Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Çizgi roman dünyası..

arman

Önerilen İletiler

Christoper Reeve bildiğim kadarıyla artık aramızda yok ama canlandırdığı Süperman karakteriyle unutulmıyacak..

Evet sevgili Ceviz yine bir çok şeyde olduğu gibi Süperman konusunda da aynı düşüncelerdeyim. Gerçektende en ısınamadığım süper kahramanlardan biridir Süperman..

Para veripde kitabını aldığımı hiç hatırlamam ama elime geçtiğinde ayıp olmasın diye okurdum. :)

Nedense Süperman bana hep çok soğuk bir karakter olarak gelmiştir. Ancak hakkını vermek gerekir ki ondan sonra gelecek başta Marvel kahramanları olmak üzere tüm süper kahramanların öncüsü olmuştur adeta..

Criptonit gezegeni doğumlu

Sevgilisi Louis Leyn

İnsan kimliği Clark Kent

En büyük düşmanı Lex Luthor

En zayıf özelliği Doğal kriptonit taşları

En büyük özelliği Dünyevi hiç bir maddenin ona zarar verememesi...

Süpermanla ilgili aklımda kalanlar genelde bunlar.. Süpermandan bahsetmişken Batmani es geçmek olmaz..

Gotham kentinin süper güçleri olmadığı halde geliştirdiği silahları ve özel dövüş teknikleriyle süpermanında arkadaşı olan Batman belkide çizgi roman tarihinin en Gothic kahramanıdır.. Zaten onu bir çoğumuz filmlerinden tanıyoruz artık..

batman%20saga%20unnum.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Batman. işte karizma işte asalet, işte şekil. batman in herzaman benim için ayrı bir yeri vardır. en sevdiğim özelliğide hiçbir doğa üstü gücü olmayışı, asil duruşu ve karakteri. az konuşan,esrarengiz ve korkusuz. ayrıyetten batman için özel olarak tasarlanan ve oluşturulan ayrıyetten hayalgücünün bir eseri olan gotham city batman karakteri ile mükemmel bir bütünlük ve uyumluluk göstermiştir.

batman için birçok filim çevrilmiştir ama çevrilen filimlerden hiçbiri micheal keaton (bölemi yazılıodu :P) 'ın oynadığı kadar mükemmel olamamıştır benim için. batman karakterine de onun kadar güzel oturabilecek birisi olduğunu hiç sanmıyorum. zaten michael keaton a olan hayranlığımın asıl nedenide batman rölünden kaynaklanıyor.

batman-hush-tpb1.jpgBatman%20by%20Alex%20Ross.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Batman yada gerçek adıyla Bruce Wayn aynı zamanda güzel mesajlarda veren bir çizgi romandır.. Yani çok zengin bir adam olmasın karşın Bruce parasını insanlara yardım etmek ve kötüleri bertaraf etmek adına kullanmıştır.Bence de çevrilen Batman filmlerinin en iyi aktörü Micheal Keaton dur.. En başarısızıda Val kilmer olmuştur zannımca..

Eh bu kadar çerezlik kahramanımızdan sonra süper kahramanların en ünlüsü en sevileni en dirençlisi en duygusalı ve en esprilisine geçelim..

Karşınızda SPİDER MAN ... :)

250px-Spider-Man50.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

fotocrop_02-25-2006__36251d.jpgBİRZAMANLAR BÜYÜK GÜÇLERİN MUTLULUK GETİRECEĞİNE İNANIRDIM. ŞİMDİ İSE BÜYÜK GÜÇLERİN BÜYÜK SORUMLULUKLAR GETİRDİĞİNİ GÖRÜYORUM. BUNUN CEZASINI BENİMLE BİRLİKTE YAKINIMDAKİ HERKES ÇEKİYOR. OMUZLARIMA YÜKLENEN BU YÜKÜ DAHA NE KADAR TAŞIYABİLECEEĞİMİ BİLMİYORUM. BİLDİĞİM TEK BİRŞEY VAR, ODA BU YÜKÜ TAŞIMAK ZORUNDA OLDUĞUM. BANA VERİLEN BU HEDİYE BENİM LANETİMDİR.

sözlerini kendi kendine hayatının birçok noktasında söğlemiştir Peter Parker. babasının yerine koyduğu ve örnek aldığı amcası, ilk aşkı, herşeyden çok sevdiği karısı ve tekrar kendisini hayata bağlayan bebeği öldükten sonra sürekli bu sözleri tekrarlamıştır. sürekli olarak enerjik, pozitif ve en kötü durumlarda bile espri yapabilen karakterinin yanısıra sürekli olarak acı çeken bir yüreğe sahip olmuştur. sahip olduğu bu güçleri yüzünden sevdikleri sürekli olarak tehlike içerisinde olmuş ve genellikle zarar görmüşlerdir ve bu yüzden spiderman olmaktan birçok kez vazgeçmek istemiş olsada sahip olduğu güçler yüzünden kendisini sürekli olarak insanlara karşı sorumlu hissetmiştir ve vazgeçememiştir. bu ikilem arasında kalan Peter Parker hiçbirzaman huzurlu olamamıştır. omuzlarındakı bu aşırı yük onu yokeden en büyük düşmanı olmasının yanı sıra bir taraftanda bu acılar onu düşmanlarına karşı dahada güçlendirmiştir.

Spiderman_2_choice.jpgSpiderman.jpg

aslında doğru açıdan bakıldığında örümcekadam ı bizim dünyadaki iyi niyetli insanların hayatına benzer. iyi niyetli bir insanlar iyi niyetlerinden ötürü sürekli olarak bir çıkmaza girerler. genellikle kendilerini yıpratmayı ve tüketmeyi seçerler. ve bu yüzden çok acı çekerler. tıpkı peter parker gibi.

örümcek adamın diğer bir güzel özelliğide abartısız süper güçleridir. abartısız güçleri düşmanlarını yenmek için daha fazla çaba sarfetmesini, daha fazla zekasını kullanmasını gerektirdiği için öyküleri daha bir güzel olmuştur. estetik ve sportif haraketleri birçok insanı kendisine hayran bıraktırmıştır.

bana göre bütün çizgüroman kahramanları arasından aşkına olan bağlılığını ve sevgisini en güzel gösteren, en güzel ilişkiye sahip olan örümcekadamdır. Peter Parker ın büyük aşkı ve karısı olan Mary Jane in, sürekli olarak sahip olduğu kocasını kaybetme korkusu, kocasına olan sevgisini dahada güçlendirmiştir ve yazarlarımızla çizerlerimiz bunu çizgiromanda okuyuculara çok iyi yansıtmışlardır. buda örümcekadamı sürekli olarak takip eden fanları için daha bir bağlayıcı unsur olmuştur. birçok defa Mary Jane,, kocası kötülerle savaşmaya gitmek için kostümünü giydikten sonra büyük bir aşkla onu öperek kendi elleriyle gülerek onu tehlikenin kollarına uğulamıştır ve kocası uzaklaşırken arkasından içindeki korkuyla hüzünlü hüzünlü bakmıştır ve birçok defa dayanamayıp hüngür hüngür ağlamıştır.

27.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çok güzel şeyler yazmışsın sevgili dostum.. :clover:

Örümcek adam ya da asıl kimliğiyle Peter Parker Annesi ve Babası o çok küçük yaştayken devlet adına gittikleri bir görev sonrası kaybolunca ( Ajan oldukları sanılıyordu ) Amcası Ben Parker ve sevgili Halası May tarafından yetiştirilmiştir. Oldukça çekingen ve ürkek bir yapıya sahip olan Peter Dersler konusunda ise tam aksine çok yaratıcı ve girişken bir öğrenciydi. Radyo aktif bir örümceğin ısırışı sonrası Spider Man güçlerine sahip olan peter bundan sonra yavaş yavaş asıl zor dönemlerin kendini beklediğini görecekti..

Burada son çevrilen Spider Man filmlerinde bir sitemim olsun bu arada.. Malesef Örümcek adamın gerçek senaryosuna uygun davranmamışlar. Sanki ilk aşkı Meri Ceyn gibi göstermişlerdir ki bu yanlıştır. Peter in ilk aşkı Gven Stacy adında sarışın bir hanımdı.. Ve Gven Pterin hayatında büyük etkisi olan insanlardan biriydi. Tıpkı Ben amcasının öldürülmesinden dolayı kendini sorumlu hisseden Peter Sevgilisi Gvende Yeşil Cin yüzünden öldürülünce yine kendisini suçlayacak ve büyük bir bunalımın içine düşecekti.Aşağıda sevgili Gvenin öldüğü sahnenin olduğu sayfa vardır.

Burdan sonra ki kısmı sevgili Cevizime bırakıyorum.. Bize birazda Spider Man in özel güçlerinden bahsetmesini bekliyorum.

spidey08.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

teşekürler arman,

örümcekadamın süper güçlerinin aksine en büyük silahı üstün zekası ve mantığı olmuştur. aklını kullanarak bir dedektif gibi olayları yorumlayıp nedenlerini bulmuş, kendine stratejiler belirlemiş ve sonuca,çözüme ulaşmıştır.

spiderman fanları tarafından çok eleştrilen filminin aksine örümcek adamın örümcek ağı üretme yeteneği yoktur. kendisi gerçekte çok başarılı bir şekilde bio genetik kimya okumuştur. bir bilim adamı denebilecek bilgiye ve tecrübeye sahiptir. örümcek ağları üzerinde uzun bir zaman inceleme ve araştırma yapmış ve bunun sonucu olarakta kendisine düşmanlarıyla yaptığı savaşlarında çok faydalı olacak ağ fırlatıcılarını icat etmiştir. iki çeşit ağı vardır. birincisi bir saat içerisinde erir ve yok olur (aksi taktirde şehrin heryeri ağ oluru :D). ikinciside havayla temas ettikten çok kısa bir süre sonra sertleşir. genelde birincisini kullanır.

spider-man.jpg

bir diğer faydalı özelliğide örümcek hisleridir. örümcek hisleri bizim bildiğimiz daha çok kadınlarda olduğu söylenen 6. his gibi olup ayrıyetten tehlikenin nerden geldiğini,büyüklüğünü ve çeşidini anlamasına yardımcı olur. bu özelliği sayesinde hiçbir düşmanı örümcekadama süpriz saldırı yapamaz. bu konudada filminde çok büyük yanlışlıklar vardır. benim okuduğum bölümlerinin hiçbirinde örümcek adama yumruk atabilen, bırakın yumruk atmayı kurşunla isabet ettirebilen bile olamamıştır. ama malesef filminde birçok sahnede basit yumrukları bile yemiştir. :(

spider-man7-1.jpgddsm2.jpg

son özelliğide örümcek refleksleri, hızı ve çevikliğidir. mükemmel derecedeki refleksleri örümcek hisleriyle birleştiği zaman düşmanları için örümcekadamın tam bir başbelası ve sinirlendirme makinası olmasına neden olmuştur.

spiderman.jpgasm51-4.jpg

bütün özellikleri ile örümcekadam bayanlar için çok çekici ve erkekler içince hayranlık uyandırıcı olmuştur. hangi erkek öğle bir bayan tarafından Kaplan diye çağrılmak istemezki. değilmi dostum arman ;) bunu hayal etmesi bile bir erkeğin kendisini daha iyi ve güçlü hissetmesini sağlıyor.

Tobey Maguire'nin Spidermen filminde örümcekadam rolünü kaptıktan sonra büyük bir örümcekadam fanatiği olan Nicole Kidman ın büyük ve şaşalı evine uzunca bir süre Tobey Maguire ile birlikte kapandığını biliyormuydunuz. :stuart:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tobey Maguire'nin Spidermen filminde örümcekadam rolünü kaptıktan sonra büyük bir örümcekadam fanatiği olan Nicole Kidman ın büyük ve şaşalı evine uzunca bir süre Tobey Maguire ile birlikte kapandığını biliyormuydunuz

Bilmiyordum valla.. Hemen şimdi Örümcek adam kıyafeti siparişimi vereyim bari.. :D

Sevgili Ceviz Örümceğimizin güçlerini anlatılabilecek en güzel şekilde anlatmışsın ama seninkilere bir ek olması açısından bende Örümcek adamın bir özelliğinden daha bahsedeyim..

Örümcek adamın çenesi.. Evet evet çenesi.. :) Düşmanlarıyla kavga ederken hiç susmayan çenesi ve düşmanını sinir eden esprileriyle karşısındaki hasmının motivasyonunu bozmakta üstüne yoktur örümceğimizin. Malesef çevrilen filmlerinde bu özelliğine de yeteri kadar vurgu yapılmamış.. Zaten ne Tobey Maguire ne de Meri Ceyn Watson rolunü oynayan hanımefendi bulundukları karakterlerin hakkını verememişleridr.. Şahsen son çevrilen iki spider man filminde de en beğendiğim ve tam isabet dediğim karakterlerin hakkını Halası May' i oynayan aktrist Jonah jameson rolünü oynayan aktör ve Doktor ahtapot rolünü oynayan aktör verebilmiştir. Gerisi fas fiso olmuşlar...

Birazda Örümcek adamın düşmanları hakkında bilgiler verelim.. Buyrun karşınızda KİNGPİN ..

Kingpin.gif

New York yeraltı dünyasının en büyük mafya patronu ve Daredevilin ( Gözüpek) en büyük düşmanı.. Tabii Örümcek adamımızında.. Mr Fisk yada namı diğer Kingpinin hiç bir doğa üstü gücü bulunmamasına rağmen inanılmaz cüssesi ve kuvvetiyle örümcek adamla birebir kapıştığı bölümler dahi olmuşsada genelde kahramanlarımıza karşı onların üzerine süper hainleri saldırtarak mücadele etmiştir. New york şehrinde işlenilen bir çok suçta onun parmağı bulunur ve herkes tarafından korkulan bir adamdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şahsen son çevrilen iki spider man filminde de en beğendiğim ve tam isabet dediğim karakterlerin hakkını Halası May' i oynayan aktrist Jonah jameson rolünü oynayan aktör ve Doktor ahtapot rolünü oynayan aktör verebilmiştir.

tamamiyle aynı fikirdeyim seninle. ayrıyetten dediğin gibi örümcekadamın çizgiromanlarına çok güzel bir hava katan üstün espri yeteneğini, nedenini hiç bilemediğim ve çok merak ettiğim bir şekilde filmde tamamiyle gözardı etmişler ve çok saçma bir şekilde kullanmamışlardır.

evet kingpin çizgiromana mafya havası getiren örümcekadamın en sevdiğim düşmanlarından biridir. bir diğer önemli düşmanıda, hatta en büyük düşmanıdır. spiderman in ilk filmindende bildiğimiz yeşilcin (green goblin) dir. gerçek kimliği Peter Parker ın en iyi arkadaşı olan harry nin babası Mr. Osborndur. kendi kurduğu osborn şirketlerinin başkanıdır. gene filminin aksine kingpin gibi yeşilcin inde süper güçleri yoktur. fakat yaşamış olduğu kimyasal kazaa sonucunda şeytani bir yüksek zekaya sahip olan bir deliye dönüşmüşmüştür. kendi icadı ve ölümcül silahlarla donatılmış olan uçan kaykayının tepesinde dolaşarak ortalığa dehşet saçar. ama genellikle çok ince düşünerek ve sabırlı davranarak düşmanını psikolojik olarak yıpratır ve zayıflatır. öldükten sonra yerine yeşilcin olarak oğlu harry geçmiştir. uzun bir süre sonra sebebi belli olmayan bir şekilde çıkagelmiştir. yeşilcin olduğu zamanlarda sürekli olarak konuşup kahkahalar atarken, normal yaşamında çok ciddi, disiplinli ve sinsi bir karaker içerisindedir.

greengoblin_final.jpgnorman2.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İlk Spider Man filmini seyredenler hatırlayacaktır.. Yeşil cin Örümcek adam ile olan kavgasında ölmüştür.. Daha sonra babasının çılgınlığına ortak olacak olan Harry Osborn Hob Cin olarak Örümcek admımızın yeni belalısı olacaktır.

Hob Cinde tıpkı yeşil Cin gibi uçan ve son derece üstün silahlarla donatılmış planörü kabak bombaları ve şeytani zekasıyla bir çok Örümcek adam macerasında Kahramanımıza zor anlar yaşatacaktır.. En kötüsüde Örümcek adamın gerçek kimliğini öğrenecek ve Petere Psikolojik olarak da saldıracaktır.

news_396_1.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dr. Ahtapot... Profösör Octavius diye de bilinen Dr Ahtapot çok zeki bir bilim adamı olmasına karşın zamanında yaptığı deneylerin kontrolden çıkması sonucunda çıldırmış ve zamanla suç dünyasının en azılı süper hainlerinden biri haline gelmiştir... O da tıpkı Hobcin gibi süper güçlere sahip olmamasına rağmen titanyumdan oluşturduğu ve neredeyse canlı bir organizma gibi hareket eden uzun mekanik kolları ve dahiyane zekası sayesinde başta Örümcek adam olmak üzere bir çok süper kahramana zor anlar yaşatmıştır.

sinemasal-orumtayfa-6.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

venom... gerçek ismi Eddy Broke dur. Peter Parker gibi oda bir fotografçıdır ve gizli kimliğinde örümcek adamın , normal kimliğinde de Peter Parker ın rakibi ve düşmanıdır. normalde süper güçleri yoktur. birzamanlar Peter Parker ın giydiği uzaylı bir canlı türü olan siyah kıyafetini giymektedir ve gücünü bundan almaktadır. venom örümcek adamın örümcek hisleri hariç bütün güçlerinin aynısına sahiptir. hatta örümcek adamdan biraz daha hızlı, çevik ve güçlüdür. o yüzden örümcek adamı her seferinde çok zorlamıştır.

rise.jpg

düşmanları ile olan karşılaşmalarında düşmanlarına karşı alaycı ve espirili yaklaşımı ile bilinen örümcek adam korkunç bir görünüşe sahip olan venom ile olan karşılaşmalarında bu özelliğini pek sergileyemez.

spiderman-vs-venom.jpg.w560h420.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.