Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

canugur

Önerilen İletiler

Son yüz yildir insanligin korkulu rüyasi komünizm, Hitler fasizminin basi ezilmesine ramen neden bir karabasana dönüstürüldü?

Dünyada aslinda hic yasanmayan komünizme atilmadik camur kalmadi.

Sözcük anlamina bakarsaniz son derece mütevazi olan komünizm aslinda kimlerin korkuysuydu; bu korku kimlere miras birakildi?

Komünizmi Tevfik Fikret´in fikralarina !! cevirenler neden bunu yapmaya gerek duydular?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
  • Cevaplar 83
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Son yüz yildir insanligin korkulu rüyasi komünizm, Hitler fasizminin basi ezilmesine ramen neden bir karabasana dönüstürüldü?

Dünyada aslinda hic yasanmayan komünizme atilmadik camur kalmadi.

Sözcük anlamina bakarsaniz son derece mütevazi olan komünizm aslinda kimlerin korkuysuydu; bu korku kimlere miras birakildi?

Komünizmi Tevfik Fikret´in fikralarina !! cevirenler neden bunu yapmaya gerek duydular?

5017[/snapback]

KAHROLSUN KOMÜNİZM KAFASI EZİLMESİ DEĞİL KOPARILMASI GEREKEN BİR YILANDIR KOMÜNİZM :zorro:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Kanaatimce, halk kendi başına bir ideolojiden kolay kolay korkmaz, ama eğer o ideoloji büyük bir kitleyi arkasına almışsa ve ülke başları tarafından "düşman", din başları tarafından "şeytan işi" diye nitelendirilirse halk korkutulur.

Komünizm'e gelince, ben desteklemem.

Çünkü insanın yaradılışı ile uyuşmadığını düşünürüm.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kanaatimce, halk kendi başına bir ideolojiden kolay kolay korkmaz, ama eğer o ideoloji büyük bir kitleyi arkasına almışsa ve ülke başları tarafından "düşman", din başları tarafından "şeytan işi" diye nitelendirilirse halk korkutulur.

Komünizm'e gelince, ben desteklemem.

Çünkü insanın yaradılışı ile uyuşmadığını düşünürüm.

7491[/snapback]

GÜZEL BIR YANIT. DESTEKLEMEDIGINIZI ACIK ACIK YAZMISSINIZ.

BUNDAN GÜZEL; ACIK VE NET BIR YANIT OLAMAZ.

CÜNKÜ KORKULRINIZ YOK. BU ANLASILIYOR YANITINIZDAN. INANMADIGINIZ SEYE OK DEMIYORSUNUZ.

ISTE BIREY OLABILMIS BIR INSAN TIPKI SIZIN GIBI YANIT VERIR. SAGOLUN.

begenir; ya da begenmezsiniz: bunu acik yüreklilikle sölylemelidir sizin yaptiginiz gibi.

Bir de kafa kol koparanlarin korkularini anlamak isterdim :D:D:D

Verilen emirleri uygulyayan insanlar, kafa koparma sevdasi güderken, siz ne güzel, inanmiyorum dediniz.

sevgiler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
insanların aç gözlülüğü komünizmi korkunç kılmıştır...bu dinsizlik korkusundan çok mal kaybı korkusudur...üstünlüğün elden gitmesi korkusudur...

12387[/snapback]

:clover:

tÜRK ARKADASIN KORKUSU BÜYÜK :D

ONA ÖYLE BELLETILMIS KI KARABASANA DÖNÜSMÜS KOMÜNIZM :D

ALLAH YARDIMCISI OLSUN :D

HER SISTEM BIRI BIRININ ICINDEN, ESKISINE RAMEN DOGAR.

BU GELISIMIN KARSIKONMAZ YASASIDIR.

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben komünizm hakkında aslında çok olumsuz şeyler düşünmüyorum ama ben tanrıya inanıyorum uyusmadıgım ve takıldıgım tek nokta bu ayrıca burdan kafa koparılması deyimini kullanan arkadas galiba yanlıs bi yerde çünkü burası bi tartısma platformu eger insanların fikirlerine saygı gösteremeyecek kadar nezaketi yoksa burda ne işi var çünkü burda kimse birbirinin aynı degil ve herkes bunu ifade ediyor ben şahsen bu kafa koparmaktan bahseden şahsın yazdıgı hiçbir iletiye cevap yazmıycam " ya sev ya terket diyordunuz ya" siz buyrun terkedin burayı ! :angry2:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Korku değil bu ideolojiye karşı duyduğum daha çok küçümseme diyebiliriz ve aslında her ne kadar eşitlikçiliği barındırsada özünde eşitlikle alakası olmayan yaptırımların uygulandığı ve halkı devletten uzaklaştıran olumsuz bir politikası var dini içinde barındırmaması da cabası... Kısaca kominizm korkutucu değil acınası bir ideoloji...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben komünizm hakkında  aslında çok olumsuz şeyler düşünmüyorum  ama ben tanrıya inanıyorum  uyusmadıgım  ve takıldıgım  tek nokta bu  ayrıca burdan kafa koparılması deyimini kullanan arkadas galiba yanlıs bi yerde çünkü burası bi tartısma platformu  eger insanların fikirlerine saygı gösteremeyecek  kadar nezaketi yoksa  burda ne işi var çünkü burda kimse birbirinin aynı degil  ve herkes bunu ifade ediyor ben şahsen bu kafa koparmaktan bahseden şahsın yazdıgı hiçbir iletiye cevap yazmıycam  " ya sev ya terket diyordunuz ya" siz buyrun terkedin burayı  ! :angry2:

12446[/snapback]

SERIAT YASALARININ FARKINDA OLMADIGINIZ ICIN, NORMAL. :clover::clover:

SAYGILAR

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

EŞİTLİK BU İDEOLOJİYİ SAVUNANLAR İÇİN UYGULANIR ARMAN HER İDEOLOJİDE OLDUĞU GİBİ...SAVUNMAYANLARDA KOMÜNİZMİN PEK ÇOK GETİRİSİNİDEN YARARLANMIŞLARDIR.

DİN KONUSUA GELİNCE, KOMÜNİZM TANRIYI REDDETMESİNE RAĞMEN Kİ BEN BUNU SADECE DEVLET POLİTİKALARINDAN KAYNAKLANIYOR DİYE DÜŞÜNÜYORUM EN AZINDAN KÜBA İÇİN...ÇÜNKÜ ERNOSTO CHE GUEVARA ŞİİRLERİNDE TANRIDAN BAHSEDER... MÜHİM OLAN TANRIYI REDDETMESİ DEĞİLDİR, BU İDEOLOJİNİN İNSANLIĞA KATACAKLARIDIR...İNANMAK İSTEYEN KOMÜNİST ELBETTE TANRIYA İNANABİLİR...BEN KOMÜNİSTİM DİE TANRIYI REDDETMEDİĞİM İÇİN KİMSE BENİ SUÇLAYAMAZ...İDEOLOJİMİMN TÜMÜNÜ BENİMSEMEK ZORUNDA DEĞİLİM...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

EŞİTLİK BU İDEOLOJİYİ SAVUNANLAR İÇİN UYGULANIR ARMAN HER İDEOLOJİDE OLDUĞU GİBİ...SAVUNMAYANLARDA KOMÜNİZMİN PEK ÇOK GETİRİSİNİDEN YARARLANMIŞLARDIR.

DİN KONUSUA GELİNCE, KOMÜNİZM TANRIYI REDDETMESİNE RAĞMEN Kİ BEN BUNU SADECE DEVLET POLİTİKALARINDAN KAYNAKLANIYOR DİYE DÜŞÜNÜYORUM EN AZINDAN KÜBA İÇİN...ÇÜNKÜ ERNOSTO CHE GUEVARA ŞİİRLERİNDE TANRIDAN BAHSEDER... MÜHİM OLAN TANRIYI REDDETMESİ DEĞİLDİR, BU İDEOLOJİNİN İNSANLIĞA KATACAKLARIDIR...İNANMAK İSTEYEN KOMÜNİST ELBETTE TANRIYA İNANABİLİR...BEN KOMÜNİSTİM DİE TANRIYI REDDETMEDİĞİM İÇİN KİMSE BENİ SUÇLAYAMAZ...İDEOLOJİMİMN TÜMÜNÜ BENİMSEMEK ZORUNDA DEĞİLİM...

12452[/snapback]

Yukarda yazdıklarında gayet tutarlı ve mantıklı açıklamışsın ve sözlerine diyebileceğim bişi olamaz özellkle din konusunun devlet politikası yüzünden sömürüldüğünü söylemene tamamen katılıyorum ve buradan yola çıkarsak eğr demekki komünizmde güçlü bireylerin sömürüsüne açık bir sistem zaten öyle olmasaydı halk bu rejimi ister ve benimserdi ama özellikle ülkemizde kominizmi istemeyen çokkkkkk büyük bir kesim var.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ÜLKEMİZDE KOMÜNİZMİ BENİMSEYEN İNSANLARIN ÇOOOOOK! OLMASININ NEDENİ KOMÜNİZMİ DİNSİZLİK VE ANARŞİ OLARAK GÖRMELERİ...ASLINA BAKARSAN BUNUN DAHA PEK ÇOK NEDENİ VAR...PKK YI KOMÜNİST BİR ÖRGÜT SANANLAR VARKEN ELBETTE BU ÜLKEDE KOMÜNİZM DİYE BİR İDEOLOJİ SÖZ KONUSU OLAMAZ...BUGÜN GİZLİ KALAN KOMÜNİSTLERDE BUNUN VE BUNA BENZEYEN SEBEPLER YÜZÜNDEN ORTAYA ÇIKAMIYORLAR...AMA TARİHİ SÜREÇ GÖSTERECEKTİR HERŞEYİ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

12452[/snapback]

12452[/snapback]

Yukarda yazdıklarında gayet tutarlı ve mantıklı açıklamışsın ve sözlerine diyebileceğim bişi olamaz özellkle din konusunun devlet politikası yüzünden sömürüldüğünü söylemene tamamen katılıyorum ve buradan yola çıkarsak eğr demekki komünizmde güçlü bireylerin sömürüsüne açık bir sistem zaten öyle olmasaydı halk bu rejimi ister ve benimserdi ama özellikle ülkemizde kominizmi istemeyen çokkkkkk büyük bir kesim var.

12454[/snapback]

ÜLKEMİZDE KOMÜNİZMİ BENİMSEYEN İNSANLARIN ÇOOOOOK! OLMASININ NEDENİ KOMÜNİZMİ DİNSİZLİK VE ANARŞİ OLARAK GÖRMELERİ...ASLINA BAKARSAN BUNUN DAHA PEK ÇOK NEDENİ VAR...PKK YI KOMÜNİST BİR ÖRGÜT SANANLAR VARKEN ELBETTE BU ÜLKEDE KOMÜNİZM DİYE BİR İDEOLOJİ SÖZ KONUSU OLAMAZ...BUGÜN GİZLİ KALAN KOMÜNİSTLERDE BUNUN VE BUNA BENZEYEN SEBEPLER YÜZÜNDEN ORTAYA ÇIKAMIYORLAR...AMA TARİHİ SÜREÇ GÖSTERECEKTİR HERŞEYİ...

12459[/snapback]

:clover::clover::clover:

Her üc arkadasa da katiliyorum, cikardigim sonuc ise komünizm kavraminin ülkemizde taninmamasidir.

Komünizmden, ana-baba-kardesin taninmadigi, fuhus, bataklik, katliam gibi türlü zirvalarla korkutularak inandirilmis halkimizin korkulari yüzünden bu sancilari cektigimize inaniyorum.

Zaten öyle bir sistem asla tek bir ülkede yasanmaz.Yasanmadi da.

Dünya toplumlarinin küresel anlamda gelecegi bir sistemdir, ki bu ekonomik ve sosyal anlamda uzun süreli denge savaslari verilmeden mümün degildir.

saygilar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

12459[/snapback]

Hah işte ne güzel açıklamalar getiriyorsun bak dediklerinde haklısın ama Tkpml tikkoları Dhkpc leri Pkk ları başımıza saran kimdi eli kanlı bu örgütler solcu komünist düzenin örgütleri değillermi bu örgütlerki yüzlerce masumun kanını döktüler ondan sonrada soruyorsunuz neden komünizmden korkuyorsunuz diye sizce neden :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ARKADAŞIM KOMÜNİZM ADAM ÖLDÜRMEK İÇİN YOKTUR...PEKİ MADEM BUNLARDAN KORKUYORSUNUZ...BENDE SANA BİRŞEY SORİİM...GEÇMİŞTE YAŞANANLARI SADECE KOMÜNİSTLER ORTADA HİÇBİR NEDEN YOKKENMİ YAPTILAR? DURUP DURURKENMİ ADAM ÖLDÜRDÜLER Kİ BU SİZİ KORKUTUYOR...YANLIŞ ŞEYLER BİLİYORSUNUZ KOMÜNİZM HAKKINDA YADA HİÇBİRŞEY BİLMİYORSUNUZ...

ÜLKÜCÜLERİN YAPTIKLARINDAN KORKMUYORMUSUNUZ? PEKİ YA İRTİCACILARIN YAPTIKLARI?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

12459[/snapback]

Hah işte ne güzel açıklamalar getiriyorsun bak dediklerinde haklısın ama Tkpml tikkoları Dhkpc leri Pkk ları başımıza saran kimdi eli kanlı bu örgütler solcu komünist düzenin örgütleri değillermi bu örgütlerki yüzlerce masumun kanını döktüler ondan sonrada soruyorsunuz neden komünizmden korkuyorsunuz diye sizce neden :)

12463[/snapback]

:D:D:D

Yaa hic forumdaki yazilarimda, sokak solcularini baz aldigimi gördünüz mü?

Onlarin, solculuk hastaligina tutulmus, ilk firsatta kapitalist kucaginda oturmaya hazir olduklarini bilmiyor musunuz :D

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir soru sordunuz bende size gerçekçi cevaplar veriyorum isterseniz maddeleyelim

1- Komünist sol örgütlerin silahlı eylemleri

2- Komünizmin inanca olan bakışı

3- Komünizmin halka uyguladığı eşitsizlik

4- Şu ana dek komünist ülkelerde yaşananlar ve görülenler

5- Komünistiz diyen sözüm ona eski komünistlerin foyalarınının ortaya çıkması

6- Önlenemez kapitalist düzenin baskınlığı

7- Bir zamanların SSCB'nin dünyaya yaşattığı soğuk savaş ve birliğindeki ülkelere uyguladığı zulümler

8- Diğer komünist ülkelerin geri kalmışlığı

9- Halkın ciddi biçimde komünizme olan olumsuz bakış açısı

İlk aklıma gelenler bunlardı e bu kadar sebeb' de yeter sanırım umarım yukarda saydıklarımı inkar etmezsiniz komik olur çünkü...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ARKADAŞIM KOMÜNİZM ADAM ÖLDÜRMEK İÇİN YOKTUR...PEKİ MADEM BUNLARDAN KORKUYORSUNUZ...BENDE SANA BİRŞEY SORİİM...GEÇMİŞTE YAŞANANLARI SADECE KOMÜNİSTLER ORTADA HİÇBİR NEDEN YOKKENMİ YAPTILAR? DURUP DURURKENMİ ADAM ÖLDÜRDÜLER Kİ BU SİZİ KORKUTUYOR...YANLIŞ ŞEYLER BİLİYORSUNUZ KOMÜNİZM HAKKINDA YADA HİÇBİRŞEY BİLMİYORSUNUZ...

ÜLKÜCÜLERİN YAPTIKLARINDAN KORKMUYORMUSUNUZ? PEKİ YA İRTİCACILARIN YAPTIKLARI?

12466[/snapback]

Terörün her türlüsünü lanetlerim arkadaşım ben düşünceler silahla kabul ettirilmez ettiilirse o zaten bir düşünce olmaz zulüm olur sonuç olarak canlı bombaları ortalara salan sol ya da sağ örgüt militanlarının savunulacak tarafları yoktur ve ne dersen de senin o çok övdüğün komünizm onca masumun kanına girmiştir inkar etme...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Belli bir ideolojik bakis icerdigi icin maddelerinizin hepsi ayri ayri tartismaya deger.

Herseyden önce komünist kavraminda ayrilacagimiz icin bosuna yorulmayiniz, dünya beklenen sisteme, biz istesek te istemesek te gidiyor zaten.

Hep birlikte gelismeleri görcegiz.

Bu anlamda havanda su dövmemize gerek yok diyorum.

En azindan uzlasir düsünceler zedelenmesin daha iyidir.

saygilar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İNKAR EDİNCE NİE KOMİK OLUR ARKADAŞIM..BİZİM BİLDİKLERİMİZDE SENİNKİLERİN ZITTI...KOMÜNİZMİ ÖZLEYENLER VAR BULGARİSTANDA...VE BUNLAR TÜRK.PEK BASKICI ZULMEDEN BİR İDEOLOJİ DEĞİLMİŞ DİMİ...AYNI ŞEKİLDE RUSYADA YAŞAYAN TÜRKLER...VE ALMANYADAKİ SOSYALİST REJİMİ YAŞAYAN TÜRKLER...

DAHA ÖNCEDE DEDİĞİM GİBİ KOMÜNİSTLER DURUP DURURKEN ADAM ÖLDÜRMEDİ...DENİZ GEZMİŞLER TEK BİR İNSANI VURMADILAR...YANLIŞLIKLA YARALAMANIN DIŞINDA...DHKP-C DEDİĞİN ÖRGÜT ARTIK KALMADI...

68 KUŞAĞININ EN ÇOK KAYIP VEREN TARAFI NEDEN KOMÜNİSTLER OLDU PEKİ...MADEM SİLAHLI ADAM ÖLDÜREN ACIMASIZ İNSANLARDIDA...

BİLDİKLERİNİ YANLIŞ ÖĞRETMİŞLER...YADA YANLIŞ GÖZLMELEMİŞSİN..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hımm demek hala orda burda elleri pimde gezen canlı bombalar komünist değiller öylemi kim onlar peki devlet tiyatro sanatçılarımı yoksa darülacazeden firar etmiş ihtiyarlar mı ya yapma gözünü seviyim bu kadar mantıksız inkarlar yapma sende pekala biliyorsun ki sağcı ya da solcu olsun terörist teröristtir bana bu teröristlerin neresini savunuyorsun hala yüzlerce hücre evi basılmakta ve hala onlarca polisimiz ve askerimiz bu hainlerin kurşunlarına hedef olmaktayken nasıl bir vicdanla bu teröristleri savunur hale geçebilirsin yoksa sende onlardan birimisin ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hımm demek hala orda burda elleri pimde gezen canlı bombalar komünist değiller öylemi kim onlar peki devlet tiyatro sanatçılarımı yoksa darülacazeden firar etmiş ihtiyarlar mı ya yapma gözünü seviyim bu kadar mantıksız inkarlar yapma sende pekala biliyorsun ki sağcı ya da solcu olsun terörist teröristtir bana bu teröristlerin neresini savunuyorsun hala yüzlerce hücre evi basılmakta ve hala onlarca polisimiz ve askerimiz bu hainlerin kurşunlarına hedef olmaktayken nasıl bir vicdanla bu teröristleri savunur hale geçebilirsin yoksa sende onlardan birimisin ?

12502[/snapback]

Provakatif yaklasimlarla bir tartisma yürütülemez arkadasim.

Terörü, ve kurbanlarini referans gösterip, bakin burada terörist var ayaklari ile politik kurnazlik hic iyi degildir.

Arkadas size bir sey aciklarken, agzinizdaki baklayi cikariverdiniz :D

Bu iyi bir yöntem degildir.

konu böylece duman oldu.

öyle degil mi?

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.