Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Ne mutlu bana,ben Sehit annesiyim..!

politika

Önerilen İletiler

Analar aglamasin diyerek bölücülerin istekleri yönünde siyasi acilimlara kalkisanlar,"NE MUTLU BANA,BEN SEHIT ANNESIYIM"diyen sehit annesi olmaktan gurur duyan annenin sesini dinlesinler ve yaptiklari acilimlarin aslinda vatanini savunan Mehmetcigin analari icin degil PKK teröristleri icin oldugunun herkesin malumu oldugunu bilsinler.

Vatanini savunmak icin vatani görevini seve seve yerine getirirken sehit düsenlerin analari tabi ki aglar,ama onlar o kadar vakarlidir ki;vatan savunmasi icin herseylerini feda etmekten asla geri kalmazlar.Asker öldürsün diye oglunu kizini daglara gönderen analarin aglamaya haklari yoktur.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Analar aglamasin diyerek bölücülerin istekleri yönünde siyasi acilimlara kalkisanlar,"NE MUTLU BANA,BEN SEHIT ANNESIYIM"diyen sehit annesi olmaktan gurur duyan annenin sesini dinlesinler ve yaptiklari acilimlarin aslinda vatanini savunan Mehmetcigin analari icin degil PKK teröristleri icin oldugunun herkesin malumu oldugunu bilsinler.

Vatanini savunmak icin vatani görevini seve seve yerine getirirken sehit düsenlerin analari tabi ki aglar,ama onlar o kadar vakarlidir ki;vatan savunmasi icin herseylerini feda etmekten asla geri kalmazlar.Asker öldürsün diye oglunu kizini daglara gönderen analarin aglamaya haklari yoktur.

saygilarla

Sen o anneye belirli bir zaman sonra sor bakalim ne diyor. Simdi acisinin etkisiyle diyor ama hele bir kendisine gelsin bakalim. Devlete küfür eden sehit annelerine ne diyceksiniz? Onlar herhalde vatanhaini?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sen o anneye belirli bir zaman sonra sor bakalim ne diyor. Simdi acisinin etkisiyle diyor ama hele bir kendisine gelsin bakalim. Devlete küfür eden sehit annelerine ne diyceksiniz? Onlar herhalde vatanhaini?

Kendilerine gelen şehit anneleride tanıyoruz ve soruyoruz.

Şehit annelerinin devlete isyan etmelerinin sebebi; katilleri serbest bırkmaları,dtp nin tahriklerine sessiz kalmalarıdır.

Kaç şehit annesi ile görüştünüz ve nelere isyan ediyor sordunuzmu?

Öyle mişler, mışlar ile olmaz bu işler.Defalarcada söyledik gördüğünüz,şahit olduğunuz konuları yazın diye.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kendilerine gelen şehit anneleride tanıyoruz ve soruyoruz.

Şehit annelerinin devlete isyan etmelerinin sebebi; katilleri serbest bırkmaları,dtp nin tahriklerine sessiz kalmalarıdır.

Kaç şehit annesi ile görüştünüz ve nelere isyan ediyor sordunuzmu?

Öyle mişler, mışlar ile olmaz bu işler.Defalarcada söyledik gördüğünüz,şahit olduğunuz konuları yazın diye.

Çok yakinen tanıdığım Şehit annesinin evindeydim önceki akşam,kendisini annem gibi severim,oğlu 1997 yılında Eruhta bir çatışmada hayatını kaybetti,o yıllara bütün Kürtleri düşman görüyordu,çevresinde Kürtçe konuşanlara tepki gösteriyordu,oğlumun intikamı alınsın diyordu,geçen akşam gittiğimde konu açılıma ve son günlerdeki olaylara geldi,

Şehit annesiyle uzun uzun konuştuk bu konuları,dedi ki; ''Oğlum,benim oğlum öldü,ciğerim yandı,oğlum öldükten sonra 12 yıl geçti,belki yüzlerce Pkk'li öldürüldü,belki yüzlercede asker şehit oldu,ama oğlum öldüğü gün yaşadığım acı hala çok taze yüreğimde,oğlum 1 kaç saatliğine kahraman ilan edildi,toprağa verdik herkes dağıldı,işte ozamandandır düşünüyorum,ölmek öldürmek bu sorunu çözermi diye ama çözseydi 25 yıldır çözülmezmiydi bu olay'' işte şehit annesinin yıllar sonraki düşüncesi budur ''acaba ölmek ve öldürmek bu sorunu çözermi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu: "bitse otuz yıldır biterdi" hezeyanının tüm yayın araçları kullanılarak ortalığa yayılmaya çalışılması ve herkesin ezberi haline getirilmesi, kökü ve planlanışı AB'de olan açılım tuzağının propagandasıdır. Milletin direnci, yılgınlığı ve pes etmişliği bununla ölçülüyor.

AB ülkeleri maaş ödediği, üstünü başını, yiyeceğini içeceğini, ayağındaki adidası, elindeki kaleşnikofu hatta son zamanlarda M16 sını karşıladığı ve terör örgütünü beslediği, donattığı sürece terör elbette bitmez.

Bu gerçekleri görmezden gelip, gözlerden saklayıp; hayali, kafadan uydurulmuş sözde terör örgütleri, hayaletler ile uğraşıldığı sürece, AB taktiklerini burada uygulayan yöneticiler olduğu sürece elbette bitmez.

Dış politikada ve iç politikada gerçekçi, kararlı bir yönetim ile teröristler terör yöntemleri ile ellerine ölüm ve yokoluştan başka hiç bir şey geçmeyeceğini, kandırılıp kullanıldıklarını anlarlar, sorun o zaman çözülür...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çok yakinen tanıdığım Şehit annesinin evindeydim önceki akşam,kendisini annem gibi severim,oğlu 1997 yılında Eruhta bir çatışmada hayatını kaybetti,o yıllara bütün Kürtleri düşman görüyordu,çevresinde Kürtçe konuşanlara tepki gösteriyordu,oğlumun intikamı alınsın diyordu,geçen akşam gittiğimde konu açılıma ve son günlerdeki olaylara geldi,

Şehit annesiyle uzun uzun konuştuk bu konuları,dedi ki; ''Oğlum,benim oğlum öldü,ciğerim yandı,oğlum öldükten sonra 12 yıl geçti,belki yüzlerce Pkk'li öldürüldü,belki yüzlercede asker şehit oldu,ama oğlum öldüğü gün yaşadığım acı hala çok taze yüreğimde,oğlum 1 kaç saatliğine kahraman ilan edildi,toprağa verdik herkes dağıldı,işte ozamandandır düşünüyorum,ölmek öldürmek bu sorunu çözermi diye ama çözseydi 25 yıldır çözülmezmiydi bu olay'' işte şehit annesinin yıllar sonraki düşüncesi budur ''acaba ölmek ve öldürmek bu sorunu çözermi?

Abi o zaman birde bunun yansısını düşünün:

Dağa çıkıp silah sıkmakla, kurşun sıkmakla Kürtlere verilecekse hak; verilir miydi?

Hayır, her fırsatta ordunun silah bırakmasını, silahla mücadeleye girişmemesini söylüyorsunuz da;

Madem silahla mücadele, demokratikleşmeye engel oluyor da;

Terörü bu ülkede en kanlı biçimde yerleştiren Pkk'nın silahlanmasını neden bir hak olarak görüyorsunuz?

Madem 25 yıldır çözülemiyor; Pkk'nın silah bırakmasını neden dile getirmiyorsunuz?

Neden Pkk'yı Kürtlerin bir gerçekliği olarak tanımlıyorsunuz ve Kürtleri temsil edermiş gibi benimsiyorsunuz?

Ya hu madem silah çözüm değil;

Neden Pkk'yı eleştirmiyorsunuz da, yaptıkları ilk katliamları "Barış Şenliği" diyerek kutluyorsunuz!?.

Dtp'liler her fırsatta çıkıp, Ordu'yu eleştiriyorlar silah çözüm değil diyerek...

Pkk'yı ise çözümün beşiği sayıyorlar...

Ben bunları samimiyetsizlik olarak görüyorum; hiç kusura bakmayın...

O da en iyi niyetimle...

Bu mudur mantık?

Bu mudur samimiyet?

Bu mudur adalet?

Böyle mantığı, samimiyeti, adaleti öperim ben!

Yani bu şuna benziyor:

Adamın birisi eline taş alıp çıkar ve aşağıdakilere taş atmaya başlar.

Aşağıdakiler de ona taş atar ve isabet ettirdiklerinde, yukarıdakinin kafası kanar.

O kafası kanayanın da abisi-kardeşi çıkıp, aşağıdakilere bağırır:

"Ya hu taş atmayın, taş atmak aranızdaki sorunu çözmez!"

Ah canım, ne kadar adiller değil mi?

Şimdi diyeceksiniz ki:

"Ee o adam neden taş atmaya başlıyor, onu sorgulamak lazım!?"

Bende o zaman derim ki:

"Ee hani taş atmak aramızdaki sorunu çözmezdi? Sizin kardeşiniz taş atınca mı çözüm olabiliyor ancak!"

Kürtler ile bir sorun varsa, bu onlarca yıldır var:

Madem ki silah o sorunu çözmezdi,

Pkk neden çıktı dağa?

Neden silah sıktı kardeşim yaa!

Madem silah sorunu çözmezdi, neden Pkk'yı kınamadınız?

Hiç boşuna yorulmayın, mantık şudur:

"Kürt müdür? Tamam o zaman, o yapabilir!"

Pkk'yı bu sorunun muhatabı, gerçekliği olan zihniyet...

Ordu'da bu ülkenin en batısından en ucuna kadar başlıbaşına gerçekliğidir...

Terör ile mücadelenin de başka yolu yoktur.

Terörist hareketler, iki türlü bastırılır:

Ya istediklerini tümüyle vereceksiniz; ki istediklerini almak için katledip-ölürler...

Ya da istediklerini vermeyip, savaşacaksınız...

Ülkeler her zaman ikinci tercihi uygulamışlardır.

En uygun yöntem;

Terör örgütleri aktif/silahlı olarak yok edilirken,

Diğer yandan da demokratikleşme sürecini olgunlaştırılır...

Yine de teröre karşı silah bırakılamaz ve örgüt ile masaya oturulamaz...

Olay silahın sorun çözüp çözmemesi değil...

Olay şu:

"Biz 30 yıldır dağdayız ve bir haltı beceremedik, bu ülkeyi bölemedik;

siz silahın çözüm olmadığı ile ilgili halkın kulağına bir su kaçırın,

bari Kürt olmayanların da Ordu'ya tepkisini arkamıza alalım!"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Abi o zaman birde bunun yansısını düşünün:

Dağa çıkıp silah sıkmakla, kurşun sıkmakla Kürtlere verilecekse hak; verilir miydi?

.

.

.

siz silahın çözüm olmadığı ile ilgili halkın kulağına bir su kaçırın,

bari Kürt olmayanların da Ordu'ya tepkisini arkamıza alalım!"

Her zamanki bildik hikayeler. Terör örgütü silah falan birakmaz ve birakmasini beklemekte sadece bos konusmaktir. Terör örgütü silahi birakmadan dahi terörün gelismesi engellenebilir. Terör örgütleri devamli var olan sorunlardan ve cözümsüzlüklerden beslenirler, aynen irkci-milliyetciler gibi. Terörü de asla bitiremeyiz, her zaman ve her dönem yasanabilecek olasiliklardandir terör. Ama ben ülke olarak terörün beslenme kaynagini kurutursam teröre en büyük darbeyi vurmus olurum. 30 yili askin (önceki seneleri bir kenara birakiyorum)terörün beslenme kaynagi olan "Kürt sorununu" bölge halkiyla beraber cözmek yerine, inkar, yasakci, tecrit,.... ve askeri yöntemlerle ve politikalarla terörü besledik.

1980 den günüümüze kadar kac nesil daga cikti. Isin kolayina gidipte yok efendim bunlar zorla daga cikarildi, aldatildi, falan filan diyerek kendi kendimizi aldattik. Gercek hayat bize bunun tersini gösteriyor, daga gidenler bölge halki tarafindan destek görüyor. Demekki tesbitlerimiz yanlismis.

Daha hala "Kürt sorununun" varligini kabul etmeyen siyasi partilerimiz var, mesela MHP. Neden acaba? Onlarda aynen terör örgütü gibi cözümsüzlükten ve kaostan besleniyorlar. Kim bindigi dali kesmek isterki?

Dolayisiyla PKK#ya silahi birak demek bana abest geliyor. PKK'ya karsi askeri cözüm üretilirken ayni zamanda da onun beslenme kaynagini kurutmak gerek, yani Kürt sorununa demokratik bir cözüm bulmak. Bu sayede PKK tabiiki bitmeyecektir ama yakin bir zaman icerisinde gücünü kaybedecek ve sadece marjinal bir terörö örgütü olarak ayakta kalmaya calisacaktir. Bunun örnegi dünyanin dört kösesinde yasandi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi ne alaka!

Ben diyorumki ŞEHİT ANNELERİNİN İSYAN SEBEBİNİ SORUN ,TESLİM OLAN TERÖRİSTLER HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYOR,HÜKÜMET İÇİN NE DİYOR ONU SORUN DİYORUM.

Yine anlamazdan geliyorsunuz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ceylan bitti, Serap bitti, Şehitler bitti...

Şimdi de annelerine mi geldi sıra?

Onları sömürüp, üzerinden siyaset yapmaya mı geldi sıra?

Ya hu yazık yaaa;

Yazıklar olsun...

Ayıptır yaaa...

Bırak abi yaa...

Küfür bile etmiyorum...

Malesef hem sehitler hemde sehit anneleri üzerinden siyaset yapan bir milletiz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Boşig,Pkk silah bıraksın diyoruz zaten,Tsk silah bıraksın demek kadar saçma bişey olamaz,ancak Pkk'nin silah bırakması için bazı koşulların gerçekleşmesi gerekmezmi?

Daha geçen aya kadar Cezaevindeki oğlunu ziyarete giden bir anne,oğluyla ANADİLinde bile konuşamıyordu,zaten Pkk dağdan iniş için istediği şartları belirtti,ancak dağa çıkışı önleyecek önlemler devletin atacağı adımlara bağlıdır,eğer legal siyaset yolunu kapatırsanız insanlara,hiç kusura bakmayın insanları siz illegal yollara sevk etmiş olursunuz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi ne alaka!

Ben diyorumki ŞEHİT ANNELERİNİN İSYAN SEBEBİNİ SORUN ,TESLİM OLAN TERÖRİSTLER HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYOR,HÜKÜMET İÇİN NE DİYOR ONU SORUN DİYORUM.

Yine anlamazdan geliyorsunuz.

Ne düsünecekki? Aynen bizlerin düsündügü gibi her yakalanan terörüst icin sevinecektir. Ama onlarin acilarini ve kayiplarini asla kimse yok edemez. Onlar cocuklarinin yasamasini ister. Vatan millet Sakarya onlar icin hikaye, ates düstügü yeri yakar.

Sehitler üzerinden siyaset yapmayi bir birakabilsek. Bizden baskada sehitler üzerinden siyaset yapan baska bir ülke gösteremeyiz. Baska ülkelerde her gelen sehitten sonra insanlar hesap sorarken bizde onlari kendimize kalkan yaparak art niyetimizi saklamaya calisiyoruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne düsünecekki? Aynen bizlerin düsündügü gibi her yakalanan terörüst icin sevinecektir. Ama onlarin acilarini ve kayiplarini asla kimse yok edemez. Onlar cocuklarinin yasamasini ister. Vatan millet Sakarya onlar icin hikaye, ates düstügü yeri yakar.

Sehitler üzerinden siyaset yapmayi bir birakabilsek. Bizden baskada sehitler üzerinden siyaset yapan baska bir ülke gösteremeyiz. Baska ülkelerde her gelen sehitten sonra insanlar hesap sorarken bizde onlari kendimize kalkan yaparak art niyetimizi saklamaya calisiyoruz.

Siz öyleymişsiniz biz ne yapalım !

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Terör sorunu dünyanın her yerinde özel birliklerle çözülür. Profesyonel askerlerden oluşan bu özel birlikler teslim ol, silahını bırak filan demez. Anti-terör timleridirler, teröriste aynen terörist gibi davranırlar. Pusu kurar, tek kelime etmeden hepsini ortadan kaldırırlar. İnlere saklanırlarsa hayatlarını hiç tehlikeye atıp dışarı çıkın teslim olun filan demez, kimyasal gazla hepsini boğar, işi bitirirler.

İstenen bir şey değildir, ama teröre kendi dilinden cevap verilmek zorunda kalınır. İş oraya gidecek, haberdar oluna...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.