piyasaya çıkacak...bu kişilere karşı mücadele verdikleri için vatanın en büyük ve en saygıdeger insanları olacak...sence burda bir sorun yok mu inadına vatan?

yani bugün birçok insan paraları pavyonda yiyecek kadar şaslı degil,senin o verdigin örnekteki insanları bende kınıyorum elbette...

bir şeyi daha söylemeden geçemeyecegim inadına vatan...sen diyorsun ya komünistlerin hepsi allahsız diye....bak şimdi, sosyaliz bir ülkeye geldiginde kimsenin inanç özgürlügüne saygısızlık yapılmaz...herkes bu konuda istedigini düşünmeye mecburdur...yani sen allaha inanmayacaksın diye bir dayatma kesinlikle söz konusu degil...en sevmedigim şeyde bu...sosyalistleri hep allahsız kitapsız olarak yargılıyoruz...ama adamlar bu düzen degiştimi sizde inanmayacaksınız demiyorlar ki..

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bak bu şekilde daha güzel bir tartışma oldu işte...inan bana düşüncelerine saygılıyım.benim fikrimde olmayan bir insanın, fikirlerine asla hakaret etmem.bu benim dünya görüşüm.ama ne yazık ki karşı taraftan hiçbir zman, aynı samimiyeti göremiyorum.ben, üniversitede bacak bacak üstüne attım diye kantinde, 25 tane ülkücüden dayak yemiştim bilincimi kaybedene kadar.yani senin dedigin M.Akif,Türkeş,Atsız diye andıgın o tarihi karakterlerin fikirlerini savunan insanlar tarafından. Nihal atsız dan bahsediyorsun...bu kişinin tarihte etkilendigi kişileri tanıyor musun peki? adolf hitler,mussolini ve general franko...(yani hepsi birer insan kasabı) benim bir insanın düşüncelerini savunmam için, öncelikle o insanın insana deger veren aklı selim insan olması gerekir...insandan sabun yapan adamlarla işim olmaz yani.benim bu adamın akli dengesinden şüphe ederim çünkü.

öncelikle kaynaklardan ve imkanlardan faydalanmak için fırsatların demokratik bir şekilde dagılması gerekir.mesela çok basit bir örnek olacak ama...doguda ilkokul a giden ögrenciler var.bazıları okula gitmek için karda kışta karalastikle 11 km yol yürüyor...laila kitlesi diye tabir ettigim o küçücük kitlenin çocuklarına bak.okula gitmesine gerek yok.ögretmen zaten evine geliyor.şimdi!!! buradaki eşitsizligi görmek için müneccim olmaya gerek yok. sence bu iki farklı çocuk, büydügü zaman nerde olacak.hiç düşünmeye gerek yok.birisi holding patronu, birisi de terörist...neden trörist olacak? çünkü benim günahım neydi allahım diyecek...bu devlet bana ne sagladı ki bende bu ülkeye karşı savaşırım diyecek...sonra da senin bahsettigin Korkut Eken ler,Abdullah Çatlı lar piyasaya çıkacak...bu kişilere karşı mücadele verdikleri için vatanın en büyük ve en saygıdeger insanları olacak...sence burda bir sorun yok mu inadına vatan?

yani bugün birçok insan paraları pavyonda yiyecek kadar şaslı degil,senin o verdigin örnekteki insanları bende kınıyorum elbette...

bir şeyi daha söylemeden geçemeyecegim inadına vatan...sen diyorsun ya komünistlerin hepsi allahsız diye....bak şimdi, sosyaliz bir ülkeye geldiginde kimsenin inanç özgürlügüne saygısızlık yapılmaz...herkes bu konuda istedigini düşünmeye mecburdur...yani sen allaha inanmayacaksın diye bir dayatma kesinlikle söz konusu degil...en sevmedigim şeyde bu...sosyalistleri hep allahsız kitapsız olarak yargılıyoruz...ama adamlar bu düzen degiştimi sizde inanmayacaksınız demiyorlar ki..

saygılar...

merdan

Bakın ben görüşlere saygılıyımdır,taki karşıt görüşteki arkadaş benim görüşüme hakaret ederse yada olmamış şeyleri olmuş gibi gösterip iftira atarsa,karşısındaki insanın görüşünü bütün insanların zıt görüşü gibi göstermeye çalışırsa bende karşımdaki insanada görüşünede saygım kalmaz.terörist olmak insanın içinde olan bişeydir.Ben karda kışta 5 km yol yürüdüm 11 sene öyle okudum.Ama terörist olmadım.Kışın o soğukta 17 km yürüyüp doktor olan avukat olan arkadaşlarım var hiçbirisi zengin değildi,hiç birisinin babası holding sahibi değildi ama terörist te olmadılar okudular memleketine faydalı birer birey oldular.İstanbulda nice teröristler var belediye otobüslerini yakan,kamu yerlerini yıkıp döken bu arkadaşlar 11 km kışın yol yürümemiş ama terörist olmuş.Yani kısacası insanın içinde olan bişeydir.Terör sadece dağda değil şehirdede terör var.Madem herşey okumakla okul görmekle kalem tutmakla oluyor pkk'nın kamplarındaki üniversitelilerin ne işi var orda.Ben onu bunu bilmem babadan ne görürsen onu yaparsın yani ne ekersen onu biçersin misali.Adama ailesi vatan,millet sevgisinden,terbiyeden,ahlaktan çok nasıl tüfek,tabanca tutulacağını öğretiyor.İşte böyle oluncada sizin demiş olduğunuz teröristler meydana çıkıyor.Ağacı yaş iken eğeceksinki kuruduğu zaman eğmeye çalıştığında kırılmasın.

Sosyalizm bu ülkeye geldiğinde mesela din konusunda baskı kurabilir demiyorum konu bu değil konu sosyalizmi bu ülkeye sosyalizmi getirenler Allaha inanmıyor.Şuanda ülkemizde din baskısı yok herkes huzur içinde yaşayıp gidiyor.Bu ülkenin rejimini değiştirmeye çalışmak demek yüz binlerce insanın ölmesi yani ülkenin bölünmesi demektir.Farkımız budur işte bizim davamız birleştirmekten sizin davanız bu olmasada,istemesenizde ülkenin bölünmesine yol açacaktır.

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...
Korku değil bu ideolojiye karşı duyduğum daha çok küçümseme diyebiliriz ve aslında her ne kadar eşitlikçiliği barındırsada özünde eşitlikle alakası olmayan yaptırımların uygulandığı ve halkı devletten uzaklaştıran olumsuz bir politikası var dini içinde barındırmaması da cabası... Kısaca kominizm korkutucu değil acınası bir ideoloji...

arkadaşım acaba devletin ne demek olduğunu biliyormu? devlet bir sınıfın diğer sınıf üzerinde kurduğu sömürünün tatpikiiçin kullanılan yapıdır....bu köleci toplumd da foodal toplumda da kapitalist ve emperyalizmde de böyledir hatta daha ileri gidersek sosyalizmde proletarya diktatörlüğünde de işçi sınıfı tarafından burjuvaziyi ezmek için kullanılır....ama sosyalizmin hedefi sınıfsız bir dünya olduğu için sömürü düzenlerinde şişen balon devlet sosyalizmde işçi sınıfının gelişimine parelel sönüp yok olacaktır...yani sömürü sistemlerinde devlet mekanizması sadece yıkımla değişir ama sosyalizmde kendiliğinden yok olur....halkın devlete bağlılığı egemen sınıfa kölelik olmazmı bu manada????

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.