Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Forumu Kullanamıyorum

Misafir CYRANO

Önerilen İletiler

foruma firefox ile girdiğimde firefox'un bellek kullanımı 800 e falan çıkıyor. Ekran donuyor, yazı yazarken tuşa bastıktan saniyeler sonra harf çıkıyor. bir süre sonra firefox yanıt vermiyor.

İnternet Explorer ile girdiğimde ise, son derece yavaş oluyor. Aynı zamanda mesela "bloglar" bölümüne girince, orada görünen blog iletilerinin alt ve üst bilgileri görünmüyor. Yazı yazmaya çalışırken, her tuşa bastığınızda yazı sayfa refreshlenmiş gibi yanıp sönüyor, görüntü yazının başına atlıyor.

Bu sorunları başka hiçbir sitede yaşamıyorum. Genel bir sorun mu yoksa benim bilgisayarımla forum arasındaki bir uyumsuzluk mu onuda bilmiyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Ayrıca son üç ay içinde forumda hiç bir güncelleme yapılmadı,

Cache denilen belleği tamamen temizleyin ve tekrar deneyin bazı dosyalar (site belgeleri) karışmış olabilir gibime geliyor...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

ccleaner ile yapılan işlemden mi bahsediyorsun dostum ?

http://www.turkish-media.com/forum/topic/187908-cache-nedir-nasil-temizlenir/

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ctrl+shift+del tuş kombinasyonuyla ulaşılıyor o işleme Firefox 3.5.5 te. hergün yapıyorum dostum onu. Şimdi hem ie de, hem firefoxta yine yaptım ve hiçbirşey değişmedi. Firefoxla girip senin iletine cevap yazmaya çalıştım. Bir dakikada bir kelime yazabildim. Zaten ne zamandır. Yazıları word'de yazıp öyle copy paste yapıyorum foruma. Şu ie de yazıyorum bu iletiyi ve yazı sağa sola doğru okunmayacak derece oynuyor her tuşa bastığımda. Diğer bahsettiğim sorunda halen duruyor ;

ekranb.jpg

blog bölümünün görünümü böyle mesela

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

bilemiyorum iş yerinde 14 ayrı bilgisayar var ve deniyorum hepsi normal.

arayüz değiştir bir bakalım ne olacak aşağıda köşede yeni bir ara yüze al bak bakalım ne olacak.... smile.gif

Ayrıca tarayıcı geçmişini temizliyormusun?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Sanırım seni kar taneleri etkiliyor CYRANO....

Bilgisayarındaki RAM (Random Access Memory) miktarı ne?

Kar tanelerini en üsteki barı okuyarak kapatabilirmisin....

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

RAM için parantez içinde açıklama vermen "hastaları. hastaları bayıltıyoruz" tadı yaşatmadı değil şimdi bana :)

RAM 1024 dostum. Aslında düşününce kartanelerinden sonra başladı galiba.

Yalnız dostum kartaneleri durdurmak haddimiz değil ki. Durdura basıyorum ama, sayfa her yenilendiğnde tekrar başlıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

RAM için parantez içinde açıklama vermen "hastaları. hastaları bayıltıyoruz" tadı yaşatmadı değil şimdi bana smile.gif

RAM 1024 dostum. Aslında düşününce kartanelerinden sonra başladı galiba.

Yalnız dostum kartaneleri durdurmak haddimiz değil ki. Durdura basıyorum ama, sayfa her yenilendiğnde tekrar başlıyor.

"kar yağışını durdur seçeneği" değil de "sistemi durdur" yapınca oluyor cyrano, ben durdurdum ve şu an kar yağmıyor, guncelledim, yeniledim hala yağmıyor, daha iyi şu an pc hızım benim, donmalar da azaldı...

iyi yıllar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"kar yağışını durdur seçeneği" değil de "sistemi durdur" yapınca oluyor cyrano, ben durdurdum ve şu an kar yağmıyor, guncelledim, yeniledim hala yağmıyor, daha iyi şu an pc hızım benim, donmalar da azaldı...

iyi yıllar

Allahımmmmmm!!!!

kar yağışını durdurdun muuuu :huh:

sistemi durdurdun, güncelledin, yeniledin, herşeyi yok ettin...

inşallah ol sen de böyle

aşık ol da bak birine

ben oldum da ne oldu sanki

senin gibi birisineeeeeeeeeee....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

iyi yıllar

Gerçekten tüm kasmalar, donmalar ortadan kalktı. Teşekkürler Gloria. Sana da mutlu yıllar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

aynen ben de forumu kullanamıyorum, dün adminlere maillar attım ama bana geri dönülmedi,, bilginize..

Ne firefox ta ne de internetexplorer da bir sorun yok. Kaldı ki benim pc eski sistem işletim sistemi de xp.

Zaman zaman internet kalıntılarını temizlemek gerekir. Ha bir de virüslerden bu tip yavaşlamalar oluyor. Zaman zaman virüs programıyla taratılmalı. Gözde büyütmeyip, alışkanlık edinmek gerek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.