Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Milli Piyango

Misafir birce

Önerilen İletiler

Önceden vardı bu başlığım, her neden dolayı ise bulamadım... neyse

Kısa bir hikaye ile başlayım yine dedim, ki bu gercek bir olaymış..

Daha sonra rakamlar ile devam ederiz...

Bu arada sanırim birçoğumuz piyango bileti alacaktır, belki de almışdır bile..

Koyduğunuz yeri unutmayın ve Hepinize Bol Şanslar Dilerim Arkadaşlar...clover.gif

Tuturan var ise, bana lütfen haber versin... ben hemen nasıl harcıyacağına dahil bilgi vermeye hazırım....

Ps. En son turkish-media nın askerine jön e yazmışdım, diğer başliğım da... o vakitler daha asker di.. son günleri idi

oradan bir bilet al demişdim, kendisine... olur da tuturur ise... tekrar oraya döner smile.gif hem arkadaşlarını ziyaret etmiş olur düsüncesi ile smile.gif

~~

Kapıya yapışan Milli Piyango

Milli Piyangonun yılbaşı özel çekilişi için geri sayım başlarken, Piyango İdaresi de tarihindeki ilginç olayları kamuoyu ile paylaşıyor.

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 1963 yılındaki yılbaşı özel çekilişi için bilet alan İstanbullu bir vatandaş,

bileti kaybolmaması için odasının kapısına yapıştırdı.

Büyük ikramiyenin 2 milyon TL olarak belirlendiği bu çekilişte vatandaşın, onda birlik bu biletine 10 lira ödediği belirtilen açıklamada, olayın devamı şöyle anlatıldı:

`Çekiliş günü gelir, küreler döner, kazanan numaralar belli olur.

İkramiye listelerini kontrol eden vatandaş, büyük ikramiyeyi kazandığını görerek, sevinçten havalara uçar.

Payına düşen 200 bin lira o devirde büyük paradır.

Piyangonun biletin yırtılması halinde ödeme yapmayacağını bilen bu vatandaş, biletin yapıştırıldığı oda kapısını özenle söktürür.

Daha sonra da bir hamalın sırtına yükleyerek, karlı bir kış gününde Milli Piyango Bahçekapı Şubesinin yolunu tutar.

Şube kapılarını da `Aman dikkat, destur, açılın` diyerek açtıran vatandaş, kendisini karşılayan görevlilere, `İşte kapı, işte bilet` der.

O zamana kadar birçok ikramiye ödeyen Bahçekapı Şubesi görevlileri, hayatlarında ikramiyeli biletin kapı ile getirildiğine ilk kez tanık olmaktadır.

İkramiyenin ödenmesi için biletin incelenmesi ve arka yüzünün kontrol edilmesi gerekmektedir.

Talihlinin`Aman dikkat edin, bilet yırtılarsa, paralar da gider` uyarıları eşliğinde, bilet sıcak suyla yumuşatılır, daha sonra da dikkatlice kapıdan sökülür.

Bu sırada oldukça heyecanlı dakikalar geçiren vatandaş da bileti yırtılmadan çıkarıldığı için rahat bir nefes alır.

Biletin arkasının görevlilerce kontrol edilmesinin ardından 200 bin liralık büyük ikramiye talihliye ödenir.`

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

bu sene 3 bilet aldım 2 sine ikramiye çıktı

toplam 22.5 lira verdim bilete

tuuturduğum ikramiyede 22.5

birine amorti diğerine son iki rakamı

değişen bişey olmadı yıkılan hayallerimden başka :stuart:

Yinede yeni yila sansli girenlerdensin ya hic cikmasaydi en azindan parasini geri almissin :) ha dogru kulliyen zarardasin suanda cunku yarisi benim :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 yıl sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.