Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

BU FORUMU ÇOK SEVİYORUM...

Radya

Önerilen İletiler

• 5 ay sonra...

Ambivalans ne ola ki? :P;)

Bir insan veya durumla ilgili olarak zıt duyguların, fikirlerin ve dileklerin birlikte mevcudiyeti anlamına gelir.

Duygusal ambivalans çoğu zaman aynı insana karşı hem olumlu, hem olumsuz duygular gösteren manikdepressif hastaların bir karakteristiğidir.

Şizofren bir durumda iseniz, ambivalans daha derin bir karışıklık gösterir;

Zıt duygu ve düşünceler aynı zamanda mevcuttur;

örneğin hasta doktorunun kendisine âşık olduğunu söylerken, kendisini öldürmeye kalktığını da iddia eder.

:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir insan veya durumla ilgili olarak zıt duyguların, fikirlerin ve dileklerin birlikte mevcudiyeti anlamına gelir.

Duygusal ambivalans çoğu zaman aynı insana karşı hem olumlu, hem olumsuz duygular gösteren manikdepressif hastaların bir karakteristiğidir.

Şizofren bir durumda iseniz, ambivalans daha derin bir karışıklık gösterir;

Zıt duygu ve düşünceler aynı zamanda mevcuttur;

örneğin hasta doktorunun kendisine âşık olduğunu söylerken, kendisini öldürmeye kalktığını da iddia eder.

:)

Bu kızımın bana zevksiz olduğumu söyleyip ama aynı zamanda benim giyisilerimi her fırsatta üstüne geçirmesi gibi bişey galiba...:unsure::P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.