Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Sizce DTP Kapatılmalı mı?

JAN

Sizce DTP Kapatılmalı mı?  

25 üye oy verdi

1. 1. DTP KAPATILMALI MI?

• Evet Kesinlikle Kapatılmalı
      16
    • Hayır Kapatılmamalı
      8
    • Maddi Yaptırım Yeterli
      0
    • Bazı Vekillere Siyaset Yasağı Getirilmeli
      1

Önerilen İletiler

PKK bitince Kürt kardeşlerimizle bir sorunumuz olmaz. Bölgeye hızla yatırım götürülür, hızla kalkındırılır, aşiret ağalığına, şeyhler sömürüsüne son verilir. Dil, kültür konusunda hiç bir baskı söz konusu olamaz, ayrı ayrı Kürt - Türk okulları diye bir şeyin söz konusu olamayacağı gibi... Böyle bir bölücülük söz konusu bile edilemez..

Unuttunuz sanırım Pkk 1978 de kuruldu ve 84 te silahlı mücadeleyi başlattı..

Son Kürt ''isyanı'' Dersim İsyanı ise 1938 de bastırıldı..

Yani arada en az 40 yıl var..

İnsana sormazlar mı;

''bre kardeşim 40 yıl boyunca neredeydiniz''

• Beğen 1
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bence PKK nın ve maalesef DTP nin planlarını ve ya öngörülerini, "Kürt Sorununa Çözüm" arayışında değerlendirmek çok mantıklı değil.

T.C. halkının şu ana kadar sergilediği tutumu devletin yasalarına ve uygulamalarına adapte edilmesi yeterli olacaktır kanaatimce + T.C. halkının da şu ana kadar erişemediği demokratik yapının tesisi.

PKK bir bilinmeyen. kim yönetiyor, neyi amaçlıyor, neden sadece terorist eylemlerle boy gösteriyor. Sonuçta Kürt sorununun üretmediği bir yapıyı, Kürt Sorununun çözümünün yok etmesinide düşünmek çok akıllıca değil.

PKK en iyi ihtimalle isim değiştirerek holdingleşir, sömürüsü destekçileri ona izin verdikçe sürecek, cephanesine ona sağlandıkça olacaktır.

DTP kapatılmamalı, ama insaların zorla DTPye oy attırılması -şayet varsa böyle bir şey- engellenmelidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

40 yıl boyunca neredeydiniz'

Hiç bir şey için çok geç değildir...

"Silahlı mücadele" lafı çok yakışıksız. Kan içmeye, bebe kurşunlamaya, gencecik fidan gibi öğretmenleri, yirmi yaşında vatan evlatlarını satılmışça, alçakça kurşunlamaya başladı...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tahrik olan kesim nedense hep aynı kesim..

Milliyetçi/ırkçı çevrelerimiz..

Mardinde şehit edilen uzman çavuşun katili savaştan rant elde eden, barış marış dinlemeyen, opersayon aşkı ile soluğu Mardin dağlarında arayan hayalperest macera avcılarımızıdır..

Pkk sözcülerine karşı gelen, öcalanın posterlerini taşıyanlara karşı gelenler size göre hep aynı kesim oluyor!

İnsalar galeyena gelmek ,huzurun kaçırılmasını istemiyor yoksa bu kesimler çoktan tepkisini koyardı.Size göre pkk sözcülerine karşı gelen herkes ya faşist yada ırkçı.

bir doğru dtp ve zihniyeti!

• Beğen 1
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Demokratı ve milliyetçisinin de aynı safta olduğu ülke yer yüzünde yoktur başka heralde..

Sizin hak talebi biçimi konusundaki önerileriniz demokrasinin en ücra köşelerine kadar yaşandığı ülkelerde söz konusudur..

Bizim ülkemizin en ücra köşesine jandarma ve özel harekatçılarımızdan başka bir şey girmiyor ne yazık ki..

7 bin nüfuslu Çukurcada 12 bin asker, polis, jitemci, özel harekatçı demokrasiden daha çok görülüyor ne yazık ki sayın mantık..

Keşke gidip görebilseniz.. Orada yaşayan insanlara da aynı temennileri sunsanız..

Demokrasinin en ücra kuytuluklara kadar girmesi dileğiyle....

Bakın dostum bu forumda hep zihniyet sorunlarıyla uğraşıyoruz yine zihniyet sorunu var !

Hakkari yi bilirim diğer g.doğu ve doğuyu bildiğim gibi,insanlar elektirik parası vermez,su parası vermezzhayatı beleş yaşar.

Ayrıca hakkarı sınır bölgesidir, diğer sınır bölgelerinde olduğu gibi Hkkaride'de askerin ve nufusun sayısı fazla olmak zorundadır ,üstelik hakkari terör bölgesidir ve çanakçı çoktur.

Bakır diğer sınır illerine terör olmayan bölgelerde bile asker ve polis çoktur.

Bu devletin stratejisidir.Ne olacaktı ! hakkari çukurcada 12 bin asker olmayacakta nerede olacak terörün en yoğun olduğu yer.

Asker olmasa terörist olacak,bu defa da asker bizim emniyetimizi almıyor,terörün kucağına bırakıyor diyecekler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Olurda ''DTP yalnızca Kürt bölgelerinde etkin'' diyecek olanlara DTP nin batıdaki tek vekilinin çalışmasına bakalım şimdi de..

.

.

.

Esen kalın.........

Önergelere bakın ceza evleri,tutuklu,göstericilere yapılanlar.

Teröristlere yardımdan başka ele alınacak ne önergesi var ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ciddimisiniz?

MHP ne diyor? "gerekirse daga cikariz" diyor...

CHP ne diyor "Dersim Katliami yontemleri bugun de kullanilsin" diyor...

Ve sizce bunlar tahrik olmuyor...

Şaka yapargibi bir halimmi var ?

MHP doğru söylüyor,eğer bugün bu hükümet bölücülere bu kadar taviz veriyorsa,her gün şehit haberleri geliyorsa buna engel olanda olmuyorsa MHP değil, gerekirse dağada çıklılır.

Daha dün operasyon yapılmasın diye eğitim seviyesi sıfırinsanları ve çocukları canlı kalkan olarak kullananlar dağa çıkaracak cesareti gösteriyorsa biz neden göstermeyelim.

CHP de doğru söylüyor,eğer vücutta kanser var ise operasyon yapılarak kökten temizlenmelidir.

Bunlar düz mantık,anlaşılmayacak kadar zor değil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Peki tamam... PKK'yi Turkiye'den cikardik. Peki o zaman 20 milyon Kurdu ne yapacaksiniz? Cunku sorun PKK'nin dagilmasiyla da bitmez...

Yahu kardeşim ,birşeyler yazacam ama foruma uymayacak.

Bu forumda defalarca yazdım.

BİZİM KÜRTLERLE SORUNUMUZ YOK.

BİZİM SORUNUMUZ PKK VE DTP GİBİ BÖLÜCÜLERLEDİR.

BENİM HERGÜN BERABER OLDUĞUM,CANIMDAN BİLE ÇOK SEVDİĞİM ARKADAŞLARIM KÜRTTÜR.

İNANIN BUNLAR KÜRT OLMASINA RAĞMEN BENDEN DAHADA DUYARLILAR.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Iste benim gibiler sizin bu dedikleriniz gozleriyle gordugu icin gozleri yasariyor. Bunu bir sekilde Turk dostlarimiza iletmemiz, onlari bilgilendirmemiz lazim. Ancak bu sekilde onlar da o bolgelerde olan bitenler hakkinda Bati'da yapilan propagandalardan ziyade GERCEKLERI ogrenebilir.

Ama maalesef bizler bunu yapmaya calistigimizda da bolucu olarak algilaniyoruz. :(

NE olsun asker olmasa pkk teröristleri olacak.Olmayacakmı sizce,samimi cevap verin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sorunuzu anlayamadim!

Sahiden mi? :)

İspanya ,terörörgütü ETA ve onun siyasi kanadı olarak bilinen Herri Batasuna partisine 2003 den beri yasakladı.Bunun üzerine AİHM 'e başvuruldu. Çıkan karar:

2002 yılında İspanyol Parlamentosu siyasal partilerle ilgili bir yasa kabul etti. Yasa, demokrasi ve anayasal değerlere açıkça aykırı düşen eylemlerin odak noktası olan siyasal partilerin kapatılabileceğini öngörüyor. 2003 yılında, Bask bölgesinde faaliyet gösteren Herri Batasuna partisi bu yasa gereğince Yüksek Mahkeme tarafından kapatılıyor.

Kapatma gerekçeleri arasında, Herri Batasuna Partisi’nin, terör örgütü ETA ve onun alt kuruluşlarıyla organik bağı bulunduğu, değişik tarihlerde gerçekleştirilen terör eylemlerini kınamaktan kaçındığı, parti sözcüsünün “yasal olan ya da olmayan her yoldan mücadelemizi sürdüreceğiz” gibi beyanları, terörizmi destekleyen afişler asmaları, halkı devlete karşı mücadele etmeye tahrik etmeleri gibi gerekçeler var.

Yüksek Mahkeme kararı Anayasa Mahkemesi tarafından onanıyor. Anayasa Mahkemesi kararında, “bir siyasal partinin terörist saldırıları kınamaktan kaçınmasının bazı durumlarda terörizmi zımnen desteklemesi” anlamına geldiğini belirtiyor.

Herri Batasuna Partisi bu kararlara karşı AİHM’ye başvurdu. Sözleşme’nin siyasal parti kurma özgürlüğünü düzenleyen 11. maddesi ile düşünce özgürlüğüne ilişkin 10. maddesinin ihlal edildiğini ileri sürdü. AİHM 5. Dairesi, 30 Haziran 2009’da verdiği kararla bu şikâyetleri reddetti. Herri Batasuna Partisi’nin kapatılmasını doğru buldu.

BirAB ülkesinde siyasi parti yasaklı ve AİHM e giden karar onandı.

Hani bize sürekli avrupa demokrasisi örnek gösterilir ya da kendilerini korumak için hiç birşeyden kaçınmazlar ama bize bir sürü kriter dayatırlar ya o açıdan.

Birde bugün bu konuyla alakalı Mehmet Tezkan'ın bir tesbiti vardı gazetede:

Anayasa mahkemesi partiyi kapatsa DTPliler üzülür mü, sevinir mi?

DTP eşbaşkanı Emine Ayna'nınRadikale verdiği demeci okudum,sevinmek ne kelime göbek atarlar...

Daha mahkeme toplanmamış, kararını vermemiş söyylediklerine bakın..

"Açılımı bitiren devlettir.Demokratik siyaset kanlaları kapanmıştır. Halkı demokratik kanllar dışında ,silah da dahil olmak üzere farklı seçeneklere yönlendiriyorsun."

Sözlerinin tercümesi şu..

Ak keşke kapatma kararı çıksa da ; PKK meşrudur diye bağırsak..

Ah keşke kapatma kararı çıksa da; silahlı mücadelemiz haklıdır desek..

Ah keşke kapatma kararı çıksa da; PKK nınyanına koşsak..

DTP liler halkı temsil ediyoruz diyorlar amapek esameleri okunmuyor..PKK ne derse o oluyor..

İyice sıkıştılar ..

Kapatmadan medet umar hale geldiler..

Sizce kapatılmalı mı DTP?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BİZİM KÜRTLERLE SORUNUMUZ YOK.

BİZİM SORUNUMUZ PKK VE DTP GİBİ BÖLÜCÜLERLEDİR.

BENİM HERGÜN BERABER OLDUĞUM,CANIMDAN BİLE ÇOK SEVDİĞİM ARKADAŞLARIM KÜRTTÜR.

İNANIN BUNLAR KÜRT OLMASINA RAĞMEN BENDEN DAHADA DUYARLILAR.

İşte anlaşılmayan veya anlatılamayan veyahut anlamak istenilmeyen tam da burada iste..

Kürtler tıpkı biz Türkler, Araplar, Farslar, Ugandalılar, Tanzanyalılar, Papua Yeni Gineliler gibi kendi değerleri olan ayrı bir millet..

Bu halkın millet olmaktan doğan evrensel hakları vardır..

Buna ne siz, ne ben ne de bizim ''iyi Kürtler''-''beyaz Kürtler'' denilen kapıcı Kürtlerimiz, komşu Kürtlerimiz, arkadaş Kürtlerimiz karar verme hakkına sahip değildirler..

Bir Kürt Hazar gölünün kıyısına gidip çadır kursa ve ''ben hak mak istemiyorum'' dese dahi bu haklar onun peşini bırakmaz..

Evrensel hak talep edilip-edilmeme meselesi değil egemen devletler tarafından verilmesi zorunlu olan insani normlardır..

Aksi durum yani engelleme durumu hak isteyenin meşru müdafası durumunu doğurur ki bu durumda ''terör'' tanımının muhatabı saf değiştirmek zorunda kalır..

Kalın barışla, kardeşlikle, hoşgörüyle..

• Beğen 1
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İşte anlaşılmayan veya anlatılamayan veyahut anlamak istenilmeyen tam da burada iste..

Kürtler tıpkı biz Türkler, Araplar, Farslar, Ugandalılar, Tanzanyalılar, Papua Yeni Gineliler gibi kendi değerleri olan ayrı bir millet..

Bu halkın millet olmaktan doğan evrensel hakları vardır..

Buna ne siz, ne ben ne de bizim ''iyi Kürtler''-''beyaz Kürtler'' denilen kapıcı Kürtlerimiz, komşu Kürtlerimiz, arkadaş Kürtlerimiz karar verme hakkına sahip değildirler..

Bir Kürt hazar gölünün kıyısına gidip çadır kursa ve ''ben hak mak istemiyorum'' dese dahi bu haklar onun peşini bırakmaz..

Evrensel hak talep edilip-edilmeme meselesi değil egemen devletler tarafından verilmesi zorunlu olan insani normlardır..

Aksi durum yani engelleme durumu hak isteyenin meşru müdafası durumunu doğurur bu durumda ''terör'' tanımının muhatabı saf değiştirmek zorunda kalır..

Kalın barışla, kardeşlikle, hoşgörüyle..

Millet kavramını hangi değerler üzerinden ele aldığın ile ilgilidir bu.

Ortaçağ'ın Etnik-Kökene dayalı toplumsal yapılarından söz ediyorsan

Ve ona "Millet" adını koyuyorsan;

Millettirler...

Fakat kaygın, Etnik ve Dini toplumsallaşmalar üstü modern bir Millet tanımı ise;

Kürtler ve Kürtçülük, Millet ve Milliyetçilik değildir...

Tıpkı Turancılık'ın bir hak ve evrensel bir hukuk olmadığı gerçekliği gibi...

Tıpkı İslamcılık'ın evrensel bir değer olmadığı gibi...

Bir toplumu bir arada tutan bağın, Etnik-Kökene dayalı bağlardan ibaret kalmasını istiyorsanız;

Söylediklerinizde elbette ki tutarlısınız:

Buna lafım yok...

• Beğen 2
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bulanik suda balik avlamak denir buna sayin gelincik.Bunlar oldu bitti hep ayni minval üzere calismislardir.Kürt devletin basinda oturur,Kürtcü ise Kürtler esit hakka sahip degil diye cam cerceve kirar,daga cikanlari alkislar,ona terörist diyemez cünkü eger terörist derse kendiside terörist olacak,bu nedenle kivirir,gerilla der,özgürlük savascisi der der oglu der ama terör terördür terör yapanada terörist denir.Türkiye'de Kürt toplumuna karsi verilne hicbir savas yoktur.Aksine Kürtcüler ülkede bir savas ortami yaratmak,bu savas ortami ile dünkü ve bugünkü patronlarini yani Avrupali isverenlerinin dikkatini cekerek onlardan gelecek inayeti beklemek.Buldularda bir iktidar kendileri gibi devlet düsmani,ve kullanip duruyorlar.

Ispanya parti kapatir ama Türkiye kapatamaz cünkü Türkiye parti kapatirsa helede teröristlerin partisini kapatirsa ülkede demokrasi sona erer.Bunlarin ne amaca hizmet verdigi´ni siz de zaten dile getirmissiniz.Bakin planlarini yapmislar,eger kapatilirsak daglara cikariz diye meydan okuyup meydan kabadayilari gibi konusuyorlar.Hele bir tanesi varki ismide Ayna galiba;Heralde TÜRK'ün koltugunda gözü var ki PKK'lilari etkilemeye calisiyor ve en cok da o meydan okuyor Türk ulusuna ve de o kadar da komiklesiyor sahnede.

DTP kapatilmalidir,bu kadar beklenmis olmasi bile ülkeye ve ulusa ihanetti.

saygilarla

• Beğen 2
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bugün DTP nin kader günü..

Benim temennim ne kadar bu yönde olmasa bile sanırım DTP yi pek iyi bir durum beklemeyecek..

Ayrıca açtığım anket sonucu da bu yönde.. :)

Ben burada meclis içerisinde en entelektüel bilince sahip olarak gördüğüm (ne yazık ki bu yanı yaşanan mevcut durumlar ve önyargılarımızdan dolayı pek görülmüyor) DTP li sayın Aysel Tuğluk' un Radikal gazetesinde yazmış olduğu ve okurken gözlerimin yaşarmasına mani olamadığım bir yazısını paylaşmak istiyorum izninizle..

Umarım sizde beğenirsiniz..

..Bizi tüm canlılardan ayıran o muhteşem yeteneğimizi, empatiyi kullanarak olanı biteni baştan okumaya çağırıyorum sizi. Dağ başındaki bir karakol baskınını, metropolde patlayan bombayı, sınır ötesi operasyonu gerçeğinden soyutlayarak, salt fotoğraf ve kavram düzeyine indiriyor medya. Böylece empati yeteneğimiz kanın aktığı, nefeslerin kesildiği, nabızların durduğu yerlerde kaybolup yitiyor, belki de modern medyanın yönlendirdiği, tahakküm ettiği bir oyuncak haline dönüşüyor. Oysa gerçek, Gabar Dağı'nda belki de birbirine onlarca metre uzaklıktaki iki mevzide solumaktadır: Biri Düzcelidir, babasını ve kız kardeşini 17 Ağustos depreminde kaybetmiştir, öğretmen emeklisi annesi gecekonduda yaşamaktadır. Askerden önce terzide kalfalık yapıyordur, tezkereden sonra küçük bir atölye kurmayı düşünüyordur... Biri Patnoslu bir köylü çocuğudur, 93'te köyü yakıldığı vakit ahırda tutuşan hayvanlarının bağırtıları hâlâ kulaklarındadır. Bir süre Adana'da altyapısı olmayan, köyünden bin beter bir varoşta sivrisineklere emdirmiştir kanını. Portakal bahçelerinde 10 milyon yevmiye ile çalışmış, yoksulluk ve sıla özlemi, bir de kimliğinden dolayı aşağılanma dayanılmaz olunca şu an bulunduğu mevziye götüren o uzun yolu kat etmiştir. Yalnızca bir an içinde mevzilerinden başlarını uzatıp göz göze geliyorlar, ardından o korkunç refleks işliyor: gez, göz, arpacık...

Devamını okumak isteyenler için..:

www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=236512

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bugün DTP nin kader günü..

Benim temennim ne kadar bu yönde olmasa bile sanırım DTP yi pek iyi bir durum beklemeyecek..

Ayrıca açtığım anket sonucu da bu yönde.. :)

Ben burada meclis içerisinde en entelektüel bilince sahip olarak gördüğüm (ne yazık ki bu yanı yaşanan mevcut durumlar ve önyargılarımızdan dolayı pek görülmüyor) DTP li sayın Aysel Tuğluk' un Radikal gazetesinde yazmış olduğu ve okurken gözlerimin yaşarmasına mani olamadığım bir yazısını paylaşmak istiyorum izninizle..

Umarım sizde beğenirsiniz..

..Bizi tüm canlılardan ayıran o muhteşem yeteneğimizi, empatiyi kullanarak olanı biteni baştan okumaya çağırıyorum sizi. Dağ başındaki bir karakol baskınını, metropolde patlayan bombayı, sınır ötesi operasyonu gerçeğinden soyutlayarak, salt fotoğraf ve kavram düzeyine indiriyor medya. Böylece empati yeteneğimiz kanın aktığı, nefeslerin kesildiği, nabızların durduğu yerlerde kaybolup yitiyor, belki de modern medyanın yönlendirdiği, tahakküm ettiği bir oyuncak haline dönüşüyor. Oysa gerçek, Gabar Dağı'nda belki de birbirine onlarca metre uzaklıktaki iki mevzide solumaktadır: Biri Düzcelidir, babasını ve kız kardeşini 17 Ağustos depreminde kaybetmiştir, öğretmen emeklisi annesi gecekonduda yaşamaktadır. Askerden önce terzide kalfalık yapıyordur, tezkereden sonra küçük bir atölye kurmayı düşünüyordur... Biri Patnoslu bir köylü çocuğudur, 93'te köyü yakıldığı vakit ahırda tutuşan hayvanlarının bağırtıları hâlâ kulaklarındadır. Bir süre Adana'da altyapısı olmayan, köyünden bin beter bir varoşta sivrisineklere emdirmiştir kanını. Portakal bahçelerinde 10 milyon yevmiye ile çalışmış, yoksulluk ve sıla özlemi, bir de kimliğinden dolayı aşağılanma dayanılmaz olunca şu an bulunduğu mevziye götüren o uzun yolu kat etmiştir. Yalnızca bir an içinde mevzilerinden başlarını uzatıp göz göze geliyorlar, ardından o korkunç refleks işliyor: gez, göz, arpacık...

Devamını okumak isteyenler için..:

www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=236512

Göz yasarmasi duygularla ilgilidir,herkesi etkileyen duygular farklidir,kimi teröristin ölmesinden duygulanir kimi ülkesini savunan askerin ölmesinden.Acaba sizin gözlerinizi yasartan neydi?

Aysel Tugluk ,yukardaki yazisinda,acikca ve sözümona duygu sömürüsü yaparak terörü legallestirme pesinde.Neymis efendim Karakol baskinini,Metropolde patlayan bir bombayi,bu bombayla parcalanan masum vücutlari,gerceklerden soyutlayip veriyormus medya!Bak bak bak.Neymis o gercek ki karakol baskinini,metropolde patlayan bombayi mesru yapabiliyor.Masum insanlarin ölümünü hice sayabiliyor.PKK'ya kucak acan,onlari evlerinde barindiranlara karsi alinan tedbirleri zulüm olarak nitelemek ancak bir PKK'liya yakisir.Ayni PKK'li kendisinin bastigi ve coluk cocuk demeden kursuna dizdigi köylerden ve insanlardan bahsetmez.Her kelimesi duygu sömürüsü ile dolu bu yazi tam bir terör itirafidir.Terörü mesrulastirmaktir ki zaten dün tüm DTP'liler PKK'ci olduklarinida nihayet itiraf ettiler hemde Türkce sözlerle yani tercümana ihtiyac duyurmadan.

Insanlarin gözleri bazende kacan tozlardan yasarir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Birileri Parti kapatilirsa daga cikariz der oteki, Otekisi Demokratik acilim yapilirsa daga cikariz der ne buldunuz su dagda anlatinda bizde bilelim yada kapatilsin butun partiler meclis tatil yapsin tatil olarakta daga ciksin tum partiler bakalim ozaman dagda neler varmis.

• Beğen 1
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim siyasi düşüncemi kurduğum şu iki cümlemden nasıl algıladın? Ne olarak algıladın?

Bu şekilde bir görüş, benim hangi siyasete ait olduğumu gösteriyor?

Siyasetime karşı çıktığına göre, tersi yani şu görüştemisin?

Haklar şiddetle, terörle, masum insanları öldürerek/öldürterek, sınıf bilincine karşı, tüm Türkiye halkının aydın insanıyla işbirliği yapmadan aranmalıdır.

Aksi davranmak, emperyalizmin işine yaramaktadır.

O halde şimdi, kendi siyasi görüşünü sorgula bakalım ne çıkacak? Ve buraya da yaz.

Arkadasim kimse burada terörü desteklemiyor, her azilandanda nem kamamamiz gerek.

Kürt halkinin mücedelesinden ve legal olarak islevini yürüten bir partiye Kürt halkinin hakli mücadelesini savunuyor diye rahatsiz olanlardan bahsedilmis ve bunlarda nedense devamli milliyetci ve irkci kesim.

Kürt'lerin demokratik mücadelesini savunan ve destekleyen milyonlarca demokrat ve yurtsever Türk var biz bunlardan bahsediyoruz.

Tabii sizin demokrat olarak kimleri kastr ediyorsunuz o da ayri bir konu. Mesela ben demokratlarin icerisinde asla CHP nin kadrosunu görmüyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İspanya ,terörörgütü ETA ve onun siyasi kanadı olarak bilinen Herri Batasuna partisine 2003 den beri yasakladı.Bunun üzerine AİHM 'e başvuruldu. Çıkan karar:

Herri Batasuna kapatıldı, bütün üyeleri tutuklandı da sorun çözüldü mü?

ETA eylemlerini durdu mu?

Bask Halkı davasından vaz geçti mi?

Duymadınız sanırım Katalon bölgesinde yapılan Bask halkının bağımsızlık referandumuna Bask halkı büyük çoğunlukla evet oyu verdi..

Yanı anlayacağınız baskı, susturma, inkar etme kararlılığı kıramıyor..

En ala askeri silah, uçak, deniz altı nafile..

Yeter ki insan davasında haklı olsun..

Aklıma Sun Tzu baba geldi..:

''Hiç kimse akılcı ve adaletli olmayan bir davaya katılmaz. Ancak bir kere haklı olduğuna ikna olunca da kendine zorluklar, hatta zarar da getirse eyleminden vazgeçmez...''

Buyrun kapatın DTP yi....

• Beğen 1
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet Türküm.. Askerdeyken Kürt arkadaşlarımdan bir kaç kelime öğrenmiştim..

''Spas dıkım'' sayın Diyarbakırlı..

İnanmayacaksınız ama bir 6-7 yıl önce lise yıllarımda Ülkü Ocaklarında bile bulundum..

Kürt sorununa bende klasik kemalist-milliyetçi duruşla yaklaşıyordum..

Ancak askerde çok şey öğrendim.. Üniversitede Kürt arkadaşların anlattıği ve pek inanmadığım daha doğrusu inanmak istemediğim söylemlerine bizzat askerde yaşayarak inandım..

Ve o gün bugündür Kürtlere ve sorunlarına yaklaşımım bu yönde..

Saygıyla kalın..

Jan, sen Ülkü Ocakları'nın kafa yapısını "Kemalizm",

Hem de "Klasik Kemalist Milliyetçilik" olarak mı düşünüyorsun?

Askerde ne öğrendin?

Benim kardeşim Hakkari'de görev yaptı...

Yakın arkadaşım Terörle Mücadele'de etkin görevliydi...

Daha beş dakika önce Tunceli'den Hakkari'ye kadarki bölgede 15 ay boyunca çatışmalara katılmış, Kürtler ile içiçe kalmış bir arkadaşımla sohbet ettik...

Ben Kıbrıs'ta askerlik yaptım ve Apo'cu askerim de oldu, Korucu askerim de oldu; hepsiyle de konuştuk...

Üniversite öğrenciliğimde Ülkücülerle, Kürt arkadaşlarımız için yaptığımız tartışmaları ve o yüzden aldığımız tepkileri söylemiyorum bile...

Yani senin öznel deneyiminin, nesnel bir gerçekliği yok;

Ha keza benim deneyimlerimin de nesnel bir gerçekliği olmayabilir...

Aynı sürecin, farklı ve görebildiğimiz yönlerini dile getiriyoruz...

Fakat bunları anlamlandırma sürecinde farklı birşey var;

Hangimiz soruna nereden ve ne olarak bakıyoruz...

• Beğen 1
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Jan, sen Ülkü Ocakları'nın kafa yapısını "Kemalizm",

Hem de "Klasik Kemalist Milliyetçilik" olarak mı düşünüyorsun?

Askerde ne öğrendin?

Benim kardeşim Hakkari'de görev yaptı...

Yakın arkadaşım Terörle Mücadele'de etkin görevliydi...

Daha beş dakika önce Tunceli'den Hakkari'ye kadarki bölgede 15 ay boyunca çatışmalara katılmış, Kürtler ile içiçe kalmış bir arkadaşımla sohbet ettik...

Ben Kıbrıs'ta askerlik yaptım ve Apo'cu askerim de oldu, Korucu askerim de oldu; hepsiyle de konuştuk...

Üniversite öğrenciliğimde Ülkücülerle, Kürt arkadaşlarımız için yaptığımız tartışmaları ve o yüzden aldığımız tepkileri söylemiyorum bile...

Yani senin öznel deneyiminin, nesnel bir gerçekliği yok;

Ha keza benim deneyimlerimin de nesnel bir gerçekliği olmayabilir...

Aynı sürecin, farklı ve görebildiğimiz yönlerini dile getiriyoruz...

Fakat bunları anlamlandırma sürecinde farklı birşey var;

Hangimiz soruna nereden ve ne olarak bakıyoruz...

Tenqeriin kardes,

Bakin sizin ve bizlerin karsilikli atismasiyla bir yere varamiyoruz. Turkiye'de MHP, CHP, AKP, DTP ya da PKK'nin karsilikli atismalariyla bir yere varamiyor.

Birilerinin cikip her iki tarafida akl-i selime cagirip "SAKIN OLUN" diyebilmesi lazim bugun! Ulke elden gidiyor. Lutfen acalim gozlerimizi artik. Cideen elden gidiyor ulke. AYRILMAK Kurtlerin amaci degil. Sizlere yapilan propagandalar yuzunden bizleri yanlis anliyorsunuz. CIdden bu gidishat iyi degil be kardes. Siz de goruyorsunuz artik.

Her iki taraf ta resmen catismaya yonlendiriliyor MHP, CHP ve PKK tarafindan. Iyi seyler olmayacak! Lutfen artik kendimize gelelim!

• Beğen 1
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tenqeriin kardes,

Bakin sizin ve bizlerin karsilikli atismasiyla bir yere varamiyoruz. Turkiye'de MHP, CHP, AKP, DTP ya da PKK'nin karsilikli atismalariyla bir yere varamiyor.

Birilerinin cikip her iki tarafida akl-i selime cagirip "SAKIN OLUN" diyebilmesi lazim bugun! Ulke elden gidiyor. Lutfen acalim gozlerimizi artik. Cideen elden gidiyor ulke. AYRILMAK Kurtlerin amaci degil. Sizlere yapilan propagandalar yuzunden bizleri yanlis anliyorsunuz. CIdden bu gidishat iyi degil be kardes. Siz de goruyorsunuz artik.

Her iki taraf ta resmen catismaya yonlendiriliyor MHP, CHP ve PKK tarafindan. Iyi seyler olmayacak! Lutfen artik kendimize gelelim!

"Katılmıyorum" diyemem...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Önce;AKP,CHP,MHP,DTP karsilikli atismayla biryerlere varamiyor diye bir giris yapilmis,ama son cümle ise provakasyonun ta kendisi olmus.

CHP-MHP-PKK ülkeyi biryerlere götürüyormus.Arkadas,son cümlede hem AKP'yi hem de DTP'yi kanatlari altina almis.

Objektif olarak düsünen birisi;Günlerdir DTP'nin yaptigi tahrikleri tehlikeli gösterir.Gelgelelim ki DTP=PKK ortakligi artik ülkemizde acik acik ifade edilmekte,DTP resmen Türk devletini tehdit etmektedir.Buna ragmen arkadas hala CHP ile MHP'den bahsediyor.Bunu heralde sakadan yapiyor olacak.

DTP Türkiye'nin partisi degildir,Türkiye'ye hizmet icin kurulmamistir,DTP terörü alenen savunan bir partidir,DTP ic catissmayi körükleyen bir partidir bu nedenle derhal kapatilmalidir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eğer objektif bir hukuk varsa....yasaları tam anlamıyla uygulayacak bir mahkeme kürsüsü varsa DTP kesinlikle kapatılmalıdır...

Eğer hukuk...siyasal ve sosyal gözlük takarak karar verecekse DTP kapatılmamalıdır....

Ancak ilke olarak tercih edilen şey... hukukun gözleri bağlı olarak...bir elinde terazi...diğer elinde kılıç tutmasıdır....hem de hiç sarsılmadan...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
Bu başlık cevaplara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.