Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

nyx-fallen angel

Önerilen İletiler

Jurassic Park efsanelerim arasında yer alır. Beni içine çeken ve orada olduğum, o hayal dünyasında soluk aldığım filmlerin başlarında gelir. Jurassic Park'ı beğenmeyen bir arkadaşımı acımasızca dışlamaktan ve hiç bir şeyden anlamayan biri olduğunu direk yüzüne karşı başına kakmaktan sadistçe bir keyif almıştım, efsanelerime laf söyletmem! Jurassic Park efsanesi ya, boru mu bu? Kesinlikle af yok!

Hep M.Ö. 10 000 in o ayarda olamamasına yanarım. Mutlaka o çağı canlandıran, o çağa götüren mükemmel bir film yapılmalı. 10 000 olmadı, maalesef... Bu konuda bir açık var, doldurulmalı...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İlgili yorumumda belirtmiş olacağım, ama tekrar etmekten kendimi alamayacağım: War of the Worlds filminde beni en çok yerimden zıplatan replik, tripodu vurmaya hazırlanan askeri birlik komutanının "Hadi hadi hadi, Gustav'ı doldurun, onu Javelin'le vuracağız, hadi hadi hadi acele edin" diye timi mevzilendirmesi. İşte orada ekranın içine atlayıp roketatarı omzuma koyup tripoda nişan almak için çıldırıyorum. Tripodun tepesinde füzenin patlama sesi heyecanımı doruğa ulaştırıyor. Bummm! Tripod yere yıkılırken zıplamamak için kendimi zor tutuyorum.

Efsane ya... Ne efsane hem de... Spielberg başımın tacıdır o yüzden de, biraz uzun film yapsa... Bitiveriyor ve ağzından emzik çekilmiş bebeye dönüyorum... Bu film bitiverince "aaaa!" diye kaldım. Bitmemeliydi bu efsane ya, beni girdap gibi içine çekmeli, çekmeli, yok etmeliydi...

Dur bakalım şimdi şu Titanlar Savaşı nasıl bir film...

Ben efsane filmler devri korsan yüzünden kapanacak diye üzülüyordum ama, galiba daha henüz değil... Anlaşılan bir süre daha bu büyünün tadına varabileceğiz. Sonrası allah kerim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İlgili yorumumda belirtmiş olacağım, ama tekrar etmekten kendimi alamayacağım: War of the Worlds filminde beni en çok yerimden zıplatan replik, tripodu vurmaya hazırlanan askeri birlik komutanının "Hadi hadi hadi, Gustav'ı doldurun, onu Javelin'le vuracağız, hadi hadi hadi acele edin" diye timi mevzilendirmesi. İşte orada ekranın içine atlayıp roketatarı omzuma koyup tripoda nişan almak için çıldırıyorum. Tripodun tepesinde füzenin patlama sesi heyecanımı doruğa ulaştırıyor. Bummm! Tripod yere yıkılırken zıplamamak için kendimi zor tutuyorum.

Efsane ya... Ne efsane hem de... Spielberg başımın tacıdır o yüzden de, biraz uzun film yapsa... Bitiveriyor ve ağzından emzik çekilmiş bebeye dönüyorum... Bu film bitiverince "aaaa!" diye kaldım. Bitmemeliydi bu efsane ya, beni girdap gibi içine çekmeli, çekmeli, yok etmeliydi...

Dur bakalım şimdi şu Titanlar Savaşı nasıl bir film...

Ben efsane filmler devri korsan yüzünden kapanacak diye üzülüyordum ama, galiba daha henüz değil... Anlaşılan bir süre daha bu büyünün tadına varabileceğiz. Sonrası allah kerim...

Bence de bu tarz filmler yarıda kalıyor.

Ama Tsu'tey ile Trudy ölmemeliydi yaa...

Trudy'i niye öldürüyorsun Cameron'um sen?

Ne alıp veremediğin var hatunla?

Devamını çeksinler;

Trudy'i de bi Avatar'a yerleştirmenin yolunu bulsunlar...

Eywa herşeye kadir değil mi yaa!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Devamını çeksinler

:lol:Bu dileğin sanırım gerçekleşecek... Çünkü finalden öyle bir devamı var havası sezdim. Sanırım bizimkiler gezegene yeniden gelecek ve ilkinde yerlileri fazla hafife aldıklarını düşünerek "hazırlıklı" gelecekler.

Tam bizimkiler orayı basarken daha teknolojik başka uzaylılar da dünyayı basmaz mı! :lol:

Hasılı bu kumaştan çok elbise çıkar, ucu açık...

"Alien" efsanesinin de biraz afedersin şeyini çıkarmışlardı, farkına varıp bitirdiler. Keza Terminatör efsanesi de son filmde yaşayamadı, bitti...

Zaten efsane yaşayan bir şey olmaz. Bitecek ki efsane olarak hatırlanacak. Yaşayan efsane diye bir şey yoktur, olamaz... Ölmeden efsane olmanın bir yolu yoktur!

Bunun için de vakitlice ölmek, orda burda sürünüp ortalığa, ele ayağa düşmemek şart!

Not: Titanların Savaşı tatmin edici değil. Bilmiyorum, belki beklentim yüksekti ama, her şeyden önce 3D teknolojisi yetersiz. Televizyon 3D si gibi... Bir kere sinemada kesinlikle perdenin ortadan kaybolması, seyircinin olayın içine girmesi lazım. Bunda sadece bazı nesneler geride, bazıları önde görünüyor. 3D kesinlikle bu değil... Olmamış... Bana fantastik mitoloji atmosferini solutamadı, kötü puan veriyorum...

Yok yani sinemanın yetersizliğinden filan değil, benim bildiğim anlamdaki gerçek 3D de gözlüğü çıkarınca hiç bir şey seçilmemesi lazım, test ettim, öyle değildi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Avatar 2 gelirse, çok mükemmel olur yalnız...

Ama Terminator gibi 10 senede bir çekerlerse;

Ya da Alien gibi...

Olmaz yani;

Ayıp olur...

Bu arada:

"Alien" hala efsanedir yaa...

Hele bence kurgusu en iyi oturmuş filmlerden birisidir ama "Alien vs Predator"ü oturtamamışlar.

Oturtabilselerdi eğer, konu ancak o kadar muhteşem olabilirdi...

Aslına bakarsan "Alien" ile "Predator" filmleri, konu olarak birbirlerini tamamlayan filmler.

Alienler, yaratık avlamayı gelenek haline getirmiş olan Predator'lerin yarattıkları, onların savaşçı kültürlerinin bir parçası.

Zaten Predator'lerin maskları da, Alienlerin yumurtalarını bırakan o yüze yapışan yaratıklar için koruma niteliğinde bir mask.

En baştan beri iki filmin konuları da iç içe...

Filmlerin hepsini izleyince ve hele hele son "Alien vs Predator" filmlerini izleyince konuyu bütünleyebildik.

Gerçi oyunlarında belliydi bir ölçüde ama neyse...

Örneğin; ilk Predator filminde, Arnold'un oynadığı filmde, Predator dünyaya Alien avlamaya iniyor.

Ama Alien'ları gönderdikleri Uzay Gemisi Dünya'ya iniş yapmamış:

İlk Predator filminde kesinlikle buna vurgu yok...

Gerçi ikinci filmde, Predator, Uzay Gemisine bindiğinde, Alien'lara ait kafatasları da vardı...

Hiç sormamıştık o zaman "Ahanda bu ne ayak?" diye; meğer olayı buymuş...

Ama ilk Alien filminde, başka gezegende buldukları uzay gemisi ve Alien'ler, işte o Alien'ler...

Ondan sonra Predator ve Alien filmleri sanki birbirlerinden bağımsızmış gibi iki ayrı süreci işlediler.

Yani İlk filmleri, ilk kopuşlarıydı...

Son filmlerde, onca çekilmiş Alien ve Predator filmlerini bütünleyecekti...

Ama hem oyunculuk zayıftı; hem konuyu yeterince güçlü işlememişlerdi...

Belki de Alien filmlerini "Sigourney"siz izleyemediğimiz ve ilk defa Uzay havasından kopuk olduğu için haz almadık...

Ama kim ne derse desin;

Bence konu ve filmlerin bağlantısı bakımından çok zekiceydi ama kotarılamamış ne yazık ki...

Çok daha eşsiz olabilirdi...

Yine de benim için Alien ve Predator filmleri hala süperdir...

Termiantor'e gelince:

Onun da devamını çekecekler, belli...

Yani 5incisi gelecek...

Ama paçayı kurtarabilir mi bilmiyorum...

Terminator hala efsanedir bana ve son bölümü o kadar hayal kırıklığına uğratmadı beni aslında...

Yine de daha güçlü çekilebilirdi diyorum...

Ama dediğin gibi vakitlice öldürüp, son versinler ki efsane olabilsinler...

Diyelim ki "Ya hu hala bunlar gibi bir film yapılamadı!".

Avatar gibi bir film ve hatta daha güzeli elbette yapılır;

Ve bence Cameron, ikincisini çekecekse, ilkinden daha özgün bir konu bulmak için çaba harcayacaktır.

Terminator'de nasıldı?

Adam ikinci filmde koydu mu Sıvı Metal Terminatör T1000'i oraya?

"Oha! bu ne be!?" dedirtti mi?

O dur yani...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Bu kadar kıyamet koparıldıktan sonra insan izlediğinde "acaba bende mi bir şey var" çelişkisine kapılıyor tabi. Grafikleri on numara, efektler on numara eyvallah. Diyecek bir söz yok. Sinemada o ağacın polenlerini eliyle yakalamaya çalışmayan yoktur :) Peki konu ve senaryo?

--spoiler--

Neytri, Toruk'un hikayesini anlatınca, Jake'in Toruk Macto olacağını anlamayan var mı ? Dr. Augustine'i kutsal ağacın dibinde ebediyen avatarıyla birleştirmeye çalıştıklarında, Jake'e de yapacaklarını ve başarılı olacağını anlamayan var mı ? Ya da senaryo içinde sizi şaşırtan, sürpriz olan herhangi bir gelişme oldu mu ? Ben ne olacağını asgari 15 dakika geriden anlayarak izlemiştim.

Sömürgeciler yerlileri izlemesi, onlar hakkında istihbarat vermesi için kendi içlerinden birini gönderiyor. Bu kişi zamanla yerlilerle etkileşime giriyor. Görevini sorgulamaya başlıyor. Yerlilerin doğayla olan dostluğuna hayran oluyor. Geleneklerine hayran oluyor. Ve sonunda onlardan birisi oluyor. Yerlilerden bir hatun kişiye aşık oluyor. Kabilenin baş savaşçısı başta buna sinir oluyor ve istemiyor. Ama daha sonra kardeşi olarak kabul ediyor. Yerlilerle birlikte avlanıyor, düşmanlarına karşı onlarla birlikte savaşıyor. Sonunda sömürgeciler gelince yerlileri kaçmaları için uyarıyor.

--spoiler--

Hımm. Ya bu çok tanıdık geliyor değil mi ? Admin hatırlattı demiş ama, bu hatırlatmanın ötesinde be. Kurtlarla Dans'ın konusunu olduğu gibi alıp uyarlama. Olay bazında, Matrix'ten ve hatta Tarzan'dan alınan unsurlara değinmiyorum bile.

--spoiler--

Savaş sahnelerinde klişeler toplamı (hayvanların en zor anda yardıma gelmesi, iyi adamla kötü adamın sonunda birebir kapışması vs) ve hava savaş araçlarının camını delip pilot öldüren oklardan falan bahsetmiyorum bile. Amerika galaksiler arası yolculuk yapıp başka bir galakside madencilik yapacak kadar gelişmiş, ama hava araçlarının camlarına bir röntgen filmi çekmeyi dahi akıl edememiş.

--spoiler--

İçimizdeki boşluğu dolduramadı Avatar. Üç boyutlu, müthiş animasyonlar ve grafikler izledik. Ancak o kadar.

Öyle radikal bir eleştiri falan da yok. Eleştiri bile klişe, kötü Amerikalılar, iyi insanları ezerken, iyi Amerikalılar iyi insanlarla birlikte, kötü Amerikalılara karşı savaşıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu kadar kıyamet koparıldıktan sonra insan izlediğinde "acaba bende mi bir şey var" çelişkisine kapılıyor tabi. Grafikleri on numara, efektler on numara eyvallah. Diyecek bir söz yok. Sinemada o ağacın polenlerini eliyle yakalamaya çalışmayan yoktur :) Peki konu ve senaryo?

İçimizdeki boşluğu dolduramadı Avatar. Üç boyutlu, müthiş animasyonlar ve grafikler izledik. Ancak o kadar.

Öyle radikal bir eleştiri falan da yok. Eleştiri bile klişe, kötü Amerikalılar, iyi insanları ezerken, iyi Amerikalılar iyi insanlarla birlikte, kötü Amerikalılara karşı savaşıyor.

Cyrano, eleştirilerinde haklısın;

Hiç işlenmemiş bir konu değil elbette...

Ama güzel işlemiş bence.

Yani ben zevk aldım filmden açıkçası...

Hemen ertesinde film müziklerini indirdim, onlar da çok güzeldi bana sorarsanız...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 4 yıl sonra...
  • 1 yıl sonra...
  • Admin

Sinemada yeni dönem Avatar 2 ile başlıyor

ABD yapımı destansı bilim kurgu filmi Avatar’ın devam filmi çekiliyor. Yönetmen James Cameron’dan Avatar 2 ile ilgili müjdeli haber geldi.

DEVAM FİLMİ HAZIRLIKLARI TAM GAZ

Alien ve The Terminator gibi yapımlarla sinemada çığır açan fimlere imza atan James Cameron’un yönetmenliğini üstlendiği Avatar’ın devam filmiyle ilgili çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

GÖZLÜKSÜZ 3D

Cameron, seyircinin Avatar’ı 3D formatında gözlük kullanmadan izleyebileceği müjdesini verdi.

2018'DE ÖSTERİLECEK

Avatar 2’nin Aralık 2018’de gösterime girmesi bekleniyor.

ZOE SALDANA OYNAYACAK

Filmde oynayacağı açıklanan oyuncular Zoe Saldana, Sam Worthington, Sigourney Weaver ve Stephen Lang.

237 MİLYON DOLARLIK BÜTÇE

ABD yapımı destansı bilim kurgu filmi Avatar’ın ilki 237 milyon dolara mal oldu.

EN İYİ FİLM SEÇİLDİ

2009 yılında gösterime girdikten sonra ilk beş günü sonunda dünya çapında 232 milyon dolar hasılat elde eden film, 67. Altın Küre Ödülleri’nde en iyi film ve en iyi yönetmen ödüllerini aldı.

22. YÜZYIL HİKAYESİ

Filmin hikayesi 22. yüzyılda, Pandora adlı bir uyduda geçer. Bir gaz devinin yörüngesinde dönen Pandora, 3-4 metre uzunluğunda, mavi insansı görünümlü, kabile kültürünü benimsemiş, saldırıya uğramadıkları sürece barışçıl olan Na'vi halkına ev sahipliği yapmaktadır.

İNSANLAR NEFES ALAMADIKLARINDA...

İnsanlar, Pandora'nın havasını soluyamadıkları için, sinirsel bağlantı aracılığıyla kontrol edilebilen insan ve Na'Vi karışımı Avatarlar üretirler.

PANDORA'YA GÖNÜLLÜ GİDEN ASKER

Felç olan Deniz Piyadeleri mensubu Jake Sully (Sam Worthington), bir Avatar olarak Pandora'da yaşamaya gönüllü olur.

İNSANLAR İLE NA'Vİ HALKI ÇATIŞMASI

Bir Na'Vi prensesine aşık olan Sully, kendisini Pandora'yı gün geçtikçe tüketen insan ordusu ile Na'vi halkının arasındaki çatışmanın ortasında bulur.

Onu en çok etkileyen şey, en nihayetinde daha iyi bir beden içinde olup, felçli olan bacaklarını tekrar hissedip (Avatar bedeninde) eskisi gibi koşabilmesidir.

NA'Vİ DİRENİŞİNE KATILIR

Zamanla Prenses Neytiri ile bir ilişki içine girdiklerinde, Jake artık insanların amacını tamamen unutup Na'Vi direnişine katılarak organize bir şekilde insanlara karşı koyar.

ÖLDÜRMEKTEN VAZGEÇERLER

Daha sonra Na'Viler, Jake'in onlara ilk başlarda yalan söylediğini anlayınca onu öldürmeye kalkarlar ama en sonunda bu karardan vazgeçerler.

TAMAMEN AVATAR OLUR

Hikayenin sonu, Neytiri ve Jake'in tekrar buluşması ve Jake'in tamamen Avatar bedenin içine girmesiyle biter.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...
  • Admin

Avatar’ın devam filmlerinin vizyon tarihleri belirlendi

2009 yapımı bilim-kurgu ve macera türündeki ‘Avatar’ serisinin devam filmlerinin vizyon tarihlerini yönetmen James Cameron açıkladı.

Gösterime girdiği 2009 yılında 2,7 milyar dolarlık hasılat elde ederek tüm zamanların en yüksek hasılatını yapan filmi olan ‘Avatar’ın devam filmlerinin vizyon tarihleri belli oldu.
Kanadalı yönetmen James Cameron'ın filme aldığı ‘Avatar’ın çekimlerine başlanan ikinci devam filmi 18 Aralık 2020’de vizyona giriyor.

2018’de vizyona girmesi beklenen Avatar 2’nin bir kez daha ertelendiğini geçtiğimiz ay duyuran James Cameron, Avatar macerasının üçüncü filminin 17 Aralık 2021’de serinin diğer filmlerinin de sırasıyla 20 Aralık 2024 ve 19 Aralık 2025’te vizyona gireceğini açıkladı.

Cameron’ın hem senaryosunu yazdığı hem yönetmenliğini üstlendiği Avatar‘ın devam filmlerinde orijinal kadroda yer alan Sam Worthington, Zoe Saldana ve Sigourney Weaver gibi isimler yine kamera karşısına geçecek.

Aklında görsel olarak ilk filmden çok daha ileride bir seri olduğunu vurgulayan Cameron, Avatar serisinin başlı başına destansı bir serüven olacağını düşündüğünü söyledi.
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.