Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Günnur Özsoy

Legendary

Önerilen İletiler

98824096.jpg

Günnur Özsoy

Farklı düzenlemeler ve daha büyük işler yapmayı istiyordum, bu düşünceme en uygun malzeme polyesterdi ve onunla çalışmaya başladım. Polyesterin bir rengi olmadığı için işlerimi renklendirmeye karar verdim. Önce beyaz ve tonlarıyla işler yaptım, sonraları renklerin beni cezbetmesi ile turuncu, turkuvaz, koyu mor, kırmızı işlerim oldu. Bu işlerimde sadelik, pürüzsüzlük, parlaklık daha çok dikkat çekmeye başladı. Her bir iş tek başına değerlendirileceği gibi gruplar halinde farklı düzenlemelere olanaklıdırlar. Her iş tavandan sallandırılabilir, yerde ya da bir kaide üstünde, bazen de işler birbirlerinin üstünde durabilirler. Bu noktada formlarım arasındaki ilişkinin giderek zenginleştiğini söyleyebilirim. 2002 yılındaki son sergilerimdeki polyester işlerim siyah ve vişne rengiydi ve pozitif formların yanında negatif formlar da kullandım.

86845494.jpg

76771250.jpg

32182935.jpg

64495204.jpg

1969 - Ankara'da doğdu.

1987 - Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarım Bölümü.

1990 - Londra, Harrow Kolej, gümüş işçiliği ve mücevher tasarımı.

1991 - İstanbul Kapalıçarşı'da mesleki araştırmalar.

1993 - Ayşe Takı Galerisi (İstanbul) kişisel sergi.

1994 - Siyah Beyaz Galerisi (Ankara) karma sergi.

1997 - P.G. Art Galerisi (İstanbul) kişisel sergi.

1998 - P.G. Art Galerisi (İstanbul) karma sergi.

1998 - Siyah Beyaz Galerisi (Ankara) kişisel sergi.

1999 - Yapı Endüstri Merkezi (İstanbul) kişisel sergi.

1999 - İMKB Sanat Galerisi (İstanbul) kişisel sergi.

2000 - P.G. Art Galerisi (İstanbul) karma sergi.

2001 - TESK Sanat Galerisi (Ankara) kişisel sergi.

Eylül 2001/ Şubat 2002 - Westdeutsche Landesbank İstanbul, "Bütün Gün/Her Gün 2". Sergi yapımcısı: Beral Madra.

2002 - Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, "İstanbul Asyakası, Galerilerin Seçimi ile Günümüz Sanatı."

2002 - P.G. Art Galerisi (İstanbul) kişisel sergi.

2002 - Siyah Beyaz Galerisi (Ankara) kişisel sergi.

2002 - Eczacıbaşı Sanal Müzesi, "60 Yıl 60 Sanatçı" sergisi, 12. İstanbul Sanat Fuarı, Tüyap Beylikdüzü - Küratörler: Ali Akay, Levent Çalıkoğlu, Haşim Nur Gürel.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.