Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Tengeriin boşig ile röportaj yayında !

Legendary

Önerilen İletiler

===Bıraz ısınma turları yapalım

1. Nickinin anlamı veya hikâyesi nedir?

C: Tengeriin Boşig: Yani "Tanrı'nın Takdiri" ben "Tanrı'nın Yazgısı" demeyi tercih ediyorum...

Hikayesi kendimle ilgili;

Panteist bir dünya görüşüm var ve doğayı Tanrı olarak niteliyorum.

Doğa Yasaları da, Onun/Doğanın yazgısı...

2. Kaç yasındasın?

C: 26...

3.Esmer mi/Kumral mi/ Sarisin misiniz?

C: Kumral...

4.Kilonuz ve boyunuz kac?

C: Boy: 171, Kilo: şu sıralar 70den hallice...

5.Burcun nedır?

C: Koç...

6.Burcunun en belırgın hangı ozellıgını tasıyorsun?

C: Sanırım "Dikbaşlılık" gibi bir özelliği varmış; öyleyimdir... İnanmam gerçi burçlara...

7.Vucudunuzda dovme yada pıercıng var mı?

C: Sağ kolumda kendi yaptığım dövmelerim var. Çince üç karakter var; İki karakter yukarında aşağı. Bunlardan alttaki karakterin de sağında bir karakter var: Yukarıdan aşağı okunduğunda "Tien Ming: Gök'ün Yazgısı" gibi bir anlamı var; Konfüçyus'un işlediği bir tanım. "Tengeriin Boşig"in Çince versiyonu. Sağdan sola olan iki karakter de "Ge Ming" olmuş oluyor; "Devrim" demek. Bence ikisi Tanrı'nın/Doğa'nın yargısının "Devrim/Devinim" olduğu anlamı veriyor bana. Altında "E=mc2" formülü vardı birde ama sonradan onun üzerine ejderha çizerek kapattım.

8. Hangi sehirde yasıyorsun?

C: İzmir...

9. Meslegin nedir?

C: Tarihçiyim; okutman ve araştırmacıyım.

10.Meslegının ıyı ve kotu yonlerı nedır kısaca anlatır mısın?

C: Kötü yanları çok az. Öğrencileri sevmek, bu işi kolaylaştıran en önemli şey ve öyle yapıyorum. Araştırma yapmak da yük değil zaten; seviyorum yani her yönü ile...

11. Hobileriniz nelerdir?

C: Flüt'üm var, Radya ablam hediye etmişti; onu çalmayı çok seviyorum. Resim çizerim sık sık; güzel şeyleri... Eskiden dondurma çubuklarından maket yapardım; işlerim kolaylayınca ona da döneceğim...

12.Fobileriniz nelerdir?

C: Fobim yok. Herşeyi öyle fobi yapacak kadar çok umursayan birisi değilimdir; bakmayın burada çok ciddi durduğuma.

13. Internetle ve teknolojiyle olan alakanı anlatır mısınız?

C: Teknoloji ile küçüklüğümden beridir alakadarım. İçini kurcalayıp dökmediğim şey yoktur küçüklüğümden beridir. İnternet ile üniversite yıllarımdan beridir; 9-10 sene olmuştur...

14. Hangı saatler arası internete gırıyorsun?

C: Genelde işim bilgisayar başında habire yazmak olduğu için sıklıkla internetteyimdir... Öyle kenarda durur; kafa dağıtmak için buraya gelirim...

15.Sigara yada alkol kullanıyor musun?

C: Sigaradan nefret ederim: Alkolü severim...

16.En sevdıgınız mevsım ? Neden?

C: Bahar'ı severim. Ne sıcak ne soğuk...

17.Kullandıgın bır muzık aletı var mı?

C: Flüt çalıyorum; kendim öğrendim. Eskiden gitarım vardı, kuzenime verdim. Şimdi piyano alcam; rüyamda...

18.En sevdıgınız cızgı karakterı?

C: Pembe Panter'i severim; umursamazlığı bana benziyor. Ama asıl karakterim Avanak Avni'dir: dıgıl mıgıl upf!

19.Kuralların ve prensiplerin nelerdir?

C: Öyle "kuralım şudur" diye kalıplaştırdığım şeyler yok; ama şunu iyi uygularım diye düşünüyorum: Geçmiş, geçmişte kalır... Prensip koymak, insanın kendisini sınırlandırmasıdır. Bir süre sonra, prensipleriniz sizi yönetir hale geliyor. Özgürlüğünüzü, kendi prensiplerinizin boyunduruğuna bırakıyorsunuz... Prensiplerim yok öyle...

20.Hayattaki önceliklerin nelerdir?

C: Yaşamın güzelliğini ve ölümün gerçekliğini kabullenmek: gerçeklerden başka bir şey ile yaşamamak önemlidir.

21. Gelecege yönelik planlarınız nelerdir?

C: Gelecekte, ben öldükten sonra bir süre daha anılacağım şeyler bırakmak için çabalıyorum.

22.Hayatında örnek aldıgın kisiler kimlerdir ve neden örnek alıyorsun?

C: Klasik bir yanıt olacak ama Mustafa Kemal'i örnek alıyorum biraz. Kendisini eleştiriye açık tutabilecek kadar cesur bir insan olması ve kendisini idealize etmeyip, böylelikle de kalıplaştırmamış olması etkilemiştir beni. Cyrano'nun katıldığım bir sözü vardır: "Kimse kendisini eleştirmez" demiş röportajında... Yine de insanların kendilerini eleştiriye açık bırakabileceklerini sanıyorum...

23. Bize seni anlatan 3 kelimeyi söyler misin?nedenlerıyle bırlıkte.

C: Dikbaşlı; öyleyimdir, aksi adam-akıllı kanıtlanamadıkça doğru bildiğimden öteye gitmem... Umarsız; herşeyi kafasına takan birisi değilimdir... Güvenilir; şimdiye kadar kimseyi bu konuda yanıltmadığıma dair büyük bir özgüven var içimde ama bunu dile getirmenin aslında ayıp olduğunun farkındayım. Sordunuz diye söyledim...

24.Giyim tarzın/kullandığın parfüm?

C: Siyahtan başka şey giymiyorum. Tek-tip denilebilir ama giysi üzerine çok fazla kafa yormam gerekmiyor ve siyahı seviyorum; fakat öyle gotik-antipatik-karamsar biri değilimdir. Parfüm olarak sevdiğim her kokuyu kullanırım.

25.En beğendiğiniz ve beğenmediğiniz huyunuz?

C: Geçmişi, her ne kadar geçmişte bıraksam da, bazen düşünmeden edemem. Bazen bu beni rahatsız ediyor; çünkü düşündüğüm kişilerin o anda beni düşünmediklerini hissediyorum mesela. Ben düşünürken düşünülüyorsam (belki metafizik ve belki bir gerçekliği yok ama) kısa sürede bu bir şekilde gerçekleşiyor...

26.Kolay bağışlar mısın /Kin tutar mısın?

C: Eğer kolay bağışlamışsam, hiç umursamamış ve hiç önemsememişimdir. Kin duyduğumda ise bunu genelde hissettirmem. Kötü bir karşılık ile öç de almam kesinlikle. Ama hep içimde bir şey olur. Öyle sürüp gider ama kötülük ile beslemem.

27.Içinde ukte olarak kalan ve keşke dediğin şey / şeyler nelerdir ?

C: Keşke güvendiğim birkaç kişiye güvenmeseydim diyorum. Zamanında "keşke olmasaydı" dediğim şeylerin, bir süre sonra "iyi ki olmuş"lara dönüştüğünü anladım; yaşantılarımıza yaşantılar eklemekle ilgili sanırım...

28.Sporla aranız nasıl hangı spor cesıtlerıyle ılgılenıyorsunuz?

C: Zamanında, ilkokuldayken 5 sene güreş yaptım. Aldığım yenilgiler, güreşi bırakmamın daha uygun bir karar olduğunu hissettirdi, bıraktım. Ama sağlam künde atarım... smile.gif

29.En sevdigin filmler-diziler hangileridir ve sende iz bırakanlar oldu mu?

C: "V for Vendetta" izlediğim en güzel filmlerden. "Amelié" filmi hafızamın en güzel köşesindedir hep; çok çok kısa sürmesine rağmen güzel bi ilişkimi hatırlatır hep. "Jurassic Park", "Terminator", "Geleceğe Dönüş", "Üç Renk" üçlemeleri favorilerimdir... "Esaretin Bedeli" de sık sık izlediğim en güzel filmlerimden... Var işte böyle...

30.Favori TV programların nelerdir?

C: Televizyon izlemiyorum...

31.Favori olan bu Tv programlarının senı ceken özellıklerı nelerdır?

C: ı-ıh, yok öyle bişey!

32.Hayvan besliyor musunuz?Ne tur hayvan beslıyorsun?

C: İki ev arkadaşım var smile.gif ; İnsan, düşünen hayvandır nihayetinde. Çok severim onları, hayatımın parçası gibiler...

33.Yediğin halde '' ben bununla doymam'' diyecek kadar karşısında zayıf olduğun yemekler ?

C: Pilav + Makarna

34.En sevdigin sarki hangisi? Neden?

C: "Eels: I Need Some Sleep"i çok severim... Bence yazılmış en mükemmel ve söylediklerini en iyi hissettiren şarkıdır. Var ama böyle bir kaç tane daha...

35.Hangi takımı tutuyorsun? Tuttugun takım için her seyi göze alır mısın?

C: Takım falan tutmam ben. Zamanında Trabzonspor'luydum; taa seneler önceki Lazio yenilgisinden sonra bıraktımdı...

36.Kımın kıtabını'' hayatta okumam'' dersınız?

C: Aslında her kitap okunmalıdır ama Ahmet Altan ile Elif Şafak'ı öyle özellikle alıp da okumam; samimi bulmuyorum kendilerini...

37.Hıc bır guc bana.....'nın fılmını ızlettıremez? dersınız.

C: Valla bana hiç kimse "Saw" gibi filmleri izlettiremez. Sağolsun Yarasa forumdaşım bir akşam tuttu, Saw 1'i izlettirdi; bir hafta boyunca atağımın bilekten kesilmiş olduğu hissi ile yaşadım...

38.En çok hangi konuda inatçısın?

C: Yanlış biliyor olduğum ispatlanamadığı sürece, doğru bildiğim her konuda inatçıyımdır. Bi de birisini "aramam" dediğimde, bitmiştir; aramam...

39.Kıskanc mısın hangı konularda?

C: Eğer kıskanmıyorsam, zerre kadar umursamıyorumdur... Sevgilimi kıskanırım ama paranoyaklık derecesinde değil tabi... "Olması gerektiği gibi" biçiminde klasik bir yanıt vardır...

40.Bıldıgın yabancı bır dıl var mı hangısı?

C: İngilizce biliyorum ortanın azcık altı seviyede... Bir de sayılırsa; Osmanlıca okuyup yazarım...

===Sımdı de uzuuuuun mevzulara gecıs yapalım smile.gif

41. Nasıl bır ogrencıydınız?

C: Berbat diyebilirim. Lise1'de üç tane sıfırım ve iki tane birim vardı. Hocalarım beni neden severdi hiç anlamam...

42.Kendinizi hangi konuda eleştirirsiniz ?

C: Pişmanlıklar yaşadığımda eleştiririm ama çok da kafaya takmam...

43.Yaptığın en büyük çılgınlık ?

C: Üniversitedeyken kaldığımız yurt dağın tepesindeydi. Yol kardan-buzlanmadan kapanmıştı. Arkadaşlarla birlikte o dağdan yürüyerek inip, biralarımızı alıp, geri çıkmıştık. Yurda giremeyeceğimiz için karşıki tepeciğe çıkıp, karlara uzanarak içmiştik. Yurda nasıl vardım pek bilmiyorum ama kendime geldiğimde, vücudum buz gibiydi. / / / Bir keresinde de Ülkücü reisi olduğunu bilmediğim bir elemana çatmıştım yurtta. Adam ufak tefek bişeydi; gerçi bende kalıplı değilim ama dişime göreydi. Sonra eleman reis olduğunu söyleyince ve merdivenlerden ayak seslerini duyunca artık "ya herru ya merru" deme vakti olduğunu anladım ve diklenmeyi (neyime güvendim bilmiyorum) sürdürdüm. Sonunda eleman, nedense, söylediklerimde haklı olduğumu düşünerek "abilik" yapıp gitti. Onlar giderken, ben, "ee daha dayak yiyeceğdik!" diyordum kendime...

44.Bir şarkının müziği mi sözleri mi sizin için daha etkileyicidir?

C: Her ikisi de; dinlediğim çoğu şarkının sözlerini bulurum ve ezberlemeye çalışırım...

45.Hangı tarz muzıklerden hoslanırsın ?

C: Rock... Katıksız bir Şebnem Ferah hayranıyım...

46.Benzetildiğin biri varmı?

C: Çok kişiye benzetirler ama adlarını pek hatırlamıyorum...

48.Kıtap okuyor musun suan da okudugun kıtap ne?

C: İşim kitaplarla benim zaten. Şu an tezim ile ilgili Sosyoloji ve Psikoloji kitaplarına yoğunlaştım...

51.Geceleri ayıcık vb. -seylerle (oyuncakla) uyuyormusun?O oyuncak vb. seyın ısmı var mı nedır?

C: Daha neler... Küçükken FB'li bir ayım vardı; bir tarafı söküldüğünde kendim dikerdim. Tamamen parçalandığında üzülmüştüm.

52.Hani derler ya hayatımın dönüm noktası diye senin de öyle bir dönüm noktan- hayatını bir anda değiştiren bir olay oldu mu?

C: Oldu... Aslında olaydan daha çok bir süreçti bu. Gelecek ile ilgili bir plan yapmadım hiç ama zamanında hoşlandığım her konuya eğildim. PhotoShop'tan İnDesign'a kadar tasarım ve dizayn programları veya Sosyoloji'den Psikoloji'ye kadar okumaya değer kitaplar, araştırmaya değer konular vesaire... İlgilenmeye çalıştım ama bunların hiç bana olumlu bir dönütü olacağını düşünmemiştim. Şimdi ise hayatımı bunlar üzerine kurdum; bunları bu yönde kullanmama fırsat verecek kişi ile tanışmam da olay olarak nitelenebilir...

53.Gelecek adına en çok istediğin şey nedir?

C: Dediğim gibi; öldükten sonra bir süre daha anılacağımı bilerek ölmek... Paganizm'de vardır ya hani: Ölürsen, şan için öl!...

54.Neden Türkiye? Sana olanak sağlanmış olsa hangi ülkede yaşamak isterdin?

C: Ben bu toprakları seviyorum. Hele İzmir'i hiçbir yere değişmem... Bu coğrafyayı ve tüm insanlarını da seviyorum... Japonya çok ilgimi çekiyor ama İzmir'de ölmek isterim...

55.Hayat tecrübene bakarak (tecrübe para ile satılmayan nadir olgulardandır) en büyük hatam şu dediğin olay nedir?

C: Açıkçası ben geçmişe ya da yaşantılarıma hata olarak bakmam. Bugün "Ben" olmaktan memnun isem ve bu halimi seviyorsam; bu halimi, geçmişte iyi ya da kötü yaşadığım her şeye borçluyum. Hata olarak gördüğüm bir şeyi eğer yaşamamış olsaydım, belki de bugün memnun olduğum bu halime dönüşemeyecektim... Böyle düşünüyorum. Bence, hatalarına odaklanmış olan ve hataları için "keşke yapmamış olsaydım" diyen kişi, aslında o hatasından değil, o hatanın biçimlendirdiği kendisinden nefret ediyordur... Nefret, insanın barındırmaması gereken bir duygu... Hele ki kendisine karşı...

60.Onsuz asla olamayacağım dediğin şey nedir?(canlı cansız)

C: Ellerim... "Fobim yoktur" dedim ama ellerimi kaybetmek düşüncesi hep beni korkutmuştur aslında; bak yeni geldi aklıma. Sanırım bu yüzden "Saw" gibi kesmeli-biçmeli filmlere bakamıyorum... Anaaaa, bak iki dakkada psikanaliz yapıverdik, gördün mü?

64.şimdide geçmişe gidelim birazcık'' of be ne güzellerdı'' dediğin bir anın var mı Hic aklından çıkmayan ...?

C: Çocukluğum ve Lise hayatım... Bir de üniversite... Ama en çok çocukluğum... Ben çok küçükken çok sevimliydim; yani öyleymişim. Şimdi tipsizim belki ama o zaman bir değer ediyorduk yani... Saçlarım sarılı-kahverengiliydi; karışık renkli işte... Tüyübozuk derlerdi bana... Herkes severdi valla...

66. Küresel ısınma hakkında ne düsünüyorsun? Senin aldıgın önlemler var mı?

C: Ben ne önlem alıcam ki; bir tek nefes alıp vermek gibi bir ilişkimiz var ozon tabakası ile ki onunla da delinecek değil heralde...

===Bırazda duygularınızla ılgılı sorular soralım

67.Askı kendine göre tarif edebilir misin?

C: Aşk, en güçlü klasik koşullanma tipidir. Hafif saplantılı psikolojik bozukluk olarak da nitelendirilebilir. Yaşanması en güzel hastalıklardan birisi ve yaşamaya değer...

68.Bir bayanda-bayda aradıgın özellikLer neLer?

C: Bilmem, öyle saplantılı kriterlerim yok ama aslında güvene çok önem veririm. Yanında kendimi rahat hissetmiyorsam, olmaz... Kendimi sınırsız rahat hissetmeliyim... "aman alınır mı, aman kızar mı, aman gocunur mu?" diye odaklanmayı sevmem. Aslında beni kısıtlayan hiçbir şeye odaklanmayı sevmem; kaldı ki bir şeye odaklanmak da kısıtlanmaktır... Yani ne olursa olsun, her şeye rağmen bir bütün olabileceğin birisi olmalı... Adamakıllı tartıştığında, gidebilecek çok yerin olmasına rağmen, gidecek hiçbir yerin yokmuş gibi sığınabileceğin tek yer olmalı onu yanı... Her şeye rağmen dönebileceğin yer olmalı ve "senin yerin" olmalı orası, sana ait olmalı... Ve onun için de böyle olmalı...

69:Evlıysenız esınızle- nerede tanıstınız?

C: Bekarım, şükür...

70.Evli degılsenız nasıl Bir tören İstersin evlenirken?

C: Düğün istemem...

71.Peki hayatında ailen mi önde gelir yoksa sevdiğin mi ?

C: Yerleri ayrıdır...

72.Cevabın ''her ıkısınde esıt tutarım'' dıyorsan bunu nasıl basarırsın-basarıyorsun?

C: İnsan evlendikten sonra eşi ile paylaşması gerekenler ile ailesiyle paylaşması gerekenleri iyi belirlemesi lazım. Bunları netleştirince hiçbir sorun olmaz...

73.Ask hayatında keşke yapmasaydım dedigin sey?

C: Dediğim gibi öyle benim yaptığım keşkelerim yok ama sevgilim için "keşke yapmasaydı" dediklerim var... "Keşke yaptıklarını yapmasaydı da, daha onurlu ve şerefli bir insan olarak hatırlasaydım" dediğim var... Haksız da olmadığımdan eminim...

74.Hepimizin bir çocukluk aşkı vardı elbette seninde varmıydı varsa nasıl biriydi kısaca acıklayabilirmisinn ..?

C: Olmaz mı... Ortaokuldayken "Ayşe" adlı bir kıza aşık olmuştum. İlk aşkımdı. Küt saçlıydı. Bu yüzden sanırım küt saça karşı hala bir sempatim vardır. "BenDeniz"i de hep ona benzetirdim o zamanlar ve o yüzden çok severdim "BenDeniz"i... Orta okul boyunca sevdim onu. Gittiği yolu falan ezberlemiştim ve sevdiğimi söylemeyi, okulun son gününe saklamıştım. O gün, hergün gittiği yoldan gitmedi; dolayısı ile bekledim de gelmedi... Orada çok üzülmüştüm açıkçası... Aradan yıllar geçti ve hep onun gibi kişiliği güçlü, dikbaşlı, akıllı birisinin eksikliğini hissettim sanırım; ya da herkesi ona benzetmeye çalıştım belki de... Birkaç ay önce, yani onu son görüşümden 12 yıl sonra tesadüfen face'de karşılaştık. Aksi birisiydi küçükken ama artık sadece dikbaşlılığı kalmıştı. Onca sene boyunca içimde ne varsa söylemiştim. Sonra tek birgün buluştuk ve çok güzel bir gün geçirdik, gün boyunca... "Before Sunset" filmindeki gibiydi ama daha uzundu. Akşam ayrıldık, arkasından baktım... Tek bir günde, 12 senenin hesaplaşmasını yaşadım sanırım... O eksikliği sıfırladım. Giderken, bir daha göremeyeceğimi biliyordum ve artık bir daha göremeyeceğim ama sanırım bütünlendim... Bence insanların, ilk aşkları ile tek bir gün boyunca tekrar görüşmeleri, hayatlarının en anlamlı bir kaç anından birisi...

75. Duygularını ifade etmek için hangi yola başvuruyorsun?

C: Söylerim ya da yazarım...

76.Flort mu gorucu usulu evlılık mı mantıklı ? Evlı ısenız sız hangı yolla buldunuz esınızı?

C: Görücü usulüniü tasvip etmiyorum...

===E artık forum hakkında konusalım bıraz da smile.gif

76.Turkısh-Medıa forum sıtesını nereden duydun veya buldun?

C: Tesadüfen buldum...

77.Turkısh-Medıa'nın hayatınızdaki yeri ve önemi nedir?

C: Bana gerçekten birşeyler katan çok değerli arkadaşlarım var. Ben, nedense, bildiğim birşeyin aslında yanlış olduğunu gösterebilen insanlara hep saygı duydum ve nedense hep o insanlara samimiyet hissettim. Bu forumda, gerçekten hatalarımı ve eksikliklerimi giderebilen, gösterebilen arkadaşlarım var...

78.Turkısh-Medıa Forumun en begendigin bölümü hangisi ve nedeni nedir?

C: Eskiden "Din" bölümünde çok yazardım. Şimdi "Politika"da yazıyorum... Bir ara "Psikoloji"de çok yazmıştım... "Bloglar"da da yazdım sıkça... Ne bileyim, değişiyor işte...

79.Turkısh-Medıa forumu diger forumlardan ayıran 3 özellik nedir?

C: Sadece kastettiğim arkadaşlarım...

80.Turkısh-Medıa Forumda en fazla zaman geçirdiginiz bölümler hangisi?

C: En beğendiğim bölümler...

81.Turkısh-Medıa forumda tanısmak istedigin üyeler var mı?

C: Çok önemsediğim ve tanışma fırsatım olanlarla tanıştım zaten ama ek olarak da var tabii ki... Hepsini sayamam ama mesela Cyrano forumdaşım hep söylediğim gibi olmazsa olmazdır. Bilimselci ve DemirEfe ile de çok isterim. Seth ile ne yazık ki fırsatı kaçırdık ama isterim. Gelincik önemlidir mesela. Var bir kaç kişi daha ama bir de Mavi ile tanışmayı isterim açıkçası; hakkında yanlış bir fikre kapıldığım gibi bir izlenimim var, bilemiyorum...

82.Turkısh-Medıa Forumda olmasını istedigin bir bölüm var mı?

C: Yok...

83.Turkısh-Medıa Forumda goruslerınle ortusen kisi var mı?

C: Birebir örtüşen yok... Ama benzer olan var... Benzer olanlarla farklı düşündüğüm de oluyor...

84.Forumda degıstırılmesını ıstedıgın bır yer var mı?

C: Yok...

86.Son olarak yöneticilerden bir rican var mı?

C: Bence bu röportaj işi güzel ama herkese standart prosedür uygulanıyor. Yani şöyle olması daha iyi olabilir: bu halühazırda sorulmuş olan sorulara ek olarak, örneğin bu anketten sorumlu mod, anketi uygulayacağı üyenin yazılarını, üyenin üyelik sürecini, uyarılarını bile dikkate alarak inceleyip, o yönde, ek ve her üyeye özgü-farklı sorular uygulayabilir... Blog'undaki yazılarından tutun, hangi bölüm ile niçin çok ilgilendiği ya da daha farklı bilgileri sorabilir. Bence çok renkli ve özgün bir uygulama olur...

Vakit ayırdıgınız için çok tesekkürler... smile.gif

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

68.Bir bayanda-bayda aradıgın özellikLer neLer?

C: Bilmem, öyle saplantılı kriterlerim yok ama aslında güvene çok önem veririm. Yanında kendimi rahat hissetmiyorsam, olmaz... Kendimi sınırsız rahat hissetmeliyim... "aman alınır mı, aman kızar mı, aman gocunur mu?" diye odaklanmayı sevmem. Aslında beni kısıtlayan hiçbir şeye odaklanmayı sevmem; kaldı ki bir şeye odaklanmak da kısıtlanmaktır... Yani ne olursa olsun, her şeye rağmen bir bütün olabileceğin birisi olmalı... Adamakıllı tartıştığında, gidebilecek çok yerin olmasına rağmen, gidecek hiçbir yerin yokmuş gibi sığınabileceğin tek yer olmalı onu yanı... Her şeye rağmen dönebileceğin yer olmalı ve "senin yerin" olmalı orası, sana ait olmalı... Ve onun için de böyle olmalı...

İşte budur sağlam bir ilişki için gerekli olan. :clover:

Ve İstanbul'a yolun düşerse ya da benim İzmir'e yolum düşerse mutlaka seninle tanışmak isterim ve tabi ki Yarasa'yla da. :)

Senin gibi gençleri gördükçe geleceğe umutla bakmak için bir nedenim oluyor. Yolun açık olsun. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İşte budur sağlam bir ilişki için gerekli olan. :clover:

Ve İstanbul'a yolun düşerse ya da benim İzmir'e yolum düşerse mutlaka seninle tanışmak isterim ve tabi ki Yarasa'yla da. :)

Senin gibi gençleri gördükçe geleceğe umutla bakmak için bir nedenim oluyor. Yolun açık olsun. :clover:

Teşekkür ederim Gelincik...

Yakın zamanda geleceğim İstanbul'a;

Ve mutlaka görüşeceğiz zaten... :)

Aklımda...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

C: Zamanında, ilkokuldayken 5 sene güreş yaptım. Aldığım yenilgiler, güreşi bırakmamın daha uygun bir karar olduğunu hissettirdi, bıraktım. Ama sağlam künde atarım... smile.gif

Kulakları kurtarabildin mi dostum ? :)

C: Daha neler... Küçükken FB'li bir ayım vardı; bir tarafı söküldüğünde kendim dikerdim. Tamamen parçalandığında üzülmüştüm.

Abi nasıl parçalanıyordu ki oyuncak ayı. Ortaokulda mı vardı ayı ? :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence insanların, ilk aşkları ile tek bir gün boyunca tekrar görüşmeleri, hayatlarının en anlamlı bir kaç anından birisi

Bencede çok özel olmalı,yıllar sonra bile değişmeyen duyguları hissetmek.

81.Turkısh-Medıa forumda tanısmak istedigin üyeler var mı?

C: Çok önemsediğim ve tanışma fırsatım olanlarla tanıştım zaten ama ek olarak da var tabii ki... Hepsini sayamam ama mesela Cyrano forumdaşım hep söylediğim gibi olmazsa olmazdır. Bilimselci ve DemirEfe ile de çok isterim. Seth ile ne yazık ki fırsatı kaçırdık ama isterim. Gelincik önemlidir mesela. Var bir kaç kişi daha ama bir de Mavi ile tanışmayı isterim açıkçası; hakkında yanlış bir fikre kapıldığım gibi bir izlenimim var, bilemiyorum...

-_-

Ben seviyorum bu röportajları okuması gerçekten zevkli oluyor...Ama sorular biraz değişebilir sanki... ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Birisi ipleri elinde tutuyor,

Zirveyi bir uzağa çekiyor, bir bırakıyor,

Sonra da zirveyi bizlere doğru sürüyor,

Bazen beyaz kristal berraklığında,

Bazen de sis kümeleriyle, bulutlarla

Ve sis kümeleriyle örtülmüş olarak.

Bulutlar?...Sis? Buz kütleleri?

Hadi oradan onlar buz kütleleri değil ki.

Orada sis kümeleri, bulutlar yok.

Sadece buhar var.

Kendi nefesinimizin buharı kar gözlüğümüzün camalarını

Buğulandırıyor, hepsi bu.

Kendi soluğumuz!

Gökyüzü siyah ya da mavi,

Fakat her halukarda berrak ve bize karşı,

Her zaman olduğu gibi merhametli, şefkatli gökyüzü!

Göğün yazgısı bizi korusun!

Şefkatli gökyüzü!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sadece buhar var.

Kendi soluğumuz!

Şefkatli gökyüzü!

:clover: :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kulakları kurtarabildin mi dostum ? smile.gif

Bilmediğin şey de yok maşallah Cyrano...

Kulakları kurtaramadık;

Bir çift kırık kulak sahibiyim ne yazık ki...

Ama benim kulaklar doğuştan kırık kısmen.

Komşumuz pehlivandı ve ben doğunca kucağına alıp:

"Bunun kulaklar kırık; pehlivan olur bu" demiş.

Sanırım tek yanıldığı kişi bendim...

Abi nasıl parçalanıyordu ki oyuncak ayı. Ortaokulda mı vardı ayı ? smile.gif

Valla sandığın nedenden dolayı değil...

Ben ilkokuldayken parçalanmıştı çoktan...

Bencede çok özel olmalı,yıllar sonra bile değişmeyen duyguları hissetmek.

Bence de çok anlamlı...

Sadece buhar var.

Kendi soluğumuz!

Şefkatli gökyüzü!

Sağolasın şiirin için dostum...

Çok sevdim...

tam yazcaktim yine röportajlar ne zaman olcak diye bir baktim Tengeriin ile yapilmis bir röportaj smile.gif

Güzel bir röportaj olmus. clover.gif

Tengeriin bazi yerlerde az yazmissin sasirdim laugh.giftongue.gif

Valla yaa angel ne yazık ki az yazdırdılar bana.

Daha uzun yazcaktım ama prosedüre uymazmış.

Aslında buradakiler, asıl röportajın yarısı. smile.gif

Buna tek dikkat eden sen oldun farkında mısın?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gülmeyi mi yasakladılar sana Tengeriin, anlamadım gitti.. :) sayfayı actığım vakit ilk bu dikatimi cekti çünkü..

17.Kullandıgın bır muzık aletı var mı?

C: Flüt çalıyorum; kendim öğrendim. Eskiden gitarım vardı, kuzenime verdim. Şimdi piyano alcam; rüyamda...

"rüyamda" diye yazını okuduğum da, bak benim yüzüm de dahi bir gülücük belir di.. ki bildiğim kadar ile flüt`ünü severek calıyorsun..

28.Sporla aranız nasıl hangı spor cesıtlerıyle ılgılenıyorsunuz?

C: Zamanında, ilkokuldayken 5 sene güreş yaptım. Aldığım yenilgiler, güreşi bırakmamın daha uygun bir karar olduğunu hissettirdi, bıraktım. Ama sağlam künde atarım... :)

Burada bir gülücük yakaladım, bu 5 senyi sen iki cümle ile değil, az biraz daha bize anlatsan nasıl gecti bu 5 senen

morluklar falan varmıydı mesela.. :)

32.Hayvan besliyor musunuz?Ne tur hayvan beslıyorsun?

C: İki ev arkadaşım var ; :) İnsan, düşünen hayvandır nihayetinde. Çok severim onları, hayatımın parçası gibiler...

Ev arkadaslarından memnunsun, en azından öyle gözüküyor.. buna sevindim )

12.Fobileriniz nelerdir?

C: Fobim yok. Herşeyi öyle fobi yapacak kadar çok umursayan birisi değilimdir; bakmayın burada çok ciddi durduğuma.

umursama da tengeriin, herzaman mutlu olmaya bak.. her neyi nasıl yaşıyor isen... gül ve geç

Sana herzaman için gercekten mutluluklar diliyorum ve reportajin için çok teşekkürler.. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Valla yaa angel ne yazık ki az yazdırdılar bana.

Daha uzun yazcaktım ama prosedüre uymazmış.

Aslında buradakiler, asıl röportajın yarısı. smile.gif

Buna tek dikkat eden sen oldun farkında mısın?

Bilmem neden ama benimde ilk dikkatimi ceken oldu :)

Tengeriin nasil olsa burasi senin sayfan, yazmak isteyipte yazamadiklarini artik yaza bilirsin istedigin uzunlukta ;)

eskiden trabzonluydum demissin ama kücükkende FB ayicigin varmisdi simdi takim tutsan acaba hangisi olurdu merak ettim :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gülmeyi mi yasakladılar sana Tengeriin, anlamadım gitti.. sayfayı actığım vakit ilk bu dikatimi cekti çünkü..

Gülerken bile çekiniyorum artık

"rüyamda" diye yazını okuduğum da, bak benim yüzüm de dahi bir gülücük belir di.. ki bildiğim kadar ile flüt`ünü severek calıyorsun..

Flüt'ümü severek çalıyorum da piyano meselesi rüyamda :)

Çünkü çok pahalılar ve benim de alabilecek param yok...

Selçuk Yaşar Vakfı'na bağlı bir köşk var,

Onlarla ortak çalışmalarımız oldu.

Orada bozuk bir piyano var.

Sağlam tuşları ile çalıyorum bir şeyler; o kadar...

Burada bir gülücük yakaladım, bu 5 senyi sen iki cümle ile değil, az biraz daha bize anlatsan nasıl gecti bu 5 senen

morluklar falan varmıydı mesela..

Ben ufak birisiydim o zaman;

Hem ne de olsa ilkokuldaydım.

Güreş hocamız bana "Şam Şeytanı" derdi şımarıklık yaptığım için.

5 sene güreş yaptık falan ama ben girdiğim yarışmalarda heyecanlanmaktan kendimi alamazdım.

Titrerdim resmen.

Bunu aşamadım bir türlü ve aşamayacağıma karar verip, ortaokula başladığım için de okulu bahane edip bıraktım.

Ama çok severdim güreşi...

Morluklar yoktu ama bir arkadaşımın kolu çıkmıştı,

Benim de çıkar diye çok korkuyordum.

Ev arkadaslarından memnunsun, en azından öyle gözüküyor.. buna sevindim )

Arkadaşlarımla çok uyumluyuzdur, çok severim kendilerini.

umursama da tengeriin, herzaman mutlu olmaya bak.. her neyi nasıl yaşıyor isen... gül ve geç

Sana herzaman için gercekten mutluluklar diliyorum ve reportajin için çok teşekkürler.. :clover:

Yok yaa, o kadar umursayamıyorum nedense her şeyi...

Bir süre sonra kafamda yer eder belki ama...

Ama bu umursamazlığım değer vermemek anlamında değil açıkçası, öyle olduğunu sananlar olabilir...

Bilmem neden ama benimde ilk dikkatimi ceken oldu

Tengeriin nasil olsa burasi senin sayfan, yazmak isteyipte yazamadiklarini artik yaza bilirsin istedigin uzunlukta

eskiden trabzonluydum demissin ama kücükkende FB ayicigin varmisdi simdi takim tutsan acaba hangisi olurdu merak ettim

Valla eğer sorulara, istediğim uzunlukta yazsaydım, oku oku bitmezdi sanırım :)

Valla şu an anti-fenerli gibi bişeyim;

Onun da nedeni üniversite okurken tüm arkadaşlarım galatasaraylıydı :)

Pasif anti-fenerli oldum diyebilirim :)

Trabzonspor'a sempatim var ama ne takip ederim ne maçını izlerim...

Renklerini severim sadece...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Valla sandığın nedenden dolayı değil...

Ben ilkokuldayken parçalanmıştı çoktan...

Eğer Ayşe'nin haberi varsa ayıcığın akıbetinden, o gün neden başka yoldan gittiğiyle ilgili bir teorim var sanırım smile.gif

Şaka bir yana dostum söylemeliyim ki, röportajını okuyunca karamsarlığı hissetmemek mümkün değil. Gavurların dediği gibi "why so blue?" umarım yazılı anlatımın cilvesidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eğer Ayşe'nin haberi varsa ayıcığın akıbetinden, o gün neden başka yoldan gittiğiyle ilgili bir teorim var sanırım :)

Şaka bir yana dostum söylemeliyim ki, röportajını okuyunca karamsarlığı hissetmemek mümkün değil. Gavurların dediği gibi "why so blue?" umarım yazılı anlatımın cilvesidir.

Valla Ayşe'nin haberi yoktu...

Ne diyorum ben yaa!

Neyden haberi yoktu!

Cyrano, bak psikolojik yönlendirme yapıyorsun;

Farketmiyorum değil...

O ayıcık, doğal yollarla parçalandı!

Tamam mı!?

Hem Ayşe çok farklıydı...

Her kadın başlı başına bir değer ve güç belki ama

O hayatımda tanıdığım en dik ve en dikkafalı kızlardan birisiydi.

Bir insanın bu kadar mı özgüveni yüksek olur.

Bu kadar mı kendi değerlerine en tutarlı biçimde sahip çıkar.

Ve bir insanda, tek bir günde, bu kadar mı güzel izler bırakır.

Onca sene bir eksiklik gibi kal; sonra ortaya çık ve tamamla yok ol...

Hayır yani öyle bir film karakteri de yok ki benzeteyim!

İşte az-buz "Before Sunrise" & "Before Sunset"e benziyor...

Ayrıca o karamsarlığı nerede hissettin yaa;

Söyler misin?

"Why so blue" bir deyim mi?

Hadi "Why so serious"u biliyorum da...

Ama o ne roldü be abi, değil mi?

the Joker heralde hiç bu kadar mükemmel canlandırılmamıştı...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Valla Ayşe'nin haberi yoktu...

Ne diyorum ben yaa!

Neyden haberi yoktu!

Cyrano, bak psikolojik yönlendirme yapıyorsun;

Farketmiyorum değil...

O ayıcık, doğal yollarla parçalandı!

Tamam mı!?

Abi toprağa gömsen bile baya yıllar alır be doğal yollardan parçalanması :)

Hem Ayşe çok farklıydı...

Her kadın başlı başına bir değer ve güç belki ama

O hayatımda tanıdığım en dik ve en dikkafalı kızlardan birisiydi.

Bir insanın bu kadar mı özgüveni yüksek olur.

Bu kadar mı kendi değerlerine en tutarlı biçimde sahip çıkar.

Ve bir insanda, tek bir günde, bu kadar mı güzel izler bırakır.

Onca sene bir eksiklik gibi kal; sonra ortaya çık ve tamamla yok ol...

Hayır yani öyle bir film karakteri de yok ki benzeteyim!

İşte az-buz "Before Sunrise" & "Before Sunset"e benziyor...

Onu bilmem de, hostes olayı iyiymiş ben hala oradayım :)

Ayrıca o karamsarlığı nerede hissettin yaa;

Söyler misin?

"temkinlilik" ve "olabilecek en güzel en iyinin geçmişte kaldığı" gibi bir izlenim. Ama dediğim gibi büyük ihtimal yazılı anlatımın cilversidir.

"Why so blue" bir deyim mi?

"Bu kadar hüzün niye" anlamında bir söz. Deyim mi oluyor onu bilmiyorum teknik olarak :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Abi toprağa gömsen bile baya yıllar alır be doğal yollardan parçalanması

Çok fenasın valla...

Hiçbir şey demiyorum... :)

Onu bilmem de, hostes olayı iyiymiş ben hala oradayım

Abi hiç sorma yaaa...

Hiçte fena değildi aslında biliyor musun?

Lisedeyken insanlar kendilerini belli etmiyormuş demek ki... :)

"temkinlilik" ve "olabilecek en güzel en iyinin geçmişte kaldığı" gibi bir izlenim. Ama dediğim gibi büyük ihtimal yazılı anlatımın cilversidir.

Evet, haklısın...

Biraz temkinlilik yok değil aslında...

"Bu kadar hüzün niye" anlamında bir söz. Deyim mi oluyor onu bilmiyorum teknik olarak

Hiç duymadımdı ama iyiymiş...

O kadar da hüzünlü değilim ben yaf...

Ama abi insan da geçmişi aramıyor değil yani...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Abi hiç sorma yaaa...

Hiçte fena değildi aslında biliyor musun?

Lisedeyken insanlar kendilerini belli etmiyormuş demek ki... :)

Onu hiç sorma, insan bilse yatırım yapar önceden :)

Hiç duymadımdı ama iyiymiş...

O kadar da hüzünlü değilim ben yaf...

Ama abi insan da geçmişi aramıyor değil yani...[/b][/size][/font]

Öyle de abi, yarın da bugün geçmiş olacak. İyi ve güzel olan herşeyin geçmişte kaldığı düşüncesi beraberinde karamsarlığı getiriyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Boşggggggggtongue.gif

Yahu ben bunların hepsini biliyordum ki,keşke senin yerine bana sorsaydılarsleep.gif

Şaka bi yana,ben geçenlerde İzmire gelecektim ki(gelemedim) aklıma sen geldin.Ben uzun bi süre İstanbul'dayım.Yolun düşerse ver bi haber,makarna ısmarlayayım sonra devam ederiz tartışmayasmile.gif

Düşünceleri farklı bir yere bırakıyorum;güze ve değerlisin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Onu hiç sorma, insan bilse yatırım yapar önceden :)

Öyle de abi, yarın da bugün geçmiş olacak. İyi ve güzel olan herşeyin geçmişte kaldığı düşüncesi beraberinde karamsarlığı getiriyor.

Geçmiş, geçmişte kalır be hocam...

Boşggggggggtongue.gif

Yahu ben bunların hepsini biliyordum ki,keşke senin yerine bana sorsaydılarsleep.gif

Şaka bi yana,ben geçenlerde İzmire gelecektim ki(gelemedim) aklıma sen geldin.Ben uzun bi süre İstanbul'dayım.Yolun düşerse ver bi haber,makarna ısmarlayayım sonra devam ederiz tartışmayasmile.gif

Düşünceleri farklı bir yere bırakıyorum;güze ve değerlisin.

Mavi;

Oldukça farklı düşüncelerde farklı arkadaşlarım oldu.

Birgün, en sağlam arkadaşlarımın sayısında azalma olduğunu farkettim.

Sonra baktım ki, biz büyüdükçe, düşüncelerimizin farklılıklarını iyiden iyiye kimlikleştirmişiz...

Farklılıklarımızı kirletmişiz...

Biz büyüdük ve kirlendi dünya derler ya; öyle...

Sonra, insanların ürettikleri hiçbir şeyin ve düşüncenin,

Onu üreten insandan daha değerli olmadığına karar verdim.

Hepsini de geri kazandım.

Ben de senin düşüncelerini farklı bir yere bırakıyorum...

Temiz ve değerlisin sende...

İstanbul'a geleceğim tez konum için araştırma yapmaya.

Kadın Eserleri Kütüphanesi'nde oldukça yoğun işlerim olacak :)

Gelince mutlaka haberin olur...

Makarna'yı domates soslu isterim; biberli ve acılı...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Son zamanlarda Hakkı Devrim'den sonra herhalde ben en güldüren diyologlar Tengeriin ile Cyrano arasında gelişiyor. O bişey değil Tengeriin"Avni" olarak , Cyrano da avatarındaki gibi bir tip; sanki karşılıklı iki koltukta oturmuşlar konuşuyorlar gibi. Cyrano , Tengeriin'i konuşturmaya çalışır (abi ve küçük kardeş misali) ...:) ve bu muhabbetler ortaya çıkar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Son zamanlarda Hakkı Devrim'den sonra herhalde ben en güldüren diyologlar Tengeriin ile Cyrano arasında gelişiyor. O bişey değil Tengeriin"Avni" olarak , Cyrano da avatarındaki gibi bir tip; sanki karşılıklı iki koltukta oturmuşlar konuşuyorlar gibi. Cyrano , Tengeriin'i konuşturmaya çalışır (abi ve küçük kardeş misali) ...:) ve bu muhabbetler ortaya çıkar.

Valla gerçekte karşılaşsak, öyle olurdu sanırım...

Cyrano'nun, gerçekte hayatta, kasvetli birisi olduğunu hiç sanmıyorum;

Kafa dengi biri...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Fekat "avatarındaki gibi bir tip" derken, ben şahsen kendimi Tengeriin'in karşısında, bir koltukta öyle otururken tahayyül edemiyorum :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.