Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Sizce DTP Kapatılmalı mı?

JAN

Sizce DTP Kapatılmalı mı?  

25 üye oy verdi

1. 1. DTP KAPATILMALI MI?

• Evet Kesinlikle Kapatılmalı
      16
    • Hayır Kapatılmamalı
      8
    • Maddi Yaptırım Yeterli
      0
    • Bazı Vekillere Siyaset Yasağı Getirilmeli
      1

Önerilen İletiler

Eğer objektif bir hukuk varsa....yasaları tam anlamıyla uygulayacak bir mahkeme kürsüsü varsa DTP kesinlikle kapatılmalıdır...

Eğer hukuk...siyasal ve sosyal gözlük takarak karar verecekse DTP kapatılmamalıdır....

Ancak ilke olarak tercih edilen şey... hukukun gözleri bağlı olarak...bir elinde terazi...diğer elinde kılıç tutmasıdır....hem de hiç sarsılmadan...

Birakin milyonlarca oyu, bin oy alan bir partinin bile kapatilmasi yanlistir. ve Siz burada bunun avukatligini yapiyorsunuz!

Soyleyecek sozum yok size!

• Beğen 1
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tenqeriin kardes,

Bakin sizin ve bizlerin karsilikli atismasiyla bir yere varamiyoruz. Turkiye'de MHP, CHP, AKP, DTP ya da PKK'nin karsilikli atismalariyla bir yere varamiyor.

Birilerinin cikip her iki tarafida akl-i selime cagirip "SAKIN OLUN" diyebilmesi lazim bugun! Ulke elden gidiyor. Lutfen acalim gozlerimizi artik. Cideen elden gidiyor ulke. AYRILMAK Kurtlerin amaci degil. Sizlere yapilan propagandalar yuzunden bizleri yanlis anliyorsunuz. CIdden bu gidishat iyi degil be kardes. Siz de goruyorsunuz artik.

Her iki taraf ta resmen catismaya yonlendiriliyor MHP, CHP ve PKK tarafindan. Iyi seyler olmayacak! Lutfen artik kendimize gelelim!

Yahu kardeşim bu bir terör örgütüdür,başka devletler tarfından finanse ediliyor ve kullanlılıyor pkk teröristleri ile ne konuşacaklar.

Sözde barış ilan ettiler,ateş kes ilan ettiler, ne oldu ? Siz kandırılmış 3-5 kürt kökenli vatandaş ile Ahmet Türk ve diğer arkadaşları gibi zihniyelerin bu güce sahip olduğunumu düşünüyorsunuz?

Bu terör dış güçler tarafından desteklendiği sürece kiminle ne konuşursa konuşsun hikaye.

Bu söylenenlerde kafa bulandırmak ve probagandadan başka birşey değildir.

• Beğen 1
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yahu kardeşim bu bir terör örgütüdür,başka devletler tarfından finanse ediliyor ve kullanlılıyor pkk teröristleri ile ne konuşacaklar.

Sözde barış ilan ettiler,ateş kes ilan ettiler, ne oldu ? Siz kandırılmış 3-5 kürt kökenli vatandaş ile Ahmet Türk ve diğer arkadaşları gibi zihniyelerin bu güce sahip olduğunumu düşünüyorsunuz?

Bu terör dış güçler tarafından desteklendiği sürece kiminle ne konuşursa konuşsun hikaye.

Sizin Faili mechullerin en buyuk suclularindan YESILi burada ilahlastirmaniz benim sizinle muhattapligimi korkarim coktaaaaaan bozdu! Size yanit verme gereksinimi gormuyorum...

Hosca kalin!

• Beğen 1
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ah şu kan kırmızı perdelerimizi aralayıp dışarıya baksak, dünyada olup bitenlerden kendimizi soyutlamassak..!!

Bir zamanlar ülkenin en azılı ''teröristleri'' bu gün ya masa başında ya da ülke başında..

Nepalde 10 yıldır savaşan Maoist gerillalar bugün ülke yönetiminde söz sahibi..

Daha geçen gün Uruguay da bir zamanın ''eli kanlı teröristi'' Jose Mujica yüzde 50 oyla ülke yönetiminde..(Mujica tam 15 yıl hapiste yatan bir ''ele baş''tı.. 15 yıl boyunca ağır işkencelerden geçmiş bir liderdir)

Bir zamanlar sokaklarında oluk oluk kan akan Uruguay bugün güllük gülistanlık..

Ne ülke bölündü, ne de iç karışıklık çıktı..

Ah şu gözleri kör eden milliyetçilik..

Bu dünyada en çok senden çektim.. Şunu bil ki iki elim yakanda olacak her zaman..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ah şu kan kırmızı perdelerimizi aralayıp dışarıya baksak, dünyada olup bitenlerden kendimizi soyutlamassak..!!

Bir zamanlar ülkenin en azılı ''teröristleri'' bu gün ya masa başında ya da ülke başında..

Daha geçen gün Uruguay da bir zamanın ''eli kanlı teröristi'' Jose Mujica yüzde 50 oyla ülke yönetiminde..(Mujica tam 15 yıl hapiste yatan bir ''ele baş''tı.. 15 yıl boyunca ağır işkencelerden geçmiş bir liderdir)

Bir zamanlar sokaklarında oluk oluk kan akan Uruguay bugün güllük gülistanlık..

Ah şu gözleri kör eden milliyetçilik..

Bu dünyada en çok senden çektim.. Şunu bil ki iki elim yakanda olacak her zaman..

Buldum!

Abdüllah Öcalan'ı Cumhurbaşkanı seçelim;

Bütün sorunlarımız hallolsun!

Türkiye ile Nepal...

Türkiye ile Uruguay...

Güzel kıyaslamalar!

• Beğen 2
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Buldum!

Abdüllah Öcalan'ı Cumhurbaşkanı seçelim;

Bütün sorunlarımız hallolsun!

Türkiye ile Nepal...

Türkiye ile Uruguay...

Güzel kıyaslamalar!

Valla benim bir hüsn-ü paranoyam yok..

Benim için ölen 50 bin insan Öcalandan çok daha değerli..

Bana kalsa bir 50 bin insanın daha ölmemesi için değil bir ''toprak parçasını'' dünyaları veririm..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bana kalsa bir 50 bin insanın daha ölmemesi için değil bir ''toprak parçasını'' dünyaları veririm..

JAN, biz insanların ölmesinden hoşnutmuşuz gibi davranmazsak daha olumlu olur sanırım...

Her ülkenin kendi iç dinamikleri, toplumsal ilişkileri ve toplumsal yapıları farklıdır.

Bu yöndeki çözümler de başkaları örnek alınarak değil;

Bu dinamikler akıllıca ve etraflıca düşünülerek gerçekleştirilir...

Verdiğiniz örneklere bakarsanız ve eğer kıyaslayacaksak;

Mustafa Kemal ve kadrosu da İstanbul Hükümetince idamlık olarak hüküm giymişlerdi.

Buna rağmen, verdiğiniz örneklerle belki de tek yüzeysel benzerlikleri budur!

50 bin insan elbette ki Öcalan'dan değerli...

İnsan, başlı başına topraktan da değerli...

Fakat bir kesim istiyor diye de halihazırda toplumsallaşmasını gerçekleştirmiş bir ülke bölünmez...

• Beğen 2
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnsan, başlı başına topraktan da değerli...

Fakat bir kesim istiyor diye de halihazırda toplumsallaşmasını gerçekleştirmiş bir ülke bölünmez...

Hangi gerçekleştirilmiş toplumsallaşma?

Adına toplumsallaşma dediğiniz 86 yıldır acının, ölümlerin ve katliamların eksik olmaması gerçekliği midir?

Ülke bölük börçük durumdayken, iktidar ve muhalefet bile oturup konuşmaktan acizken hangi toplumsallaşma?

Ayrıca ortada ''toprak talebi'' olmaması bile mevcut sorununun çözümünü daha da kolaylaştırmaz mı?

Eee! peki bu çözümsüzlük, bu ölümler niye?

Verien can, dökülen kan neye?

Sesimi duyan var mı?

• Beğen 1
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cözümü istenen nedir?Sark sorunu yani Türkiye'nin sinirlarinin cözümümü?Yoksa Kürtlerin istedikleri ayricalik, özel toplum muamelesimi?

Hep Kürtlerin hakli talepleri diye duyuyor okuyoruz;neymis bu hakli talepler,bu talepleri neye dayanarak yapiyorlar?Kürtlerin Lazlardan üstün tarafi nedir ki hep Kürtlere özel muamele deniyor.Kürtlerin Cerkezlerden üstün taraflari nedir?Canakkale savasinda asagidaki kayip tablosu cikti ortaya:

TRAKYA YÜZDE 29,EGE YÜZDE 23,IC ANADOLU YÜZDE 21,KARADENIZ YÜZDE 17,AKDENIZ YÜZDE 7,DOGU ANADOLU YÜZDE 2,GÜNEYDOGU ANADOLU YÜZDE 2,kayip vermis.

KURTULUS SAVASI.:

TRAKYA YÜZDE 7,EGE YÜZDE 15,KARADENIZ YÜZDE 34, IC ANADOLU YÜZDE 25,AKDENIZ YÜZDE 12,DOGU ANADOLU YÜZDE 5,GÜNEYDOGU ANADOLU YÜZDE 2 kayip vermis,bunlar GENELKURMAYIN arsivlerinden alinmis rakamlardir.

Simdi özel muamele yapilmasi gerekiyorsa,Trakyada ki,Kardenizde ki,Ic Anadoluda ki,Egede ki kardesime yapilmalidir,Kurtukus v Canakkale savaslarinda Kürtler ne yaptilar?Ingilizlerle Kürdistan projeleri üretip isyanlar düzenliyordular,Mustafa Kemal'e suikastler hazirliyordular.Peki neyin ayricaligini istiyorlar?

DTP kapatilmalidir.DTP kapatilmazsa bunu halk yapacaktir en sonunda,zaten DTP'nin yani bölücülerin istedikleride budur.Halki kiskirtip Kürtlere saldirtmak ve sonra da Saddam zamaninda yaptiklari gibi Avrupadan yardim dilenmek ve Irak'i nasil böldürdüler milyon Irak'linin kanina girdilerse aynisini Türkiye'de gerceklestirmek.Kardeslikten bahsedenlerin günlerdir ülkede yaptiklarina bakin ve bunlara karsin serefli Türk ulusunun nasil vakarini muhafaza ettigii görün.Ama artik bardak doluyor ve doldu bile.

saygilarla

• Beğen 2
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cözümü istenen nedir?Sark sorunu yani Türkiye'nin sinirlarinin cözümümü?Yoksa Kürtlerin istedikleri ayricalik, özel toplum muamelesimi?

.

.

Şu verdiğiniz rakamları mantıklıca düşünerek yayınlamış olsaydınız keşke,Çanakkaleye sınır neresidir? Trakya yani en büyük kaybın Trakyadan olması gayet doğaldır.

Doğu cephesindeki savaşlara-çarpışmalara bakarsanız oradada en büyük kayıbı o bölgeye en yakın olan iller vermişlerdir,zaten o dönemde ülkede yeterli ulaşım aracı olmadığından doğudan büyük miktarda bir kesimin getirilip Çanakkalede savaşması sağlanamazdı....

• Beğen 1
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şu verdiğiniz rakamları mantıklıca düşünerek yayınlamış olsaydınız keşke,Çanakkaleye sınır neresidir? Trakya yani en büyük kaybın Trakyadan olması gayet doğaldır.

Doğu cephesindeki savaşlara-çarpışmalara bakarsanız oradada en büyük kayıbı o bölgeye en yakın olan iller vermişlerdir,zaten o dönemde ülkede yeterli ulaşım aracı olmadığından doğudan büyük miktarda bir kesimin getirilip Çanakkalede savaşması sağlanamazdı....

JAN, Abdülhamit'in oluşturduğu Hamidiye Alayları'nın yapısını ve özelliklerini belirleyen ve tanımlayan yasalar uyarınca

Bu aşiret mensubu hiçbir Kürt (Sünni/Şafii) bulunduğu/yerleşik olduğu bölgeden başka bir bölgede savaşamazdı.

O aşiretleri iyice bir incelerseniz, belki "Ee o zaman Yemen'de Anadolu'lu, Trakya'lı askerin ne işi vardı peki?" sorusuna da yanıt vermiş olursunuz diye düşünüyorum.

Çanakkale'de çoğunlukla trakyalıların olması, Çanakkale'nin trakyaya yakın olması ile açıklanamaz.

Zira Çanakkale, Ege'ye, Trakya kadar yakındır.

• Beğen 3
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

''Bir kadın memesine bir vatan feda olsun...'' Ahmet Altan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dinci bölücülük ile etnik bölücülük evlendirildi, çocukları olması dört gözle bekleniyor diye iki yıldan fazladır nefes tüketiyorum. Sesime ses verdiği için Dayı'ya benden de teşekkürler...

Amaçları belli bu zinhiyetler bir araya geldikten sonra, çocuklarının olması kaçınılmazdır demirefe.

• Beğen 3
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hep Kürtlerin hakli talepleri diye duyuyor okuyoruz;neymis bu hakli talepler,bu talepleri neye dayanarak yapiyorlar?Kürtlerin Lazlardan üstün tarafi nedir ki hep Kürtlere özel muamele deniyor.Kürtlerin Cerkezlerden üstün taraflari nedir?

Sayin politika kimsenin digerinden üstünlügü yok ve olamazda. Sizin gelismelerden haberiniz olmasa gerek. Sadece Kürt vatandaslarimiz hak talebinde bulunmuyor, emsela Cerkes'lerde istiyorlar hemde ülkemizdeki tüm halklat icin. Yakinda Laz ve digerleride asimilasyonu red edip haklarini istemeye baslayacaklar. Sunu da unutmamak gerek Cerkes'lerin ve ileride diger halklarin haklarini talep etmeleri yillardir Kürt halkinin ve Alevi vatandaslarimizin vermis olduklari mücadeleye dayaniyor.

Buyurum bu Forumda size Cerkes'lerinde acilim isteklerini gösteren aciklama:

http://www.turkish-media.com/forum/topic/185880-cerkeslerde-acilim-istiyorlar/

• Beğen 1
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin politika kimsenin digerinden üstünlügü yok ve olamazda. Sizin gelismelerden haberiniz olmasa gerek. Sadece Kürt vatandaslarimiz hak talebinde bulunmuyor, emsela Cerkes'lerde istiyorlar hemde ülkemizdeki tüm halklat icin. Yakinda Laz ve digerleride asimilasyonu red edip haklarini istemeye baslayacaklar. Sunu da unutmamak gerek Cerkes'lerin ve ileride diger halklarin haklarini talep etmeleri yillardir Kürt halkinin ve Alevi vatandaslarimizin vermis olduklari mücadeleye dayaniyor.

Buyurum bu Forumda size Cerkes'lerinde acilim isteklerini gösteren aciklama:

http://www.turkish-m...lim-istiyorlar/

Çerkezlerin ya da diğer etnik-unsurların istediği şey "Ayrıcalık" değildir.

Kendinizi meşrulaştırmak için başkalarının taleplerini, farklı anlamlara bürümeye çalışmayınız...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kürtlerin Cerkezlerden üstün taraflari nedir?Canakkale savasinda asagidaki kayip tablosu cikti ortaya:

TRAKYA YÜZDE 29,EGE YÜZDE 23,IC ANADOLU YÜZDE 21,KARADENIZ YÜZDE 17,AKDENIZ YÜZDE 7,DOGU ANADOLU YÜZDE 2,GÜNEYDOGU ANADOLU YÜZDE 2,kayip vermis.

KURTULUS SAVASI.:

TRAKYA YÜZDE 7,EGE YÜZDE 15,KARADENIZ YÜZDE 34, IC ANADOLU YÜZDE 25,AKDENIZ YÜZDE 12,DOGU ANADOLU YÜZDE 5,GÜNEYDOGU ANADOLU YÜZDE 2 kayip vermis,bunlar GENELKURMAYIN arsivlerinden alinmis rakamlardir.

Siz hala buradamisiniz?

Dogu bölgelerinde yasanan 1. dünya harbi olsun veya daha öncekilerde olsun orada dami gene en cok Trakyali, Egeli, Marmarali,.... savasta hayatini kaybetti?

Su gözlüklerimizi ara sira degistirsek derim.

Agzimizdaki baklayi cikartsak daha rahat konusacagiz. Vermis oldugunuz örnek ve rakamlarla aslinda Kürt halkini Türk düsmani ve düsmala ortak calisan olarak göstermek istiyorsunuz. Bunu söylemek icin hala virajli yollarda geziniyorsunuz, dogrudan söyleseniz herkes rahatlayacak. Zaten anlayan anladi.

• Beğen 1
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çerkezlerin ya da diğer etnik-unsurların istediği şey "Ayrıcalık" değildir.

Kendinizi meşrulaştırmak için başkalarının taleplerini, farklı anlamlara bürümeye çalışmayınız...

Simdi birde ayricalik cikti, amac isi yokusa sürmek degilmi. neymis peki istedikleri Cerkes'lerin ve diger halklarin? Her iki tarafin isteklerini bir araya getirin ve karsilastirin.

Cerkes'lerin yillardir haklari yeniyor ve bizler hala vermiyoruz birde kalkip yok efendim onlarin istekleri Kürt'lerinkinden degisikmis falan filan. Mademki Cerkes'lerin istekleri cok iyi niyetli ise neden kac yüzyildir gasp ediyoruz ve derhal vermiyoruz?

Aynen Alevi vatandaslarimizin isteklerini destekledigimize benziyor, sadece lafta onlarin hakli oldugunu söyleriz ama gözle görünür hic bir ilerleme yapmayiz.

Okuyunda görün Cerkes'ler hangi taleplerde bulunuyorlar.

• Beğen 1
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben kendimi neden mesrulastirayim ki? Kürt degilim ki söylediginiz gibi kendi isteklerimi mesrulastirayim. O sizin ön yargilariniz olmali, görüslerinize ters düsenleri herhangi bir kaliba sokmak.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Feminist kimliğimden kaynaklı olarak kadın memesini cinsel meta gördüğüm üzre kadın memesi yerine örneğin bir biskrem verseniz tüm vatanı size ya da isteyene seve seve vermeye hazırım.. stuart.gif

Neoliberaller hiçbir insan uzvunu cinsel meta olarak görmezler...o kadar modern ve medenidirler yani(!)...siz o alemde yenisiniz galiba...

Kılavuzunuz Ahmet Altan en azından kadına ne denli büyük değer verdiğini de ima ediyordu vatanı değiş tokuş yaparken...

Siz yukarıda ki yanıtınızla ''boynuzun kulağı fersah fersah geçtiğini'' kanıtladınız...kutluyorum...

Ama çok zevksiz biri olduğunuzu söylemeliyim...''meme nerdeeee.....biskrem nerde ?...'' bari bir elma şekeriyle değiş tokuş yapsaydınız vatanı..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

'meme nerdeeee.....biskrem nerde ?...'

Sayın kgurleyen, bunlar isterlerse memeye, isterlerse afyonlu emziğe, isterlerse üç kuruşa veya daha da ucuza nelerini istiyorlarsa satabilirler. Ama vatanını hiç bir şeye satmayan, satmayacak çoook vatan evladı var. Onlara, vatan karşılığında istedikleri bedeli, kendi ederleri olarak üzerlerine etiketler, yapıştırırız olur biter...

• Beğen 1
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın kgurleyen, bunlar isterlerse memeye, isterlerse afyonlu emziğe, isterlerse üç kuruşa veya daha da ucuza nelerini istiyorlarsa satabilirler. Ama vatanını hiç bir şeye satmayan, satmayacak çoook vatan evladı var. Onlara, vatan karşılığında istedikleri bedeli, kendi ederleri olarak üzerlerine etiketler, yapıştırırız olur biter...

"Vatan" düşüncesi çok kendine özgü bir kavram...

Kişi için bir değer arzetmesi için, o kişide bir anlam kazanmış olması gerekiyor.

Bu anlamı kazanamamış bir kimsenin de, daha fazla bir değerde tanımasını bekleyemezsiniz zaten...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Daha geçen gün Uruguay da bir zamanın ''eli kanlı teröristi'' Jose Mujica yüzde 50 oyla ülke yönetiminde..

(Mujica tam 15 yıl hapiste yatan bir ''ele baş''tı.. 15 yıl boyunca ağır işkencelerden geçmiş bir liderdir)

Sevgili Jan;

Sence "Jose Mujica" ile üstü kapalı kıyaslamamızı istediğiniz "ele başı" nın verdikleri mücadeleler aynı şeyler mi?

Ülkeler bölünmedi tabiki; O liderler ülkelerinin bölünmesi için mücadele vermediler ki...

not: "ele başı" diyorum çünkü "Mujica tam 15 yıl hapiste yatan bir ''ele baş''tı" diyerek neyi ima etmeye çalıştığını göstermek istedim...

Aslında çok rahatlıkla "Abdullah Öcalan'da diyebilirdim..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Vatan" düşüncesi çok kendine özgü bir kavram...

Kişi için bir değer arzetmesi için, o kişide bir anlam kazanmış olması gerekiyor.

Bu anlamı kazanamamış bir kimsenin de, daha fazla bir değerde tanımasını bekleyemezsiniz zaten...

Iste sizden yine alisilagelmis Kurt karsiti bir yorum. Beyefendi, Kurtler bu kadar vatansever olmasaydi, miliklerini sevmiyor olsaydi su an Kurt Sorunu olmazdi sizin "SEFFAF" ve "DEMOKRATIK" ulkenizde! :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Iste sizden yine alisilagelmis Kurt karsiti bir yorum. Beyefendi, Kurtler bu kadar vatansever olmasaydi, miliklerini sevmiyor olsaydi su an Kurt Sorunu olmazdi sizin "SEFFAF" ve "DEMOKRATIK" ulkenizde! :)

Diyarbakırlı...

En kısa zamanda önyargılarından kurtulmanı diliyorum senden...

Birincisi:

O iletim Kürtlere hitap etmiyordu ve Kürtleri de kastetmedim...

Bu çok açık ve net...

İkincisi:

DemirEfe'nin Jan'a olan yorumuna bir yorumdu...

Üçüncüsü:

Jan'ın "Vatan" kavramını, bizim gibi anlamlandırmadığını düşünüyorum;

Ki bu da bir kusur değil, farklı bir dünya algısıdır...

Dördüncüsü:

Jan, Kürt kökenli olmadığını kendisi söylüyor.

Jan'a hitap eden bir söylemi, Kürtlere söylediğimi nereden çıkardınız onu da anlamadım?

Beşincisi:

Kürtlerde "Vatanseverlik" olmadığını düşündüğümü nereden çıkardınız?

Aksine, sizinle kıyaslamayı bile düşünmediğim, sizden kat be kat fazla vatansever birçok Kürt tanıyorum...

Benden çok daha farklı bağlarla vatan algısını geliştirmiş birçok Kürt tanıyorum...

Altıncısı:

"Miliklerini" ne demektir, onu hiç bilmiyorum...

Sanırım ön yargılarınızın ortaya çıkardığı adrenalin yarattığı gerginlik ile salladınız...

Yedincisi:

"Sizin şeffaf ve demokratik ülkeniz" dediğiniz ülke, sizin de ülkeniz değil midir?

Eğer kendinizi bu ülkeden saymıyorsanız, ayrışmak kaygısında mısınız?

Sorularımı yanıtlamayın...

Tengeriin Boşig hakkındaki o kemikleşmiş ön yargılarınızın bir yansımasıdır zira bu iletiniz...

Sorularımı yanıtlamak yerine

Yanlış anlamışlığınızdan dolayı bir Özür dileyip, büyüklüğünüzü de gösterebilirsiniz;

O da olur...

Özür dilemezseniz, zaten iletilerimiz burada duruyor;

Takdir, okuyucu arkadaşlarındır...

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
Bu başlık cevaplara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.