Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Güneş'i Söndürün Bakalım..

Misafir taurusmutis

Önerilen İletiler

Misafir taurusmutis

Güneş'i içine alabilecek büyüklükte o yüksek ısıya dayanabilecek bir kova ve bu kova içinde tüm Güneş'i örtecek kadar (buharlaşmayacak kadar çok) suyunuz var..Güneş'i söndürebilir misiniz..?

Kolay bir soru olduğunu biliyorum, maksat burası biraz hareketlensin..;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Güneş'i içine alabilecek büyüklükte o yüksek ısıya dayanabilecek bir kova ve bu kova içinde tüm Güneş'i örtecek kadar (buharlaşmayacak kadar çok) suyunuz var..Güneş'i söndürebilir misiniz..?

Kolay bir soru olduğunu biliyorum, maksat burası biraz hareketlensin..;)

Ne istiyorsun sen bakayım güneşden :))) azıcık kimi zaman kendisini gösterir gibi oluyor yüzümüz gülüyor, başımızdan aşaya su döken olmaz ise...

Hem bu yine dediğin gibi çok kolay bi soru... söylemiyeceğim, bekleyelim az :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir taurusmutis

Ne istiyorsun sen bakayım güneşden :))) azıcık kimi zaman kendisini gösterir gibi oluyor yüzümüz gülüyor, başımızdan aşaya su döken olmaz ise...

Hem bu yine dediğin gibi çok kolay bi soru... söylemiyeceğim, bekleyelim az :)

Ah! Tabi siz az güneş gören yerdesiniz..GErçi zaman kar görme zamanı ama malesef o da görünmüyor şu sıralar..:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

buz mu yapcaz attım yanii.. düşünmeden oyle pat diye bir cevap verdim, buzu nasıl yaparız orada onu dusunmedim mesela... buzla sondurebiliriz ama gunesi belki hani yani buharlaşmıyorsa o su...

aman taurus sen de aklımı almak istiyorsun biliyorum... uzayda hava mı var yangın sondureceksin... anladın sen onu

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir taurusmutis

buz mu yapcaz attım yanii.. düşünmeden oyle pat diye bir cevap verdim, buzu nasıl yaparız orada onu dusunmedim mesela... buzla sondurebiliriz ama gunesi belki hani yani buharlaşmıyorsa o su...

aman taurus sen de aklımı almak istiyorsun biliyorum... uzayda hava mı var yangın sondureceksin... anladın sen onu

'' Çok kızdıysa buz ... '' diyorsun yani..:w00t: Aslında buz yapmak istiyorsan uzayın doğal soğuğu zaten suyu buz yapacaktır, ama buz muz değil cevap.. Uzayda hava olmaması konusu ile noktayı koymuşsun..E birileri de bu ipucundan hareketle cevabı yazar artık..;) Yine de ilk tebriği hakeden oldun hadi..:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Güneş havayla mı yanıyor ki havayla sönsün? Miadı dolunca kendi kendine sönecek nasılsa. Peki florakarbon püskürtüp dondurmaya ne dersiniz?

İlla kovaya sokacaksan önce güneşi emecek bir cihaz olmalı. Tamamını bir tanka tıktıktan sonra kovanın dibini delip güneşi alttan vermeli.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir taurusmutis

Yok yok florakarbonla da olmaz.. Aslında hem Gloria hem de Nicleno doğru noktaya değiniyor..Bu sorunun cevabını anlayabilmek için, yangın söndürme mekaniğini anlamak gerekiyor:

Ateşi söndürmek için su,köpük,kum ve benzeri materyallerle ateşin hava ile olana irtibatını kesmeliyiz ki ateş yanması için ihtiyacı olan oksijene ulaşamasın..Böyle olduğunda hemfikirsek, hava ve dolayısıyla oksijen olmayan uzayda yangın olamayacağını ve Güneş'in yanmadığını açıkça görebiliriz..Güneş'te olan nükleer füzyon ve bırakın güneşi söndürmeyi, Dünya üstündeki herhangi bir nükleer reaktör kazasında bile çekirdeğin üstünü kalın bir betonla örtmekten öte bir şey yapmamız olası değil..Kendi enerjisi bitmedikçe Güneş söndürülemez..

Soruma katılanlara teşekkür ederim..:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 10 ay sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.