Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

canugur

Önerilen İletiler

Mavi sardunya maskesini çıkarmış ve ******* yüzünü göstermiştir şu saatten sonra iyiniyetine kimse inanmaz tıpkı canuğurunda dediği gibi tartışma amacından çıkmıştır ben bu amaca hizmet etmemek adına bu zavallı arkadaşa daha fazla cevap vermiycem zaten batacağı kadar batmıştır ve komünistlere güzel bir örnek olmuştur :D

Tarih: Düzenleyen: Admin
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 83
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

iyide ben burda iyiniyet gösterisi yapmaya çalışmıyorum zaten... düşüncelerimi yazıorum hoşunuza gitmeyebilir. ben hiçbir terör örgütünü savunmuyorum...kızdığım tek nokta sadece terör örgütleriyle komünizmin bir tutulmasıdır. ve diyorum ki komünistler geçmişte yani 1968 den 1980 e kadar birilerini öldürmek zorunda kalmışlardır...ama bu tek taraflı birşey değildir. sizinde bildiğiniz gibi ülkücülerde pek çok insan öldürmüşlerdir...

ama asıl önemli olan konu, bugün adını kullandığınız örgütler asla komünizm için değil sadece kürt hakları için savaş vermektedir... işte buyüzden bu adamlarla komünizmi bir tutamazsınız...komünist olduğunu söyleyen adamlar aslında kürt faşistidir...

dilku kardeş ben komünistim ama tanrıya inanıyorum...daha önce de söyledim kimse beni bu yüzden suçlayamaz, ne tanrıya inanmama engel olabilir nede komünist olmama...komünizmde benim savunduğum şey ekonomidir, özgürlüktür, eşitliktir...dinsizliği tanrı tanımazlığı benimsemek gibi bir zorunluluğum yoktur, olamaz...

ahmet kaya ya gelince o herifte beni ilgilendirmiyor...o da bir komünist değildiri zaten...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

iyide ben burda iyiniyet gösterisi yapmaya çalışmıyorum zaten... düşüncelerimi yazıorum hoşunuza gitmeyebilir. ben hiçbir terör örgütünü savunmuyorum...kızdığım tek nokta sadece terör örgütleriyle komünizmin bir tutulmasıdır. ve diyorum ki komünistler geçmişte yani 1968 den 1980 e kadar birilerini öldürmek zorunda kalmışlardır...ama bu tek taraflı birşey değildir. sizinde bildiğiniz gibi ülkücülerde pek çok insan öldürmüşlerdir...

ama asıl önemli olan konu, bugün adını kullandığınız örgütler asla komünizm için değil sadece kürt hakları için savaş vermektedir... işte buyüzden bu adamlarla komünizmi bir tutamazsınız...komünist olduğunu söyleyen adamlar aslında kürt faşistidir...

dilku kardeş ben komünistim ama tanrıya inanıyorum...daha önce de söyledim kimse beni bu yüzden suçlayamaz, ne tanrıya inanmama engel olabilir nede komünist olmama...komünizmde benim savunduğum şey ekonomidir, özgürlüktür, eşitliktir...dinsizliği tanrı tanımazlığı benimsemek gibi bir zorunluluğum yoktur, olamaz...

ahmet kaya ya gelince o herifte beni ilgilendirmiyor...o da bir komünist değildiri zaten...

13520[/snapback]

Harika bir takiyye örneğisin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

ceketini yağmurlara asan a.kayacı kardeş ülkücüler aadam yemezler korkma ama kominizmin amacını bana anlat bakam. eşitlik. devlet zenginden alıp fukaraya vercekmiş. herkes aynı haklardan yararlancakmış. cinsel serbestlek olcakmış falan filan. bu denli bir sistem kurulamaz. sen çalış ben yiyim paranı olur mu? tamam herkes en kaliteli hastanelerde muayene olsun kabulum. ama ülkene yabancılar gelsin kız kardeşini evinin içinde bir güzel becersin sen neoluyo deyince sen karışamazsın özgürlük var densin. fuhuş artsın. haksızlık artsın. ahlak sıfıra inecek maneviyat bitecek büyükler küçüklere sevgi veremeyecek küçük büyüğü saymayacak aile mefhumu ortadan kalkacak. bugün biz bu dezavantajları durdururuz ama yarın gelecek nesil ne olacak madem çok iyibir sistemdi rusyayabak. kızlar gelip burda fuhuş yapıyor. bizimde kızlarımız. böylemi olsun

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...

Bir felsefe, bir dünya görüşü ve siyasal bir hareket olarak komünizm ile İslâm tam bir karşıtlık içindedir. Bu karşıtlığın temelinde evreni vareden yaratıcı güç konusundaki farklı inançları yatar. İslâm'a göre evreni ve insanı Allah yaratmıştır. Komünizm ise evreni ve insanı maddenin, Allah'ı da insanın yarattığını söyler. İslâm evrenin işleyiş yasalarını, insan ve toplum hayatını düzenleyen kuralları Allah'ın koyduğuna inanırken komünizm tüm olayların belirleyicisi olarak maddenin diyalektik yasalarını kabul eder. İslâm'a göre insan içinde ilâhî bir öz taşır ve dünyaya Allah'ın halifesi sıfatıyla, maddi dünyaya egemen olan ilâhi düzeni insan ve toplum hayatında da egemen kılma göreviyle gelmiştir. Komünizm ise insanın özünün madde olduğunu maddi çevrenin bir ürünü olarak var olduğunu ve maddenin diyalektik yasalarına uygun biçimde iradesizce hareket eden bir araç olduğunu savunur. Kısaca İslâm ve komünizm insanın önünde açılan ve ancak birinin inkarı ile diğerini kabul etmenin mümkün olabildiği iki karşıt yoldur. İkbal'in deyişiyle hem İslâm, hem de komünizm insandan sözeder ve onu kendine çağırır. Ama komünizm insanı Allah'tan toprağa çekmek için sancılanırken İslâm tersine topraktan Allah'a yükseltmek amacını güder...

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

ceketini yağmurlara asan a.kayacı kardeş ülkücüler aadam yemezler korkma ama kominizmin amacını bana anlat bakam. eşitlik. devlet zenginden alıp fukaraya vercekmiş. herkes aynı haklardan yararlancakmış. cinsel serbestlek olcakmış falan filan. bu denli bir sistem kurulamaz. sen çalış ben yiyim paranı olur mu? tamam herkes en kaliteli hastanelerde muayene olsun kabulum. ama ülkene yabancılar gelsin kız kardeşini evinin içinde bir güzel becersin sen neoluyo deyince sen karışamazsın özgürlük var densin. fuhuş artsın. haksızlık artsın. ahlak sıfıra inecek maneviyat bitecek büyükler küçüklere sevgi veremeyecek küçük büyüğü saymayacak aile mefhumu ortadan kalkacak. bugün biz bu dezavantajları durdururuz ama yarın gelecek nesil ne olacak madem çok iyibir sistemdi rusyayabak. kızlar gelip burda fuhuş yapıyor. bizimde kızlarımız. böylemi olsun

ÜLKÜCÜLER ADAM YEMEZ BİLİORUM, SADECE DERİ YÜZÜP ÜSTÜNE TUZ BASARLAR !

BANA ÜLKÜCÜLERİ ANLATMA, ÜLKÜ OCAKLARINA GİRMİŞ ÇIKMIŞ BİRİ OLARAK, ÜLKÜCÜ OLUP, SOSYALİST OLDUĞU GEREKÇESİYLE ÖLDÜRDÜĞÜ ÖĞRETMENLER YÜZÜNDEN HAPİSTE YATAN VE ASKERDE ÖLDÜRÜLEN BİR ŞAHSIN KUZENİ OLARAK YETERİNCE, HATTA FAZLASIYLA ŞEY BİLİORUM BEN! KOMÜNİZM DEDİĞİN SİSTEMİ NEKADAR BİLİYORSUN? BANA PEK BİŞEY BİLMİYORSUN GİBİ GELİYOR NEDENSE??? SANKİ KULAKTAN DOLMA BİLGİLERLE HAREKET EDİYORSUN...

BULGARİSTAN KOMÜNİZMLE YÖNETİLİRKEN, EVLİ OLMAYAN BİR ÇİFT AYNI EVDE YAŞAMAZ, EĞER YAKALANIRLARSA HAPSE ATILIRDI! CİNSEL ÖZGÜRLÜK UYDURMALARI SİZDEN KAYNAKLANIYOR...

BU ÜLKE KOMÜNİZMLE YÖNETİLMİYOR, AMA AYNI EVDE EVLENMEDEN YAŞAYANLAR VAR...SORUN İDEOLOJİK DEĞİL AR EDEP MESELESİDİR!!!

KIRGIZİSTAN TÜRKLERİ KOMÜNİZMİ ÖZLÜYOR (TRTDE YAYINLANAN PROGRAMI İZLESEYDİN NELER SÖYLEDİKLERİNİ DUYSAYDIN KEŞKE)...YOLSUZLUK YOKTU DİYORLAR, İŞSİZLİK YOKTU DİYORLAR...Kİ BUNLARI ONLAR KADAR PEK ÇOK İNSANDA BİLİYOR ZATEN...

DİN KONUSUNA GELİNCE: DAHA ÖNCEDE SÖYLEMİŞTİM YİNE SÖYLÜYORUM ERNESTO CHE GUEVARA DA Bİ KOMÜNİST LİDERDİR, AMA DİNİNDEN ÖDÜN VERMEMİŞTİR, ŞİİRLERİNDE TANRIDAN BAHSEDER (KÜFREDEREK DEĞİL,SAYGIYLA ANARAK)...BU İNSANLARIN İÇ DÜNYALARIYLA İLGİLİ BİR DURUMDUR, HİÇBİR SİSTEM HİÇKİMSEYİ DİNSİZLİĞE YADA BİR DİNE İNANMAYA ZORLAYAMAZ...CAMİLER KİLİSELER YIKILABİLİR AMA İBADET VE İNANÇ SADECE ORALARLA SINIRLI DEĞİLDİR!!!KOMÜNİZM BİR YÖNETİM ŞEKLİDİR, DİNSE BİR İNANÇTIR.BUNLARIN AYRIMINI YAPMADAN KOMÜNİZM KAKADIR DİYEMEZSİNİZ...ÖNCE DİN VE DEVLET İŞLERİNİ BİRBİRİNDEN AYIRMAYI BİLİN!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben komünizm hakkında aslında çok olumsuz şeyler düşünmüyorum ama ben tanrıya inanıyorum uyusmadıgım ve takıldıgım tek nokta bu ayrıca burdan kafa koparılması deyimini kullanan arkadas galiba yanlıs bi yerde çünkü burası bi tartısma platformu eger insanların fikirlerine saygı gösteremeyecek kadar nezaketi yoksa burda ne işi var çünkü burda kimse birbirinin aynı degil ve herkes bunu ifade ediyor ben şahsen bu kafa koparmaktan bahseden şahsın yazdıgı hiçbir iletiye cevap yazmıycam " ya sev ya terket diyordunuz ya" siz buyrun terkedin burayı ! :angry2:

ÜLKÜCÜLER ADAM YEMEZ BİLİORUM, SADECE DERİ YÜZÜP ÜSTÜNE TUZ BASARLAR !

BANA ÜLKÜCÜLERİ ANLATMA, ÜLKÜ OCAKLARINA GİRMİŞ ÇIKMIŞ BİRİ OLARAK, ÜLKÜCÜ OLUP, SOSYALİST OLDUĞU GEREKÇESİYLE ÖLDÜRDÜĞÜ ÖĞRETMENLER YÜZÜNDEN HAPİSTE YATAN VE ASKERDE ÖLDÜRÜLEN BİR ŞAHSIN KUZENİ OLARAK YETERİNCE, HATTA FAZLASIYLA ŞEY BİLİORUM BEN! KOMÜNİZM DEDİĞİN SİSTEMİ NEKADAR BİLİYORSUN? BANA PEK BİŞEY BİLMİYORSUN GİBİ GELİYOR NEDENSE??? SANKİ KULAKTAN DOLMA BİLGİLERLE HAREKET EDİYORSUN...

BULGARİSTAN KOMÜNİZMLE YÖNETİLİRKEN, EVLİ OLMAYAN BİR ÇİFT AYNI EVDE YAŞAMAZ, EĞER YAKALANIRLARSA HAPSE ATILIRDI! CİNSEL ÖZGÜRLÜK UYDURMALARI SİZDEN KAYNAKLANIYOR...

BU ÜLKE KOMÜNİZMLE YÖNETİLMİYOR, AMA AYNI EVDE EVLENMEDEN YAŞAYANLAR VAR...SORUN İDEOLOJİK DEĞİL AR EDEP MESELESİDİR!!!

KIRGIZİSTAN TÜRKLERİ KOMÜNİZMİ ÖZLÜYOR (TRTDE YAYINLANAN PROGRAMI İZLESEYDİN NELER SÖYLEDİKLERİNİ DUYSAYDIN KEŞKE)...YOLSUZLUK YOKTU DİYORLAR, İŞSİZLİK YOKTU DİYORLAR...Kİ BUNLARI ONLAR KADAR PEK ÇOK İNSANDA BİLİYOR ZATEN...

DİN KONUSUNA GELİNCE: DAHA ÖNCEDE SÖYLEMİŞTİM YİNE SÖYLÜYORUM ERNESTO CHE GUEVARA DA Bİ KOMÜNİST LİDERDİR, AMA DİNİNDEN ÖDÜN VERMEMİŞTİR, ŞİİRLERİNDE TANRIDAN BAHSEDER (KÜFREDEREK DEĞİL,SAYGIYLA ANARAK)...BU İNSANLARIN İÇ DÜNYALARIYLA İLGİLİ BİR DURUMDUR, HİÇBİR SİSTEM HİÇKİMSEYİ DİNSİZLİĞE YADA BİR DİNE İNANMAYA ZORLAYAMAZ...CAMİLER KİLİSELER YIKILABİLİR AMA İBADET VE İNANÇ SADECE ORALARLA SINIRLI DEĞİLDİR!!!KOMÜNİZM BİR YÖNETİM ŞEKLİDİR, DİNSE BİR İNANÇTIR.BUNLARIN AYRIMINI YAPMADAN KOMÜNİZM KAKADIR DİYEMEZSİNİZ...ÖNCE DİN VE DEVLET İŞLERİNİ BİRBİRİNDEN AYIRMAYI BİLİN!!!

Kominizm nedir bir din mi yoksa ekonomik bir sistem mi? yoksa ikisi birlikte mi yada şöyle sormalıyım eşitlik adalet midir her emeğin karşılığı nasıl aynı olur marks'ın kendiside her 15 yılda bir alt yapı ve üst yapının değişeceğini söylemiyor mu gençliğinde kominizm özlemi çekenler paylaşıma sıragelince neden hep kendilerini düşündüler ve köşe başlarını tuttular özgürlük dediğinizde önce cinsel özgürlük mü anlaşılmalı

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

komünizm bir ideolojidir, bir yönetim şeklidir sevgili arkadaşım...gençliğinde komünizm özlemi çekenler paylaşıma sıra gelince neden hep kendilerini düşünürler sözünü neye istinaden söylediğini bilmiyorum ama eğer bizim ülkemizden bahsediyorsan bu asla mümkün olamaz...sistemi komünizm olmayan bir ülkede paranı paylaşmak veya paranın paylaşılmasını beklemek büyük bir saçmalık ve yanlışlık olur...aldığımız asgari ücreti gözönünde bulundurursak bunun yarısını bir başkasına vermek açlık ve sürünmek demek olur...olaylara gerçekçi yaklaşmalısın...sistem komünizm olursa ozaman kimse senin emeğine göz dikmek zorundada kalmaz zaten...

şimdi siz kalkıp bundanda birşey çıkartırsnız, işte bencilsiniz dersiniz ama bu sistemde yapılabilecek çok fazla şey yok...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Birincisi anlasılan aranızda hiç komünist yok. Bilmiyorum herhangi bir marksistin eserini okuyan kimse varmı. Yada marksizm nedir komünizm nedir bunlara vakıf olarak yazılan seyler oldugunu pek görmedim. 1 tarafta yıllar once yaratılmıs anti propaganda ile hareket eden kafatascılar var anladıgım kadarıyla bir tarafta komünist iyi bisey olabilir ama ben akıllıyım yada insanın dogasına aykırı diye belli bir mesafe koyan dostlar var ben foruma yeni eklendigim icin yukarıdaki tartısmaları devam ettirme niyetinde değilim ancak sormak istediginiz herhangi birsey olursa yada komunizme dair kafanıza takılan merak ettiginiz seyler varsa yada bildiginize inanıp yanlıs buldugunuz seyler varsa konusmaya hazırım. Ancak itici bir tarza sahip arkadaslar da var onların yazılarına herhangi bir cevap yazmayacagım. Evet onların cahil kalması onların sucu değil bu yine bizim toplumsal bir sorunumuz ama bir insan insanlıktan cıkmaya baslamıssa ve biz gec kalmıssak ondan uzak durmaktan baska elimizden de pek bisey gelmeyecek galiba... Verimli tartısmalar yürütmek dilegiyle

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

yönetim sistemlerinin her biri farklı koşullar içindeyken benimsenir.

rusya da ve kore de niçin komünizm benimsendi ?

aç ülkelerdi de ondan. dışardan sıkıştırılıyorlardı içerde ki toplum da aydın bir yönrlişe sahip. e dış tehdit olunca ya faşist olursun,ya komünist ya da nasyonal sosyalist.bunlar en iyi örnektir.

türkiye de ise farklı ideolojilerin çokluğu nedeni ile her kesime hitap etmek de zor olduğundan komünizmi ya da iğer keskin ideolojileri uygulamak pek mümkün değildir.ama şart olduğu dönemler de yaşamıştır (70-82 arası gibi)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Bence ülkelerin siyasal ve iktisadi sistemlerden birisini secme meselesi bir secimden daha cok siyasal bir kavga olarak kavranmalıdır. Ve bu kavgayı yurutenlerin programatik dogrultusu ve ideolojik olarak yuruttukleri mücadele belirleyicidir. Bu acıdan incelendiginde siyasetler sahnesinde kimi sadesmelerin yasandıgı donemler vardır ancak turkiyede siyasal tablonun genisliginden bahsetmistiniz bu genislik butun cografyalarda mevcuttur ama bu akımların birbirleriyle ve varsa dıssal öznelere karsı verdikleri mücadele belirleyici olmustur. Bu bir mücadeledir....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

valla çok güzel bir tartışma oluyor bu bence.sadece merak ettiğim ülkücülere kafatasçı diyenlerin kendi geçmişlerinden ne kadar haberleri var acaba???komünizm bencede türklükle özelliklede müslümanlıkla bağdaşmayan gereksiz ve hatta şuursuzca ortaya atılmış bi sistemdir.hatta sistem demek bile yanlış bence.kurallarına tam anlamıyla uymayacağın bi görüşü benimsemek kadar saçma bişey yok bence.herşey tam ve usulüne uygun yapılmalı.gerçekleri görmek bukadar zor deil bence...

SAYGILAR...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 4 ay sonra...

komunizmde özel mülkiyet diye bir şey yoktur ki bu insanın üretim azmini yok eder , ve herkese ihtiyacı olduğu kadar gelir dağılımı düzenler, benim neye ne kadar ihtiyacım olanı günlük değişken ihtiyaçlarımı merkezdeki adam ne bilecek , saçmasapan bir sistem işte ileriki aşamalarında devlette ortadan kalkıp sadece emekçi sınıfı kalacak gibi ütopik ahmaklıklar yığını, aslında korkmak deil de gülmek gerek ama bunu benimseyen bir kitle dehşet saçarsa korkulur...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

DHKP/C

12 Eylül 1980 tarihinden sonra 1990 yılına kadar kırsal alan faaliyetlerine ara veren Marksist-Leninist örgütler, bu tarihten sonra Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da KADEK'nın etkinliğinin çok olması yüzünden, daha önceden alt yapısının bulunduğu Karadeniz kırsal alanını tercih etmiştir. 1980 öncesi Dev-Yol örgütünün Ordu-Fatsa ilçesinde oluşturduğu yapılanma ve altyapı, diğer sol örgütlere de Karadeniz'de potansiyel kurtarılmış bölgeler fikrini vermektedir.

.

.

.

Yoruma gerek bile yok dimi gayet açık eğer merak edersen diğer örgütlerle ilgilide bilgilendirebilirim seni...

merak ettim bunu hangi siteden copy ettin.

haa bu arada söylediğin doğru yoruma bile gerek yok bildiride resmen biz halkın savaşçılarıyız demişler biz dönmeye değil ölmeye geldik demişler halk her ne kadar kıymet bilmese de...

saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arman sözüm sana

komünizmi nasıl PKK ile birleştirebiliyosun anlayamadım..PKK faşisttir...ayrıca komünizmin öldürmekle ne alakası var?..sağcılar hiçkimseyi öldürmemişlermiydi..arkadaş o zamanlar iç savaş vardı sağcılarda öldürdü solcularda kimse bunu inkar edemez...ama şunu unutma ki komünizm öldürmek için olsaydı uğur mumcu ölmüş değil öldürmüş olurdu...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arman, ben bir fatsalıyım ve şu an da fatsa'dayım. diğer görüşlerini bilmem ama fikri sönmezi ve fatsa yı böyle kötülemeye hakkın yok. kopyala-yapıştırla olmuyo bu işler.

mahmut memduh ayan'ın "toplumsal dalganın kırılışı- fatsa" kitabını okumanı öneririm. sevabıyla günahıyla her şeyi anlatıyo orda. ama burada duvarlara yazılanlar bile anlatıyo düşünceleri...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 6 ay sonra...

Komunizm devletin çalışma sistemine uymayan ve yapılmak istenen insanları kendilerine köle yapmak isteyen bir yönetim şeklidir.(Komunistlere göre özgürlüktür).Tabikide Ülkücülerle Komunistleri bir kefeye koymak yalnış olur.Ortada devletini,vatanını,töresini ve milletini korumak isteyen bir harekat diğer tarafta tamamen Rus lider Leninin *******. Bu ülke Türk ülkesidir gidip Che guera,Lenin gibi şahısların posterlerini Üniversitelere asıp onların peşinde koşmakla Vatan sever yada Türk olunmaz. Size sorsak Sizden büyük Atatürkçü yoktur.Ama siz öyle bir misyona sahipsinizki Atatürkle leninin posterlerini yan yana asarsınız.Unutmayınki Atatürk Türk milliyetçisiydi .Atatürkün bir sözü var.''Komunist ve Komunizm nerde görülse başı ezilmelidir''.Allah size akıl versin Yaşasın Türk ırkı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Komunizm devletin çalışma sistemine uymayan ve yapılmak istenen insanları kendilerine köle yapmak isteyen bir yönetim şeklidir.(Komunistlere göre özgürlüktür).Tabikide Ülkücülerle Komunistleri bir kefeye koymak yalnış olur.Ortada devletini,vatanını,töresini ve milletini korumak isteyen bir harekat diğer tarafta tamamen Rus lider Leninin *******. Bu ülke Türk ülkesidir gidip Che guera,Lenin gibi şahısların posterlerini Üniversitelere asıp onların peşinde koşmakla Vatan sever yada Türk olunmaz. Size sorsak Sizden büyük Atatürkçü yoktur.Ama siz öyle bir misyona sahipsinizki Atatürkle leninin posterlerini yan yana asarsınız.Unutmayınki Atatürk Türk milliyetçisiydi .Atatürkün bir sözü var.''Komunist ve Komunizm nerde görülse başı ezilmelidir''.Allah size akıl versin Yaşasın Türk ırkı.

elbette haklısın, ülkücüler vatanlarını, törelerini ve milletini korumak istiyor, kendileri gibi mafya olmayanları öldürerek, çeşitli işkenceler yaparak, komünist olmayıp demokrat olduklarını bildiklerinin bile derisini yüzüp ağaçta sallandırıyorlar! evet haklısın yaşasın türk ırkı, ölsün diğerleri...

bugün bu ülkenin biryerlerinde birilerine suikastler düzenleniyorsa, bu gün birileri hayır gerçekler bunlardır diyerek karşınıza çıktığı için tehdit alıyorsa bunun adı vatan sevgisi değil katilliktir, örf adet savunuculuğu değil düpedüz korkaklıktır...

doğruları tek kurşunla değiştireceğini sanan bağnaz bir gurup insanlıktan önce köpek olma derdinde olan yaratıktan başka birşey değilsiniz!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

içimdeki hayal kırıklıgı ve gelecegin gençlik oldugu fikrinin aslinda gerçegi ne kadarda iyi yansıttıgını bir kez daha görmüs olmanın verdigi zevkle selamlar diliyorum. siyaset felsefesi konulu bu forum bölümünde ne hikmetse siyaset felsefesi dışında her şey mevcut. bilende konuşmuş bilmeyende. bilenler zaten tartışma boyutunun bilimin ve mantıgın dışına çıktıgını hissettikleri anda tartışmayı kesmişler. bilmedigimiz konuları lekelemek ve kirletmek huyumuz ne kadarda pekişik. bazıları ise savundugu konuyu bile bilmemekte ki onların durumu daha da bi içler acısı ve temsil ettikleri konunun temsilcisi olarak misyon yüklenmiş bir halde konuyu da tartışamayarak rezil oluyorlar. her ne kadar farkında olmasalarda.(mavi sardunya)

komünizm felsefesini yani üretim araçlarının mülkiyetinin kollektif duruma getirilmesi ide-sini ,dinsizlik ve bölücülük olarak lanse ettirmek isteyen arkadaşları buradan ayrıca kınıyor ve marx,engels,mao,enver hoca, rosa luxemburg,karl liebneckt,george dimitrov ve tito gibi karakterlerin yayımlanmış yayınlarına ve eylem içerisinde olanların fikirlerine bir göz atması gerektigi inancı ve umuduyla ancak kendimi avutmak istiyorum ama,bu düşüncem gene nafile bir ütopya olarak kalacak bu nu da biliyorum. yazık gençlik gelecekse eger gelecegimi düşünmek bile içimi ürpertiyor.

dipnot:bazı arkadaşlar ülkücü olduklarını söylüyorlar.ancak literatürde ülkücülük diye bir fikir yok. bu yaklaşım soguk savaş döneminde amerikanın,anti komünist bir yapı hayaliyle sovyet sosyalist cumhuriyetler birligi ne karşı türkiye de ortaya attıgı hiç bir ideolojik dayanagı olmayan on tane kelimenin biraraya gelerek oluşturdugu tanım diyelim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

ole bı konusuorsunkıı sankı ulkuculerr sana bısı yapmıs gıbıı konumuzz ulkuculer dıdıll arkadasım ıkı debırr ulkuculerı araya sokup durma bu senın caresızlıgını gossterırr tmmı he o kelımeyıde kullanırken dıkkaetlı kullan kem kum yapmadan konussss... cınayetın karsılıklısımı var yaaa

iyi ben senı oldırımm sebebı vardı camdan asagı attım dıım ondan sonra varmı bole bı sacmalıkkk

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya bı kere sen dusuncelerını saptırarrak konusuorunnn..

bırbırımızı kandımayalıımm sısde bı kere allah ınancıı yokkk allah ınancı olmayan bı kımsede daha ne arayabılırsınkı yaaa...konumuz turk ırkcılıgıı ulkuculukk dıııll senın pesınde oldugun kişii kım yaaa

che dedıgın kısı kımkııı yaa bana ataturku savunn gıdıpde che yı savunmaa ondan ne dın var ne ımann yaa sıırlerın tanrıdan bahsedıomuss hangı tanrıdan acabaaa kovalıosan turk dewrımcı kovala oda malesefff sısın gıbı salkların beynı yıkanırsa boyle olu ıstee....size dıyecek bır soz bulamıorumm yaratılısın allahtan gelmedıgıneee bılımınj her seyı acıkladıgını savunun kımselerden yanı sızz cehaletın esıgınde bırakılmıss mahluklarrr hala konusabılıorusnuzz yazık sızeee arkdasın dedgıı gıbı allah akıl fıkır versın sızeeee

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.