Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Paris Maris

alamet-i farika

Önerilen İletiler

İnsan beni almaz mı yanına,çok iyi bilirim ben orayı...:P Paris kazan biz kepçe nasıl gezerdik...:wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnsan beni almaz mı yanına,çok iyi bilirim ben orayı...:P Paris kazan biz kepçe nasıl gezerdik...:wub:

hayatım seneye katılımcı olcam işallah bu fauara... seni de alırım o vakit en şahanesinden...

biriktiriyorum şimd paris notlarını,taze taze atıcam foruma, tabe resim eklemeyi becerebilirsem...

ha bi de onun için yardım sivuple, sibuple ya da her neyse...

la yarın bi opın eır tur mu yapsaydımm... yok mu parisli birileri la....???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İşte Paris seyahati, (görmemiş değil de amatör diyelim...)

KISIM 1 : Kezban Paris'te...

Efenim çarşamba öğleden sonrası saat 17:00 dene beri aha da aşşağıdaki manzaraya uyanıyorum; yattığım yerden hemi de, çok afedersiniz...

oda003.jpg

akşam da uyumadan önce aha budur gördüğüm:

oda040.jpg

Tabi böle bi acaip oldu buraya gelişim,iş için yani, ama bu fuara katılımcı olarak iştirak edince haliyle bi rahatlık da olmadı değil. Böle gezmek tozmak da cabası oldu...

İki dakka oturmadım o naçiz popomun üzerine ayıptır sölemesi...

Tabi hemen de bi otel önü fotosu çektirdim maksimum görgüsüzlüğümle :

oda010.jpg

Attım valizi otele, kendimi de sokağa... Amanın o ne biçim şey meydan üstüne meydan,cadde üstüne cadde...

Atladım hemen bi taksiye;dedim ''hemen OPera Garnie sivuple (ya da sibuple hala emin değilim) çalıştım tabe dersimi gelmeden evvel... Bi de taksici abiye bi ''OperĞhaa Garniyeee...'' deyişimi duysanız sanki bana Pari'te doğmuşum ş.r.fsizim; böle bi içimden fransız çıkacak sanki, anlamadı tabi abi... Soona da en bi ingilizcesinden ''Opera Garnier'' deyiverdim,anladı. Meğer abi Londra doğumlu bi İngilizmiş,:( cosmopolit şehrin rezilliği de bi ayrı oluyo ayıptır sölemesi...

aha bu da ağzım açık kalmış halde çektiğim opera binası...nın bi kısmı, ufak bi kısmı hatta...

operanx.jpg

Akşam Kong diye bi restorana gittik. Bu arada ekürim Patronun karısı ve bizim otellerin mimarı yani aylık geliri benim 10 senelik gelirime eş olan bi kadın ve yine aylık geliri benim 1 senelik gelirime eş olan bi adam. Ben de böle aralarında Kezban Pairs'te modunda gezinen Hülya Koçyiğit kıvamında bordro mahkumu bi zevat...

Şimdi burda fotolarını gösterip afişe etmek istemiyorum kendilerini zira sanırım bu seyahatten soona hayata bakışları değişecek hiç olmadı beni artık bi yere götürmezler de göndermezler de...

Gittik neyse oturduk restorana (foto çektirmiyolar maalesef ama acaip biyer böle değişik...)

Oturduk bi abiler geldi garson uyf... Sanki bana dolçe ve gabana defilesi mübarek; türlü renk,türlü ırk, yunaytıd kalırs of benetton da diyebiliriz misalen... oh böle takım elbiseli,jilet gibi servis ekibi,mis...Biz de otelciyiz ya böle baya bi incelemişiz abileri; geldi bi tanesi ''sadece restoranda servis veriyoruz'' dedi bize... :P

valla iş dışında bişi aklıma geldiyse terbiyesizim...

aha restoranın linkisi : Kong Restoran bar filan bi acaip biyer

Çiğ balık vesaire yedik,pek anlatasım yok, ben izmirliyim babam çıksa yerim malum ama yine de sevmeyen olabilir anlatmiim boşuna...

1. gün akşamı böle bitti işte, güzel şarap,güzel peynir evet...evet...

devamı : Kısım 2 : Pariste Hacı Olmak...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

KISIM 2 : Paris'te Hacı Olmak ya da O kadar da değil Matmazel

Efenim ertesi gün hemen erkenden otelin kahvaltı salonu, kahvaltı etmek için yeterli donanımı bulamamak,saçma sapan ekmeklere güzel peynirler sürmek, kötü çay,iyi kahve,meyveli yoğurt filan klasik seyahat ritüellerini atlattıktan sonra hemen yine taksi istedik konsiyajdan, bu sefer temkinliyim hiç bulaşmıyorum fransızca mevzuuna malum benim fransızcam saray aksanına çalıyor, herkes anlayamayabiliyor...:P

Uzun bi fuar ziyareti oldu öğleden sonrayı buldu çıkışım ama bu sefer sıyıramadım eküriyi mecburen takılmak zorunda kaldım,önce bi kafe bi güsel kahve bi pembe şarap

Soona nasıl oldu anlayamadım Patronun karısı ile Lui Vuitton merkez binasına girdik. Ama kapıyı görmesem Fransız Merkez Bankası diyebilirim öyle şaşkınım. Ve evet yarenler hacı oldum ben...

Önce dedim ki tamam evet pahalı bi marka 800 1000 yevroluk çantalar olur tabi makul gibi, patron önde ben arkada ilerliyoruz yazık hatun da bana yol gösteriyo, her kadının bi lui vitonu olmalı filan diye ben de hıhı diyerek eşlik ediyorum kendisine, boynumda da çakma guççi çantam, bildiğin kaleiçi esnafından geyet bi türk lirası birimi ile 35 yeteleye alınmış, elimle paltonun içiğne doğru itmeye çalışıyorum.

Bi an konsantrasyonumu kaybettim kırmızı bi çantanın önünde 19.000 yevro etiketini görünce... valla bak... hayır fotoğraf çekenler vardı lakin ben arkamda şahit bırakmak istemediğimden yeltenmedim bile... :(

Soona giyim katına dooru ilerledik üstüne LV harfleri itina ile yerleştirilmiş bi bikini, bakınız bikini diyorum forum zevatı, fiyatı 23.000 insan yevrosu,çüş sesi biraz yüksek çıktı engel olamadm ama...Hayır ben bi bikiniye 23bin yevro vereceksem 7/24 o.r.gazm isterim arkadaş... isterim yani...

aha caddenin fotosu, en arkadaki bina Lafayet (Dodi el fayet eniştemizin tükkanı)

oda018.jpg

oraya da girdim, eksik kalmadım yani...tek bi alışveriş merkezi katı dolusu ayakkabı yarenler, insan iflah olur mu ordan soona?

Neyse akşam oldu; biz gene eksikmiş gibi bi Sosyete restoranında COSTES :

costes - kost diye okuyalım lütfen

neyse girdik zenci taş bi abla aldı rezervasyonumuzu; boyum ablanın belinde zati karanlık gözüm görmüyo, ezilerek başladım geceye...

Geçtik oturduk menü getirdi bi fransız matmazeli, ha bu arada bu restoran da taş ablalarla dolu böle bi viktoryas sikrıt kokusu etrafta filan... Abla dedi ki(abla da demiyeyim kızceyize şimdi kıskançlığımdan sırf, ancak 23-24 yaşlarında bi taze...) başka dilde menümüz yok yardım isterseniz ben anlatırım size dedi... açtım baktım zerre anlamıyorum bi de ben fransızca çat pat dert anlatabiliyorum TC sınırlarında imiş meğer...

Dedim matmazel sen az yanaş şu ördek ne ola ki?

bak bak okur kitle ne dedi abla :'' şimdi şöle oluyo, portakal soslu....'' dur dedim matmazel dur, o kadar da değil, biliyoz onu, geyiklerimizin en hasıdır portakallı pekin ördeği... ezdirmedim kendimi forum entelijansiyası,gurur duyun benimle...

Masadakiler gece boyu benle konuşmadı bi daha... :(

Gece yatağa girdim, oh missss.... Hayır hiç söylemiyosunuz bu eyfeli saat başı beş dakkalığına ışıklandırıp hareketlendiriyorlarmış, bakakaldım öle mal mal... :P (bu arada farkettiyseniz fransa terbiyesizliğimi zerre etkileyemedi,asimile olmadım yoldaşlar...)

Yarın : Kısım 3 : Ben de Şifre Çözdüm... Valla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu kız nerelerde,artık merak etmeye başladım...:unsure:

Yarın : Kısım 3 : Ben de Şifre Çözdüm... Valla...

eee hadiii...bekliyoruzz...:unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.