Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

lennartim

Önerilen İletiler

yasam süprizlerle dolududr.bazen hos bazen hos olmayan süprizler... istesekte istemesekte her ikisiylede karsilasmamiz kacinilmazdir.dünyada hicbir insan herzaman mutlu yada herzaman mutsuz degildir. mutsuzluklarin icinde zaman zaman mutlu anlar vardir. ki bu mutlu anlar bizim hayata tutunmamizi saglar.onun icin hic kötümser olmaya gerek yok,sadece sabirli olmak o güzel süprizleri ümitle beklemek,bizi yaratan tanrinin , bizi yalniz birakmayacagina inanmak lazimdir.tanri sizin icinizde ve size her zaman yardim ediyor.bu duyguyu icinizde hissedin...ozaman göreceksiniz ki üzüldügünüz bircok sey gökyüzündeki bulutlar gibi önünüzden gelip gececek ve piril piril günesli günler icinizi aydinlatacaktir herkese selam ve sevgilerle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yaşamın tanımını kişinin ana rahmine düştüğü an ile kişinin ruhunu verdi an arasında ki süreç olarak ele alalım.(bu tanım yetersiz olduğunu biliyorum ama konuyu dağıtmamak açısında özet bir tanım tercih ettim).

bu süreç içerisinde kişi, belli devrelerde çeşitli boyutlara burünür. bu boyut değiştirme anında kişi psikolojisi doğrudan etkilenir. bu etkilenme duruma göre ; mutluluk veya mutsuzluk halini alır. bu halin kişide yaşanmaması imkansızdır ve bahsettiğin gibi kaçınılmazdır. bu iki mefhum kişiyi ya hayata bağlar ya da hayattan uzaklaştırı.. bu çaresizlik ve kaygı onun dünya da yanlız olduğunu ve çok küçük olduğu hissini verir. işte bu nokta da dinsel inancı her ne ise ona sığınır.. savunmasızdır yalvarır.. tersi bir durumda ise genel de insan fıtratı; daha çok dünyaya bağlanır ve kendi yetilerinin her şeyi yapabilecek güçte olduğunu kabullenir.

benim fikrim bu, neyse fazla kafa ütülemenin manası yok diye düşünüyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yaşam bizlere yeni olgularla da gelebiliyor..yaşanan acılarla yoğurulup olgunlaşma sürecine geçişler oluyor..

İnişli çıkışlı yaşamlarımızda önemli olan her sıkıntı ve acılarda dik durabilmek

daima ileriyi görüp sıkıntılarımızın bizi aynı noktada kalmamızı engellemesine izin vermemek...

İlerlemek ,aynı zamanda olgunlaşmak istiyorsak arkamıza bakmadan yaşama sarılmak ve yolumuza devam...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.