Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Bu melodinin sırrı ne?

eureka

Önerilen İletiler

Yeni bir soru hazırladım sizler için...

Soru:

Aşağıdaki cümlede belirli bir mantıkta gizlenmiş olan kelimeyi bulup, melodinin sırrını ortaya çıkarın.

"Bu melodiyi aheste işiterek sabahlarken, kalpyolundaki hayalevinin hissinde perçinlendik."

Kolay gelsin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yeni bir soru hazırladım sizler için...

Soru:

Aşağıdaki cümlede belirli bir mantıkta gizlenmiş olan kelimeyi bulup, melodinin sırrını ortaya çıkarın.

"Bu melodiyi aheste işiterek sabahlarken, kalpyolundaki hayalevinin hissinde perçinlendik."

Kolay gelsin...

bu hazırlanan şeyi anlamadım

şifresini mi çözcez yoksa melodisinimi yada ne manaya geldiğinimi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu hazırlanan şeyi anlamadım

şifresini mi çözcez yoksa melodisinimi yada ne manaya geldiğinimi?

Cümlede bir kelime gizli, bu kelimeyi bulman yeterli olacak: "Melodi kelimesi", gizlenmiş olanı bulman veya doğrulaman için bir ipucu yalnızca.

Ayrıca dün gece bu soruyu hazırlamadan önce bu gizli kelimeyle bütünleşen bir melodi dinlemiştim; esin kaynağı oldu soruya...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cümlede bir kelime gizli, bu kelimeyi bulman yeterli olacak: "Melodi kelimesi", gizlenmiş olanı bulman veya doğrulaman için bir ipucu yalnızca.

Ayrıca dün gece bu soruyu hazırlamadan önce bu gizli kelimeyle bütünleşen bir melodi dinlemiştim; esin kaynağı oldu soruya...

BEETHOVEN hehe güzel soru teşekkürler :clover::stuart:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BEETHOVEN hehe güzel soru teşekkürler :clover::stuart:

Hisler, hisler,hisler...

Kalpyolunda

Hayalevi'nde hisler

Perçinlenir

Sabaha dek

Aheste eşlik eden

Beethoven ezgileri süsler.

Bir bakış

Biri daha

Sonrası umut belki de

Ya umudun ötesinde

Ne var?

O geceki hislerimi sizlerle üstünkörü paylaştım :) . Müzik evrenseldir ve evrensel olduğu için değerlidir. Bizim de bu evrenselliğe katkıda bulunacağımız "yalnızca tüketime dayalı olmayan" çok değerli ezgilerimiz, şarkılarımız, türkülerimiz var; bunların da hakettikleri yere ulaşmasını umuyorum.

Doğru yanıtın için kutlarım yumote...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hisler, hisler,hisler...

Kalpyolunda

Hayalevi'nde hisler

Perçinlenir

Sabaha dek

Aheste eşlik eden

Beethoven ezgileri süsler.

Bir bakış

Biri daha

Sonrası umut belki de

Ya umudun ötesinde

Ne var?

O geceki hislerimi sizlerle üstünkörü paylaştım :) . Müzik evrenseldir ve evrensel olduğu için değerlidir. Bizim de bu evrenselliğe katkıda bulunacağımız "yalnızca tüketime dayalı olmayan" çok değerli ezgilerimiz, şarkılarımız, türkülerimiz var; bunların da hakettikleri yere ulaşmasını umuyorum.

Doğru yanıtın için kutlarım yumote...

ben de bu güzel sözlerle süslenmiş değerli tebrikleriniz için teşekkür ederim :wub::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.